23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Ponížená suplika

Zastupitelstvo hlavního města Prahy žádá provozovatele taxislužeb v hl.m. Praze o ukončení stávek a blokování dopravy v hl.m. Praze. Cituji z tiskové zprávy, která mi přistála v mailu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 25.2.2018 11:34

72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

Na to taky nezapomínat !!!

_________________________________________________

:-)))

:-)))

I. Břízová 25.2.2018 11:38

Re: 72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

Tak jo. Já si to budu pamatovat.

J. Vobr 25.2.2018 11:48

Re: 72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

A oslava bude v Puppu !!! Musíme si to užít !!!

:-)))

J. Kombercová 25.2.2018 11:55

Re: 72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

Taky mi letos jeden rok přibude. Nějaká shoda náhod? :)

J. Vobr 25.2.2018 11:58

Re: 72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

Letos budeme jen slavit !!!

:-)))

J. Kombercová 25.2.2018 12:00

Re: 72letý FRANTA BUDE LETOS 73letý !!!

Přesně. Kdo ví, zdali to nebude naposled. :)

L. Němec 25.2.2018 10:43

Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

protože ty jsou kořením diskusí, marná sláva.

L. Němec 25.2.2018 10:47

Re: Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

Mně, sorry jako.

Jak si trochu šňupnu kokeše, jde to s pravopisem z kopce dolů.

R. Tesařík 25.2.2018 11:27

Re: Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

nebyla to křída?

J. Kombercová 25.2.2018 12:01

Re: Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

I placebo, pokud je víra, může působit jako droga. :)

F. Doušek 25.2.2018 10:59

Re: Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

Ony nemají vlastní web? Pokud ano, pak se tam "přestěhujte".

L. Němec 25.2.2018 11:09

Re: Mě zde momentálně schází Parlamentní listy

Já jsem Parlamentních listů editor, ale nechte si to pro sebe, pane Doušek.

Jenom užívám svobody slova, než spadne klec a neomarxisté z Bruselu i Prahy tuto svobodu zatrhnout.

A chci si to užít , dokud to jde. :o)))))

Pomóóóóć, neobolševici z Bruselu už nastupujou.

P. Aron 25.2.2018 10:08

Ach jo taxikáři

Jasně, blokování dopravy je špatné, brát si za rukojmí ostatní řidiče je na přes ústa. Ale tady se stále neřeší podstata problému. Uber se prostě neřídí zákonem, který pro přepravu osob stanoví jasné podmínky. Ten zákon je poněkud zastaralý, tak ať ho změní. Ale Uber není žádní sdílená či nová ekonomika ani náhodou. Jde o klasickou taxislužbu s využitím internetové aplikace.

J. Franke 25.2.2018 10:14

Re: Ach jo taxikáři

Souhlasím. Ať všem zruší znalost místopisu (máme GPS), odstraní taxametry (turbo) a nařídí oznámení ceny předem (viz UBER) a placení bez hotovosti (elegantní kontrola pro FU). Koncesi nechám na uvážení jiným, netuším, zda je nutná či zbytečná.

S. Lazárek 25.2.2018 10:18

Re: Ach jo taxikáři

Pokud zadám cíl přes GPS a znám svojí sazbu, mám cestu spočítanou na halíř běhe, vteřiny, není co řešit. V Londýně se mi několikrát stalo, že taxikář v zácpě vypnul taxametr, protože stojíme. Kdybych o něco podobného poprosil taxikáře v Praze, rozetne si smíchy čelo o volant. Taxikáři v Praze si svojí konkurenci svým přístupem ke své živnosti vyrobili sami.

R. Neveselý 25.2.2018 10:32

Re: Ach jo taxikáři

Tak právě s tím naši (hlavně pražští) taxikáři nebudou souhlasit. Jejich koryto by nebylo tak štědré, za stávajících podmínek mají prostoru k okrádání habaděj.

P. Hlosta 25.2.2018 10:53

Re: Ach jo taxikáři

Mně taxi vadí jen když mně omezuje v provozu. Jejich kličky z pravého pruhu přes můj do odbočky v křižovatce, nebo tvrdé omezení v křižovatce, aby měl jistý průjezd, jako i další fajnovosti proti dopravním pravidlům, protože oni přeci jsou ti profíci a my balíci, co zavazí, to jsou vlastně nijak řešitelné přestupky, kterých se dnes a denně dopouští. Významná je v tomhle Praha. Je tam přehuštěno auty a taxi jsou jaksi v počtu aut podstatně víc zahušťující. Nejlépe do Prahy nejet a vzít si tam Taxi je kapsu ohrožující.

Uber je soutěž! Taxi volá stát na pomoc?! ;-)))

J. Franke 25.2.2018 11:45

Re: Ach jo taxikáři

K uzákonění tohoto stavu přeci souhlasu taxikářů netřeba.

