7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

Přísnost ministryně Maláčové

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navrhuje, aby nezaměstnaní ztratili až na rok právo na podporu, když odmítnou nabídnuté zaměstnání. Návrh má jistě racionální opodstatnění a odborné debaty se vedou už kolem stávající úpravy. Ta obsahuje sankci tří až šesti měsíců.. Maláčová navrhuje, aby sankce mohla být až o více měsíců delší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Havelka 10.12.2019 15:28

VŠE NEJ KARLE! Narodil jste se na den lidských práv, ačkoli když jste se narodil, ještě 10. prosinec tímto svátkem označen nebyl. Celý život věnujete podpoře lidských práv a za to Vám, kromě jiného, patří VELIKÉ díky! Mějte se co nejlépe to jde a přeji dostatek zdraví! Tomki Němec./význačný český fotograf/

S dovolením, rád se připojuji[>-]EU

P. Vandas 10.12.2019 15:32

To já tedy taky. Se připojuji. Nevěděl jsem, že se Kajan narodil zrovinka 10.Prosince. :-):-):-)

D. Švik 10.12.2019 15:22

Politické svině

už vyřvávají o přísnějších pravidlech držení zbraně. Co na tom, že magor z Jilešovic měl zbraň nelegální. Stejně jako všichni vrazi střelci. Vraždy legální zbraní jsou naprostá marginalita.

D. Švik 10.12.2019 15:23

Ne ty samotné vraždy , ta statistická čísla pochopitelně.

M. Hromádko 10.12.2019 15:47

Přesně řečeno... R^

D. Švik 10.12.2019 14:58

Švik na místě činu

už není, Vobr. Před chvíli sem projížděl kolem místa, kde ho dostali- loděnice Hlučín. Každý den tama jezdím do roboty, o víkendech tam chodívám běhat. Chlap pochází z Jilešovic- sousední dědina za řekou. Takže je to všechno hodně blízko , hodně živé. Podle fotky ho neznám, zítra budu vědět určitě víc, bo kerýsi ho určitě zná. Děcka byli celou dobu zamknute ve škole, ani něšli do tělocvičny, enem si čítali.

P. Vandas 10.12.2019 15:13

Díky. Autentické svědectví z místa je nenahraditelné. :-):-):-)

J. Fridrich 10.12.2019 14:53

Jen jednou v noci to bylo v ČT v záznamu ze sněmovny, pak už to stopili...

Projev Andreje Babiše na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 5. 2015 Publikováno 29. 5. 2015 Vážený pane předsedo, dámy a pánové. Já jsem strašně rád, že jsem se stal středobodem v této Sněmovně a hlavně opozice. Ale vždyť vy jste zapomněli, že vy jste mě zplodili. Vy, zkorumpovaná pravice. Vždyť já jsem byl váš volič, já jsem byl volič ODS. Takže kdybyste nekradli, nepodváděli a plnili program, tak já bych tu nestál. Mohl jsem si užívat těch peněz. Takže já nevím, co mi tady vyčítáte teďka. Já mám střet zájmů. Ano. Protože jsem vybudoval firmu od nuly, která měla v lednu 1993 čtyři zaměstnance s podporou americké City Bank, která dneska zaměstnává 35 tisíc lidí. A obrat mých firem se státem je směšných 1,1 %. A ten se nezměnil. Směšných 1,1 %. Na 240 miliard nekonsolidovaného obratu je to 1,1 %. Pan Zahradník má pravdu, ano plynou miliardy, ale kam plynou? Z mých firem minulý rok plynulo 2 miliardy 314 milionů na zdravotní a sociální pojištění. Plynulo 743 milionů na daň z příjmu právnických osob do státního rozpočtu. Nemám žádné offshory, jak vaši kámoši. A vy někteří přímo mezi námi tady taky. Vy držíte svoje firmy na offshorech a zisky plynou mimo republiku. A taky jsem jako fyzická osoba odvedl za poslední dva roky daň 128 milionů korun. A taky mám nadaci, která rozdá ročně 40 milionů, protože jsem vděčný této zemi, kde jsem uspěl. A šel jsem do politiky kvůli jen kvůli vám. Koukal jsem se na vašeho guru 2. září 2011, jak říkal: „Tady není žádná korupce.“ Potom chtěli po mně milion euro za to veto na ty biopaliva. Tehdá. Na to jste asi už zapomněli. Takže já pracuji zdarma. Můj plat a všechny příjmy jdou právě na nadaci pro samoživitelky. Všechno si platím sám. I tu cestu do Spojených států jsem si platil sám. Nebral jsem speciál. Takže já jsem žádný střet zájmů nezneužil. Já si nezničím jméno pro nějaké drobné, protože to jsou drobné. Pro mě jsou to drobné. (Smích poslanců KSČM. Potl

P. Vandas 10.12.2019 15:07

Asi tak. :-):-):-)

V. Mokrý 10.12.2019 15:10

A proto je to lump, takhle kazit partu !

J. Venc 10.12.2019 15:17

Zbohatl jen díky té "partě", nezkazil ji - zradil.

:-)

P. Vandas 10.12.2019 15:20

Jak se to vezme. V té partě byl 25 let na straně Má dáti a když viděl, že jsou to vyhozené peníze za tak mizernou práci, tak došel k závěru, že lepší je býti na straně Dal. :-):-):-)

J. Venc 10.12.2019 15:25

Nejsem si jist - co je opustil a vstůpil (!) do politiky, přestal raketově bohatnout a naopak začal poněkud chudnout. Byť tedy někdo i uvěří mýtu, že na vině jest práce pro všeholid a tak.

