1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Po osmdesáti letech

Celý pátek se vzpomínalo na události před osmdesáti lety. Pozoruhodné je vyprávění 96leté bývalé zahradnice ze zámku v Panenských Břežanech, poslechněte si ho na podcastu Vinohradská 12. Narodil jsem se po válce, v dětství jsem zachycoval ozvěny té události z vyprávění pamětníků. T

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boleloucký 29.5.2022 13:14

U VM se diskutéři s příjmy 250 litrů baví, co s inflací, která postihne každého. Všichni se musí uskrovnit. Očekával jsem příznivější signály.

J. Václavíková 29.5.2022 13:17

Pokud nevynaleznete perpetuum mobile, musíme se v krizi všichni uskromnit. Tohle nechápou jen Lobotomiové.

P. Boleloucký 29.5.2022 13:20

Dám vám skromnou otázečku. Dotkne se inflace všech stejnou měrou ?

H. Lukešová 29.5.2022 13:22

Já si myslím, že zejména chudších důchodců (starobních a invalidních) se dotkne více, ceny jsou stejně drahé pro všechny, ale ti, co dostanou přidáno méně, jsou na tom samozřejmě mnohem hůře...

J. Václavíková 29.5.2022 13:23

Tak snad jste to konečně začal chápat. Samozřejmě, že nedotkne, a proto vláda NESMÍ rozhazovat všem, ale jen ohroženým skupinám.

P. Spáčil 29.5.2022 13:20

Lobotomanka Václavíková nechápe, že ne všichni se musí uskromnit.

A. Renjascu 29.5.2022 13:20

Tak s 250 tisíci se uskromňuje poněkud lépe než s 25 tisíci , ale znáte to, sytý hladovému nevěří.

S. Lazárek 29.5.2022 13:25

Jako odborník na ukrajinské biolaboratoře vás jistě zneklidněl i rozhovor s prof. Grubhofferem na lidovkách, co tomu říkáte?

A. Renjascu 29.5.2022 14:15

Tak zatím pokud vím se hlavně zmiňují ukrajinské biolboratoře, které financovaly USA částkou 200 mil U$ ročně a kde se prováděly takové věci, že USA měly obavy aby se nedostaly do rukou Ruska. Takže skvělého se tam zkoumalo je otázka, ale bylo to tak skvěle, že i WHO vyzvala Ukrajinu ať to co tam zkoumá okamžitě zlikviduje. Psalo se o třiceti laboratořích na Ukrajině. I taková Čína by ráda měla do roku 2025 podobných laboratoří aspoň sedm. Takže pokud vás toto nevzrušovalo a omlouval, obhajoval či zpochybňoval jste toto svinstvo, tak nerozumím tomu proč se vzrušujete na něčím výrazně menším v Rusku, které má na rozdíl od Ukrajiny v tomto oboru úspěchy. Buď vám to vadí na Ukrajině a potom i v Rusku a nebo vám to je fuk, tak potom nerozumím vašemu zájmu o Rusko.

https://bezpressu.news/videa/tucker-carlson-biolaboratore-na-ukrajine/

https://echo24.cz/a/S5Uhi/znicte-nebezpecne-viry-v-laboratorich-nesmi-uniknout-nabada-who-ukrajinu

J. Václavíková 29.5.2022 14:20

Ach Bóže, kdybyste aspoň věděl, plácale odkazů, co ty vaše odkazy říkají!

Výzva zlikvidovat materiál byl zdůvodněn obavou před ruským útokem, kdy by mohl biologický materiál z laboratoří uniknout.

Jinak šlo samozřejmě o zcela statndardní laboratoře, jaké jsou všude na světě. I ta mezinárodní spolupráce, konkrétně s USA, byla zcela běžná. Z ukrajinských laboratoří obavy nebyly, tedy než tam začaly padat bomby. Z těch ruských ovšem jsou.

A. Renjascu 29.5.2022 14:32

A kdybyste aspoň někdy zkusila použít to co máte na krku k přemýšlení, tak byste nepsala takové nesmysly. Obavy USA byly kvůli tomu co tam je a že se toho rusové zmocní. Kdyby tam zkoumali lék proti nějaké nemoci, tak by tam byly pouze obavy ze ztráty duševního vlastnictví a né toho co je tam skladováno a vyvíjeno.

J. Václavíková 29.5.2022 14:33

:-))))))))

Sancta simplicitas!

A. Renjascu 29.5.2022 14:47

Když už si berete do úst Mistra Jana Husa, tak si najděte i to co říkal o vztahu a lásce k pravdě. Možná vám to pomůže dostat se z vaší mýtomanie...