P. Hlosta 25.2.2018 9:49

Skrzeva ty taxi služby ;-))

Skrzevá ty taxi služby já nevím jak bych k tomu přišel, aby v případě návštěvy matičky stověžaté svým Oplem, musel trpět v koloně jakýchsi vyděračů, co jedou pomalounku protestně. V životě jsem taxíkem jel celkem dvakrát a ten první zážitek byl opepřený tím, že řidič neměl zapnutý taxametr a já jsem odmítl zaplatit, což ho rozčílilo do běla. Taktak, že jsem uhnul jeho pěsti. Druhý případ byla mladická nerozvážnost a furiantsví, že jsem si stopnul Taxi cca kilometr od bydliště. Co mi řekl řidič, nelze zveřejnit a já se mu dnes nedivím.

Z moci státně úřední by se měla kolona taxikářů policií zastavit a jeden každý by měl přijít o licenci taxi a dostat likvidační pokutu. Jenže máme tu humánní společnost, takže protestují hlavně viníci a oběti trpí a to za souhlasu státní i obecní správy. Nepředpokládám, že v dohledné době přijde v tomhle změna, protože se vzpomíná celostátně na Únory, vyvěšují se vlajky trpících národů a hledá se viník války světové, jako by nebyl už dávno odhalený. Při tomhle se skutečně nedá řešit problém tak běžně řešitelný, jako je vyděračské chování taxikářů. Vítězný Únor má přeci přednost!

;-))

P. Hlosta 25.2.2018 9:34

Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Bude se v tisku a nově i sociálních médiích Únor rozebírat, bude se v ČT naslouchat i komunistům, jako i Štětinům, co bojovali fest proti komunistickým režimům a dnes na to neustále upozorňují.

Jinak celkem nuda. Nebýt horečky z nemoci, musel by se člověk ukousat. Takhle ale neustále hlídám své léky, kdy je brát, jako i manželčiny a u syna sledujeme, jak pomalu a jistě vadne do stejné nemoci, co jsem já přitáh patrně. Ještě že jsem musel nemoc nenemoc upéct včera chléb náš vezdejší a zplichtit nějaký ten oběd a že pes musí být venčen, zároveň i baven zápasením o "kostičku".

Takže nudné horlení za Vítězné Únorování, či proti němu, se dá přežít jen pravidelnou kadodenní činností. Jinak to bude zase jako za komančů. ;-))

S. Lazárek 25.2.2018 9:39

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Při pohledu na osazenstvo Hradu, Strakovky a na to, jak se po posledních volbách zase naparuje soudruh Filip, je to letos podle mně naopak docela aktuální. Na druhou stranu, volby byly demokratické, jako tehdy,, tak vo co vlastně gou.....

P. Hlosta 25.2.2018 9:54

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Kdo za socíku netrpěl, bude ho požadovat zpátky. Děcka se ve škole neučí co by měly a tak neznají diktaturu. Proto je třeba učit děcka. Dospělí už jsou vyučení.

Zeptejte se Kalouska a spol. proč neustálým útočením vybudili přízeň voličů k Zemanovi a Babišovi. Já to stále nechápu ;-)

S. Lazárek 25.2.2018 10:01

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Nesváďejte svojí volbu na jiné. Vy sám jste jim to tam hodil a nikdo Vás u toho za ruku nedržel, to by se Vám hodilo.

Máte pravdu, ve škole se to děti neučí, tak je potřeba jim to říct jinak, aby jim zase někdy v budoucnu nesedli na lep a všem těm jejich lžím, kterými nás krmili po válce.

"Kdo vás bude strašit s kochozy, patří k rozvratníkům a záškodníkům".

K.Gottwald 28. února 1948 na sjezdu rolníků.

J. Franke 25.2.2018 10:09

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Spoustě lidí Babiš i Zeman imponuje. Čím však, to netuším.

S. Lazárek 25.2.2018 10:11

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Nevím a je mi to jedno. U některých to chápu, u jiných ne, ale to taky není důležité, prostě to tak je.

J. Franke 25.2.2018 10:15

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Jo.

F. Šimek 25.2.2018 10:47

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Jardo-čím tě imponoval Topolánek? Nebo ten profesor, co stáhnul zaživa králíka ? Nás vesnický burani, budete muset postřílet ! Taková blbost-kde vemete tolik patronů a kam nás nahážete ? To netuším.

J. Franke 25.2.2018 11:00

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

Neimponoval mě ani jeden z nich. V druhém kole jsem jen volil Nezemana, protože Zemana nemám rád a na Hradě se mi nelíbí. Jsem jednoduchý a mám to jednoduše takto nastaveno.

F. Šimek 25.2.2018 11:09

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

jestli dobře rozumím, tak si volil toho profesora, co zaživa stáhnul toho králíka? Jednoduchý sme tady my, co nás nezajímají "kavárny", ale normální život...asi tak !!!

J. Franke 25.2.2018 11:47

Re: Tak tu máme zase ten Vítězný Únor :-))

K normálnímu životu nepotřebuji ani Zemana a ani Drahoše. Jen ten Zeman se mi nelíbí, ale každý máme to své...