1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Pochlapení Petra Fialy

Předseda ODS Petr Fiala vydal před dvěma lety knihu Od A do Z. Vyjádřil v ní přesvědčení, že manželství je svazek muže a ženy. Teď před volbami to někdo vytáhl a snaží se to předsedovi ODS otírat o nos. Naštěstí u nás nejsou ještě takové poměry, aby Fialu za kacířství poslali na hranici. Výrok čerstvě zopakoval: manželství je záležitost muže a ženy a že tradiční rodina je pro společnost důležitá, je mé hluboké přesvědčení. Díky za ta slova!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 10.9.2021 17:03

Jestli se to množné číslo vztahuje i na mě, tak si vás dovoluji upozornit, že jsem kdysi chodila dokonce na lekce operního zpěvu, neb jsem uvažovala o studiu konzervatoře. Ale nakonec zvítězila pragmatická stránka mé povahy ;-D

J. Kombercová 10.9.2021 17:15

Do vás tady vidí jak do hubené kozy, kádrováci.

V. Novák 10.9.2021 17:54

Tak to budeme podobný číslo.

Já ho poslouchal u kámošů z kazet, kdoví kolikátá už to byla nahrávka, no - já na muziku nikdy nebyl, takže můj hudební hluch ani Hutka neurážel.

Ale Nohavicu jsem poslouchal radši.

P. Boleloucký 10.9.2021 16:21

Kdyby byli chytří, tak měli držet jazyk za zuby k takovým problémům, jako je imigrace, bytové fantasmagorie, daně, Euro, "grýndýl"podle EU, Lbgt, podpora nadřazenosti buzíků a podobné sebranky, drogová minulost, označení poslanců za "bílé páprdy". To vše bylo členy Pirátstva vysloveno, ač to v současnosti Ivča Hurikán popírá.Dobré ale je, že se odhalili. Vy budete určitě nějaký nezkušený mlaďoch.

P. Boleloucký 10.9.2021 16:22

Patří panu Jirkovskému.

P. Jirkovský 10.9.2021 16:57

Tyhle pitomosti patřej vám, mě hlouposti a cizí lži nijak neberou.

I. Kellner 10.9.2021 15:46

"Cena velkoobchodního zemního plynu v EU letos stoupla o 200 %. Kreml totiž Evropu "skřípnul" a té ještě selhaly větrníky. Málo foukalo. Zdražuje nejen plyn, ale i elektřina, uhlí a povolenky. Domácnosti EU se letos na podzim a v zimě musí připravit na zdražení energií až o 25 %."

Viz obr.

https://pbs.twimg.com/media/E-7ZBsxXoAQkdq3?format=jpg&name=large

Soudruzi! Mám pro vás dobrou zprávu: plynovod dostavěn, plyn bude! Ale bude dražší. Co víc bychom mohli udělat pro široký úsměv Vladimíra Vladimíroviče.

V. Novák 10.9.2021 15:53

Já mám ještě lepší zprávu - Gazprom dodává podle uzavřených dlouhodobých smluv a za dlouhodobě nasmlouvané ceny.

Vyletěly pouze ceny na spotovém trhu. A vyletěly dávno před krátkodobým omezením dodávek po Jamal-Evropa v důsledku rychle odstraněné havárie. A po jejím odstranění rostou dál.

Např. němečtí odběratelé dostávají na základě dlouhodobého kontraktu s Gazpromem plyn za 220 USD/1000 m3, zatímco na spotovém trhu stojí kolem 650 a futures na listopad vyskočily dokonce na 700. Poláci, kteří se rozhodli ukončit dlouhodobý kontrakt a nakupovat jen na spotovém trhu, samozřejmě brečí.

I. Kellner 10.9.2021 16:02

Teď bude zajímavé sledovat, jak dlouho bude trvat certifikace s kulisou ukrajinsko-polského vřískotu.

F. Navrátil 10.9.2021 17:40

Cenu plynu určují jednak dlouhodobé smlouvy a jednak trh. Kdo neuzavřel dlouhodobé smlouvy, splakal nad výdělkem. Gazprom dokončil větev Nord Stream 2 a plynovod Sibir je dokončen do čínského Charbinu. Na volném trhu asi ceny plynu dále porostou.

I. Kellner 10.9.2021 15:16

"Inflace v srpnu 4,1 %. Prognóza ČNB 3,1 %. Zvýšení úrokových sazeb na konci září? Otázka není zda ano či ne, ale o kolik."

(David Marek)

Držte si klobouky, a těšte se na prázdné byty.

J. Franke 10.9.2021 15:04

Kolikpak asi na letošním boomu ceny dřeva vydělá navíc vlastník lesa?

Asi jak který. Tím většinovým je ovšem stát a ten bohužel ostrouhá. Smlouvy totiž nezohledňují cenu dříví na trhu a tak stát dostane za kubík surového dřeva pořád stejnou částku, uvedenou ve smlouvě. Vydělají na tom jen firmy s kulatinou obchodující, kterých je na trhu pár. Ta největší část jich patří do koncernu Agrofert.

Ale třeba se Agrofert o své vyšší zisky se státem podělí, i když Agrofert nepatří předsedovi jeho vlády, ale spravuje jej jeho manželka. Nebo ne?

