15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

Proč je Home Credit hnusný

Šlo to rychle. Univerzita Karlova, naše prestižní vzdělávací vědecká instituce založená roku 1348 císařem Karlem IV., se dohodla na sponzorství s firmou Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Během tří let měla dostat půl druhého milionu korun, tedy vlastně nic moc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Matuška 13.10.2019 14:22

Roberte, ty ses ještě nevyrovnal s minulostí. Tak ty posloucháš "Hlas Moskvy"? Teď frčí SPUTNIK. Tohle si musím přečíst: Vědci uvedli, jaké nebezpečí může skrývat pomalá chůze /http://jdem.cz/ffcgy3/. Vzhledem k tomu, že se jedná o výzkum amerických vědců, vyvodím z těch výsledků pro sebe závěr, i když jsem kardiak a jsem rád, že vůbec ještě chodím. Snad to nepřeženu, infarktu se vyhnu. Mimochodem, jak tipuješ výsledky voleb v Polsku? V Sýrii se jenom potvrzuje, že náš civilizační okruh dodržuje hodnoty jak se patří, ŽE. A co Venezuela? S jménem prezidenta Madura nemám problém. Jak se sakra jmenuje ten druhý prezident, kterého pozval prezident Miloš Zeman pozval do Prahy? Jó četl ́s článek od Jaroslava Bašty? Nevím, jestli Bidena nakonec budou nominovat, je to fešák. Zatím ahoj, Jízdárna na Císařském ostrově žije...;-)

R. John 13.10.2019 14:32

Jardo...pustěj mě do jízdárny na mém věrném ocelovém oři ? Ukázal bych ti na něm pár jízdních kousků..zatáčka doleva, ta by se ti líbila, zatáčka do prava, to by sis musel dát ruma, abys ten hnus do prava vydržel...a točenou malinovku mají ?

J. Matuška 13.10.2019 19:16

Roberte, mají. Dneska jsem si to ověřoval, fakt.

J. Anděl 13.10.2019 15:43

K tomu odkazu: je to trochu mišmaš, ale zdá se mi, že to není o tom, že by pomalá chůze způsobovala nějaké nebezpečí, nýbrž že pomalá chůze ve středním věku je projevem nízkého IQ v dětství (zjednodušeno... a tedy je obráceně příčina a následek, ale ta příčinná vazba tam není popsaná, tedy jak to spolu souvisí, čím, co konkrétně vede k čemu).

A zhoršuje to dle toho článku konzumace vysokého množství cukrů a tuků (takže zbývají ještě bílkoviny, ale ty jsou zase špatné na ledviny... ve vysokém množství)... Ze závěru vyplývá, co z jiných studií či "studií" dneška, tedy že (opět zjednodušeně) tuk sám o sobě není tím zabijákem, z čehož lze vyvodit, že jde o ty uhlohydráty či jejich kombinaci s tuky.

Každopádně kromě správné zdravé stravy (správné, to je to klíčové slovo, že?) je pohyb v rozumné míře určitě dobrý. Přizpůsobený kondici. Pomalá chůze je zase asi lepší, než polehávání na gauči. Je nutné hlídat si tep a tak.

P. Jirkovský 13.10.2019 14:04

Moh byste alespoň jednou přesně popsat, co vám vadí, namísto těch vašich obecnejch pohrdavejch žvástů? Já jsem to dneska sledoval dost podrobně a pečlivě a ničeho "závadnýho" jsem si nevšim.

J. Anděl 13.10.2019 18:32

Já jsem pochopil, že vadí "Miloš Zeman" místo "Pan prezident" nebo "Pan prezident Miloš Zeman".

V. Pavelka 13.10.2019 22:46

Moravec je bud statečnej jak svina , nebo je majitel pravdy lásky a demokracie .EU[>-]EU[>-] ?

V. Klepetko 13.10.2019 13:31

Home Credit... Hutka... Není to jen pokus odklonit diskuzi od věcí o kterých bychom rádi diskutovali?:-)

Například o takovém trans.... Ne o žádném transgenderu nebo trans sexualitě, to jej stará vesta, na pořadu dne je nová důležitá a vlivná menšina, která se bude vehementně domáhat svých práv - TRANSMIGRANTI! Ti jsou už zcela zaintegrovaní do naší západní společnosti, takže bys jejich relokací neměl být žádný problém:

https://1url.cz/yMcDK

:-)

M. Němec 13.10.2019 13:36

Ano, Hutka si chce pučit prachy u Home Creditu, snad si to rozmyslí.

Protože Home Credit je hnusný.

V. Klepetko 13.10.2019 13:41

Máte pravdu, ti TRANSMIGRANTI, to je fakt velké téma!;-)

F. Doušek 13.10.2019 13:39

Žádní trans... dnes letí omnisexuálové.

R. John 13.10.2019 13:47

Já znám jen "omnibus"... a ti omnisexuálové maj rádi jízdu omnibusem ?... krásná úchylka...vzrůšo prej je jet ještě na černo...Jinak jsem byl na houbách pod Bezdězem... leta jsem takovou záplavu hub neviděl... až strašidelný...ale holubinky a masáky žádné... jen klouzek a hřib borový...

V. Klepetko 13.10.2019 13:58

Tady je jeden nádherný exemplář,:

https://1url.cz/yMcDK

Moc hezké!:-)

R. John 13.10.2019 14:07

Nejde mě to otevřít... teď tápu...bude to něco z mykologie, nebo sexu ?... jen aby to nebylo z mykologických následků sexu... :-)

V. Klepetko 13.10.2019 14:17

Omlouvám se, chyba bude na mé straně, zde je nezkrácený odkaz:

http://12160.info/m/photo?id=2649739%3APhoto%3A1960183

Ano, mohl by to být nějaký mikologický následek... ;-D

V. Klepetko 13.10.2019 14:35

Nebo spíše "mykologický"...

