17.10.2019 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

Před rozuzlením

Případ vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové se zřejmě blíží k rozuzlení. Slovenskem vibrují mnohé spekulace a jinak tomu ani být nemůže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Spálený 2.10.2018 1:10

Re:

Prezident Lincoln definoval americkou demokracii takto: „Vláda lidu, prostřednictvím lidu a pro lid." Nebo podle Benthama a Milla, teoretiků liberální demokracie, je to: "vláda se souhlasem ovládaných". Při tzv. radikální demokracii jsou lidem "svobody" vnuceny proti jejich vůli.

Ale to je jedno, protože vy píšete o právním státu. Připomeňme si, že vzorový dokument právního státu Magna Carta Libertatum podepsal v roce 1215 anglický monarcha ve prospěch 25 předních šlechticů země a církve, aby je nemohl zavřít, až nebudou platit daně. S demokracií to nemá nic společného.

M. Prokop 1.10.2018 22:20

Re: Dneska je v alejích

Václavíková drží službu až do noci, Hofman na příštěku.

R. Neveselý 1.10.2018 22:05

Už chrní...

.

J. Kanioková 1.10.2018 21:55

A nikdo to nečte

J. Kanioková 1.10.2018 21:51

Souhlas, máte pravdu.

Ještě jste tam měl přidat Netzer, Václavíkovou, Appelbaumovou

S. Lazárek 1.10.2018 21:48

Dneska je v alejích

slušně nablito

K. Janyška 1.10.2018 21:34

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

Lidstvu v těchto věcech chybí vzdělání. Přímo tragicky. A to lidem s tituly i bez... Dzp.

J. Matuška 1.10.2018 21:32

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

... Když jsme vyšli z budovy Washington Times, našli jsme v mobilních telefonech zprávu o obrovské prohře Angely Merkelové při volbě předsedy klubu CDU v Bundestagu, kdy byl místo jejího kandidáta zvolen Ralph Brinkhaus. Škoda, že jsme to nemohli komentovat před novináři. Každá prohra Merkelové je naše vítězství.

K. Janyška 1.10.2018 21:32

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

No, ono se to spraví samo, jako SSSR. Spontánní řád lidského světa v Evropě EU na LS nedovolí... Dzp.

M. Prokop 1.10.2018 21:32

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

Tvořit i stvořit se dá ledacos. Ovšem, aby se to "ujalo", je podmínkou nespokojenost se stávajícími poměry. Tak, jako tvrdím, že "Majdan" nebylo lze vyvolat "zvenčí", jak se snaží nakecat různí rusofilové, tak ani ta hnutí nemohou být stvořena jen tak (tedy, stvořena jo, ale pes by po nich neštěkl). Podmínkou či živnou půdou pro ně je neschopnost establishmentu pochopit, že některé věci prostě žene příliš daleko, kam už zbytek normálních občanů není ochoten se nechat dostrkat. Blbnutí s nadprávy existujících i vymyšlených menšin, politická korektnost (zákaz mluvit o problémech), sílící zeleně socialistické příkaznictví, snaha udělat stát z něčeho, co nemá politický národ, bláznění kolem GW, nyní klimatických extrémů, spojené s institucionalizovanou korupcí, neřešení problémů ilegální migrace, vše víceméně podporováno zavedenými stranami, je toho tolik, že se nelze divit vzestupu antisystémových stran a hnutí, byť občas i nepěkně vybarvených. Spíš tomu, že to i přes ekonomickou krizi trvalo tak dlouho a naplno to spustila až migrační krize.

K. Janyška 1.10.2018 21:31

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

A já je nepotřebuji. Ale nejsem VK... Dzp.

J. Matuška 1.10.2018 21:30

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

... Inspirativní bylo setkání s redakční radou deníku The Washington Times, který je – na rozdíl od The Washington Post – na pravé straně politického spektra. Deníku, jehož ambicí není nepřetržitý útok na prezidenta Trumpa. V tomto smyslu je v naprosté menšině amerických médií. V mnohém jsme si rozuměli. Svědčí o tom jejich následný článek s nadpisem „Klaus volá po revoluci, aby zachránil suverenitu evropských zemí před EU.“

To je neobvyklé pochopení podstaty evropského problému. Moc politicky korektní to není. Řada mých názorů přesto pro ně byla novinkou. Editor politické rubriky deníku David Sands mé názory označil za „klausismus“, což je sice hezké, ale pravda to není. Není v tom žádná moje originalita, spíše je to moje shrnutí a zobecnění názorů obrovského množství lidí, kteří nesouhlasí s dnešní evropskou post-demokracií a masivní regulací ekonomiky.

R. Sorge 1.10.2018 21:28

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

VK to ví už dávno, jenom si zajel do Washingtonu pro nové argumenty.

K. Janyška 1.10.2018 21:25

Re: Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

Na to, abych po krátkém čase rozpoznal Trumpovu politickou cukaturu jako směrovanou v koridoru kompozitivní teorie, nemusím jezdit do Ameriky. Kdyby VK znal totéž co já, věděl by to už dávno... Dzp.

