29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Před volbou předsedy lidovců

Z nepříliš skvělé bilance své politické podpory si vzali ponaučení lidovci. Na veřejné debatě kandidátů na předsedu strany tři předáci, Marek Výborný, Marián Jurečka a Jan Bartošek, oznámili obecenstvu, že každodenní útoky na Andreje Babiše nejsou ta správná cesta k volebnímu úspěchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 27.2.2019 8:22

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Rozlišuji Rusy a Rusko. Podobně jako Češi a Česko atd.

Ale ani v debatě o státě nejsem neschopen vidět více aspektů, takže v zásadě souhlas. Nicméně třeba kritika Putina není odsuzování Rusů.

P. Kučera 27.2.2019 8:25

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Pane Hlosto, přečetl jste si moji odpověď na váš text v mém vláknu?

I. Semrád 27.2.2019 8:26

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Rusové měli a mají spoustu vynikajících osobností, ale budík vyrobit neuměj, tak to prostě je.

E. Derat 27.2.2019 8:35

Re: Západní statistika o stavu Ruska

No, nevím. Já mám doma z dob SSSR elektronický budík se zeleným displejem. A stále funguje. A ještě funkční mám elektronickou hru jak zajíc chytá vajíčka, které hází vlk. Ta hra se prodává na Aukru okolo 600,-Kč, takže zřejmě nejsem jediný kdo jí vlastní ve funkční verzi. Dále mám funkční cestovní malou žehličku a vysavač do auta, ten funguje naprosto výborně, ale řve jako kráva a zřejmě tedy nesplňuje nějáké ty dnešní nesmyslné limity EU. Manželka si koupila vysavač do auta novodobý, a saje jako když chce a nemůže, ovšem je nehlučný.

S. Lazárek 27.2.2019 8:46

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Takovej skanzen úspěchů sovětské elektroniky, k Vám by mohli vodit děti ze škol na exkurze. Mmch, časopis Nový Prostor, který jsem vyhrál ještě nedorazil, něco se pokazilo?

E. Derat 27.2.2019 8:54

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Jo, je to skanzen, ale funkční. A jeho cena stále stoupá, viz to Aukro. Za dvacet let, to děti prodají jako starožitnosti. Pokazilo, když jsem chtěl NP zabalit, tak jsem zjistil, že ho zčásti sežrala krysa Vasilysa, kterou mám ochočenou místo hlídacího psa, a nechávám jí polohladovou, aby byla stále čilá. Takže se tímto omlouvám.

S. Lazárek 27.2.2019 8:58

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Ten budík a tu hru bych si každopádně nechal, za padesát, sto let byste jí mohl klidně vyměnit za Moneta.

Ochočenou krysu měl u Štětináč....no u vás je zjevně veselo, už Vás s tím nebudu trápit, když to nejde, tak to nejde.

E. Derat 27.2.2019 9:18

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Já měl radši Dlouhé bidlo.

J. Venc 27.2.2019 9:04

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Vlka se zajícem (okopčili to ovšem tenkrát až nestydatým způsobem, neb původní verze byla s mykimauzem) vlastním rovněž, plně funkční. Relikvie!

:-)

J. Venc 27.2.2019 9:32

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Vlastním ostatně obě verze - ukradli to (anebo licenčně odkoupili, nevím) Hongkongu.

K. Berka 27.2.2019 8:44

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Na budíky se vykašlali, tak raději vyrábějí raketové motory RD 180, na které mají dobrý odbyt v USA.

S. Lazárek 27.2.2019 8:27

Re: Západní statistika o stavu Ruska

To máte jistě pravdu, jen někteří ruští občané s to i řad špičkových vědců zažili ony hrůzy a tyranii z rukou jiných Rusů, v gulazích byly takových Rusů tisíce.

K. Berka 27.2.2019 8:35

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Ty gulagy Rusku na věhlasu demokracie nepřidaly, stačilo si přečíst "Jeden den..."

Toto je taky velmi zajímavá úvaha o vývoji v posledních letech, v souvislosti s Ukrajinou :

http://6b.cz/VXlm

I. Polák 27.2.2019 8:57

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Tedy nevím, jestli zrovna Solženicin by tvrdě odsoudil Putina,nějak mám důvodné pochyby.....