J. Anděl 13.10.2019 15:29

Transmigrace. Naprosto dokonalá nádhera :-).

Předpokládám, že je to vtip, ale vlastně si nejsem absolutně jistý.

V. Klepetko 13.10.2019 16:57

Jindro, jasně že jde o vtip!:-)

Ale už ty byl i ten soudní proces o uznání "subjektivního věku" do občanky, takže ten vtip jen dokresluje absurditu určitého směru uvažování, když do to žene ad absurdum...

A celý ten dialog, to je zajímavý a nerozhodný souboj "odklaněčů". Respektive, byl nerozhodný před Tvým zásahem do diskuze :-)

J. Anděl 13.10.2019 18:19

Vtipu nasvědčovala spíš forma než obsah. Kdyby to byl článek na idnesu (třeba 1. dubna), asi bych na to skočil :-)

V. Klepetko 13.10.2019 19:51

Ta koncepce "trajsmigrace" má i svou vážnou, a nečekaně zajímavou tvář:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Transmigrant

Ale nic nebrání ani té humorné, přímé interpretaci. ve smyslu analogie s transgenderem, jako s tím sudánským "Němcem", který od malička cítí, že se narodil do těla s chybnou etnicitou :-)

V. Pavelka 13.10.2019 22:35

Trefa,Klepetko![>-]

M. Němec 13.10.2019 13:25

Na Jardu Hutku se , lidičky, nezlobte.

Je v tíživý situaci. Pořídil si na starý kolena cvikýře, ale smrdí korunou, a tak je trochu vzteklej. Chytá nerva. Ještěže má nějaký ty koncerty, to ho drží nad vodou. Třeba by mu mohl třeba Franta Šimek vyjednat hraní v Křemži.

Jezdil léta meditovat přes zimu do Indie, na 3 měsíce, a taky psát "verše" a nové texty. Bohužel, slaboučký. Tak už nejezdí, nejsou love.Jarek Nohavica je bezpochyby udavač z Těšína, ale Jardův text Udavač z Těšína je bezpochyby srágora.Bob Dylan taky poslední dobou nezáří.

Důchod z Holandska 0,00. Tak bude muset účinkovat až do smrti. To je osud barda. Jako Mozart nebo Debureau.;-(

M. Němec 13.10.2019 13:29

jednou "třeba" před Frantou Šimkem škrtám.

R. John 13.10.2019 13:42

Asi nic neumí.... ale to dneska neva.... skladníky berou všude a jednoduší práce u pásu by určitě zvládl....řídit auto asi také umí... takže kde je problém ?

M. Němec 13.10.2019 15:01

Jo, řidičák má. I auto.

V Holandsku třel docela bídu, ale statečně se držel ve volném povolání a do háku nikam nešel.EU

Proto byl úplně první , kdo se vrátil;-D

J. Matuška 13.10.2019 13:22

Jaroslav Bašta: Zelenskij mezi Scyllou a Charybdou

http://jdem.cz/ffcgr5

Zajímavý článek díky novým /pro mě/ informacím...

J. Fridrich 13.10.2019 13:09

" Zaorálek: Pražští konšelé nejsou kompetentní na čínskou politiku." Ten Čínou odmítnutý pokus odstranit ze smlouvy bod č. 3, který ve smlouvě o " družbě " dvou měst našich zemí - tedy hlavně výměně uměleckých vystoupeních, společenských a vědeckých kontaktech neměl vůbec co dělat, bylo třeba jednáním z této smlouvy odstranit. Na naše výzvy k normálnímu-standardnímu jednání o tomto bodě mezi těmito dvěma rovnocennými MĚSTY ( doufejme, že rovnocennými...), se ozvala zprvu zcela arogantním způsobem Čínská ambasáda v Praze ( tedy stát - ne město, s kterým byla tato smlouva uzavřena...), pak zcela přestali reagovat na nabídky k jednání, aby posléze se zcela neuvěřitelnými komentáři hodícími se pro vztah PÁNA s podřízeným tuto smlouvu i s výhrůžkami vypověděli okamžitě....

Nyní se hlavně bojím o ty naše v celém Světě uznávané hudebníky a hudební tělesa, co si počnou bez té možnosti vystupovat v Číně... Nevím, nevím, zda jim ty koncerty ve známých sálech Evropy, Ameriky, Japonska a dalších civilizovaných zemích celého Světa nahradí tu bolestnou ztrátu vystupovat v Pekingu a blýsknout se svým uměním před jejich komunistickou věrchuškou.... Snad je v této nelehké chvíli finančně podpoří nyní socanský ministr kultury Zaorálek, aby neskončili odkázáni na dobrotu Armády spásy .......

F. Sojka 13.10.2019 13:11

Hroznej socan, žejo. Muhehe

R. John 13.10.2019 13:18

Vy malej ťulpasi.... všichni výše jmenovaní, co nemohou hrát v Číně , dostávají měsíční plat, někdo chodí pracovat do banky, někdo do symfoňáku.... také vás to mohlo napadnout, když to nevíte... a Armádě spásy se vyhnout... dělaj moc řídké polévky... mě tedy nezasytí... :-)

J. Fridrich 13.10.2019 14:03

Ahoj, ty velkej ťulpasi - dnes se ti to moc nepovedlo, " ty měsíční plate..."