1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Poplatky padly

Není to nic překvapujícího, zrušení poplatků za návštěvu lékaře bylo součástí předvolebních slibů, a v pátek tedy dolní komorou parlamentu prošlo to, co se slibovalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 27.9.2014 9:29

Re: Politici a jejich politické strany

Blbečku lžidimitriji. Tak podle tebe byl pan Werich pravičák? Jak tak koukám, ty už jsi z těch "oligarchů" zralý na hospitalizaci na uzavřeném oddělení. No radost tam z tebe určitě mít nebudou.

P. Dvořák 27.9.2014 8:45

Re: změny, které před časem byly provedeny . . .

Asi se někde vloudila chybička, ale mně tam pořád vyskakují jakési nesmysly ze Slovenské národní rady :-)

P. Čech 27.9.2014 8:53

Re: změny, které před časem byly provedeny . . .

Znovu jsem si ten odkaz promítl a objevil se mi článek nazvaný "Zmenšovanie úlohy štátu:Lekcie z Nového Zélandu"

P. Hlosta 27.9.2014 8:55

Re: změny, které před časem byly provedeny . . .

Mně sice naskočila ta stránka, ale s textem, že v ní nebyly žádné články nalezeny.

P. Čech 27.9.2014 9:03

Re: změny, které před časem byly provedeny . . .

http://www.mises.cz/clanky/zmensovanie-ulohy-statu-lekcie-z-noveho-zelandu-328.aspx

M. Ilsner 27.9.2014 8:58

Re: změny, které před časem byly provedeny . . .

Ne. Je pouze hlášení "Žádné články nebyly nalezeny."

P. Dvořák 27.9.2014 9:24

Re: K článku z odkazu

Je velice zajímavé a lákavé, že stát se zbavil drtivé většiny svých zaměstnanců. Tím účetně ušetřil. Jak je tam ovšem psáno, potřeba jejich výkonu nezmizela. Jsou zaměstnáni v soukromých firmách, kde mají 3x vyšší mzdu ale podávají pouze o 60% vyšší výkony. Kdo tyto "nestátní" firmy platí, když stejně tak jako stát nic nevyrobí, se v článku nepíše.

No ale to my jsme je předběhli nejen mnohem dřív, ale i s mnohem lepšími čísly. Také máme firmy, které vlastně plní úkoly státu a jsou několikanásobně předražené, přičemž výstupy se nedají ani najít.

Že v článku "stát ušetřil" a naopak cosi "získal na příjmech a daních", je jenom otázka ostré tužky a přeřazení nějaké položky do jiné položky v účetní osnově.

P. Čech 27.9.2014 10:49

Re: K článku z odkazu

Jestliže stát ušetří na reformě (skutečné reformě) státní správy a navíc vydělá více na výběru daní, může takto získané peníze nasměrovat do jiných, opravdu potřebných oblastí, třeba do zdravotnictví. Nikoliv ovšem na mzdy lékařů. Samozřejmě že nikoliv také do všelijakých státních i t.zv. sociálních dotací, z nichž jak je vidět opět tyjí pouze podvodníci, poněvadž stát neumí své dotace pohlídat a uhlídat.Jakékoliv dotace jsou pouze socialistickým výmyslem, který učí lidi lenosti. Nic jiného. Jinak to, co jste napsal v poslední větě platí zejména v socialismu a ve státech (většině států) řízených na socialistických principech. Je to cesta do pekel, bohužel ovčané se nechtějí poučit z historie a socialisty nadále podporují.  Není jich málo (těch ovčanů) a ti s pomocí poměrného volebního systému mohou nadále vládnout. Sice pouze v koalicích  s jinými subjekty, ale přece.

