1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Pojďte bydlet do Litvínova, pane ministře

Nájemné korunu, klíče a dekret - to nabídl litvínovský starosta Milan Šťovíček ministru Kocábovi. Háček je v tom, že dekret je na byt v lokalitě, která je jaksi problematická. Je to samozřejmě gesto: Kocáb do Litvínova bydlet nepůjde, stejně jako nešel, když mu to nabídla chomutovská primátorka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ala 25.2.2009 8:43

Re: Pan Kocáb je zoufalec

Ale to není nic nového. Tak se přece zachází s majoritou. Tak kde ta ta diskriminace.:-/R^R^R^R^

fox 25.2.2009 7:22

Re: Pan Kocáb je zoufalec

Je to zoufalec,je nevěrohodný.Jako ministr úplně zkrachuje.Ten problém vyžaduje trpělivého a mimořádně nadaného.Asi je opravdu neřešitelný.Když to nevyřešil ani totalitní režim,který se nemusel na nic ohlížet a měl všechny páky.....V roce 76 jsem byl v Litoměřicích na ZVS.Tam byla založena cikánská rota asi 100 lidí.Pokus o civilizaci tohoto materiálu.Asi měsíc to vypadalo nadějně.Politruk se snažil i nástroje opatřil,lájošové fidlali.Pak se jim zastesklo po Eržikách a volné přírodě a byl konec.Permanentně mimořádná událost a plná basa zadržených.Jak to skončilo,nevím,ale asi špatně,jak jinak.Kdoví,jestli se podařilo zachránit alespoň výstroj.Pak jsem šel do zálohy.Pokud to čte Bačík,Dlhopolček,Laštůvka,Mišurec,tak je zdravím.

nonzak 25.2.2009 6:26

v souvislosti s

krachy skláren a problémy lidí, kteří celý život poctivě pracovali a platili všechny daně a pojištění je další nalévání peněz do Cikánů NEMRAVNÉ! Viz rvačka těch vypatlanců v Brně, o které ČT informuje jako o rvačce "lidí". To nejsou lidi, je to to vychlastaná a zdrogovaná sběř!

Na Cikány platí jedině SÍLA, nic jiného. Ale v tomto pitomém, státě budeme muset počkat, až Cikáni zmrzačí nebo zabijí nějaké člena pravdy&lásky, pak se teprve něco bude dít.

Jenda 25.2.2009 13:23

Re: v souvislosti s

Pravda a laska si dava hodne velkyho bacha aby se bez ochranky pobliz cikanu nahodou neocitla.

Arcticfox 25.2.2009 6:21

Afirmace

Mne spíše zaujaly tyto věty z rozhovoru s panem Kocábem:"Jsem zastánce spíš afirmativních akcí, tedy pomoci. Dříve se tomu říkalo pozitivní diskriminace." To se tedy máme na co těšit. Pozitivní diskriminace tu snad už byla, nebo stále ještě je?! Děsím se nápadů tohoto člověka, to s Džamilou byla alespoň legrace.

RobertR 25.2.2009 7:36

Re: Afirmace

Ano, bylo tu již prorokováno, že budeme volat "Zlatá Džamila!".

Flegmatik 25.2.2009 6:21

Rukavičky,

99 % národa ví, že při "práci" s nepřizpůsobivými občany (dále cikány) není možné si navlékat bílé rukavičky. NA HRUBÝ PYTEL, HRUBÁ ZÁPLATA. Pokud je stát a politici budou podporovat v jejich činnostech tím, že jim bude vyplácena kdejaká podpora, že již od 18 let budou v invalidních důchodech (možná je to degenerovaná rasa, nevím) a že se jim spousta věcí bude "tolerovat", nikdy cikáni sami nepochopí, že všechna prvotní negativa jsou pro jejich dobro. Stále naše společnost v této oblasti na něco čeká a stále nedochází ke zlepšení. Pokud budeme takto postupovat, nikdy ke zlepšení v této problematice nedojde. Pryč s tolerancí - je nutno nastolit tvrdý režim. Stát není dojná kráva. Chceš bydlet, vydělej si na to prací, chceš se najíst, jdi do práce a vydělej si na to, chceš cokoliv jiného jdi makat jako každý jiný. Chceš aby tě někdo zaměstnal, chovej se jako člověk a ne jako zvíře. Pan Kocáb je asi dobrý člověk ale je to politická fosílie. Co měl  pro společnost udělat, to již učinil (vyhnal rus. vojska) a nyní by měl být pouze muzikantem a né politikem s dobrým srdcem v oblasti, kde je zapotřebí "kat". 

