22.9.2021 | Svátek má Darina


Pochlapení Petra Fialy

10.9.2021

Předseda ODS Petr Fiala vydal před dvěma lety knihu Od A do Z. Vyjádřil v ní přesvědčení, že manželství je svazek muže a ženy. Teď před volbami to někdo vytáhl a snaží se to předsedovi ODS otírat o nos. Naštěstí u nás nejsou ještě takové poměry, aby Fialu za kacířství poslali na hranici. Výrok čerstvě zopakoval: manželství je záležitost muže a ženy a že tradiční rodina je pro společnost důležitá, je mé hluboké přesvědčení. Díky za ta slova! 

Neodvolal, nevzal na sebe kající roucho a neodebral se do Canossy ve stopách Jindřicha IV. Jen tím samozřejmě vyvolal neklid v triptychu Spolu, protože progresivistická (a nepochopitelně pokládaná za pravicovou stranu) TOP 09 je pro manželství pro kohokoli horem dolem.

Upírat v Evropě v 21. století homosexuálům právo na manželství je hloupost. Nikdo jim nemá co blokovat možnost stvrdit svoji lásku, kterou notabene nikomu dalšímu neubližují, píše Petr Weikert ve Hrotu (zde). Prvek hlouposti však obsahuje i tento citát. Manželství coby státem garantovaná instituce nemá s láskou absolutně nic společného. Stát tu není od toho, aby strkal nos do něčí lásky. Láska je čistě privátní záležitost. Stát jako zastřešující instituce má zájem na tom, aby zabezpečil mužům a ženám specifické podmínky k tomu, aby mohli plodit děti. Je to benefit pro muže a ženu. Institut lásky v tom nehraje žádnou roli, a není tudíž důvod, proč by podporoval privátní citové vazby osob technicky neschopných vzájemným stykem zplodit děti.

Lásku do toho lišácky plete politické uskupení zvané LGBT a podařilo se mu to protlačit do mainstreamového uvažování. Společensky je to naprosto bezvýznamný problém. Zapadá do soudobé anomální situace, kdy se preferování menšin vydává za ochranu menšin. Není tedy divu, že z každého druhého koutu každou chvíli vyskočí nějaká zbrusu nová menšina – ono stačí se podívat na tu zkratku LGBT, jak se pěkně rozrůstá. Je to parazitování na státu a předseda ODS velmi správně hájí státní instituci v její ryzí, nikoli pokřivené podobě.

Jakpak ale tento proti větru vykřičený názor obhájí před Pekarovou Adamovou, před svými parťáky, kteří pro gay manželství hlasují rukama nohama? A co tomu řeknou kolegové z demobloku od Pirátů, kteří se při vyvěšování duhové vlajky zmítají radostí, aby to na fotce bylo dobře vidět? Marné se ptát. Asi to vyšumí, konec konců, na výsledky voleb to nebude mít žádný vliv. Lidi zajímá drahota. Nemají kde bydlet. Silnice se rozpadají, sotva je zlodějská firma opraví. Lidi zajímá, že v Německu se chystají zdražit benzín o 18 kaček na litr – přijde to k nám taky? Nebude Brňanům zima, až se v jejich teplárně začne topit místo uhlím třískami z lesa? To jsou otázky, na které by Petr Fiala taky měl odpovídat.

No, snad příště. Zatím jsme od něho slyšeli jen to, že Green Deal je realita, se kterou se nedá nic dělat.

Aston Ondřej Neff


Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.