26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Pavlův pokus o atentát na Zemana: smrt smíchem

Petr Pavel ještě před inaugurací slíbil, že se k tomu postaví už jako prezident hned v pátek po inauguraci, v pátek oznámil schůzku s ANO příští středu a po schůzce tuhle středu Alena Schillerová kudy chodila tudy hlásila, že ANO podá ústavní stížnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirkovský 16.3.2023 7:43

To s těma daněma, to se ti povedlo. Ty už seš pitomej jak štok.

Z. Lapil 16.3.2023 7:48

Ujistuju vás, že i jednoznačně nestátním zaměstnancům často uniká tak základní věc, že má-li je zaměstnavatel platit, musí mu na to placení vydělat.

D. Polanský 16.3.2023 7:20

Možná, že prezident koná správně, jenom mnozí z nás jsme to jaksi ještě nepochopili. Připomíná mi to toho nového šéfa pošty. Budu rušit pobočky tak dlouho, až pošta bude zisková, akorát už tu žádná pošta fungovat nebude.

J. Franke 16.3.2023 7:25

Pane Polanský, v dobách emailů, SMS a mobilních telefonů je pošta zastaralý moloch, vždyť i ty balíky dopraví rychleji PPL či Zásilkovna. A teď, kdy si každý může zřídit datovou schránku (už hezkých pár let) může korespondovat s úřady zdarma a s ostatními za cenu menší, než činí cena známky na dopis.

V. Mokrý 16.3.2023 7:37

:-/;-(R^

M. Pivoda 16.3.2023 7:17

Víte proč ekonomové říkají, že "občan má v životě jen dvě jistoty: smrt a daně"? Zde je odpověď. Cituji:

Kabinet plánuje zvednout daň z nemovitosti. Ministr financí Stanjura zvažuje momentálně její zvednutí až na dvojnásobek a to vyvolává velké diskuse. Jenže proč, když jsou to fakticky drobné? Vždyť třeba u zhruba sedmdesátimetrového bytu v centru Prahy by nová daň byla jen kolem tří tisíc korun ročně.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/bydleni-nazor-dan-z-nemovitosti-protesty-nespokojenost-zdaneni-lasky.A230315_213954_ln_nazory_atv

Komentuji pro českého občana

Vězte, že stát nemá jiné peníze, než právě z daní občanů. Výjimečně by slabšímu státu snad mohl nějaké peníze nabídnout nějaký ekonomicky silnější stát. To se stalo například prezidentovi ČSSR Václavovi Havlovi poté, když poprvé (v roce 1990) navštívil USA a promluvil v americkém Parlamentu. Havlovi tam tehdy nabízeli 85 milionů dolarů, ale Havel je tehdy velkoryse odmítl. Proč? Ostatní lze dohledat v historii. Požádejte důvěryhodné historiky.

Technologický podnikatel Bill Gates nevěnoval své velké peníze rozvojovým zemím přímo proto, protože byl realista. Bill totiž věděl, že ty jeho peníze by tam byly okamžitě rozkradeny. Proto nabídl rozvojovým zemím hotové vakcíny (proti malárii a pod.), které jaksi nelze vytunelovat. Aha?

D. Polanský 16.3.2023 7:23

Poučení: nikdy peníze nikomu nedarujte!!, zeptejte se dotyčného co potřebuje, a to mu kupte. Sice ho pěkně na..rete, ale vy budete mít pocit, že vaše peníze posloužily dobré věci.

J. Rybník 16.3.2023 7:14

Soudruh panák si chce u ústaváku stěžovat sám na sebe!!To by nikoho nenapadlo ani v Dikobrazu!!

D. Polanský 16.3.2023 7:12

Tohle Pavel nezvládl. Být geroj i negeroj jaksi nejde. Ovšem hned na počátku, takhle začít ... Tohle sezení na dvou židlích si s sebou už ponese stále. Jako voják měl jasně říct, za tím si stojím proto a proto. Tečka. Jako bývalý velitel ví, že velitel se musí jasně rozhodnout za každé situace, jinak podřízení ztratí v něj důvěru. To nám vtloukali do hlavy snad každý den. I jemu.

P. Sura 16.3.2023 7:18

A copak nerozhodl??

I. Pávek 16.3.2023 7:21

Třeba byl jen u vojáků -

J. Vorlický 16.3.2023 7:30

Jako voják možná věděl, že jeho velitel musí jasně rozhodnout. Teď to rozhodnutí je ale na NĚM. Rozhodl a šel se udat. To by Klement Gottwald neudělal! Ať mi ale nikdo neříká, že si to my občané nezasloužíme.