wq 25.2.2009 6:16

Kocábe jed tam na ten tejden at se ti potentáti z magistrátu nepotentočkujou vč písálků NP

4 Kč nájmu měsíčně? A to nejsou ochotni tuto sumu platit? Nebo nějakej další českej kocourkov?

fany 25.2.2009 6:14

Vyřešení problému s cikány je na Nobelovu cenu....

To není jen problém ČR, ale Evropy i celého světa. Paradoxně nejmenší problémy s cikány jsou v diktaturách a v bohatých státech. V těch prvních musí makat povinně a v těch druhých nejsou tak vidět. Neboť bohatá společnost má dost peněz s nimi něco dělat a zároveň na to dohlížet a kontrolovat. A pak také v těchto státech zapadnou mezi jiné migranty z Asie a Afriky.

Mistr Jan Hus 25.2.2009 6:13

Vyhnat tu cikánskou pkáž, to je jediné řešení!

;-€;-O

Ladislav N 25.2.2009 6:51

Re: HNUS

...i s pakáží komunistickou! ;-)

ten co škrtl pod hranicí 25.2.2009 6:59

Re: Vyhnat tu cikánskou pkáž, to je jediné řešení!

jste nepoučitelný  ;-)

Sibi 25.2.2009 7:55

Re: Vyhnat tu cikánskou pkáž, to je jediné řešení!

Kam byste je chtěl vyhnat Mistře? Každý stát má nějakou tu nepřizpůsobivou komunitu, o kterou moc nestojí.

MLOK 25.2.2009 8:10

Re: Vyhnat tu cikánskou pkáž, to je jediné řešení!

Nespletl jste se Mistře Huse??? Nechtěl jste napsat místo "vyhnat" slůvko "upálit"???

       (Já vím, je to ošklivé, ale ve spojitosti v Vaším nickem mě nic jiného nenapadlo) ;-D;-D;-D

Brabec 25.2.2009 6:03

Kocáb je šašek

Pošlete mu roličky

vlasta.232 25.2.2009 7:05

Re: Kocáb je šašek

Váš příspěvek se hodí na servr"""RUDÝCH NOVINEK""!!!

michal 25.2.2009 4:00

Proc ty byty neinzeruji?

Je to paradoxni, ale zrovna nedavno jsem shanel jakykoliv podnajem kdekoliv v CR - nikdo levne byty ani v Chomutove ani v Litvinove neinzeroval. Nejlevnejsi byly v Decine. Tohle zas radnice prehani - at ty byty "za korunu" (=za nizke najemne) nabidnou, realitni weby jim nic nerikaji?

Tis 25.2.2009 3:29

Když Čunek vystěhoval Romy do komfortních garsonek, tak se mohli novináři zbláznit.

Na vině jsou hlavně novináři. Když Čunek vystěhoval Cikány z rozpadajícího se domu na náměstí Vsetína, tak ho novináři znectili kde se dalo a shánšli, neúspěšně, po Vsetíně kdo by o něm někdo řekl něco špatného. Pokud budou sdělovací prostředky a soudy hájit darebáky před slušnými lidmi, tak se nehnem z místa.

JK 25.2.2009 0:34

Priority

Kocáb se teď nemůže zabývat situací v romských sídlištích. Musí řešit důležitější problém - kde sehnat peníze na památník v Letech.

