2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Opět hlas opozice

Na současné krizi je nápadná nejednotnost názorů odborníků, největších medicinálních kapacit. Promlouvají k veřejnosti a věru že nehovoří stejnohlasně. Je to prostě nový problém, nová choroba, chybí vakcína a lék. Šíření se dá zamezit jen drastickými mocenskými zásahy, které by dlouhodobě vedly k ekonomickému a posléze společenskému a v důsledku i zdravotnímu zhroucení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Nekolný 17.4.2020 20:05

Příznivci odstranění sochy argumentují, že Koněv neosvobodil Prahu a že vliv na osvobození měli ti zběhové s RA. Ano, takto to zní logicky a odstranění sochy z rozhodnutí radnice Pha 6, se zdá na místě. Nezazněla ale zásadní informace, že socha byla umístěna na počest 35. výročí osvobození ČSR a nikoliv pouze Prahy. Jestliže tomu tak bylo, pak došlo k manipulaci. Řešením této zapeklité situace, by bylo vyřešit to nabídkou jinému územnímu orgánu, kde opravdu Koněv měl zásluhu na osvobozování daného území. Přečetl jsem zde na NP čl. V.Vlka, který to popisuje.

J. Drobný 17.4.2020 17:47

Dne 16. dubna se potvrdilo podezření, že řada pravicových senátorů by potřebovala péči filmového psychiatra Chocholouška.

Ve svém šílenství prosadili, že sněmovna bude muset znovu posoudit zákon umožňující kvůli epidemii koronaviru odklad nájemného v bytech. Senátoři chtějí, aby stát ručil za čtyři pětiny nájemného.

Garance jsou pro tzv. nepřizpůsobivé osoby a nepoctivce úžasnou příležitostí. Ušetřili by tisíce korun za nájem, museli by zaplatit jenom pětinu, zbytek by nechali na státu!

Má ještě někdo pocit, že senát je pravicově orientovaný.

D. Polanský 17.4.2020 18:07

Možná že řada senátorů, potažmo jejich blízkých, pronajímá byty a chce mít své jisté, ať to zatáhne stát, když nebude mít na to můj nájemník. Senát je orientovaný jak to vypadá do vlastní kapsy. A to je pravicové, ať stát vykrvácí, jenom když já se mám dobře.

P. Vandas 17.4.2020 18:18

Takovýto návrh ručení státu je zločin srovnatelný se solárním tunelem. :-):-):-)

I. Kellner 17.4.2020 18:25

MORE NECH JAK JE DOBRÝ JE!

P. Staronový 17.4.2020 18:29

Takže se domníváš, že by o ty peníze měli přijít majitelé bytů, když jim stát zakáže nepřizpůsobivého řešit?

P. Vandas 17.4.2020 18:33

Nedomnívám. :-):-):-)

M. Ilsner 17.4.2020 18:52

Samozřejmě majitelé. Maj si dát bacha, komu pronajímaj. Sám jste to tu onehdá trousil...

V. Petr 17.4.2020 20:41

Šabatice šla už do WC, takže snad mají volnější ruku...

P. Jirkovský 17.4.2020 18:25

Možná by bylo vhodný zjistit si, co znamená ručení.

P. Vandas 17.4.2020 18:30

Co to znamená? To znamená, že to stát s jistotou zaplatí. Vždycky to tak skončilo. :-):-):-)

P. Jirkovský 17.4.2020 18:33

Já vím, že je to marný, ale ještě jednou: možná by bylo dobrý si zjistit, co je to ručení.

J. Drobný 17.4.2020 18:35

Zhruba toto:

Spočívá v tom, že ručitel, osoba vždy odlišná od dlužníka, na sebe vezme povinnost uspokojit pohledávku věřitele, jestliže tak neučiní dlužník. Velmi zjednodušeně lze říci, že ručitel se dostane do pozice velmi podobné dlužníkovi, protože je povinen splnit dluh za dlužníka. Právní úprava ručení je řešena především občanským zákoníkem (§ 2018 až 2028)

P. Jirkovský 17.4.2020 18:39

Kopírovat z wiki by vám šlo, hnedle jako pnu Matuškovi. Ale není to asi celý!

J. Drobný 17.4.2020 18:53

Celý je to v těch uváděných paragrafech.

