28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Opět hlas opozice

Na současné krizi je nápadná nejednotnost názorů odborníků, největších medicinálních kapacit. Promlouvají k veřejnosti a věru že nehovoří stejnohlasně. Je to prostě nový problém, nová choroba, chybí vakcína a lék. Šíření se dá zamezit jen drastickými mocenskými zásahy, které by dlouhodobě vedly k ekonomickému a posléze společenskému a v důsledku i zdravotnímu zhroucení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 17.4.2020 8:49

Nebuďte hned tak příkrý. Taky mi dělá potíže to vůbec pochopit, ale to co pán píše vypadá proklatě zasvěceně.

Možná byste, pane Koníčku, měl někoho požádat, napsat to znovu. Tohle vypadá na nějaký komunikační problém. Možná aut, nápověda při psaní na mobilu? Nebo pan Koníčrk(?) není Čech...

P. Spáčil 17.4.2020 8:53

Když píšu na mobilu, tak taky moc nepoužívám diakritiku a nějaké překlepy udělám. Ale snažím se to po sobě napřed přečíst, co jsem napsal a opravit to, než to pošlu.

Ale tohle je opravdu už moc. (:-))

V. Hájková 17.4.2020 8:00

Komunistická strana Číny o viru věděla již v prosinci 2019, ale nařídila

laboratořím, aby zničily vzorky a donutila lékaře, aby mlčeli. Je

nejvyšší čas začít mezinárodní vyšetřování toho, jakou roli hrálo

utajování informací při šíření této ničivé pandemie.“

Cituji z článku zde na psu! K američanum- se dnes připojila i GB- aby toto bylo vyšetřeno. Bohužel - pozdě ve WUCHANU - se již koncem ledna začalo - UKLÍZET!

J. Drobný 17.4.2020 8:23

Hájková, i malé dítě dnes už ví, že vyšetřovat příčinu požáru můžete až po té, co byl požár uhašen.

Ale klidně si vás dovedu představit v čele té mezinárodní vyšetřovací komise, vy už máte jasno nejméně dva měsíce. Takže stačí jen vyhlásit rozsudek, důkazů netřeba!

Jsem zvědav, jak dlouho vám tohle štěkání ještě vydrží!

Ono by to totiž mohlo být také jinak, podle starého známého úsloví "zloděj křičí, chyťte zloděje"!

D. Mach 17.4.2020 8:38

Příčiny požáru se nedají řešit, když je spáleniště zlikvidováno. Zdroj viru na tržnici nenajdete, když byla vydezinfikována. To ví i malé dítě. I drobné malé dítě.

V. Šedivý 17.4.2020 8:42

No, nevím, ale ze záběrů z té tržnice bych řekl, že těžko tam hledat drobnější patogen než potkana. Cokoli menšího musí "zaniknout v šumu pozadí".

P. Kmoníček 17.4.2020 8:57

Drobný ale ne !

J. Drobný 17.4.2020 9:55

A kolik už jste takových požárů vyšetřoval, pane inspektor? Takže jinak, když bylo vše zlikvidováno, co chcete vyšetřovat?

A jak víte, že to bylo z té tržnice, někteří tvrdí, že to uniklo z laboratoře.

Nakonec to stejně dopadne jako s tím novičokem, byl jisto jistě vyroben v Rusku, důkazů netřeba, covid19 byl vyroben v Číně, důkazů netřeba. Možná vám to takto bude vyhovovat! Vypráskáme čínské diplomaty a uvalíme sankce!

V. Novák 17.4.2020 8:48

V prosinci? Pozdě!

Americká medicínská rozvědka NCMI věděl o epidemii v Číně už v listopadu, tedy dřív, než vypukla!!

Tomu říkám informovanost!!!

J. Roškota 17.4.2020 7:58

Opozice musí kritizovat vše co kritizovat lze. Nejhorší ze všeho by byl klid na práci vlády.

Jestli mám z něčeho strach, tak je to nebezpečí, že si vládnoucí hnutí bude chtít kompenzovat ztráty způsobené budoucím ekonomickým propadem.

Mlčet, nepolemizovat. A když tak jen takovou tou konstruktivní kritikou. Je to lákavé. Už jsme tu měli.

V. Hájková 17.4.2020 8:06

Pokud jsem si všimla opozice schválila všechny narychlo spíchlé zákony poté, kdy SEKTA AGROFERTU - odmítla všechy sebelepší a často i nepatrné návrhy uprav!

