18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Reagovat ano, nebo ne?

Islámský stát zařadil Českou republiku mezi své úhlavní nepřátele z koalice ďáblů. To není nic dobrého, horší by bylo jenom to, kdyby nás na ten seznam nezařadil. Nejhorší ovšem je, že něco takového jako Islámský stát může vzniknout, a vůbec nejhorší je, že islámský svět strpí, aby vznikl a dělá to, co dělá. Spíš by se dalo čekat, že právě islámský vět se spojí a spláchne ho z povrchu světa. Jenže se to neděje, IS se dokonce z mnoha stran těší podpoře, takže věci se mají tak, jak se mají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jaromír 28.11.2015 5:39

Re: Turecko, ač také člen NATO,

Kdybyste se podíval do předchozích příspěvků, dověděl byste se od pana Mařáka...

M. Moravcová 28.11.2015 7:12

Re: Turecko, ač také člen NATO,

to může být problém, já třeba některé ikonky přeskakuju. Tak se to probere znova, ne?

J. Kovaříček 28.11.2015 3:24

Křesťanská Evropa???

Často slyším o tom, že Evropa je křesťanská a islám tam nepatří. Nedává to velký smysl.. Podle Matouše Kristus řekl: Milujte nepřátele své, dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí a modlete se za ty, kteří vás pomlouvají, abyste byli dětmi svého nebeského otce..." (Mat. 5.44-45) Takže ti křesťanští Evropané (třeba mamá Merkl) chovají se správně, když své nepřátele milují a dobře jim činí. A také se správně křesťansky chovají, když vyznávají zásadu: "Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem!" Tohle jistě páter Halík rád vysvštlí. Je tedy zřejmé, že křesťanská Evropa sae muslimům ubránit nemůže, snad jim to jejich otec nebeský někdy a někde oplatí! Mohla by tu být možnost začít se nekřesťansky bránit a navázat na odkaz antický. Řeci i Římané se dovewdli bránit, než zdegenerovali a zblbli.

J. Kovaříček 28.11.2015 3:25

Re: Křesťanská Evropa???

Oprava: mamá Merkel

P. Boublíková 28.11.2015 5:56

Re: Křesťanská Evropa???

V evangeliích je toho spoustu o křesťanských ctnostech, kterými jsou i pokora a odpuštění. Křesťanství na rozdíl od islámu zakazuje nenávist.

Ale zatím jsem se ani v těch evangeliích nikdy nedocetla, že by se měl křesťan nechat podriznout jako ovce a nebránit se.

Nejsem ovšem žádný velký znalec evangelií a prof. Halík to bude vědět lip.

J. Anděl 28.11.2015 7:31

Re: Křesťanská Evropa???

Já zcela laicky soudím, že křesťanství nemůže nic zakazovat, protože nemá jak trestat neuposlechnutí. Za pravděpodobnější považuji, že se křesťan bude snažit svou nenávist a hněv nedmýchat a nerozmnožovat ho. Aby si ji něžně nehýčkal jako něco, co ho vlastně těší. Něco jako že se rozhodnete, že se budete snažit nejíst moc tučný jídlo, nebo že budete cvičit.

Je podle mě taky rozdíl mezi tím, co je dobré pro vás a pro vaši duši, a pak to, co si o tom mysleli a myslí různí lidé, z čehož vznikla náboženství jako systémy, kterým jde vždycky mimo jiné o to, aby se udržely (ty systémy) a případně zvítězily v konkurenčním boji s jinými ideologiemi a náboženstvími.

P. Boublíková 28.11.2015 7:39

Re: Křesťanská Evropa???

Křesťanství zná dost přísně tresty - očistec nebo dokonce peklo. Jinak souhlas.

J. Anděl 28.11.2015 18:10

Re: Křesťanská Evropa???

To jsem se špatně vyjádřil. Samozřejmě křesťanství zná koncept božích trestů za hříchy, ale nemá světskou moc tyto hříchy trestat. Proto si to chápu tak, že tudíž křesťanství ani nemůže nic zakázat. Když bude někde křesťanství jako státní systém, pak bude moci zakázat třeba nenávist a neuposlechnutí zákazu trestat.

Bůh, ať je, jaký je, pak podle mě trestá asi tak, jako vás za strčení ruky do ohně "potrestá" spáleninou. Netuším, jaký je přesně trest za nenávist, můj rámcový odhad je, že spočívá v zaslepenosti a špatných životních volbách, které vás postupně vedou až ke zkáze.

A vzhledem k mé ovlivněnosti budhismem to pak chápu tak, že toto pokračuje po smrti, případně do dalšího zrození, dokud se reálné následky činů, vedených nenávistí, nevybijí. K čemuž je potřeba někdy takto přestat jednat, k čemuž je potřeba přestat nenávidět.

No, to vám nevnucuji. Takhle mi to prostě dává logický smysl. Mně osobně větší, než že smrtí je vše smazáno. Osobně to nicméně chápu téměř fyzikálně, automaticky, bez nějakého osobního rozhodování nějakého boha, který to "svévolně" rozhoduje.

I. Mertl 28.11.2015 8:58

Re: Křesťanská Evropa???

V Brně už muslimové podřezávají křesťany, paní?

M. Moravcová 28.11.2015 9:35

Re: Křesťanská Evropa???

budeme čekat, až budou a pak teprve hasit požár? Není lepší prevence?

P. Boublíková 28.11.2015 10:21

Re: Křesťanská Evropa???