P. Han 27.9.2014 9:32

Re: Politici a jejich politické strany

Vy jste ženiální! Zrušit deset ministerstev a místo nich zavést deset krát počet krajů (tuším 14) "krajských ministerstev", z nichž každé by nezávisle na ostatních a nezávisle na zdravém rozumu řešilo totéž, co dřív jedno. Místo státní maturity krajská maturita, nekompatibilní s maturitou v jiném kraji. V každém kraji by se léčilo jinak a za jiné peníze. V každém kraji by byly jiné drážní předpisy, takže bychom tu železnici mohli konečně zavřít, protože by přestala fungovat úplně, a jiné předpisy silniční. Každý kraj by měl vlastní policii a hasiče. A pro to všechno by každý kraj musel mít ouřad, aby se činnost koordinovala aspoň na území kraje, když už by se nesměla koordinovat celostátně. Čtrnáctkrát tolik úředníků, než jich máme dnes, vám děkuje.

P. Čech 27.9.2014 11:10

Re: Politici a jejich politické strany

Vaše argumenty jsou přinejmenším zavádějící.  Dám Vám příklad dejme tomu ze Švýcarska. A jen doufám, že zde nebudete tvrdit, že Švýcarsko je státem neprosperujícím, že řízení státu je tam neefektivní či že občané Švýcarska jsou ve své většině nespokojení. Švýcarsko je totiž velice efektivně řízeno pouze pomocí 7 (slovy sedmi) ministerstvy, kterýžto počet mají jako maximální uveden dokonce v ústavě. Veškeré další a ostatní řízení je prováděno na úrovni kantonů a obcí. Jedná se o stát počtem obyvatel, geografickou velikostí i strukturou průmyslu a zemědělství přinejmenším srovnatelný (ne-li stejný) s Českou republikou. Tvrdím, že jde-li něco někde, musí to při dobré vůli jít i jinde.  Nesmí se však dostávat ke slovu politická ideologie a to jakákoliv. Veškerá moc musí být v rukou občanů a nikoliv nějakých jejich spolků. Jejich systém řízení státní správy je nutno jako velice efektivní převzít. Převzít a nikoliv upravit na nějaká iluzorní česká specifika podle vzoru chytré horákyně. A o tom to všechno je.

J. Hejna 27.9.2014 11:11

Re: Politici a jejich politické strany

Kdo něco nechce, hledá jak to nejde.

P. Čech 27.9.2014 11:16

Re: Politici a jejich politické strany

Přesně tak. To je to hlavní české specifikum, kvůli němuž to opravdu u nás nejde. Existuje-li kdekoliv ve světě systém řízení, který je obecně a objektivně efektivní, je třeba jej převzít lidově řečeno se všemi chlupy a ne jej jakkoliv upravovat. Nejsem proti úpravám systému, ale tyto je možno provádět až po jeho převzetí a zavedení. Jinak nic nikdy fungovat nemůže a nebude.

I. Břízová 27.9.2014 8:32

Poplatky

Nejvíc mi na tom povyku kolem poplatků vadí to přehlížení opravdu vážně nemocných lidí.Je toho tolik,co by se mělo ve zdravotnictví vzhledem k pojištění řešit.A nejvíc se debatuje o 30Kč.

P. Čech 27.9.2014 8:46

Re: Poplatky

Ale ono přece vůbec nejde o nějakých 30 Kč. Jde o to, že nám politici a jejich politické strany lhali v tom smyslu, že zavedením všelijakých poplatků u lékaře a v lékárnách dojde ke zlepšení stavu našeho zdravotnictví jako celku.Osobně bych neměl nic proti poplatku za ošetření u lékaře, pokud by takto vybrané peníze byly přesunuty do zdravotních pojišťoven, aby mohly být následně použity pro léčení nemocných. Nikoliv do kapes lékařů a lékárníků, kteří jich mají vzhledem k ostatním profesím více než dost. V současné době nejvíce křičí lékárníci. Ovšem, jak to ve skutečnosti je? Před listopadem 1989 bylo v našem městě cca 6 lékáren a bohatě to stačilo. Nikdo si nestěžoval, že je nějaká nedostupnost léků. V současné době je zde cca 40 lékáren. Tedy jde asi o výnosný byznys, jinak by jich tolik nebylo. Není se co divit. Prodávám-li něco, živím se prodejem a je zcela jedno zda léků či potravin nebo hřebíků. Mají snad majitelé železářství nějaké poplatky za prodej nářadí? Nemají.A existují. Mnozí úspěšně. Zkrachuje-li pár lékáren, nic se nestane, pouze se vyčistí trh.

