1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Opět hlas opozice

Na současné krizi je nápadná nejednotnost názorů odborníků, největších medicinálních kapacit. Promlouvají k veřejnosti a věru že nehovoří stejnohlasně. Je to prostě nový problém, nová choroba, chybí vakcína a lék. Šíření se dá zamezit jen drastickými mocenskými zásahy, které by dlouhodobě vedly k ekonomickému a posléze společenskému a v důsledku i zdravotnímu zhroucení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Varadinková 17.4.2020 17:34

Ale to není o teorii, ale o jejich protichůdných tvrzeních, kolik bylo loni v Itálii úmrtí na chřipku. Jestli více než obvykle, nebo méně než obvykle. To jsou fakta, o kterých někdo z nich prostě lže.

J. Drobný 17.4.2020 16:57

Není nad to nechat se řádně promořit:

Na francouzské letadlové lodi Charles de Gaulle se koronavirem nakazila téměř polovina z 2300 členů posádky. Z 2010 dosud provedených testů bylo 1081 pozitivních, uvedla v pátek ministryně obrany Florence Parlyová. Příznaky nemoci covid-19 podle ní má 545 námořníků, 24 jich bylo hospitalizováno, jeden v kritickém stavu.

Ta jejich ministryně bude asi něco jako Parkanová, Peak nebo Šlechtová. Proč se do tak speciálního a exponovaného rezortu cpou ženy!

R. Zamazal 17.4.2020 17:15

Vy jste ještě nepochopil princip infekční choroby. S Covidem se prostě dřív nebo později potkáte a oni se potkali teď, jaký je v tom rozdíl? Jen v nepřetíženosti nemocnic, to je celé.

J. Drobný 17.4.2020 17:21

Rozdíl je v tom, že takto bojeschopnou armádu bych určitě nechtěl. Zřejmě si tam s hygienou moc netykají, anebo tam byla na návštěvě delegace z Číny?

R. Tesařík 17.4.2020 17:31

Údajně měli nějaký přistání a některý šli do hospody.

D. Polanský 17.4.2020 18:09

Itálie neměl od do říše římské bojeschopnou armádu. My jsem na tom lépe, měli jsme husity.

J. Jurax 17.4.2020 18:26

Ehm ... benátští žoldnéři a loďstvo, Garibaldi, první světová ... nakonec i začátek druhé světové ... jistá míra bojeschopnosti by se najít dala ... :-)

D. Mach 17.4.2020 17:31

Protože vy byste byl zase vhodný jako pohyblivý terč.

J. Blahova 17.4.2020 18:33

To je splněný sen epidemiologů. Mohou statisticky podchytit za jak dlouho dosáhne promořenost x%, smrtnost, procento těžkých případů, lehkých případů, nákazy bez příznaků, to všechno ve zdravotně nadprůměrném vzorku populace.

K. Zelený 17.4.2020 16:54

Ad pí Boublíková: Ještě k tomu cestování (byl jsem na jahodách): Sorry jako ale přínos má i to válení se u moře - kombinaci slunce, mořské vody a přímořského vzduchu ničím v Česku nenahradíš - stejně jako to hoblování sjezdovek - čistý vysokohorský vzduch plus náročná fyzická aktivita. To, že zrovna vy to neprovozujete a, zvonkajšku to tak vyzerá, i jako byste tím pohrdala, na tom nic nezmění. Bacha abyste se svým kádrováním co je a co není to pravé cestování nespadli do kolonky nad prostý lid, sůl této země, se vyvyšujících lepšolidí.

J. Drobný 17.4.2020 17:15

Já nevím, co pořád máte s tím cestováním? OSVČ jsou před vyhynutím ani 25 litrů je nevytrhne, kulturní frontě nestačí ani ta miliarda, takže jediný, kdo by tak mohl vycestovat jsou důchodci a to na věčné časy!

K. Zelený 17.4.2020 17:29

Důchodci, kteří včas mysleli na zadní kolečka, se už nemůžou dočkat, až zase budou moci vycestovat a dohnat tak to, o co jste je vy, soudruzi, připravili!

J. Drobný 17.4.2020 18:05

Tak určitě, s ohledem na stávající kurz koruny vůči zahraničním měnám a díky nebývale vysokým procentům valorizací důchodů za posledních 30 let, si to možná někteří jedinci budou moci dovolit, pokud třeba něco dostali v restitucích. Ti ostatní asi těžko!

Zajímalo by mě proč si spousta lidí myslí, že raizování po světě je první a největší potřebou všech lidí. Kam to mimo jiné vede, vidíme nyní v přímém přenosu.

K. Zelený 17.4.2020 18:27

Nesmíte se spoléhat na státní důchod a musíte se udržovat v dobré fyzické a psychické kondici, pak si snadno k důchodu vyděláte dost abyste mohl cestovat i bez restitucí!

Mně by zase zajímalo, kde se berou takoví, kteří vědí, co si spousta lidí myslí a jak na to přicházejí.

J. Drobný 17.4.2020 18:45

Vy jste si s tím cestováním začal a vám podobných, kteří neustále připomínají, jak se dříve nemohlo cestovat, je tu také slušná řádka.

Kde se tedy berou takoví, kteří při každé příležitosti (jedno jaké téma) mají potřebu zmínit, že jsme nemohli cestovat.

Jen jsem tím chtěl naznačit, že život není jen o cestování. Koneckonců většinou to bývá tak 14 dní v roce.

K. Zelený 17.4.2020 18:55

Když už tak začala pí Boublíková a vy jste se mimózně vnutil. Za vás se holt cestovat nemohlo tak se nedivte, že když o tom hloupě žvaní Bureš, je třeba mu připomenout, co se svými soudruhy kdysi způsobil. Naznačujete něco co ví každé malé dítě, klidně si s takovými banalitami ušetřete námahu.

J. Drobný 17.4.2020 21:05

Ale mohlo, že jste nedostal devizový příslib, za to já nemohu, asi jste si to nezasloužil.

P. Boublíková 17.4.2020 17:38

To ale není cestování, nýbrž rekreace nebo ozdravný pobyt (pokud to moře nebo hory opravdu někdo potřebuje ze zdravotních důvodů).

R. Tesařík 17.4.2020 17:56

Všichni to potřebujou ze zdravotních důvodů.

P. Boublíková 17.4.2020 18:03

Taky mám ten dojem. Měly by to platit zdravotní pojišťovny :-)

K. Zelený 17.4.2020 18:22

Chjo, chudáci lidi se snaží udělat něco pro svý zdraví za svoje peníze a prej mastňáci. Vám není snadné se zavděčit!

J. Jurax 17.4.2020 18:28

Na to zdravotní stačí delší pochod třeba v Jeseníkách nebo v Beskydech ... :-)

K. Zelený 17.4.2020 18:45

Nakonec, pochodovat můžete i na dvorku nebo v obýváku, nač se trmácet do Beskyd, natožpak do Alp, co?

K. Zelený 17.4.2020 18:02

I vy filutko, že vy nám trošku slovíčkaříte! Nejdřív se ptáte na můj názor na vliv cestování na životní prostředí, aniž pojem jakkoliv vymezíte a teď cestování organizované stejnými cestovními kancelářemi a agenturami jako to poznávání zemí za cestování neuznáváte? Jeden by od vědce čekal exaktnější formulování i solidnější argumentaci.

Mmch k tomu moři a na hory se lidi dostanou cestou, nevím, proč by to nemělo patřit mezi cestování.

M. Mařák 17.4.2020 16:50

Tyfová Mařka, skoro třicet let v nucené karanténě, no, snad někdo z nás nedopadne podobně, nebo co.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tyfov%C3%A1_Mary

J. Drobný 17.4.2020 16:33

Petříček v akci:

Česká diplomacie poslala nótu ruskému ministerstvu zahraničí kvůli čtvrtečnímu incidentu před generálním konzulátem v Petrohradu. Kritizuje, že ruská policie neinformovala zastupitelský úřad o řešení situace s demonstranty, kteří před konzulátem demonstrovali proti odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze a zapálili přitom dýmovnici.

No mají se chlapci ještě co učit, být tam ztohoven, tak už lezou po střeše a vyvěšují spodní prádlo!

V. Čermák 17.4.2020 16:38

Petříček, to je Myš, která řve...

F. Doušek 17.4.2020 16:41

To víte, Babišův ministr....

M. Varadinková 17.4.2020 16:44

Socanský.

Babiš dělá chybu, že ho strpí.

I. Kellner 17.4.2020 16:47

Je přesně takový, jakého potřebuje.