J. Matuška 1.10.2018 21:12

Klaus mezi mrakodrapy: Mediální lži o Trumpovi.

Mysleme na Margaret! Ne všichni Američané jsou cvoci. Každá prohra Merkelové je naše vítězství. Klausismus nebo touha mas? Chickovi to stále šlape

Václav Klaus se ve Spojených státech setkal s řadou zajímavých lidí a - ačkoli se z něho zrovna optimista nestal - v mnohém se za oceánem (i na letištích) opět poučil

... Ve Washingtonu se koná pěkná konference s názvem „Ronald Reagan a Jan Pavel druhý: partnerství, které osvobodilo Evropu a zachránilo svět“. Byl jsem pozván jako jeden z „keynote speakers“, ale o tom podrobněji dále.

Dostal jsem díky tomu příležitost podívat se na dnešní Ameriku – démonizovanou našimi médii prostřednictvím démonizace Trumpa. Vidí Američané Trumpa jako poněkud šílenou osobu, která lže, chová se hrubě a iracionálně, navrhuje nesmyslné věci (jako narušení volného obchodu mezi státy), má podivnou minulost, atd., atd., nebo ho vidí jako hrdinu, který se vzepřel mocnému establishmentu a který přes všechny své osobnostní zvláštnosti provádí politiku, která míří správným směrem? Přiznám se, že jsem zaujatý a předpojatý. Ano, jsem přesvědčen, že druhá odpověď je správná. Najdu k tomu ve Washingtonu nové argumenty? Pět dní je málo, uvidíme. http://www.protiproud.cz/politika/4029-klaus-mezi-mrakodrapy-medialni-lzi-o-trumpovi-mysleme-na-margaret-ne-vsichni-americane-jsou-cvoci-kazda-prohra-merkelove-je-nase-vitezstvi-klausismus-nebo-touha-mas-chickovi-to-stale-slape.htm

Vojtěch Patkoš: Přihoďte rovnou něco z Protiproudu. Rád mu vyhovuji...

K. Janyška 1.10.2018 21:09

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

Ano, demokracie je totalitou většin, tedy totalitou... Dzp.

K. Janyška 1.10.2018 21:08

Re: Tož dobrý večer. Karel už zase řádí. :-):-):-)

Hlavně vy. Od rána do večera a od večera do rána. Vy ale máte kliku, že instinktivně jste na celkem přijatelné vlně... Dzp.

R. Neveselý 1.10.2018 21:07

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

"Demokracie je cestou k totalitě."

Tesat nebo netesat?

K. Janyška 1.10.2018 21:06

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

Demokracie je cestou k totalitě. Musí nadneseně řečeno zemřít. Musí být nahrazena demarchií. To je každému sečtělému jasné... Dzp.

J. Václavíková 1.10.2018 20:54

Re: Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

https://www.respekt.cz/tydenik/2018/40/varovani-nejen-pro-evropu?issueId=100355

R. Neveselý 1.10.2018 20:54

Re: Tož dobrý večer. Karel už zase řádí. :-):-):-)

Dnes má výjimečný apetit, ale ještě nebyl šíp času a tendence k tendencím. Snad to do večerky stihne, má ještě skotské střiky :-)

J. Václavíková 1.10.2018 20:53

Chci upozornit ty, které by zajímala esej A. Appelbaumové,

že ji přetiskl dnešní Respekt.

Americký časopis The Atlantic své nejnovější vydání věnuje jedné zásadní otázce: Umírá demokracie? Jednotlivé texty napsali uznávaní experti na politické a společenské pohyby v Evropě či Spojených státech. Zatím vůbec největší ohlas vyvolal esej americké historičky a publicistky Anne Applebaum Varování pro Evropu. Věnuje se zejména událostem v Evropě, konkrétně přímo našemu středoevropskému regionu.

Mimo jiné uvádí: „Polarizující politická hnutí v Evropě 21. století naproti tomu od svých stoupenců žádají mnohem méně. Nevynucují si víru v plně rozvinuté ideologie, a nepotřebují proto násilí a strach z policie. Nenutí lidi, aby uvěřili, že černá je bílá, válka je mír a že státní zemědělská družstva splnila plánovanou produkci na tisíc procent. Většina z nich nepoužívá propagandu, která by byla v konfliktu s každodenní realitou. A přesto všechny závisejí, když ne na ,velké lži‘, tedy na tom, co by se podle historika Timothyho Snydera mělo nazývat ,prostřední lži‘, nebo možná ,směsice prostředních lží‘. Nebo jinak řečeno, všechny své stoupence nabádají, aby se, alespoň na čas, ponořili do alternativní reality. Tato alternativní realita se někdy vyvinula organicky, častěji ale byla pečlivě stvořena s pomocí moderních marketingových technik, segmentace příjemců a kampaní na sociálních sítích.“

M. Prokop 1.10.2018 20:53

Re: Tož dobrý večer. Karel už zase řádí. :-):-):-)

Nejenom Karel.

