3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Ponížená suplika

24.2.2018

Zastupitelstvo hlavního města Prahy žádá provozovatele taxislužeb v hl.m. Praze o ukončení stávek a blokování dopravy v hl.m. Praze. Cituji z tiskové zprávy, která mi přistála v mailu. 

To je věru nehoráznost. Jak to, žádá? Kdyby vyzývalo, bylo by to důstojnější, a kdyby podalo na provozovatele taxislužby žalobu, bylo by to adekvátní. Blokování dopravy, najmě pak veřejné, je nestydatá nehoráznost a magistrát by proti tomuto teroru měl zakročit všemi zákonnými prostředky.

Přitom jde o taxislužbu, tedy o živnost, která svou neseriózností vytvořila o Praze obraz města podvodníků a zlodějů. Skazky o tisícových platbách za odvoz z letiště nejsou dávná minulost, to je bohužel trvalá přítomnost. Jak je to dlouho, kdy se řešila elektrická křesla v taxících a o zfikslovaných taxametrech není třeba hovořit. K udržení pořádku při chystané pondělní obstrukci by měly být nasazeny policejní síly. Ty jsou tady k tomu, aby zajišťovaly plynulost a bezpečnost silničního provozu. Navíc je na místě dotaz, zda nejde o dopředu organizovanou sabotáž, tedy o trestný čin s charakterem organizovaného zločinu.

Taxikáři sabotáží pražské dopravy chtějí vyšachovat konkurenci, se kterou jsou zákazníci spokojeni, protože je pružná, levnější a neokrádá je. Tedy pravý opak toho, co nabízí parta, která se na pondělí chystá znovu vytrestat Pražany.

Aston Ondřej Neff


Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.