V Brně ne.

Někdy začátkem léta se mně zde jeden nejmenovaný diskuter ptal, zda se chystam jet kamionem do UK. Můžete si s ním dát pac a pusu.

D. Polanský 28.11.2015 7:44

Re: Křesťanská Evropa???

No také v SZ je psáno: Oko za oko, zub za zub. A Kristus pravil, že platí nejen Nový, ale i starý zákon. Tedy: V levé ruce bible, v pravé meč.

V. Kolman 28.11.2015 8:40

Re: Křesťanská Evropa???

Já bych to v tomto specifickém případě pane Kovaříčku malinko doplnil: "Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem!" -ALE POŘÁDNĚ TVRDÝM!!!

S. Donát 28.11.2015 9:00

Re: Křesťanská Evropa???

Kdo do mě kamenem, já do něj dvěma až pěti. A nemá to nic společného s nenávistí. Je to jen způsob, jak zajistit, že příště si ten dotyčný kamenování rozmyslí.

T. Pansky 28.11.2015 2:23

Nekdo to nechape a nekdo nechce chapat, politici ...

... delaji, ze jim je to jasne.  Sebevrazedne utoky jsou v islamskych zemich naprosto beznym jevem.  Moc nas to nevzrusuje.  Ale najednou je tako kultura exportovala i do nasich zemi a nastartovala paniku.  S individualni islamskou imigraci nejsou problemy videt, vetsinou imigruji vzdelani jedinci ochotni pracovat a uzivat si svobody.  Jenze s narustajicim procentem islamskych imigrantu narusta i pocet fanatickych jedincu bez schopnosti asimilace.  Ti se stavaji blechami v kozichu evropske civilizace a nuti nas k radikalnimu jednani.  Jednani Merkelove a dalsich ultra liberalnich politiku je nepochopitelne.  Toto jednavi v konecne fazi povede k sebepotlaceni narodnich kultur evropskych statu a evropske civilizace jako takove pod stoupajicim tlakem islamske kultury.

P. Scheck 28.11.2015 3:25

Re: Nekdo to nechape a nekdo nechce chapat, politici ...

Mluvíte, pane Panský (s ehm divně připomínajícím slovníkem) o blechách v kožichu evropské civilizace... Jenže zdá se, že jde o jisté nepochopení jejich mentality. On to byl často člověk, co žil někde v Evropě docela oblíben, byl ke všem velmi přátelský, hrál po nocích karty, měl svůj malý podnik, chodil za holkama, vymetal diskotéky. No a potom z ničeho nic podnik zavřel, půl roku o něm nikdo nevěděl a najednou se stal vyhlášeným teroristou (k údivu všech těch, co ho znali).

Z. Jaromír 28.11.2015 5:14

Re: Nekdo to nechape a nekdo nechce chapat, politici ...

Ba, v tom je ten problém. Většinou jsou to podle sousedů takoví milí, příjemní lidé, umějí pozdravit a někdy se usmějí i na děti.

M. Mařák 28.11.2015 0:12

Na seznamu je i Turecko,

doufám, že si toho Aston všiml. I když vzhledem k jeho posledním pro-Putin komentářům o tom nejsem tak úplně přesvědčen.

S. Vaněček Šauerová 28.11.2015 7:20

Občas se mi zdá,

že to snad ani nemůže být Astonovo dílo. I když ... člověk neví, i normálně vcelku rozumní lidé najednou začali dělat veletoče.

I. Mertl 28.11.2015 8:55

Re: Občas se mi zdá,

Chorobný strach dělá svoje! I když v jeho věku? (Jsme stejný ročník.) A pak, Neff je přece klausista. Ostatně tento web už vůbec nestojí za sledování - blíží se Parlamentním listům.

S. Donát 28.11.2015 9:04

Re: Občas se mi zdá,

Dobrá zpráva, aspoň odsud někteří jedinci odtáhnou :)

S. Netzer 28.11.2015 9:56

Ano, holololebe,

není nad vzájemné poplácávaní se po ramenou.

To je základ plodné diskuse.

S. Donát 28.11.2015 10:01

Re: Ano, holololebe,

Trhněte si, kravko :)

J. Tolman 28.11.2015 9:08

Re: Občas se mi zdá,

Může jít o strach o tu nakoulenou kuličku. Pro takové lidi teď může být stresující rychle se rozhodnout, na čí stranu se postavit. Může jít všechno. Pokud chce i nadále létat na Mindanao, musí se rozhodovat odpovědně.

Ale spíš to asi bude tím klausistou, jak píšete. To mají ti postižení doživotně.

J. Vintr 28.11.2015 0:06

Jak ukazuje případ Paříže

tak je celkem jedno, kde muslimové udeří. Stejně je z toho podělaná celá Evropa. Je sice možné, že kdyby těch útoků bylo hodně, tak lidé otrnou a začnou se chovat racionálněji, ale taky je možné, že se Evropa (nebo aspoň její část) kompletně podělá a začne s teroristy vyjednávat a přistupovat na jejich požadavky

A. Holík 28.11.2015 0:35

Re: Jak ukazuje případ Paříže

Tak Franci ma duvod byt trochu posrana. Pac tam potencialnich teroristu maji mnoho, a zanedbavali to dlouho ..

Reakce Ceska je ovsem vskutku komicka. A to nemyslim politiky .. ti proste jdou po bodech .. nic jineho od nich cekat nelze. Ale kolik lidi jim to zere ..