R. Sorge 10.9.2021 15:08

Proč by to Agrofert nebo někdo jiný dělal ?

Lesy ČR měly uzavřít lepší smlouvy, není na tom nic složitého.

J. Franke 10.9.2021 16:29

Není i v tomto možný střet zájmů státu a firem premiéra?

Mimochodem smlouva se uzavírá na základě obálkové metody ve výběrovém řízení a je na každou předmětnou jednotku komplexní, t j. nejen cena kulatiny, ale i těžební práce jako takové plus příslušné práce pěstební. V součtu pak vítězí ten nejlepší... Nic navíc LČR jaksi nemohly uzavřít. Na Slovensku šli jinou cestou a na státním hospodaří stát a ne najaté cizí firmy.

R. Toman 10.9.2021 15:23

Smlouva je smlouva, stavební firmy které uzavřely smlouvy na stavební práce za určitou cenu třeba železa do výztuže a profilů 25,-Kč/kg dnes nakupují železo za 45-50 Kč/kg. A mohou fakturovat objednateli tedy často i státu atd. pouze těch 25,-Kč/kg. A to se netýká jenom železa, i toho dřeva a řady dalších položek. Tady stát zase vydělá, a firmy mohou i zkrachovat. Takový je život v tržním hospodářství.

J. Franke 10.9.2021 16:50

Ano. Takto se vlastně dostal v lesnictví k lizu Babiš. Bouře Kyrill v roce 2007 způsobila obrovskou lesní kalamitu a firmy pana Mičánka, které předtím ovládly snad 80 % výběrových řízení, byly najednou před krachem, protože cena kulatiny dramaticky klesla a nestačila pokrýt náklady beztak dost na hraně vysoutěžených projektů. Mičánek měl větší část provozního úvěru právě od Agrofertu a byl nucen je Agrofertu v podstatě přenechat. Babiš předtím v lesnictví vůbec nepodnikal a dnes je největším hráčem na trhu.

V. Mokrý 10.9.2021 15:49

A nehonil by náhodou LČR po soudech za to, že takhle kšeftuje/nasazuje ceny ?

R. Rampas 10.9.2021 19:51

Kolikpak asi na letošním boomu ceny dřeva vydělá navíc vlastník lesa?

Co by asi měl vydělávat? Zbavovat se lesa za pár bezcenných papírků? Rusnok se může jít se svými predikcemi akorát bodnout. :(

F. Navrátil 10.9.2021 14:58

Zdá se mi, že Piráti a Stánkaři přepalují volební kampaň a ta nabírá kontraproduktivní obrátky. Příkladem je v Ústeckém kraji, který je podle Bartoše na tom hůře než Rumunsko, slogan"...Sudety volí Rakušana!"

M. Kolář 10.9.2021 15:03

Ústecký kraj má méně výkonnou ekonomiku než Rumunsko.. A tato pravdivá informace někoho uráží ??

V. Zadák 10.9.2021 15:14

V Ústeckém kraji žijí tisíce nepřizpůsobivých, kteří nic nevytvářejí ale ničí. Proto ta statistika HDP na hlavu, Jasánku.

Přestěhujte si je s Velkým Dredem zpátky do Karlína, Holešovic a Libně. Hřib je někam nacpe a Piráti v Ústeckém kraji vyhrají volby.

Velký Dred je mamlas. Nacpal se za Babišem do ÚK aby jej porazil a vede hloupé řeči.

Přeji Velkému Dredu drtivou porážku.

M. Kolář 10.9.2021 15:22

Tito lidé tam nepřišli z Prahy, ty Blbej Kreténe.. V Praze je jich ostatně také dost .. Babiš zdrhnul ze Středočeského kraje a nacpal se tam, kde má jako jisté vítězství.. Babiš nemá pro Ústecko naprosto žádný plán, Piráti rozhodně nějaký ano.. Proto také Bartoš nazývá věci pravým jménem.. Babišových populistických žvástů se nenažerete.,.

H. Lukešová 10.9.2021 15:28

Jaký mají Piráti plán pro Ústecko?

I. Kellner 10.9.2021 15:37

Trávu, koks, efedrin.

R. Toman 10.9.2021 15:44

Hurikán Ivánek bude doprovázet na harmoniku místní cikánskou kapelu. A budou kočovat po ČR, co vydělají dají na zlepšení bydlení cikánských spoluobčanů.

V. Zadák 10.9.2021 15:36

Ohledně otázky se připojuji k pí. Lukešové.

I. Břízová 10.9.2021 15:45

A přidejte ještě oslovení- ty blbej kreténe. To aby to pan Kolář pochopil.

I. Kellner 10.9.2021 15:11

Dredatá smažka dělá jednu botu za druhou.

A to je dobře.

H. Lukešová 10.9.2021 14:58

Piráti/Stan zahajují kampaň v Ústí nad Labem... no lidé z Ústí mají alespoň povyražení. Zadarmo nanuk, no proč ne, že...

Na druhé straně Tomio Okamura řekl, že by ve vládě chtěl posty školství a vnitra.

J. Franke 10.9.2021 15:05

Oba najednou? Asi vzor Havlíček.

Snad se do vlády nedostane...