2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Premiér do patnáctého

Prezident Miloš Zeman vzkázal prostřednictvím televize, že Babiše jmenuje premiérem do patnáctého června, tedy to termínu socdemáckého referenda. Tím ovšem velmi snížil váhu tohoto referenda. Otevřel tím dvířka k podpoře ze strany komunistů a okamurovců, čímž by se sociální demokracie dostala fatálně na vedlejší kolej.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 29.5.2018 20:23

Re: Jsem nad Vámi,

Žijí a rostou v přesvědčení, že se jim stala nesmírná křivda. Nevím, jak stala, jak velká, tomu já nikdy asi neporozumím, nebo se to nedozvím. Musí to buď vzdát, pustit, nebo smazat ty, co vnímají za původce té křivdy, z povrchu zemského. Zatím se orientují na tu druhou cestu.

O. Uživatel 29.5.2018 20:10

Uživatel požádal o vymazání
M. Mařák 29.5.2018 20:37

Re: Jsem nad Vámi,

Ten konflikt není černobílý. Nedávno jsem v rádiu poslouchal rozhovor s nějakým izraelským dokumentaristou, který o tom točí netradiční filmy a pokládá otázky na obě strany. Bohužel si nepamatuji, jak se jmenuje. Jeho dokument o pozici a moci izraelské armády ve státě a o obavách rodičů, když se děti stávají plnoleté a armáda je má v moci a možná se z ní nevrátí, bych rád viděl. Vypráví v něm také o diskuzi politiků a intelektuálů, kteří stáli u založení Izraele a o tehdy vyslovených obavách z toho, že najednou získají území, kde již někdo dlouhodobě žije a podobně.

Trvá to již desítky let a myslím si, že oboustranné násilí nikdy k nějakému akceptovatelnému smíru nepovede.

J. Kombercová 29.5.2018 20:41

Re: Jsem nad Vámi,

Žít s pocitem, že všichni sousedé Izraele touží zahnat jeho občany do moře musí být vzrušující, nemyslíte?

M. Mařák 29.5.2018 20:45

Re: Jsem nad Vámi,

Jako Vy bych to nenazval, podle mne je to spíše frustrující.

J. Kombercová 29.5.2018 20:52

Re: Jsem nad Vámi,

Ano, použila jsem ironii.

J. Franke 29.5.2018 20:15

Re: Jsem nad Vámi,

Budou ho mít i mohamedáni v dnešní Francii, Británii i Německu, o tom jsem přesvědčen už několik roků.

J. Blahová 29.5.2018 20:22

Re: Jsem nad Vámi,

Palestinci po založení vlastního státu touží asi tak, jako Cikáni po založení vlastního státu kolem Ústí. Kdo by je živil? Jakmile se vlastního státu doberou, nebude důvod prokrmovat jejich boj za nezávislost a zdroje vyschnou.

K. Janyška 29.5.2018 20:27

Re: Jsem nad Vámi,

Ano, to je civilizace obchodem a spontánní řád lidského světa. Tedy nezastravitelný spontánní vývoj. To ne lidi, ti jsou lidským světem řízeni... Dzp.

K. Janyška 29.5.2018 19:50

Miliardy pode mnou. Je mi vás upřímně líto. Ne potměšile.

Tolik toho nevíte až si začínám myslet, že Bůh, pokud je, je sprostý zločinec. Nechal vás na holičkách... Dzp.

M. Berka 29.5.2018 20:00

Re: Miliardy pode mnou. Je mi vás upřímně líto. Ne potměšile.

Janyško.... Bůh Vás nechal na holičkách pro Vaše dobro... ABy jste měl možnost projevit svůj intelekt Ferdy Mravence.... :)))

R. Neveselý 29.5.2018 20:01

Re: Miliardy pode mnou. Je mi vás upřímně líto. Ne potměšile.

Kadle, ještě žereš potulné psy vole? :-))

I. Kellner 29.5.2018 19:21

Květen 2018:

Německá kancléřka dává ultimátum demokraticky zvolené maďarské vládě.

Ještě jednou: Německá kancléřka dává ultimátum demokraticky zvolené maďarské vládě.

Ještě jednou a pomalu: UL-TI-MÁ-TUM.

K. Janyška 29.5.2018 19:22

Re: Květen 2018:

Vy fakt nevíte, že EU je IV.říší německou ? Dzp.

J. Schořík 29.5.2018 19:24

Re: Květen 2018:

Aeronet, nebo Skrytá pravda?

I. Kellner 29.5.2018 19:34

Re: Květen 2018:

Der Tagesspiegel, alias denní souhrn.

V. Kotas 29.5.2018 19:31

Re: Květen 2018:

Si zahrává s ohněm.

M. Berka 29.5.2018 19:59

Re: Květen 2018:

Je to nesvéprávná PYČA... :D Někdo ji snad bere vážně???? :)))

K. Janyška 29.5.2018 19:21

SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů vesmíru, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem, přítomném na každém jeho místě. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, včetně například fyzikálních, chemických a na zemi i biologických. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád světa a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také.

K. Janyška 29.5.2018 19:21

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také udělá. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti.

Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v neuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

K. Janyška 29.5.2018 19:21

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii... Dzp.

O. Uživatel 29.5.2018 19:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Schořík 29.5.2018 19:31

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Tak nejhustším rozhodně. Tomu se dá akorát přitakat..

O. Uživatel 29.5.2018 19:32

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 29.5.2018 19:48

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Jo, ale zbytečně... Dzp.

K. Janyška 29.5.2018 19:47

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Ajéjej.... Dzp.

O. Uživatel 29.5.2018 19:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Blahová 29.5.2018 19:32

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Vy jste zase vzal Váš programový šuplík a pořádně zatřásl větnými kostkami? :))))

O. Uživatel 29.5.2018 19:37

Uživatel požádal o vymazání
J. Blahová 29.5.2018 19:53

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Založte si start-up na psaní projevů našim poslancům a politikům, na tom nemůžete prodělat. :)))))