P. Vandas 1.10.2018 20:50

Tož dobrý večer. Karel už zase řádí. :-):-):-)

K. Janyška 1.10.2018 20:47

Re: JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Kompozitivní teorie, jak se špičková vědecká materie, osvětlující jen a jen na vědecké bázi a bez pověr a mýtů, jak už shora řečeno, lidskou situaci, je totiž doslova naházela do jednoho pytle omylů, pověr a mýtů. A to si ti, ani ti, při své nevzdělanosti nenechali a nenechávají líbit. Dokonce se spojily a založily další společný zločin na lidstvu. Evropskou unii a drží ji společnými silami při životě, jako kdysi komunsté SSSR a další podobní zločinci jiné zločinecké státní útvary.

Jak tohle je vůbec možné ?

Vždyť je to lidstva nedůstojné v 3.tisíciletí. Bohužel také obžalobou jeho zatímní intelektuální nedostatečnosti a nevzdělanosti... Dzp.

K. Janyška 1.10.2018 20:47

Re: JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Lidé si ale myslí, že tomu tak není. Jakoby ne a ne uvěřit pádu těch, které jsem jmenoval. Celé generace jsou stále ve školách a univerzitách připravovány pro život v organizaci, tedy v jakémsi lidském chovném stádu, kterému mají šéfovat socialističtí pasáci všemožného druhu, v poslední době bohužel, ti nejbohatší. Tady se jasně ukazuje, že štěstí a um podnikatelů nejsou žádným důkazem o jejich vzdělání a nebo dokonce vzděláním samotným.

Lidé jsou tak připravováni pro život v neexistujícím světě. A také se tak po vyškolení chovají a jsou dalším zdrojem zmatení jazyků a šíření nesmyslů o nepravdivé podstatě lidského světa, aniž by chtěli. Relevantního vzdělání stran principů, na kterých skutečně a bez pověr a mýtů vyrostl a stojí lidský svět, se jim prostě nedostalo.

Jak tohle je vůbec možné ? Základní důvody jsou dva.

Zaprve takové vědění, předložené špičkovopu vědou, dokonce je vždy nejvyšším věděním lidstva, je přespříliš složité a nedá se zjednodušit a tedy ani jen tak lehce pochopit. Neprobíhá proto ani předpříprava pro jeho výuku, neboť nejsou ani učitelé.

Za druhé, zavedení tohoto vědění do výuky brání konstruktivističtí racionalisté všech možných druhů, včetně náboženských fanatiků, vyznávajících kult řídící autority. Jsou přesvědčeni, že lidský svět je jimi řízenou organizací. Ať už ústředními výbory nebo božskými záměry.

K. Janyška 1.10.2018 20:47

JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Lidský svět vyrostl a funguje jako spontánní řád a je to jediná možnost jeho existence, tedy existence lidstva. Jen tato řídící struktura, a žádná jiná, mimochodem neosobně organizující ve vesmíru úplně všechno a na každém jeho ˇšutru", umožňuje jednotlivcům a jejich organizacím, včetně národních států, v mírových dobách a za institucionálně garantované svobody a spravedlnosti, sledovat nekonečný počet cílů a účelů jejich jednání tak, aby ostatní mohli dělat totéž a navzájem do sebe přitom nenaráželi. Jiná možnost zajišťující stejné šance neexistuje. Viz nezdar dávných velkoříší, Francie za Napoleona, R-U, Německa za Hitlera, SSSR, ČSSR, Jugoslávie, Číny, KLDR, Kuby a vůbec celé světové socialistické soustavy. Samozřejmě, že totéž čeká Evropskou unii na Lisabonské smlouvě.

Evolučně vyvinutá pravidla spontánního řádu lidského světa tvoří obsah našich myslí a tento fakt nelze změnit, neboť by lidé nebyli schopni okolí vůbec vnímat, přijmout a včlenit se do něho. Jsme tedy jakýmisi supersložitými součástkami obřího organismu pod názvem lidský svět. Kulturní evolucí vyvinutý lidský rozum, který stojí na abstrakci, coby nástroji lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního, slouží jen pro adaptaci jednotlivců na situaci, prostředí a budoucí neznámé, tedy právě na spontánní řád lidského světa. Tato vazba je nezměnitelná a ničím nenahraditelná.

K. Janyška 1.10.2018 20:45

Re: Pane

Jo, na vás, socialisty, zejména komouše a nácky, jsem připraven se i znečistit... Dzp.

K. Janyška 1.10.2018 20:43

Re: FRIEDRICH AUGUST HAYEK:

Tak nějak... Dzp.

M. Prokop 1.10.2018 20:43

Re: Půjde Fiala do jednoho pytle s Okamurou?

Tak to z agitační trojky Hájková, Hofman, Václavíková zbyde už jen duo. No, snad to pozůstalí zvládnou. :-P