P. Jirkovský 17.4.2020 19:01

Já teda nevím, jaká je nebo byla vaše profese, a snad to ani radši nechci vědět.

P. Spáčil 17.4.2020 19:21

Jo, stát to může samozřejmě zkusit po dlužníkovi vymáhat. To ale nic nemění na tom, že ten dluh zacáluje.

J. Drobný 17.4.2020 19:23

Nevíte, ovšem brbláte. Ručení existovalo již v římském právu a mnoho se za tu spoustu let nezměnilo. Volil jsem populární a jednoduchou formu, abyste to pochopil i vy. Ale jak vidím je to marné, je to marné!

No a vaše pokusy vypátrat kde bydlím a co jsem dělal nebo dělám, jsou trapné!

P. Jirkovský 17.4.2020 19:44

Jste blb a nejspíš neumíte a nevíte vůbec nic. A ta vaše představa, že někoho zajímá, je fakt pitomá.

J. Drobný 17.4.2020 20:31

Asi takto Jirkovský:

Úředně to potvrzené nemám a co si myslíte vy je mi u pr....!

Jediné co tu solidně předvádíte jsou sprosté nadávky a urážky a marně předstíráte jakousi inteligenci!

Já jsem nic o vás vědět nechtěl, o nýmandy se nestarám, to vy jste se zajímal, takže nevím, kdo je tu za blba, zřejmě si mě pletete se svým mladším bráchou!

P. Staronový 17.4.2020 18:28

Tak u toho doc. Chcholouška nezabírejte místo!

Proč by ty náklady za nepřizpůsobivé měli nést pronajimatelé?

J. Drobný 17.4.2020 18:32

Protože si je tam nastěhovali, aby na ně mohli pobírat sociální dávky na bydlení!

J. Havelka 17.4.2020 17:14

27. ledna 2020: Ministr Adam Vojtěch mluví o bezproblémové dostupnosti roušek.

15. dubna 2020: Ministr Vojtěch odmítl dokoupit zásoby kyslíku s tím, že jich je dostatek.

☝️Hlásím že rozumím. Nejvyšší čas sehnat láhve a kyslík.

P. Spáčil 17.4.2020 18:08

Lahve s kyslíkem by bylo možno využít při nekontrolovaném rozšíření Covid-19 a zahlcení lůžek intenzivní péče verze Itálie. To nám asi už nehrozí. V tom případě jsou dostačující centrální rozvody kyslíku v nemocnicích.

I. Kellner 17.4.2020 18:24

Pan Světlík jako obvykle marně zkouší prodat své láhve model 1970, a ti nejchytřejší z nás, co by nikdy ničemu nesedli na lep, natož Babišovi, mu v tom chtějí trochu pomoci.

J. Herodek 17.4.2020 17:06

I bez koronaviru. Italové umírali loni na dýchací potíže více než letos

Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/koronavirus-italie-umirali-loni-na-dychaci-potize-vice-nez-letos-20200416.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

M. Varadinková 17.4.2020 17:18

Zajímavé, zrovna dnes jsem četla článek, že naopak loni umírali Italové na chřipku málo a proto letos umírají na koronavirus více (umírají teď i ti, kteří by jinak umřeli už loni na chřipku).

Takže jak je to tedy s tím loňským umíráním? Méně nebo více?:-)))))

....Italské ministerstvo zdravotnictví ale nyní přišlo s další teorií, která vysvětluje, proč právě zde lidé tolik podléhají nemoci covid-19. Podle jeho zprávy je to dáno loňskou slabou chřipkovou sezonou...

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-chripka-sezona-umrti-covid-19.A200417_125619_zahranicni_jhr

M. Varadinková 17.4.2020 17:22

Jisté je jenom to, že někdo šíří fejkňůs. Buď italské ministerstvo zdravotnictví a idnes, nebo ředitel italského statistického úřadu a Deník N.

Možná oba.

P. Vandas 17.4.2020 18:21

Platí ono Churchillovské: " Věřím jenom statistikám, které si sám zfalšuji." :-):-):-)

J. Drobný 17.4.2020 17:25

Vidím to tak, že i v té Itálii, podobně jako u nás je více teoretiků než praktiků!