15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

Před summitem v Sibiu

V rumunském městě Sibiu se potkají předáci unijních států, aby pojednali o společné strategii na příští léta. Nezdá se, že by to vyvolávalo jakoukoli, natož pak velkou pozornost, přinejmenším u nás. Přitom je to pozoruhodné. Je to jako kdyby se čtrnáct dní před parlamentními volbami sešla vláda a usmyslela si stanovit strategii pro další a další volební období.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 9.5.2019 21:39

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

Máte tam autoreferenční paradox. Spontánním řádem se nemůžete explicitně řídit, neboť neexistuje rozhodovací kritérium pro explicitní zařazení lidských počinů mezi spontánně platné a spontánně neplatné ..

Děláte tedy z vědy ideologii ...

K. Janyška 9.5.2019 21:44

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

Jenže ono je to obráceně. Naše mysl je kulturní evolucí stvořena z jeho pravidel, coby jeho adaptační uzel a spontánní řád tedy řídí nás, ne my jeho... Dzp.

M. Kolář 9.5.2019 21:50

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

Ale to je možné, proč ne... Ale to neřeší mou námitku . Jako lidskou kulturu a industrii budete vážit a členit na miskách vah spontánnosti ?

M. Kolář 9.5.2019 21:58

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

oprava "..Jak.."

R. Neveselý 9.5.2019 21:51

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

A chalupu, prodals?

J. Kombercová 9.5.2019 22:02

Re: Lidský svět, tedy i ten v Evropě, vyrostl jako spontánní řád

Chalupu sice ještě neprodal, ale holubům už krkem zakroutil.

P. Jirkovský 9.5.2019 21:34

EU je úžasnej projekt,

kterej má nejlepší časy před sebou. Nikdy nebylo tak snadný si koupit nebo pronajmout kdekoli byt nebo dům, přestěhovat se tam a žít podle svejch představ, pracovat v oboru kterej člověka baví a dává mu dost na to, aby jeho život byl plnej. Až Češi zjistěj, jak je snadný prodat svůj šumperák a jít žít třeba na pobřeží moře k Livornu nebo do Bretaně, do Finska - to teprv budou volby s plným vědomím toho, co a proč volím.

K. Janyška 9.5.2019 21:35

Re: EU je úžasnej projekt,

Ano, úžasnej. Jako SSSR... Dzp.

P. Jirkovský 9.5.2019 21:36

Re: EU je úžasnej projekt,

Troubo, vůbec nemáš tušení, o čem mluvím. Vono to z Vrbna asi tak nevypadá.

P. Jirkovský 9.5.2019 21:37

Re: EU je úžasnej projekt,

pardon, nemáte tušení, nějak jsem se zamyslel.

I. Kellner 9.5.2019 21:39

Re: EU je úžasnej projekt,

Nezamyslel.

Jen ztrácíte nervy.

P. Jirkovský 9.5.2019 21:44

Re: EU je úžasnej projekt,

Jako komik stojíte za prd. Zkuste třeba vysavač nebo hák na maso.

P. Hofman 9.5.2019 21:39

Re: EU je úžasnej projekt,

Ti chytří už to dávno zjistili a vychutnávají si to plnými doušky.

K. Janyška 9.5.2019 21:49

Re: EU je úžasnej projekt,

Ano, Němci. EU je IV.říše německá. Při slabém růstu umazávají dluh neuvěřitelným tempem a mají přebytkové rozpočty. Euro je jen přejmenovaná a Evropě za polatek pronajímaná marka... Dzp.

M. Prokop 9.5.2019 21:55

Re: EU je úžasnej projekt,

A na dluh.

M. Prokop 9.5.2019 21:53

Re: EU je úžasnej projekt,

Ten optimismus vám skoro závidím - opravdu, byl bych rád, kdybyste měl pravdu.

Já se ovšem obávám, že EU je jako Říše římská v úpadkové době, že své nejlepší už má za sebou a směřuje do usměrnicované, politicko korektní bezvýznamnosti.

Jistěže je pěkné, žít tu i onde, ale musí být za co žít. A v tom EU celkem zákonitě upadá. Pamatujete se ještě, co to byla Lisabonská strategie? Žijeme na dluh, z dřívější podstaty, politicky i ekonomicky. Ne jen ČR, celá EU.

P. Jirkovský 9.5.2019 21:58

Re: EU je úžasnej projekt,

Klidně si žijte na dluh, když vám půjčujou, tak to máte jednoduchý. Já žiju z toho, co jsem nahospodařil, nasušíno mám, ještě něco přivdělám, tak je mně do ejchuchů.

M. Prokop 9.5.2019 22:10

Re: EU je úžasnej projekt,

Já osobně si na dluh nežiji, naopak, mohl bych i půjčovat. Něco úspory, něco investice.

Oběma nám to bude plat prtné, půjde li EUnijní ekonomika a konec konců, i politika, do kopru. Jak se alespoň mně zdá, že jde.

P. Jirkovský 9.5.2019 22:25

Re: EU je úžasnej projekt,

Já si myslím, že můžete mít i pravdu. Ale nikdy mě to neodradí od jedný věci, a sice žít podle svýho. Před lety jsem zjistil, že stát neumí hospodařit s penězi, který ode mě dostává. Tak jsem se podle toho zařídil.

M. Prokop 9.5.2019 23:32

Re: EU je úžasnej projekt,

No to já ovšem také. Ale nedá mi to, občas něco nepodotknout k celkovému vývoji.

J. Richter 9.5.2019 21:17

ANO FOREVER!!

Kdo by se dneska bál/ A kdo by utíkal/ Když dáme, dáme ruce k dílu/ Jsme přece v zemi, v zemi pionýrů/ My s košťaty a smetáky/ V červené čepici/ Vyženem všechny bubáky/ Kdo by se dneska bál/

M. Kolář 9.5.2019 21:18

Re: ANO FOREVER!!

.. a koblihy nerozdával ...

A. Trick 9.5.2019 21:27

Re: ANO FOREVER!!

Žádné koblihy jsem nikdy nikde neviděl. Asi jste je vy Pražáci sežrali sami a svádíte to na jiné.

I. Kellner 9.5.2019 21:34

Re: ANO FOREVER!!

Každej druhej si vzal nášup od Báby u metra a lupli to tam Krndě.

Teř to potřebují na někoho svýst. Vocasi.

D. Bystriansky 9.5.2019 21:12

Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

Mezi nejlepší patřily ty pokrizové, kde vedení EU slibovalo porazit a předhonit USA...ve všem..., nebo pomigrační sumýše, kde zastavovali migraci dávkařů...

M. Kolář 9.5.2019 21:16

Re: Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

Ale mnohem větší prdel je prý čtení Babišova investičního plánu ..,tak nevím ..

K. Janyška 9.5.2019 21:18

Re: Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

Ano, to také... Dzp.

D. Bystriansky 9.5.2019 23:08

Re: Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

To někdo čte?!:-)

K. Janyška 9.5.2019 21:17

Re: Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

Ano, je to nesmysl na nesmysl. Ti lidi tam, ti s tituly i bez, za to snad ani nemohou. Ono to bez vzděláni o spontánním řádu lidského světa fakt nejde. A protože ho nemají, nevědí, že to nejde. Bez znalosti kompozitivní teorie se neobejde nikdo... Dzp.

P. Boublíková 9.5.2019 21:18

Re: Čtení deklarací EU sumýšů nic nepřekoná

DOHNAT A PŘEDEHNAT....UDRŽET KROK....NEZTRATIT Z DOHLEDU....NEZTRATIT STOPU.