Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Povolební situace a některé kuriozity

Babiš prohru uznal, vítězi blahopřál, neodpustil si tradiční kňu, že všichni byli proti němu, a pochválil se, že oproti prvému kolu získala jeho „kandidatura ANO‟ o půl milionu hlasů navíc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Polská europoslakyně chce rozkulačit Rusko:

.....V područí Moskvy dle ní nechtějí žít ani mnohé národy zastoupené v Ruské federaci. „Neexistuje nic takového jako ruský plyn, ropa, hliník, uhlí, uran, diamanty, obilí, lesy, zlato atd. Všechny takové zdroje jsou tatarské, baškirské, sibiřské, karelské, oiratské, čerkeské, burjatské, sachské, uralské, kubánské, nogajské atd. Pro většinu obyvatel těchto regionů – ať už jde o etnické Rusy nebo domorodé obyvatelstvo – představuje Moskva pouze válku, útlak, vykořisťování a beznaděj,“ zní v textu dále s dodatkem, že „obtěžování a diskriminace etnických menšin je v Rusku běžná“ a na bojištích se často ocitají právě lidé z těchto menšin.

S ohledem na národnostní a etnickou mapu území Ruské federace bychom tak dle Fotygové „měli diskutovat o perspektivách vzniku svobodných a nezávislých států v postruském prostoru, jakož i o perspektivách jejich stability a prosperity“.

Že by rozpad Ruska přinesl „určité obtíže a rizika, jako ostatně každé přechodné období“, diplomatka nezakrývá. „Tato rizika však budou mnohem méně nebezpečná než ponechání této agresivní říše beze změny,“ míní však. Pokud „uvnitř Ruské federace vzniknou nové prozápadní státy“, pomůže to Evropě nejen bezpečnostně, ale výhody bychom prý mohli čerpat i v rámci energetiky či ekonomických vztahů....

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rusky-plyn-ropa-hlinik-uhli-uran-a-diamanty-nepatri-Rusum-Zahrmelo-z-Polska-727827

Proč ale potom to samé neudělat i s Ukrajinou? Ani tamní národy přece nechtějí žít v područí Kyjeva. I pro etnické Rusy z Donbasu představuje Kyjev pouze válku a útlak. Přinejmenším od roku 2014.

Na jedné straně podporujeme válku za udržení jednotné Ukrajiny až do posledního Ukrajince a současně povedeme válku za rozkulačení Ruska? Proč se jim do toho vůbec máme montovat, proč to nenecháme na nich?

Když si tam uspořádali referenda a oddělili se, tak jsme podpořili válku proti nim.

0 0
možnosti
Foto

Dnes se mi nechce nic dělat. Nevíte, co mám dělat?;-)

0 0
možnosti
KZ

Dva postřehy: Rusáčtí kolouši monotónně repetují a recyklují vítězovo období z před třiceti lety, zavilejší (a tupejší) z nich se pouští do interpretace jeho následující služby vlasti jako zradu onoho období ve službách vrahů z volstrýtu. No a pak se diví, když jsou trefně diagnostikováni.

Druhý postřeh: K již zavedeným arcisviním forejtovi (rádoby vtipnej) a kolmanovi (fcb ctrl c/ctrl v) avansíruje nick j.černý- oplzlík non plus ultra. Ó jak hluboko jsi klesl, pse!

0 0
možnosti
Foto

Von ten Čedrný se zase bude krčit za křovím v parku s gatěma u kolen, až bude teplo.

0 0
možnosti
LN

Cenzura nebude, půjdeme jen po šiřitelích dezinformací ohrožujících stát, říká Presl

Úřad vlády vypracoval akční plán pro boj s dezinformacemi. Počítá s blokováním obsahu, který by ohrožoval národní bezpečnost, či úpravou zákonů tak, aby umožnily stíhat úmyslné šíření dezinformací. Cílem však není zavádění cenzury, říká spoluautor plánu Dominik Presl. "Nechceme lidi nějak omezovat. Musíme však čelit informačním kampaním, které mají za účel poškodit stát," vysvětluje v rozhovoru.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/presl-dezinformace/r~a22edf0a9be711ed8d680cc47ab5f122/

0 0
možnosti
PD

Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi. Protože zneužitelné to je. Taky nevím (a pochybuji) zda už se zapomnělo na to krmení spřátelených neziskovek, myslí tak něco kolem 150 milionů.

0 0
možnosti
Foto

Pokud se historie zdánlivě opakuje, pak určitě nikoli jako plnohodnotná repríza, nýbrž jako obyčejná fraška. Přesně z tohoto ranku jsou nadšené výkřiky mnoha voličů generála Pavla, že atmosféra zvolení nového prezidenta jim připomíná atmosféru sametové revoluce, jež vyvrcholila volbou Václava Havla prezidentem republiky. Nic směšnějšího a vzdálenějšího pravdě si opravdu nelze představit. Je tu totiž pár opravdu, ale opravdu podstatných rozdílů.