Z. Lapil 16.3.2023 7:43

A jako manažer ví, že neni-li situace jasná, je nejlepší ustavit komisi. V tomto případě ji má dokonce ústavně předpřipravenou, pod jménem Ústavni soud.

J. Havelka 16.3.2023 7:12

"ANO, chtěli jsem na Hradě také komunistu, ale JINÝHO, JINÝHO!!"

Depák, vy se nevyučíte, burani;-)

I. Pávek 16.3.2023 7:18

A ty fichejra jak působivé to jasně definuje tvůj duševní stav jako notorického blba ;-D

M. Vašíček 16.3.2023 7:06

Podepíšu to, ale pak se půjdu udat, že jsem to podepsal! ;-D

I. Pávek 16.3.2023 7:11

R^;-D

I. Pávek 16.3.2023 7:06

Vždyť jsem to psal. Je to figurka, obojetník, převlékač kabátů chce sedět na dvou židlích. Co od něj čekat? Ale co si ovčané zvolili, to mají.

Příklad pro blby - umyvadlo, shora přítok vody který platím. Ve dně odtok větší než přítok. Chci si umýt ruce ale nejde ustavit hladina. Co normální člověk (ne pinďour) udělá? Bude pouštět z hora více vody aby byla hladina dražší nebo se bude snažit ustavit hladinu přicpáním odtoku dole?

Hlavouni logicky zvýší přítok( daně ) než aby přivřeli odtok ( náklady na správu státu, z toho žijí ), však si lůza chvíli pořve, pak si zvykne a zase bude platit. Toš tak tady žijem 32 let převratu, hlasuj furt. A ještě ti vlci - i ti si z republiky dělají safari ! A zmije rozlézající se z hnízd vysokých škol si staví krmelce. Já se budu řechtat i na úmrtním loži ;-D

V. Mokrý 16.3.2023 7:13

;-):-)R^

P. Han 16.3.2023 7:21

Já strčím ruce pod kohoutek a umyju si je v tekoucí vodě.

I. Pávek 16.3.2023 7:23

Věděl jsem, že to nebo něco podobného někdo napíše vole

P. Jirkovský 16.3.2023 7:34

Jo, to by udělal člověk. Hovado si nad tou stoupne a bude čumět a mudrovat.

J. Vorlický 16.3.2023 7:04

Možná pro někoho šikovně podané. Novelu svým podpisem schvaluji, ale pro jistotu proti ní podám ústavní stížnost (když nikdo jiný). Bylo to však řečeno důstojně, to ano.

J. Fridrich 16.3.2023 6:54

"Komentář: Pavel rozhodl špatně. A udělal to nejlépe, jak mohl." -

Ano, okecal to. Je vidět, že si vybral lepší poradce než Zeman tu svou ruskou gorilu. A ti mu to napsali co nejlépe, a slíbil i dvě věci, které vypadaly pro občany lákavě. Když ANO nepodá ústavní stížnost, podá ji on. Ale on ví, že ANO ji podá... A dal podnět k zmrazení platů neschopných "vládců" naší země.. To už je lepší, ale to už podalo ANO, ale diktatura pětikolky to nepřipustila ani projednávat v Parlamentu.. Tedy celkově velké NIC. Ale hezky, a šikovně podané.. Naše naivní dušičky, jeho obdivovatelé, si mohli říci - no, penízky nám podle zákona nevrátil, ale je to pašák, a slušelo mu to...

H. Fátor 16.3.2023 6:53

To je nefalšovaná srabárna.

J. Havelka 16.3.2023 6:53

Nerad to říkám, ale "Já to říkal". jsem opravdu říkal, hned jak ta nevídaná věta opustila ústa prezidentova.

Voják a komunista na Hradě, je také vaším mini dílem, místní pitomé béčko!

Kdybyste nevolili dalšího komunistu(tam to nevadí;-)) z Průhonic, ale jako my chytří Pavla Fischera, tak jsme nebyli svědky nevídaného kabaretu. Národ ale zavolil ve druhém kole jinak, cóó?

Jak to říkal, známý to frejíř, Mikoláš Dačický z Heslova?

"KÁMEN ZŮSTANE KAMENEM A VŮL VOLEM!

V. Mokrý 16.3.2023 6:55

Právě si předvedl,

že to platí přesně na tebe.

I. Pávek 16.3.2023 6:58

"KÁMEN ZŮSTANE KAMENEM A VŮL havelka VOLEM!

J. Fráňa 16.3.2023 7:08

To víte že jo, jste nejchytřejší. Ti blbější nechtěli, aby Fischer udělal znovu mezinárodní ostudu, jako když zveřejnil neveřejné jednání prezidenta Francie a zástupců ČR. Taková slepičí prdelka, že?;-D

J. Havelka 16.3.2023 7:16

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...to v KSČ asi moc neleťelo...?