15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Povolební situace a některé kuriozity

30.1.2023

Jen pro pořádek zopakuji, že v prezidentských volbách vyhrál v druhém kole cca 3,5 miliony hlasů Petr Pavel s náskokem jednoho milionu proti Andreji Babišovi. Ten prohru uznal, vítězi blahopřál, neodpustil si tradiční kňu, že všichni byli proti němu, a pochválil se, že oproti prvému kolu získala jeho „kandidatura ANO‟ o půl milionu hlasů navíc. Ta příslušnost k ANO je novinka, protože až do vyhlášení tvrdil Babiš, že je nezávislý, kdežto oponent že je vládní kandidát, kdežto po pravdě byl Pavel občanský kandidát s podporou 80 tisíc podpisů.

Co dál? Podle svých výroků a podl volby spolupracovníků a z dalších indicií je Petr Pavel nakloněn progresivistickému proudu. Hodně bude záležet na tom, kdo mu bude dout do hlavy, až se ujme úřadu, kdo se na něho přilepí. V české politice je panic, a být panicem mezi kurvami není nic, co bychom někomu měli závidět. Podle činů poznáme ho, a ony ty zkoušky přijdou brzy. Divil bych se, kdyby už zakrátko mu nějakou přichystal Miloš Zeman, například nominací předsedy Ústavního soudu do foroty.

Pokud jde o Andreje Babiše, nasbíral 2,5 milionu hlasů a tváří se, že to jsou hlasy pro ANO. To je ovšem nesmysl, byly to hlasy jednak pro Babiše, jednak proti Pavlovi. Do jednoho pytle vyškrábal Babiš hlasy od katolíků, ale taky od komunistů soudruha Skály, od cikánů v Chánově a taky od vlastenců, kteří hlásají, že koncentrační tábor v Letech byla ozdravovna pro nemakačenky. Ostatně, na homogenost vlastní strany taky už Babiš nemůže stoprocentně spoléhat. Jeho šílenému a neodpustitelnému dobrodružství s porušením spojeneckých závazků vůči Polsku může tleskat leda věrný Havlíček, ale nejednomu spolubojovníkovi se nadbíhání vrábelovským mírotvůrcům určitě zajídá.

Slíbené kuriozity

Zmíním dvě. Pohoršené „och, ach‟ a „no toto‟ vyvolala u zaprděnců při tiskové konferenci Pavlova tisková mluvčí Markéta Řeháková. Z TV obrazovky bylo vidět, jak obrovská radost v týmu panovala po těch dlouhých týdnech maximálního napětí a dalo se tedy pochopit, že se Markéta Řeháková chovala ztřeštěně. Komu to vadí prozrazuje, že pH jeho prdele dosahuje hodnoty kolem pH 2, což mají citróny. My co máme pH prdele nad hodnotou 7 jsme viděli sympatickou osobu, veselou a pozitivní. Ta určitě nebude kvílet žalmy, což by se možná zaprděncům líbilo víc, než když se směje.

O další kuriozitu se zasloužil Andrej Babiš. Ještě před volbou samotnou dosahovala možnost výhry na Babišovo vítězství hodnoty dvanáctinásobku. Vsaď tisíc, vyhraješ dvanáct. Babiš na twiteru zveřejnil ve čtvrtek hlášku, ať si lidi na něho vsadí a jdou ho volit.

Byl to docela dobrý ironický fór. Chytři lidé reagovali ironicky...

jiní ale pouzazovali na úskalí:

Jenže se ukázalo, že mezi jeho stoupenci nejsou jen géniové. Ukázalo se, že čtyři tisíce lidí na Babišovu „radu“ skočili a někteří snad utopili ve Fortuně svoje úspory. Už fičí trestní oznámení a byla by to věru ironická tečka, kdyby Babiš nedojel na své lži a podrazy hraničící s vlastizradou, nýbrž na v podstatě žertík dobrý leda k pousmání.

Aston Ondřej Neff