P. Vítek 27.9.2014 9:09

Re: Poplatky

Ted Vam to tedy ujelo.Napr dostupnost leku pred 89....

J. Láníček 27.9.2014 9:23

Re: Poplatky

Počet lékáren a benzinových pump - známka úrovně ekonomiky, to je bez diskuse. Mám to vysledované.

P. Čech 27.9.2014 11:19

Re: Poplatky

Možná jsem se nevyjádřil dostatečně přesně. Pod pojmem "dostupnost léků" jsem měl na mysli možnost jejich získání podle lékařského receptu.

P. Hlosta 27.9.2014 8:47

Re: Poplatky

Skutečně vážně nemocní mají chvála Bohu dosud zdravotní péči na vysoké a velmi drahé úrovni. Jestli napomůžou třicetikorunové poplatky a doplatky k vylepšení finanční úrovně našeho zdravotního systému, pak bude nejrozumnější navýšit zdravotní daň. Třicetikačková pokuta za návštěvu lékaře ale tohle naprosto neřeší. Možná jen vylepšuje příjem ordinacím, ale rozhodně neřeší finance u zdravotního systému.

P. Čech 27.9.2014 9:02

Re: Poplatky

Přesně tak. Mám za to, že pokud by ministr zdravotnictví předstoupil před občany a fundovaně občanům vysvětlil proč je ve zdravotnictví nedostatek peněz, že to není zaviněno nefunkčností systému, občané by to pochopili a byli by i ochotni přistoupit na jisté zvýšení zdravotního pojištění. Nesmějí však být postaveni před hotovou věc, kdy nějaký politik či jeho politická strana nadiktuje občanům nějaké poplatky, přičemž se nic nezmění, pouze lékaři a lékárníci si namažou kapsy. A nadále budeme svědky, jak v televizi občané - rodiče zoufale žádají lidi o poskytnutí příspěvku na léčení jejich postižených dětí, jejichž léčení zdravotní pojišťovny odmítají platit. Odmítají platit léčbu skutečně potřebných a na straně druhé platí léčbu těch občanů, kteří nikdy žádné zdravotní pojištění neplatili.

P. Vítek 27.9.2014 9:13

Re: Poplatky

Bylo jednoduse receno,ze tim padem si baby duchodkyne zajdou jen k jednomu lekari a ne k peti stejnym(neveri),nevybere si 5x leky a zbytek nevyhodi....a dostane se na skutecne nemocne.A ne na skudlily,kteri si jdou nechat predepsat Panadol.A byly prece limity!!

P. Čech 27.9.2014 11:22

Re: Poplatky

A tomu chcete říkat systémové řešení problému? Nenechte se vysmát. Je třeba hledat a řešit příčiny problémů a ne následky těchto příčin.

I. Břízová 27.9.2014 9:09

Re: Poplatky

Vážná nemoc se mě právě osobně dotýká.Překvapilo mě,že na ozařování po operaci musím jezdit do Chebu.Mám z K.Varů dobré spojení,budu tedy raději denně dojíždět.Ale ten,kdo nemůže nebo nechce dojíždět,zůstane v nemocnici,bez nutnosti lékařského ošetření.To mi přijde divné.

J. Boleslav 27.9.2014 9:11

Re: Poplatky

Přeji Vám brzké a úplně uzdravení. :-)

I. Břízová 27.9.2014 9:16

Re: Poplatky

Děkuji vám.

P. Čech 27.9.2014 11:25

Re: Poplatky

Možná jsem na tom obdobně. Žádné léčení mých zdravotních problémů, přesto že existuje, zdravotní pojišťovny nehradí.  Kam tedy jdou ty peníze, strkané do zdravotnictví?

J. Boleslav 27.9.2014 9:10

Re: Poplatky

Poplatky byly při svém zavádění pravicí, jmenovitě ODS, dle mého názoru vysvětlovány a vysvětleny dostatečně. Na vysvětlování je vždy zapotřebí dva. Jednoho, který vysvětluje, a druhého, který naslouchá. To s daném případě nebylo většinově příliš splněno. Byly vysvětlovány jako začátek zdravotní reformy, k jejímž následným krokům vinou opozice už bohužel nedošlo nebo mohly být prosazeny pouze v jakési polovičaté podobě. Další nesmysl je, že na poplatky si již národ v podstatě zvykl a většinově už proti nim nijak významně nebrojil. A osvícená oranžáda je teď z blbosti a setrvačnosti ruší. Větší blbci než jsme doufali.