P. Hofman 17.4.2020 8:19

"Sekta Agrofertu" tu dlouhotrvající kampaň proti svému šéfovi prostě "sektě ODS/TOP09/KDU-ČSL/STAN" prostě vrací.

Přirozené lidské chování.

V. Hájková 17.4.2020 8:41

Ach- jo ! Takže vy srovnáváte jmenované demokratické strany opozice se SEKTOU - AGROFERTU - kde hlavní slovo má estébák BUREŠ?

J. Drobný 17.4.2020 8:30

Hájková, zkuste nám uvést nějaký "sebelepší" příklad opozičního návrhu, který "sekta" odmítla.

J. Havelka 17.4.2020 7:41

Roušku nasaď! Roušku sejmi! Promořovat!Nepromořovat! Hranice zavřeme!Hranice otevřeme! Na dovolenou venku zapomeňte! Možná do Chorvatska, no jó, co ale Rakousko, a Slovinsko? A poštovní schránka na rohu ulice..furt prázdná, Pišta, kde mám tu jednorázovku?

P. Kmoníček 17.4.2020 7:53

A to je to podstatné. Nejde ani tak o možnost cestování jako o obnovování zvyků zákazů a nařízení bez zdůrazňování důvodů. A Astonovi to je jedno .

J. Fialová 17.4.2020 7:56

Já bych jeden důvod viděla, a na jeho zdůrazňování bych ani netrvala: Hromady rakví v Itálii, ve Španělsku, i jinde.

J. Havelka 17.4.2020 8:03

Samozřejmě, tady jde o ten chaos, domluvit se a nestřílet do lidí protichůdné informace a nešířit tím zmatek.Role vlády by měla být opačná.

P. Nemec 17.4.2020 8:11

to že jeden řekne na dovolenou za týden, jeden za měsíc a jeden za rok ještě nikoho nezabilo.

J. Fialová 17.4.2020 8:15

Tak "jednotné" informace... To snad dělají v Číně nebo v Severní Korei, děkuji nechci.

Jestli se nepletu, tak nikdo neví jen se může odhadovat - kolik lidí to chytlo a kde všude trajdají, kolik pendlerů to ještě přiveze, jestli imunita ano ne a na jak dlouho, jak se za 14 dní projeví poslední uvolnění opatření, atd. atd.

Tak se holt něco nařídí podle momentální situace, a když se za pár dní ukáže že se to neosvědčilo nebo že je situace už zase jiná, je vhodné zareagovat jinak.

I při posledních povodních byl chaos, i když u povodní se dá lépe odhadnout kdy kde jak a že v reálné době skončí.

J. Havelka 17.4.2020 8:20

Já mluvím o voze...

V. Hlisnikovská 17.4.2020 8:19

Víte paní Fialová, ony ty hromady rakví by byly i bez koronaviru. Ti staří by umřeli možná o měsíc později naopak přibyly by úmrtí z dopravních nehod (doprava je téměř nulová), přibyly by úmrtí z úrazů a dalších činností, které jsou dnes utlumené. Co je ovšem na uzavření hranic nejvíc špatné, že zůstaly rozděleny rodiny. Kamarádce v pondělí zemřel tatínek, ne na koronavirus. Byl Slovák a zpředchozího manželství měl děti, které žijí na Slovensku. To, že ho nemohly navštívit v nemocnici pokud žil a nyní nemohou přijet ani na pohřeb je opravdu zoufalé. Myslíte, že ty hromady rakví v Itálie nebo ve Španělsku to omluví?

J. Fialová 17.4.2020 8:37

Paní Hlisnikovská, já to beru takhle: I kdyby teď byly hranice otevřené, a třeba mi v cizině zemřelo dítě nebo vnouče - nejela bych tam na pohřeb, rozloučila bych se jen na dálku. Kdyby to bylo v zemi kde je vir rozšířen - mohla bych ho tam chytit a po návratu ohrozit jiné mé blízké, kdyby to bylo v zemi kde mají vira málo - mohla bych ho tam zanést kdybych ho už měla a ještě o tom nevěděla.

V. Hlisnikovská 17.4.2020 8:53

To je vidět, že jste se do takové situace nedostala. A jen tak mimochodem, nakazit se můžete i v obchodě 50 metrů od domu. Moje dcera, pharmDr, pracuje v lékárně a ještě před 14 dny stála za tárou jen v roušce, kterou jsem ji ušila. Dodnes je riziko, že může něco chytnout. Má rodinu. Bydlíme společně, já jsem už v rizikové skupině. Jakou byste měla radu pro ni?

