18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Paroubek hejtmanem?

Naše nejsilnější levicová strana to se svými bývalými předsedy vůbec nemá lehké. Miloš Zeman se sice stáhl do svého výminku na Vysočině, ale protože je dodnes mnohými respektovanou osobností, dokáže svým následníkům, potažmo celé straně nepěkně zatápět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 5.7.2011 13:02

Re: Hmmm.

Vy pravičáci se od standardní pravice lišíte tím, že potřebujete zlikvidovat demokracii. Proto volební census. Ale to máte smůlu.

Je to váš názor, a je zajímavé kdo má aspoň představu o uskutečnitelných politických krocích a kdo potřebuje nejprve změnit svět.

Nedivte se tomu, že vás považuji za černé bolševiky. Vím dost o tom, jakým fantazírováním komunismus začínal, a jakou cestou a za jakou cenu se "měnil svět".

O. Kadlec 5.7.2011 12:57

Re: To jsou ale paradoxy:

Jestliže jde o zlodějinu, tak prosím napiště stručně KDO a KOMU něco ukradl. A hlavně CO ukradl.

O. Kadlec 5.7.2011 12:55

Re: To jsou ale paradoxy:

A co tedy na ní pozoruhodného je, kromě provokování lidské závisti zmínkou o 400 milionech - kdo z vás to má, že - to jste nenapsal.

F. Doušek 5.7.2011 12:45

Re: To jsou ale paradoxy:

O.Kadleci, kdybyste místo napadání mé osoby pozorněji četl, viděl byste na začátku i konci uvozovky, a v závěru i jednoduchou větu, jejíž smysl vám zřejmě uniká.

Pozoruhodná ta zpráva je, i když se dotýká zřejmě vašeho oblíbence.

J. Malá 5.7.2011 12:43

Re: To jsou ale paradoxy:

Jak to , že ne úřad? To mu je Kalousek dal ze svého? Přiznal přece novinářům, že mu je pomáhal shánět.Tak vyplatil buď Kalouskův nebo jiný úřad.A pozoruhodné je rozhodně to, že celou akci vyřval na Vondru právě Kalousek.Nepočítal samozřejmě s novináři.Pokud by šetřila jen policie, nikdy  bychom se nedověděli o účasti Kalouska na této zlodějně.

M. Prokop 5.7.2011 12:25

Re: Hmmm.

vždy

J. Malá 5.7.2011 12:25

Re: To jsou ale paradoxy:

Zloděj křičí, chyťte zloděje." To je současný vztah Vondra-Kalousek.A policie stále šetří a nemůže se vyjadřovat.Zatím novináři už zjistili, že anglická firma neexistuje,na všech místech se pokusili o rozhovor, všechno zjistili, všechny objeli.Kdyby to udělala policie, bylo by vyšetřeno. Ale to by museli chtít !!

M. Prokop 5.7.2011 12:24

Re: Hmmm.

Příliš odlišné to nebylo nikdy.

Doba pádí všude a výdy stejně.

M. Prokop 5.7.2011 12:23

Re: Hmmm.

Píšete "do ústavních funkcí". To je širší pojem než premiér.

A i o tom premiérovi se primárně rozhoduje ve volebních obvodech, jedno i vícemandátových.

Nejdůležitější by ovšem byl ten cenzus.

M. Prokop 5.7.2011 12:21

Re: To jsou ale paradoxy:

Žádný člověk ještě z té "nestandardní zlodějny" obviněn nebyl. Pokud by to ukradl Vondra, už by to dávno Kalouskovo KGB vypátralo.

P. Vandas 5.7.2011 12:16

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

 Ty jsem měl na mysli především.

O. Kadlec 5.7.2011 12:16

Re: To jsou ale paradoxy:

Té "nestandardní zlodějiny" se nedopouštěl úřad. Nekecejte nesmysly. A co vám přijde pozoruhodné na té zprávě to vysvětlete. protože jinak to vypadá, že jste jen papoušek médií.

P. Vandas 5.7.2011 12:15

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

 Ale, to berte pane Kadleci, jako mou nadsázku. Vždyť jsem zde už mnohokrát inzeroval, že jsem Český bratr a ti se hlásí především k odkazu Jana Amose Komenského. Já píši o Husovi a Husitech proto, že protestanti všech denominací se k tomuto odkazu hlásí a ostaní nezúčastnění nás stejně vnímají jako Husity všechny, bez rozdílu. Já jsem osobně k Husovu odkazu a Husitům, velmi zdrženlivý ke chvále. S tím Lucemburkem to bylo ze strany Husitů selektivní. Jednoho, Václava IV. si přisvojili a jeho bráchu Zikmunda, zas zavrhli.

F. Doušek 5.7.2011 12:13

To jsou ale paradoxy:

"Týden poté, co byla vládě Mirka Topolánka uprostřed českého předsednictví EU vyslovena nedůvěra, si měl tehdejší vicepremiér Alexandr Vondra vyžádat dalších téměř 400 milionů korun na šéfování unie. Dostal je.

Podle informací pořadu Reportéři ČT mu je přitom v březnu 2009 přiklepl - a navíc i pomáhal sehnat - jeho současný nejhlasitější kritik, ministr financí Miroslav Kalousek.

Tedy politik, který dnes Vondru osočuje z toho, že se jím vedený úřad během předsednictví dopouštěl "nestandardní zlodějny"."