Zatímco Václav Havel ještě na jaře roku 1989 dřepěl v komunistickém kriminále, mladý nadějný komunista Petr Pavel se v ten samý čas pod kuratelou sovětské zpravodajské služby GRU připravoval, jak v roli komunistického rozvědčíka zakroutí krkem kapitalistickému nepříteli. A paní Olga, žižkovská holka otlučená životem, opravdu, ale opravdu nebyla komunistickou podplukovnicí a politručkou, jež se na svou budoucí roli první dámy připravila na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda.

Ergo: Pokud se dav na Staroměstském náměstí dojímá nad generálem a podplukovnicí, stojícími na pódiu, v domnění, že pravda a láska už tedy konečně vítězí nad lží a nenávistí, přesněji spíše, že Praha a láska vítězí nad vsí a nenávistí, a vůbec nejpřesněji, že pravda a láska vítězí lží a nenávistí, opravdu, ale opravdu to není opakování historie, nýbrž jen a pouze smutná groteska!

0 0
možnosti
VM

JO,

teď už mají co chtěli

!

0 0
možnosti
OS

BIS si zaslouží generála. A šéf má vyznamenání od spojenejch a s jeho prací spokojenejch států. Zvláště, když se BIS povedla připomínka k nechutné výuce dějepravdy národní směřující do nebezpečnosti přímo nacionální. Také odvedla skvělou ostražitost při rusácké spackané akci Ricingate, kde spolu s panem Kundrou bylo ohroženo několik mladých poslanců, když mizeli pomník maršála Koněva, co vraždil Maďary. A prezident Zeman si dovolil nechutně namítat cosi o čučkařích a metál nedal a dokonce vyžadoval jediný případ ohrožení bezpečnosti, né tedy jen kecy. A dostal dokonce dva. A to v další následné akci Vrběticgate, jež spolu s panem Kundrou odhalila po mnoha letech šetření buchy buch, že nejde o šlendrián spackaný privatizací army matroše za vlády Mirka Topolánka, ale, že ve výbuchu mají prsty ruští evropští turisté Pat a Mat, co zvořou kde co. Otázkou je, kdyby se prezident Zeman nechoval povýšeně a nebránil povýšení, zda by došlo k těm bezpečnostním úspěchům jako likvidace potrubích a fialová drahota. Nazdar.

0 0
možnosti
VP

Je z toho pěknej postkomunistickej maglajz (Guláš) .Západ ale nerozlišuje pracuješ pro nás , jsi náš ! A Pavel nelenil ,ani se všichni nenadechli , a už se objědnal k Zelenskýmu a plácli si s tchajwanskou ,Prezidentkou ;-D

0 0
možnosti
LN

Putin je pro smích. Bývalý elitní ruský politik ostře zkritizoval "neschopný" Kreml

Bývalý viceprezident Ruské federace Alexandr Ruckoj obvinil Vladimira Putina z nesmyslného zabíjení ruských vojáků, kteří ve válce na Ukrajině slouží pouze jako potrava pro děla. Současný prezident se podle jeho slov obklopil "naprosto nekompetentními" vojenskými veliteli a kvůli svému jednání se stal jen terčem posměchu. K invazi na Ukrajinu nikdy nemělo dojít, zdůraznil Ruckoj. ...

(videozáznam)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putin-je-jen-tercem-posmechu-rusky-politik-kritizoval-tamni/r~9db77f38a0a911ed9ae20cc47ab5f122/

0 0
možnosti
VP

Placený Informátor ,Novák Vyskoč ?dehonestuje s pomocí dehonestácí dehonestátora !;-)

0 0
možnosti
DM

D84a91n66i49e87l 70M82a86c48h

30. 1. 2023 22:49

Je zajímavé, jak si tu perfektně rozumí antikomunista Zadák s náckem Kolmanem a Černým soudruhem. I Drobků jen zírá!

0 0
možnosti
VZ

Mááchu antikomunistou se necítím. To si mohu dovolit, protože v KSČ jsem nebyl.

Ale vy echt antikomunisté jste tak směšní.

0 0
možnosti
Foto

Ano, jeho voliči jsou masochisti nebo hlupci. Nebo znáte ještě nějakou třetí možnost?

Euro.Zprávy. cz

Zvolení Pavla prezidentem otevírá Fialově vládě "okno příležitostí" k uskutečnění politicky nepopulárních reforem.

0 0
možnosti
AB

A97l28f13o56n58s 54B60l11o73k

30. 1. 2023 23:19

Přeceňujete pravomoci prezidenta.

0 0
možnosti
FP

Na Seznamu zprávy: Třaskavý výrok chorvatského prezidenta: Krym? Ten už ukrajinský nebude.

Fajn, že mají někde prezidenta realistu. K podobnému názoru dojde brzy i náš nový pan prezident a tím skončí vlna naivního nadšení, která nyní naší zemí cloumá :-)

0 0
možnosti
VZ

On už to ví, ale dle rady dr. Plzáka bude: "Zatloukat, zatloukat, zatloukat".

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz