20.3.2023 | Svátek má Světlana


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 17.3.2023 1:06

Prezident zákon podepsal, ale hodlá podat stížnost ústavnímu soudu. Jednoduše chce nechat rozhodnout o ústavnosti zákona instituci, která má o ústavnosti rozhodovat, a nerozhodl o této věci sám. Z mého pohledu je to řešení ústavně čisté. Prezident má koordinovat činnost ostatních ústavních institucí a nikoliv rozhodovat za ně.

Celkem mě příjemně překvapil. Konečně máme prezidenta, který se snaží respektovat ústavu.

L. Novák 17.3.2023 3:13

:-) R^ [>-]

L. Frydryšek 17.3.2023 5:51

Četl jste, že k novele zákona má pochybnosti?

Já nevím jak vy, ale jí pokud budu mít pochybnost o něčem, tak to nekoupím, nepřijmu. Vy, jak čtu jste jiného ražení.

D. Mach 17.3.2023 7:33

Má pochybnosti, ale jasně vysvětlil, proč dělá to co dělá. To vy bohužel nedokážete.

M. Grundmann 17.3.2023 9:59

Pokud jako řadový občan mám o něčem pochybnosti, tak to taky nekoupím nebo nepřijmu. Jako ředitel firmy nebo dokonce prezident však takto postupovat nemohu. Řízení nějakého kolektivu, instituce či dokonce státu je o něčem jiném než chování v každodenním životě. Člověk musí překousnout obrovské množství věcí i dělat, že mnoho věcí neslyší nebo o nich neví apod.

Pokud se člověk chová při řízení státu i firmy jako ve svém osobním životě, stát nebo firma se mu velmi rychle rozpadne. Není to práce pro každého a ani do ní každý nucen není.

P. Daniel 17.3.2023 21:35

Tak už máme týden nového prezidenta, který zavede řád a pořádek. OK, na Hradě po Mynářovi to asi nebude problém. Horší už to doufejme nebude.

Ani zahraničním návštěvám není téměř co vytknout.

Zato na domácí půdě naše milovaná vláda přichystala panu prezidentovi pěkné martyrium. A tady se panu prezidentu podařilo jen utužit nepořádek a neřád. Jmenování ministrem někoho, komu není prokázáno, že dělal šméčka? A to nešlo jmenovat slušného člověka, kterému není potřeba něco neprokazovat. No zřejmě nešlo, protože to by Nejsvětější trojice Blažek, Fiala, Hladík nebyla kompletní. A když se prokázat nechce, tak se samozřejmě taky neprokáže. Viz Reportéři ČT 13.3. Doporučuji shlédnout.

Avšak "Rozkaz zněl jasně; dvě dávky!" První dávku z bezúhonným ministrem už máme za sebou. A druhá dávka? Správně, jedná se o nezákonné okradení důchodců. Tak to se vyloženě povedlo. Pan prezident chce být prezidentem všech. Aby vládní budižkničemové a jejich příznivci byli spokojeni, pan prezident loupež posvětil. A aby potěšil i nespokojené, tak vyjádřil pochybnosti o ústavnosti. Tak schválně, jak myslíte, že se Ústavní soud vyjádří? Domnívám se, že bude stížnost řešit několik měsíců a pak se správně rozhodne, že je vše v pořádku. Takovou frašku by ani Shakespeare nevymyslil. :-)

M. Grundmann 17.3.2023 21:53

O nezákonné okradení důchodců se nejedná, protože se jedná o rozhodnutí dané zákonem. A okradení se také nedá mluvit, protože ukrást je možné pouze něco, co už člověk má. Jedná se spíš o zrušení slibu, který byl důchodcům dán v minulosti. Tak tomu však v životě chodí. Někdo něco slíbí a budoucnost pak ukáže, že to nemohl splnit. A tak se slib zruší.

P. Daniel 17.3.2023 22:06

Ale původně měla být valorizace důchodů daná zákonem vyšší. Máte pravdu, že se pak dalším zákonem částka snížila. Ale bylo na to potřeba vyhlašovat stav legislativní nouze? To se klidně příště může vyhlásit stav legislativní, když bude chtít vláda vyhlásit, že je Strakova akademie Pupek světa. A časem se taky může stát, že legislativní nouze bude vyhlášena natrvalo. A až bude opravdu potřeba...?

Mám obavu, že "ušetřené" peníze stejně nikdo neuvidí a rozplynou se (raději nevědět).