Převzato z ČTK.

M. Trhlík 5.7.2011 12:12

Re: Včera

Pane Doušku,už mi zase připomínáte bývalou vládu komunistů.Tenkrát jsem se dočkal také výtky za svou opovážlivost.Když jsem se ohradil,tak mi vysvětlili,že jsem to neřekl,ale že jsem si to myslel.Rozhodně pane Doušku se nad příspěvky p.Jelínka nerozplývám blahem,ale beru jej jako člověka,který má jiný názor,který nemusíme prosazovat,ale také ne odsuzovat takovým způsobem,jak to činí pár těch,kteří už při jménu Jelínek zelenají zlobou a nenávistí.Já jsem rád,když se můj názor setká s rozdílným.Ale mluvit o nevyváženém, názoru? Odlišný to ano,ale ne zase tak kategoricky nevyvážený.Už jsem byl i jedním pánem označen za levičáckého moralistu,ale zapoměl mi připomenout,jak vypadá pravicový moralista.Pokud se Vám zdá,že Vám něco vytýkám,je to jen výsledek mého i když si troufám říci poněkud jiného názoru.Ubezpečuji Vás,že mým cílem je rozhodně zlepšení toho co se u nás děje a ne zaslepené vidění politiků či stran.Nejsem příznivec žádné strany, ale velmi bych byl rád,aby strany našly takovou cestu,která bude vyhovovat všem lidem.Tedy Vám,mně i všem ostatním.

O. Kadlec 5.7.2011 12:03

Re: Hmmm.

Kolik máme času, to nevíme. Proto můžeme tuto otázku odsunout. Dnes máme dnes a letos máme rok 2011. To stačí. Za rok budeme pokračovat.

Myslím si, jak vidíte, to samé.

Paroubek není žádný blbec. Je to rváč, jakých je v politice málo, a při neúčasti skromné české elity na politickém vedení země se tato země nakrátko stala jeho hřištěm.

O. Kadlec 5.7.2011 11:54

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

Husitů? Těch co nechtěli vašeho Lucemburka za krále? :-)

Já myslel že jste evangelík. S husitskou církví nemám kontakty, ale evangelíci se scházejí v Praze, asi v Betlémské kapli, nebo u S.Martina ve zdi, zejména v červnu k výročí 27 českých pánů. Pak prý taky v Husinci a na Kozím hrádku. Ačkoli jsem byl půl života jihočech, nikdy jsem tam nebyl.

L. Brabencová 5.7.2011 11:51

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

také jezuitům, i když se to některým nelíbí.

P. Vandas 5.7.2011 11:49

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

 My protestanti, kverulanti nejsem naladěni na tu masovost, neb jsme individualisté. Nicméně to katolické jásání se mně osobně líbí, já jim fandím. Ostatně jsme v oboru vzdělanosti a umění katolíkům za mnoho vděčni.

P. Vandas 5.7.2011 11:46

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

On se tam tehdy vtlačil i komunistický tajemník jihomoravského kraje a byl jaksi vyhučen.

P. Hofman 5.7.2011 11:45

Re: Hmmm.

Cesta je známa, ale zároveň nesmírně náročná: vybudování skutečné ELITY.

Toho se dosahuje především kvalitním vzděláváním a zkulturněním národa a důrazem na morálku. K tomu je potřeba doby v délce minimálně dvou generací.

Tak to bylo. Zda-li je to však možné i dnes, respektive, zda-li nám dnešní pádící doba poskytne tolik času?!

L. Brabencová 5.7.2011 11:43

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

myslím, že lidem ani nejde o katolickou víru, i když to organizují katolíci. V Táboře to neumí udělat tak impozantní.

P. Vandas 5.7.2011 11:43

Re: Také něco aktuálního.

 To je ovšem už upgradovaná verze pro intelektuály, to se mne netýká. To už bych nezvládl.

O. Kadlec 5.7.2011 11:42

Re: Hmmm.

Myslím že to by bylo zcela neúčinné. Paroubek by takové volby vyhrál. A o tom, kdo bude premiérem, se nerozhoduje v jednomandátových obvodech, ale úplně úplně jinde.

L. Brabencová 5.7.2011 11:41

Re: Také něco aktuálního.

ano do Wordu, zamodřit a crlC a sem crtlV

P. Vandas 5.7.2011 11:41

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

 To jsem teda zvědav, kolik se sejde nás Husitů. Třeba v Táboře?

O. Kadlec 5.7.2011 11:39

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

Teď řekli v televizi, že v tom roce 1985 tam bylo 150 tis. lidí.

P. Vandas 5.7.2011 11:39

Re: Také něco aktuálního.

 Tak to jsem paf. Jak Vy to děláte, milá dámo? Laik se diví, odborník žasne. A, je správně. :-):-):-)

P. Boublíková 5.7.2011 11:38

Re: Na Velehradě se scházejí tisíce věřících

Děkuji za upřesnění. Také jsem měla dojem, že jeden rok se tam sjelo fantastické množství lidí - mnohem víc než obvykle, ale už jsem si nepamatovala, kdy přesně to bylo a proč.

M. Prokop 5.7.2011 11:37

Re: Pupík na Hrad!

Nedejpánbůh,  aby někdy spokojená byla.

To by byla metla na nás.