1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Po osmdesáti letech

Celý pátek se vzpomínalo na události před osmdesáti lety. Pozoruhodné je vyprávění 96leté bývalé zahradnice ze zámku v Panenských Břežanech, poslechněte si ho na podcastu Vinohradská 12. Narodil jsem se po válce, v dětství jsem zachycoval ozvěny té události z vyprávění pamětníků. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boleloucký 29.5.2022 13:42

V reakci bych musel připomenout ty desetitisíce mrtvých včetně dětí, co byly povražděni po roce 2014, na druhé straně. AZOV. Je zdokumentováno OSN. Jsem pacifista a je mi líto všech zahynulých. Jsem proti zbrojení a jsem proti rozdmýchávání konfliktů ze strany USA.

J. Václavíková 29.5.2022 13:49

Tvrdí prolhaná ruská propaganda, jež si v ničem nezadá s hitlerovskou. Mise OBSE samozřejmě říkají něco úplně jiného. Někdy byste si měl projít radši přímo hlášení OBSE a nehltat Goebbelse.

J. Fridrich 29.5.2022 13:18

Konečně výborná sebekritika, kolmanovská KRYSO. Ty jsi právě vylezl z rusácké řiti, že kolaborante..

L. Kolman 29.5.2022 12:58

Už máte Pfizer věrnostní kartu?

https://www.facebook.com/photo/?fbid=732080837979544&set=a.134603674393933

J. Havelka 29.5.2022 13:02

Určitě to každý otevře... :-))

L. Kolman 29.5.2022 13:10

Stejně jako vy, tajně. Ono vám to nedá. ;-D

P. Boleloucký 29.5.2022 13:11

Souhlas ! Podobné informační toky by měla vláda zakázat.;-)

J. Havelka 29.5.2022 12:55

Pan velvyslanec Ukrajiny povídal, že RuSSko je zaostalá země a kromě raket nemá nic. Neumí auto, telefon....zapomněl na budíka...to víme dobře my Češi!

V. Zadák 29.5.2022 12:58

Když to řekl Jevhen, tak je to pravda pravdoucí.

P. Boleloucký 29.5.2022 12:58

Asi budou mít pravdu, jak ve všem.

J. Fridrich 29.5.2022 13:12

To ale pro normální, rozumné lidi není přece nutné říkat. Rusko bylo, je - a dlouho bude velmi zaostalá, poloasijská země. A nyní i ZLOČINECKÁ země. Jsou to nacistické hordy z Asie, vraždí a rabují u svého souseda...

M. Šejna 29.5.2022 13:11

Přesně tak ;-D

Je přece všeobecně známo, že narozdil od Ruska jsou ukrajinské telefony tak špičkové, že v EU jsou na pořadníky. ;-D

A od ukrajinských automobilek se se učí Mercedes, Ferrari, Tesla i BMW. ;-D

Bez ukrajinského budíku bychom ráno všichni zaspali ;-D

J. Fridrich 29.5.2022 13:15

A bez těch vašich proruských žvástů bude příjemná neděle...

M. Šejna 29.5.2022 13:22

Tak já tady vychvaluji do nebes ukrajinské ekonomické a technologické úspěchy, ale podle Fridricha jsou to prej jen proruské žvásty. ;-D

P. Boleloucký 29.5.2022 12:48

Spadl mi kámen ze srdce. Jurečka vyřešil problém digitalizace v sociální oblasti. Potřební nebudou muset obíhat úřady. Asi chystá vybavit ty stařenky a dědečky (i ostatních) v zapadlích vískách kompy, aby nemusely cestovat IDS po ÚP mimochodem za zvýšené jízdné. Já mu věřím.;-D;-D;-D

F. Doušek 29.5.2022 12:52

Prdlačku.

Nadbyteční úředníci se všemi numážkami budou objíždět stařenky a stařečky.

Veřejnou dopravou.

Těšíte se?

F. Doušek 29.5.2022 12:53

"bumážkami".

P. Boleloucký 29.5.2022 13:01

Doufám, že to za dvacet let tak bude. To mi bude 70.