P. Čech 27.9.2014 11:28

Re: Poplatky

A to je přesně ten problém. Začátkem reformy měla být systémová opatření (kompletní a komplexní změna systému řízení zdravotnictví. Nějaké polatky měly být řešeny jako poslední bod a nikoliv první. Pouze tehdy, pokud by se ukázaly být nezbytnými pro fungování nového systému.  O tom to je.

P. Vítek 27.9.2014 8:22

Gratulace Hucinovi-pry by tenkrat pridal vic vybusniny

Autor: B. Brousková Datum: 26.9.2014 16:37

Komunisti, kteří se teprve derou k moci a komunisté u moci, jsou dva naprosto rozdílné pojmy. Neexistuje v celé historii ani jeden případ, že by se komunisté u moci chovali civilizovaně. Vždy začnou vraždit. Nejprve své odpůrce.Politické , žádné zločince. Pak přijdou na řadu potencionální odpůrci. Pak přijde doba provokování těch , co by možná někdy mohli jenom zauvažovat o nějaké formě odporu. To je doba udavačů a fízlů všeho druhu. Vybudují celou mnohačetnou síť informátorů a donašečů a infiltrují s nimi celou společnost. Pak nastane doba likvidace nepohodlných komunistů, kteří by mohli stát někomu v cestě do vyšší funkce, případně mohli ohrozit někoho v té funci a nahradit ho na jeho postu. Ten scénář je neměnný a vždy a všude to probíhalo stejně. Na konci celého procesu je naprostý rozvrat ekonomiky, idioti ve vládě, soudy, policie a prokuratura odsouzené do role pohůnků bezcharakterních a všehoschopných grázlů ve funkcích. Od nejnižších po ty nejvyšší. Prázdné obchody, plné kriminály a koncentráky. A všudypřítomní udavači za každým rohem. Neexistuje země , kde by to probíhalo jinak. Bez ohledu na historii, mentalitu obyvatel, přírodní bohatství, či zeměpisné pásmo nebo světadíl.případně mohli ohrozit někoho v té funci a nahradit ho na jeho postu. Ten scénář je neměnný a vždy a všude to probíhalo stejně. Na konci celého procesu je naprostý rozvrat ekonomiky, idioti ve vládě, soudy, policie a prokuratura odsouzené do role pohůnků bezcharakterních a všehoschopných grázlů ve funkcích. Od nejnižších po ty nejvyšší. Prázdné obchody, plné kriminály a koncentráky. A všudypřítomní udavači za každým rohem. Neexistuje země , kde by to probíhalo jinak. Bez ohledu na historii, mentalitu obyvatel, přírodní bohatství, či zeměpisné pásmo nebo světadíl.

P. Vítek 27.9.2014 8:25

Re: Gratulace Hucinovi-pry by tenkrat pridal vic vybusniny

...a poplatky byla vyborna vec a Julinek a Cikrt taky.Drobkova jsi cynicka,sprosta drbna(za toho Pata )

P. Hlosta 27.9.2014 8:37

Re: Gratulace Hucinovi-pry by tenkrat pridal vic vybusniny

Komunista není genetický znak. Není tedy možné oddělit lidi ze společnosti, kteří budou inklinovat k diktatuře. Diktatura může mít nejrůznější ideologie ke svému vzniku, protože jde o vějičku, na kterou se chytají k diktatuře inklinující. Zpravidla jsou to k radikalismu se hlásící. Takoví ti, kteří tvrdí, že je třeba zničit tu, či onu ideovou část obyvatelstva, nebo je nepustit vůbec k demokratické volbě(což je samo o sobě protimluv).

Radikálními požadavky lze z demokracie v důsledku demokraticky dosáhnout diktatury. Pravé, nebo levé.