P. Hlosta 27.2.2019 8:41

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Stalin byl myslím Gruzín. Další političtí potentáti různě posbíraní a tedy ne jen(!) rusové. Bolševická prasárna se rozběhla ne vyloženě z rusů. Ona vlastně vyšla mocensky kvůli strašné bídě a na území tehdejšího carského Ruska byly ty sociální nůžky tak obrovsky rozevřeny, že to byl spíše téměř kruh a ne rozevření. Mocní pohrdali prostými občany tak, že je vnímali jen jako masu. Občanská válka, která z toho stavu vzešla, byla nástroj k získání moci a tyranie. Důsledky nebyly vinou nějakého národa!

S. Lazárek 27.2.2019 8:49

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Kdo byl kdo je vedlejší, všechna takhle svinstva se hnětla v moskevském Kremlu a Stalin (kterého mají dodnes v Rusku hlavně ti starší za poloboha) si v počtu zavražděných s Hitlerem nijak nezadal. Důsledky jsou vždycky v rukou jedince, jemuž národ umožní, či dokonce pomáhá ona zvěrrstva páchat. I my se můžeme pochlubit.....

J. Václavíková 27.2.2019 9:01

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Zajímavé, to, že Hitler byl Rakušan, člověk často neslyší :-)

S. Lazárek 27.2.2019 9:06

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Stejně tak, jako nás v roce 45 osvobodili Rusové, ale v roce 68 už tu dělali bordel všichni Sověti. Někdo tohle má zřejmě za důležité.....

P. Spáčil 27.2.2019 9:17

Re: Západní statistika o stavu Ruska

No, v 68 to sem nejblíže měli ze SSSR ukrajinci, že?

S. Lazárek 27.2.2019 9:54

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Jo, proto to i můj děda tehdy stihnul, jiní to štěstí neměli.

J. Václavíková 27.2.2019 9:09

Re: Západní statistika o stavu Ruska

K těm vědcům. Nositelů Nobelovy ceny pouhých osm. Není to málo, Antone Pavloviči?

J. Fridrich 27.2.2019 10:18

Re: Západní statistika o stavu Ruska

Oni umí také matrjošky - a zkuste dát do dřevěné sošky menší sošku a do té ještě menší sošku a nejmenší sošku - to každý neumí a Američan to neumí zcela jistě..

J. Vobr 27.2.2019 7:49

Kůůůrva jak toho Babiše odjebat ???

Nende to !!!

P. Hlosta 27.2.2019 7:56

Re: Kůůůrva jak toho Babiše odjebat ???

Mohlo dojít chytrým hlavám v politice, že Babišův úspěch u voličů nezruší soustředěnou kampaní. Mohli chytřeji se spoluúčastnit na vládě, což by mělo výsledek směrování vládního programu potřebným směrem. Ovšem tak dlouho a mocně vedli kampaň proti Babišovi, až se dostali do slepé uličky a vyjít z ní by sebe označili za viníky Babišových morálních chyb v minulosti i spoluviníky Babišových možných současných prohřešků. Prostě si sami naběhli na vidle, které měli připravené na jiného. ;-)

P. Boublíková 27.2.2019 8:15

Re: Kůůůrva jak toho Babiše odjebat ???

Nende. https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/93363/profesor-hoschl-pojem-psychopat-se-zneuziva-kvuli-babisovi-jsem-dostal-cocku-o-synove-nemoci-mluvil-pravdu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

P. Hlosta 27.2.2019 8:31

Re: Kůůůrva jak toho Babiše odjebat ???

Díky za odkaz! ;-)

I. Krahula 27.2.2019 7:18

názor

Jde o lidovce.I kdyby šlo o recept na bramborák,nebude chybět Babiš.

P. Hlosta 27.2.2019 7:36

Re: názor

Babiš jako koření ;-))

J. Uzel 27.2.2019 9:18

Re: názor

...a dochutíme Putinem.

P. Rajman 27.2.2019 7:04

Babiš mluví rád o loupeži

jako by lež a krádež, při kterých neteče sice krev, ale jsou de fakto stejným zlem, nebyl dostatečný zločin. Je zvláštní, že se nad touto mírou brutality, kterou vnesl do politiky nikdo (tím méně prezident, kterému by to nejvíc přináleželo) dosud nepozastavil. Touto eskalací zla namířenou dovnitř společnosti pan soudruh nahrazuje blbou náladu většině občanů otevřeným zastrašováním. Česká společnost tak žije v mnohem větším strachu než žila kdykoli po roce 1989 a pochopitelně i víc než většina civilizovaného světa. Zkrátka Češi si táhnou z minula mnohem víc nepřiznaných, lépe řečeno popřených zločinů, než jiné evropské národy. Snad kromě Poláků, kteří mají dokonce zákonem zakázáno si je byť jen připustit. Proto také tak ochotně testují sebe sama experimentem se slovenským estébákem v čele vlády.