J. Jirka 17.4.2020 9:10

Můžete mi dát odkaz na alespoň jednu pravou fotografii těch hromad rakví?

Já našel jen jednu ze Španělska, o níž se záhy zjistilo, že je z roku 2013 a v rakvích jsou utopení připrchlíci a jednu z New Yorku, která byla pořízena v roce 2012 při zcela běžném týdenním pohřbívání zemřelých bezdomovců a osamělých lidí.

P. Kučera 17.4.2020 7:39

Největší tabu.

Včera jsem po 22. hodině na chvilku pustil TV. Prošel jsem ČT1, ČT24, Novu, TV Seznam a zcela mimořádně i ten Barrandov. Všude běžel jeden jediný program. Moderátor(ka) a 2 až 4 hosté, téma stejné, však víte co. Nemělo nejmenší smysl si ty řeči poslouchat, skýtaly jen jedno: velkou nervozitu (až paniku) nad pro moderního člověka novou situací. Tématem přitom nebylo nic, co by reflektovalo příčinu současného stavu - nejen tu nemoc, ale (ani náznakem) stav našich myslí, našeho života.

Uvědomil jsem si, jak hluboko se dnešní člověk snaží ze svého života vymýtit jakýkoli závan smrti. Zvykli jsme si na konec života nemyslet, nevnímat jej jako něco, co k životu zcela organicky patří, co je jeho završením. Smrt chápeme jako deficit medicíny, kterou je třeba zmobilizovat tak, aby nás této šokující myšlenky opět zbavila a mohli žít jako dosud, tedy konec života si vůbec nepřipouštět a nemyslet na něj. Přitom by právě to bylo velice potřebné a, ano, paradoxně i zdravé. Vědomí, že osud prostě nikdy nebudeme mít tak docela ve svých rukou a že jednou bude završen. Přitom právě máme příležitost k hlubšímu zamyšlení nad smyslem našeho každodenního pinožení. Mnoho aktivit se pod tímto úhlem pohledu jeví nejen jako zbytečné, ale i škodlivé. Třeba snad 99% našich cest. Není náhodou, že mezi prvními zkrachovalými institucemi jsou cestovní kanceláře. V době, kdy máme doma dvoumetrovou HD televizi s každodenními pořady ze všech koutů zeměkoule, se záběry nejen z výšky chodce či člověka sedícího v autě, ale i z ptačí perspektivy nebo s pohledy pod hladinu, to vše s víceméně zajímavým historickým (památky) či vědeckým (příroda) komentářem. Naše volnočasové aktivity musí být holt hodně nákladné, aby "za něco" stály. A musí v nich být i ta kapka dráždivého adrenalinu, aby bylo nač vzpomínat. Jinak by byl život asi moc nudný, že?

Hlavně moc nemyslet, to bychom mohli přijít i na myšlenky o smrti. Tak to tedy ne!

Dobrý den.

D. Havránek 17.4.2020 7:56

Jako že místo abych cestoval a něco poznal, mám sedět doma na gauči a dívat se na HD televizi ????

To snad nemyslíte vážně?!

Taky vám přeji dobrý den...

V. Šedivý 17.4.2020 8:48

No jasně - koronavirus jenom o chvíli předběhl Grétou navedené bruselské hlavy, které dosáhnou takřka téhož zásadním zdražením zdrojů energie pro jakoukoli dopravu a omezením přístupu k individuálním dopravním prostředkům.

Tohle je jen krátkodobý test. V jeho závěru skoupí evropské státy letecké společnosti a automobilky, aby zavádění změn bylo hladší.

J. Kernal 17.4.2020 8:51

Bohužel z příspěvku pana Kučery jste nic nepochopil. Požehnaný den.

P. Moravčík 17.4.2020 8:44

Nechcem Vám brať Váš názor. Ale bol som vždy domased, ktorému stačil cestopisný film, dobrá kniha a občasná vychádzka do prírody. Pred 12 rokmi som však neodolal, splnil som si detský sen (na popud pánov Z+H) a bol som sa pozrieť na pyramídy a Viktóriine vodopády. A bol som stratený, pretože som si uvedomil obrovský rozdiel medzi videným a prežitým. Je však pravda, že v súčasnosti ma dopad turistického "priemyslu" na cieľové destinácie skôr od cestovania odradzuje.