S. Lazárek 29.5.2022 14:37

Nic jiného než tyhle tuny přblblých odkazů k věci dát nemůže.

Na netu to tak píšou, tak je to pravda.

Mmch, docela by mě zajímalo, co se stalo s těmi "denacifikovanými" super nebezpečnými vzorky, ale na to pan Ranjescu asi žádný odkaz mít nebude....i když:-)

A. Renjascu 29.5.2022 14:41

A vy máte něco k tomu co bylo potřeba tak urgentně zlikvidovat poté co se fanaticky popíralo a lhalo v přímém přenosu, že to vůbec existuje?

S. Lazárek 29.5.2022 15:02

K tomu nemám vůbec nic protože nevěřím, že je to pravda. Nenaskočím na každýho osla jen proto, že má sedlo.

A. Renjascu 29.5.2022 15:51

Takže Nuland pod přísahou lhala?

A. Renjascu 29.5.2022 14:38

Jinak byly to tak standardní laboratoře, že je Ukrajina i USA celou dobu popíraly a mlžily, jejich sdělovací prostředky křičely do světa, že je to pomluva a fake včetně našich masmédií až jsme se o nich dozvěděly teprve když byla Nuland vyslýchána pod přísahou. Jinak byly tak běžné, že téměř 1,5 miliardová Čína má takovou laboratoř ve Wuchanu a chtěla by jich mít do roku 2022 sedm.

R. Toman 29.5.2022 13:27

Pětikolce ještě více optimalizace, to je moje agitace. Jsem OSVČ. Já se uskromňovat nemíním. Holt to zaplatí zákazníci, ceny stavebních prací stále rostou, a zájem je stále velký i přes ty ceny.

V. Mokrý 29.5.2022 13:46

TAK TO BUDE,

zvlášť pro pražáky/honoraci.

R. Toman 29.5.2022 13:55

Mezi lidmi je pěněz dost, některými. Za dobu covidu lidé naspořili cca 400 miliard Kč. A úspory jim dnes užírá inflace, proto si radši nechají zrekonstruovat dům, byt atd. A nyní si jdu dáchnout, počasí tomu přeje.:-)

L. Kolman 29.5.2022 13:09

Přehlídka nacistických symbolů, krys nacistů, které vylezly z Azovstalu. Těmto svým idolům budou zdejší majdanci posílat balíčky do ruského kriminálu.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=130572869592804&set=pcb.130573122926112

J. Václavíková 29.5.2022 13:16

Na cizím území jsou ruské nacistické krysy, pokud jste si nevšiml:

https://informnapalm.org/at/neonazi-ideologie/?fbclid=IwAR3p8ZnWm0ASbfxtY_6p0pZTolnjR8Gp6o1GKvp_fBLuDaHJmqe7nYMJhX4

P. Boleloucký 29.5.2022 13:18

Na to jsou zřejmě Rusové hákliví. Byla chyba probudit medvěda.

J. Václavíková 29.5.2022 13:19

Nejvíc neonacistů je, nepřekvapivě, právě v Rusku. Asi právě proto se rozhodli hledat nácky jinde. Právě pomocí nácků, jako jsou Wagnerovci.

L. Kolman 29.5.2022 13:25

Že jsem ještě v televizi neviděl jejich ohňové pochody, hákovými kříži potetované Rusy, nacistické vlajky, výkřiky s Ukrajinci na nože apod. Sem jich několik na ukázku dejte, já sem dám zase ty ukrajinské!

J. Václavíková 29.5.2022 13:27

Na ty fejsbukové fejky vám ...... víte co.

P. Boleloucký 29.5.2022 13:26

To je pravda. Náckové se probouzí po celém světě. I v USA. Tam při jejich devastované kultuře mají obzvlášť živnou půdu. No a dobrovolníci jsou na obou stranách.

H. Lukešová 29.5.2022 13:29

A nezapomínej prosím na islámský světě. Tam je nacistů říznutým islámem hodně... Tam jsou nacisté váženými uctívanými osobnostmi, díla jako Mein Kampf a Protokoly sionských mudrců jsou velmi rozšířené po celém muslimským světě...

J. Václavíková 29.5.2022 13:29

Rozdíl je ovšem v tom, že USA by nenapadlo, že půjdou dělat pořádek s těmi ruskými tím, že jim rozbombardují nemocnice, školy, školky, domy a vše ostatní. A to je ta podstata, kde je skutečně náckovský národ a stát. Ten, který napadne souseda a vraždí tam.