17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Poplatky padly

Není to nic překvapujícího, zrušení poplatků za návštěvu lékaře bylo součástí předvolebních slibů, a v pátek tedy dolní komorou parlamentu prošlo to, co se slibovalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 27.9.2014 7:19

Re: Lidé si ani neuvědomují

Tak.

K. Vyšata 27.9.2014 1:10

Nechodím zrovna často k lékaři

mimo preventivní prohlídky a léčení mých dost častých úrazů z práce a někdy i z hloupého přeceňování sil při sportu. Ale pokaždé jsem měl v čekárnách tísnivý pocit z ticha a zapšklého ovzduší. Nezdá se mi, že by zrovna do čekáren chodilo moc lidí jen aby se pobavilo. Když se poplatky zaváděly, měl jsem dojem, že šlo spíš jen o utišení nespokojených zdravotníků a lékárníků s jejich příjmy. Stát na to neměl a tak hodil problém na lidi. Je to můj subjektivní pohled na věc, ale zatím mi žádné argumety pro poplatky nepřipadaly jako důležité. Zdravotnictví, školství, obrana, kultura,  může vůbec někdo uvést kde nejsou podfinancovaní, neuznaní a na pokraji kolapsu? Co kdyby se celá společnost jednou odhodlala žít jenom na úrovni toho co dokáže vydělat?

M. Stuchlik 27.9.2014 1:14

Re: Nechodím zrovna často k lékaři

Dělat si z čekáren kulturní zařízení kam si důchodkyně chodí popovídat je celkem běžné. Sám jsem takto čekal s vysokými teplotami několik hodin u lékařky, která měla z čekárny oblíbenou tlachárnu.

L. Černín 27.9.2014 6:39

Re: Nechodím zrovna často k lékaři

Máte pravdu, že lidé do čekáren nechodí jen kvůli tlachání, mají i ekonomické motivy. Když jsem byl dítě a jednou jsem trpěl banálním nachlazením, chtěl jsem si zajít koupit do lékárny lék za zhruba 10 Kčs. Nicméně se mi dostalo poučení od mé babičky, že mám zajít k lékaři, který mi lék předepíše, a budu jej mít zdarma. Z jejího pohledu se tedy návštěva lékaře jevila být úsporou 10 korun. Čas lékaře, čas sestry a můj čas vstoupil do její ekonomické kalkulace s nulovou vahou. Při existenci regulačního poplatku by její kalkulace bývala vypadala poněkud jinak.

J. Kozohorský 27.9.2014 8:41

Re: Nechodím zrovna často k lékaři

u mojí obvoďačky bývá vždy narváno - poplatky nepoplatky. nevím, jestli je to tím, že je tak dobrá, ale při vstupu do ordinace po minimálně dvouhodinovém čekání, kdy se kdejakej nověpříchozí předběhne, že "jde jen na injekci" a pod.,  sestra mantruje "třicet korun" aniž by jeden cokoliv hlesl, proč vlastně přišel. samozřejmě doklad neobdržíte - pokud si o něj řeknete, čeká vás kyselá tvář a následující odměřenost při úkonech (té sestry). samotná lékařka je tak zavalena štosy složek s chorobopisy, že jste rád, když vás při neustálém sepisování čehosi na pc vůbec zmerčí.

jinak proti poplatkům nic nemám (v nemocnicích už vůbec nic), ale vadí mi ty u lékáren.  v našem malém městě si jich navzájem konkuruje snad sedm nebo osm, takže tady bych o poplatcích za předpis a jednotlivé položky polemizoval...

P. Sulc 27.9.2014 0:47

To zase budou cekarny plne

tlachajicich bab, ktere nemaji co delat. Poplatek se mel spise zvysit, zrusit, mozna, jen u doporuceneho odbornika.

P. Scheck 27.9.2014 0:41

Astone souhlasím!

Dokonce bych klidně zvýšil polatek za navštěvu u lékaře na 100,- korun s tím (abych se navíc vysmál všem těm pitomcům z ČSSD), že se pak tato částka celá přes pojišťovnu vrátí - ale až časem. Prostě aby si lidi uvědomili, že zdravotnictví fakt není zadarmo.

Sám vzpomínám, jak jsem v horečkách seděl v čekárně a dvě důchodkyně (velmi zdravě vypadající, které si přivstaly) si živě vykládali, jak je ten pan doktor hodný a pěkně se s ním povídá. Ty báby se prostě nudily a udělaly si akorát dopolední program...

J. Vydra 27.9.2014 7:08

Re: Astone souhlasím! žvaní tu burani z hospody

Jsem naprosto pro poplatky, klidně i 100 za návštěvu. ALE - nejsou to "báby" vy burani hospodský, jsou to něčí maminky, které jsou celé dny doma, protože jim umřel manžel a jejich děti se na ně vyprdli a nechodí je navštěvovat, protože píšou na diskuze svoje osvícené kydy. Počkejte až vy budete starý a někdo vám řekne "dědku plesnivej". Jste asociální křupani, blbečci!!!

J. Boleslav 27.9.2014 7:21

Re: Astone souhlasím! žvaní tu burani z hospody

Proč ta silná slova po ránu, něco Vás bolí?

J. Slanina 27.9.2014 7:56

Re: Astone souhlasím! žvaní tu burani z hospody

V "globále" máte asi pravdu. Jenom netuším proč si ty "maminky" nejdou za hezkého počasí poklábosit se sousedkou třeba do parku či na náves, v zimě třeba do kavárny nebo do galerie.

J. Boleslav 27.9.2014 8:11

Re: Astone souhlasím! žvaní tu burani z hospody

V kavárně či galerii by to něco stálo, zdraví je ale zadarmo. :-)