:-)

P. Vandas 10.12.2019 15:30

Znalcem bilancí jeho podniků ani náhodou nejsem, ale ty masivní a mezinárodní útoky opozice na jeho podniky určitě ke zvýšení zisku nepřispěly. Je spíše s podivem, že ještě nezkrachoval. :-):-):-)

P. Staronový 10.12.2019 15:32

Jeden taky takový nenažraný nedávno krachnul v Chorvatsku. Agrokor, to se dost podobá Agrofertu.

P. Vandas 10.12.2019 15:35

Stačí vzpomenout na Senátora Fischera. :-):-):-)

V. Mokrý 10.12.2019 15:33

!!

R. Brzák 10.12.2019 15:40

To se děje možná teď - ale jeho provázání na penězotoky státu i nadstátu (dotace, odpustky na daních, podpora biopaliv, odpustky pokut za životní prostředí - např. v Přerově) mu hází daleko více, než zdanění jeho osoby, jeho podniků i jeho nadace. To, že se pan Ababiš zaštiťuje i tím, že jeho zaměstnanci platí sociální a zdravotní, to je už úplný vtip - protože to neplatí on, ale jeho zaměstnanci, on jen spolupracuje se státem na maskování tohoto dalšího zdanění tak, aby si zaměstnanci mysleli, že je stát neokrádá příliš.

J. Venc 10.12.2019 16:04

Přivezl nedávno potomek jakýsi reklamní dvojlist Agrofertu z toho plátku, co rozdávají v pražském metru - psali tam, že Agrofert za celou svou dobu působnosti (prý) investoval 102 miliardy. A hodnota holdingu jest přitom cca 70 miliard.

Těch "chybějících" 32 miliard jest tedy kde, aha? Buď tedy lže anebo není až tak kompetentní investor. Ne?

:-)

V. Mokrý 10.12.2019 15:31

Kazil partu - nedržel s nima basu.

P. Staronový 10.12.2019 15:27

Zvlášť to založení firmy z ničeho mne velice dojalo.

Bureš ovšem ovládá to umění lhát, jako by si sám věřil.

R. Brzák 10.12.2019 15:42

no jo, když ho soudy přikryli a jeho počátky nechali být, může mlít pantem, jak je zvyklí.

J. Fridrich 10.12.2019 14:47

" ANO dál posiluje a drtivě vede." Hnutí ANO stále dominuje politické scéně. Pokud by se v listopadu konaly volby, vyhrálo by s 34,9 procenty hlasů, uvedla v úterý agentura STEM. Průzkum se uskutečnil mezi 14. až 26. listopadem, tedy v době, kdy probíhala protivládní demonstrace na Letné. - Naši občané mají - kupodivu rozum... Tolik ještě ANO nemělo - a ostatním, poštěkávačům přízně našich občanů ubývá a ubývá... To, co předvádí naše mediální sběř redaktorů, reportérů na TV i jinde - a jaké si zve " ubožáky " - prý odborníky k házení špíny, polopravd a evidentních nepravd na nejvyšší naše státní představitele se už zcela vymyká kontrole.. Ale lidi to vidí a dávají svou přízeň tomu, ke komu mají důvěru.. Toto je důležité pro naši zemi :

Premiér Babiš jasně a konzistentně odmítl a ODMÍTÁ přijímat uprchlíky ( ale oni to jsou vlastně okupanti..) a spolu s našimi sousedy z Višegrádské čtyřky + snad i s Kurzovým Rakouskem dávají Bruselu-EU najevo, že se do mnoha nesmyslů tam generovaných NEZAPOJÍ a nenechají NUTIT....Toho si jaksi-taksi pan Weigl nevšiml. A jen tak mimochodem vede naši zemi i ekonomicky dobře...

J. Havelka 10.12.2019 14:58

Jo, udělal to chytře, pro blbce neprozkoumatelně..[>-]EU

J. Fridrich 10.12.2019 15:06

Ano - a jak vy, prozkoumal jste to, nebo neprozkoumal jste to...

J. Havelka 10.12.2019 15:16

Když máte jasno nezkoumáte...

P. Staronový 10.12.2019 15:31

Stručně řečeno, když ho milujete, není co řešit.

Ano, zatím se nám vede dobře. problém bude, až přijde nevyhnutelná stagnace nebo i recese (tomu nezabrání ani Bureš, ani EU, oba spíše napomohou), co s tím vším uzákoněným rozhazováním a kde na to brát.

F. Šimek 10.12.2019 14:26

u nás v COOP-FLOP bouchačky neprodávají !!Ani náhradní patrony...navíc magorům-dokonce reegistrovaným ! ZLATÝ KOMUNISTI EU!!

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/utocnik-v-ostrave-chtel-strilet-dal-menil-si-zasobnik-tvrdi-svedkyne-40306600?dop-ab-variant=0&seq-no=2&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

J. Vobr 10.12.2019 14:21

ŠVIK UŽ JE NA MÍSTĚ ČINU ... nedělejte paniku !!!

;-O;-O

P. Boublíková 10.12.2019 14:24

No jenom jestli se pan Švik ve skutečnosti nejmenuje Ctirad V. ;-) [>-]