Gaston 25.2.2009 0:32

Celé je to hlavu postavené

a můj favorit Kocáb selhává jako všichni ostatní předtím. Proč si lhát do kapsy? Proč lhát?!!! Cikáni jsou nepřizpůsobiví a budou s nimi problémy pořád, dokud nebudou přitlačeni ke zdi, a to totálně. Proč někteří žijou zcela normálně a většina nikoliv? Proboha, už přestaňte s tou pozitivní diskriminací, jediné čeho dosáhnete je to, že cikánské etnikum bude ještě více nenáviděné a cikáni ještě více problematičtí. Chovejte se už k nim konečně jako k normálním občanům, tedy se všemi klady i zápory. Neplatí? Tak šup na ulici. Kradou? tak šup do vězení. Co tady furt vymejšlíte? Škodíte především jim, (i nám všem ostatním) kdy to už konečně pochopíte??

Jirka 25.2.2009 0:38

Re: Celé je to hlavu postavené

R^R^R^

Stanislav 25.2.2009 0:54

Re: Celé je to hlavu postavené

Jasné, stručné, trefné ... R^ Mmch. slušní Cikáni si říkají Cikáni.

EVa 25.2.2009 5:41

Re: Celé je to hlavu postavené

Možná by stačilo vrátit se k některým zákonům z Rakouska Uherska nebo i z 1. republiky. Také Josef II. a Karel VI. měl na cikány docela dobré patenty. A patrně to fungovalo. Jenomže my jsme holt humanisti.

pp 25.2.2009 0:26

Mám dojem,

že přijetím této funkce si pan Kocáb docela naběhl na tvrdou pěst. Teď se znemožní i u těch, kteří mu fandili za vyjednání rychlého odchodu RA.

vlasta 25.2.2009 0:35

Re: Mám dojem,

Když ono to zvenku vypadá tak jednoduše: stačí prý zkrátka jenom chtít. 

Pravá Míra 25.2.2009 0:56

Re: Mám dojem,

Třeba by je mohl za tou RA poslat....to by zase respekt záskal!

trochu zádrhel je v tom, že o odchodu  RA již bylo rozhodnuto dřív než se do toho Kocáb "vložil" a cikánům se nikam nechce.....

Plachá Gazela 25.2.2009 0:24

Mno, snad se v tuto noční chvíli mohu dopustit názoru, že pan úvodníkář docela trefuje problém na hlavičku -

nicméně, je-li litvínovská a chomoutovská municipalita neschopná řešit  dlouhodobě trvající sociálně ekonomické problémy, pak holt musí přijít ke slovu um k tomu zřízeného ministerstva. Neboť mít klid mezi obyvatelstvem by mělo být především zájmem vlády. Věhlas zaslepenosti té současné dolehl i na naše savany v podobě ohlasů na oranžové kraje. Pan Aston si zřejmě přeje mít příště vládu už ne oranžovou, ale přímo pekelně rudou. Pěknou pastvu všem!

přihlížející 25.2.2009 0:23

Tahle vláda

reprezentovaná ministrem Kocábem  je úplně mimo. Chce pomáhat cikánům, z nichž nikdy nic kloudného nevzejde a například skláře, co v Novém Boru celý život chodili od šesti ráno  do fabriky, nechá na dlažbě. Ať se cikáni v těch vybydlených barácích zařídí sami, jak umějí nejlépe. Pokud však nějaké volné prostředky vláda má, měly by jít za těmi, kdo si je zaslouží. Destruktivní a nevzdělatelní cikáni to však v žádném případě nejsou.

nonzak 25.2.2009 6:22

Re: Tahle vláda

věc má jeden pořádný hák - na tom sídlišti vedle vybydlených cikánských baráků žijí i slušní lidé! Představte si, že jste privatizoval svůj byt za stovky tisíc, za další stovky opravil. A teď jeho hodnota díky Cikánům klesá k nule...

Napadá mě jedno řešení - ty volné byty pronajmout skinům a členům DS. Pak by se z rasových přečinů staly pouhé sousedské spory.

ala 25.2.2009 8:36

Re: Tahle vláda

R^R^R^R^R^>->->->->-