J. Václavíková 29.5.2022 12:53

Tak hlavně, že problém digitalizace vyřešil Babiš, který na to měl nerušených 8 let vládnutí, většinu z toho za nebývalé konjunktury. Kdyby jen neblábolil a místo toho makal, mohla tahle vláda už jen využít systém, který tu měl dávno být.

R. Toman 29.5.2022 13:03

Babiš nevládl osm let, ale čtyři roky. Čtyři roky vládli socani a součástí vlády byli i černpr..., konkrétně i Jurečka.

J. Václavíková 29.5.2022 13:08

Babiš byl ve vládě posledních osm let, celou dobu ovládal MF. Jediné, co za tu dobu dokázal, bylo ničení konkurence zaklekáváním. Pro lidi neudělal nic, pro digitalizaci neudělal nic.

P. Spáčil 29.5.2022 13:18

Proč to neudělaly pravicové vlády před Babišem? Nebyly v té době také počítače?

J. Václavíková 29.5.2022 13:21

To má být odpověď na to, proč to neudělal za téměř dekádu nerušeného vládnutí Babiš? Dost upocené, nemyslíte?

P. Spáčil 29.5.2022 13:23

Od Vás vymlouvání se ve všem na Babiše určitě. Stejně jako u Pětikolky

J. Václavíková 29.5.2022 13:31

Tak na rozdíl od burešovského fňukání nad Kalůskom má tohle reálný základ. Jak připomínají ekonomové napříč spektrem.

R. Toman 29.5.2022 13:21

A MF má zajišťovat digitalizaci ? Dnes to má v gesci Stanjura ? Babiš byl čtyři roky člen vlády jako Jurečka. Za vládu je odpovědný předseda vlády, tedy to byl Sobotka. Nemám Babiše taky rád, ale nebudu tady nesmyslně tvrdit, že vládnul osm let.

J. Václavíková 29.5.2022 13:26

Měl to v programovém prohlášení. Ale to zjevně pouze blábolil, jak je u něj zvykem.

P. Boleloucký 29.5.2022 13:05

O tom se mluví od r. 1996. To jsem nastoupil jako zaměstnanec ČSSZ.

L. Kolman 29.5.2022 12:41

Václavíková to tady rozjela, musím též něčím přispět. Slovensky snad ještě umíte, takže ohne problem s pochopením.

Bývalý tajomník komisie OSN: Je najvyšší čas, aby boli USA súdené v Haagu.

27.5.2022

Spojené štáty sú vinné zo zločinov proti mieru, najmä z invázie do Iraku. Treba ich súdiť aj za súčasné sankcie, ktoré zasiahli všetky krajiny.

Tvrdí to Alfred M. De Zayas, profesor medzinárodného práva na Ženevskej škole diplomacie a medzinárodných vzťahov a bývalý tajomník Komisie OSN pre ľudské práva.

„Demokracia v USA je prázdna škrupina, nálepka, fraška,“ povedal Zayas v rozhovore pre „Deutsche Wirtschafts Nachrichten“.

Ameriku podľa neho ovláda „lobizmus, vojensko-priemyselný komplex a, samozrejme, Wall Street“:

„Ľudia majú možnosť ísť k volebným urnám každé dva alebo štyri roky, ale volebné právo je nedemokratické — nie je to skutočná voľba, ale voľba medzi morom a cholerou.“

Progresívni kandidáti nemajú absolútne žiadnu šancu a predvolebná kampaň pripomína skôr nejaké športové podujatie. Stredná trieda v krajine nemá moc a americká „falošná tlač“ podrobuje ľudí každodennej manipulácii a indoktrinácii, vysvetľuje odborník.

USA sa nedarí zabezpečiť mier za svojimi hranicami, pokračuje de Zayas. Ich sankčná politika voči iným štátom je nezákonná, pretože represívne opatrenia nie sú cielenou zbraňou: zabíjajú bez rozdielu a slúžia ako forma „kolektívneho trestu“, čo je z hľadiska medzinárodného práva, najmä medzinárodného humanitárneho práva, zakázané.

J. Fridrich 29.5.2022 12:46

Už mu oblékli svěrací kazajky a je v bezpečném klecovém lůžku.. A drží ti tam místo...