25.2.2020 | Svátek má Liliana


Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 14.2. 2020 11:21, přehled diskusí

M. Pivoda 13.2.2020 22:53

"Stál jsem v ČSSR ve frontě na chleba, pustil se Trump jr. do Sanderse". Toto je nadpis článku (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stal-jsem-v-cssr-ve-fronte-na-chleba-pustil-se-trump-jr-do-sanderse-89083?utm)

Minulost zde nikdo nezpochybňuje. Budoucnost bude ale jiná, než byla naše socialistická minulost (a to díky prudkému technologickému rozvoji).

Vydrží-li dnešní orientace mladým Američanům (tj. na Sanderse), bude v USA během 30. let skutečně zaveden minimální nepodmíněný příjem (UBI). Ten UBI, který (z důvodů technologického rozvoje) pro USA předvídal technolog Ray Kurzweil.

Ty dva faktory (lidský a technologický) se sejdou v čase (někdy během 30. let 21. století), a ta změna směrem k UBI proběhne v USA bez ohledu na vztek dnešních českých rakváčů, zde v diskuzích na Neviditelném psovi.

Čeští zarytí komunisté byli také vzteklí ohledně někdejší Gorbačovovy perestrojky! A z toho vyplývajících změn pro někdejší Československo. - Tak to vidí pamětník.

P. Staronový 13.2.2020 23:21

"Již naše děti budou žít v komunismu", aneb, tihle proroci jsou čím dál, tím stejní.

Novinka je, že přibývají i v USA.

M. Pivoda 14.2.2020 11:14

Magor Milan Prokop, zde podobně jako agent StB přejmenovaný na "Staronový", nemůže pochopit, že dnes již žijeme ve 21. století.

Milanovi Prokopovi není souzeno tuto změnu pochopit, a také důsledky z toho plynoucí.

Nebudu zde znovu opakovat to, co jsem již napsal výše.

I. Kellner 13.2.2020 23:25

Přijede miliardářský synek a potřebuje si koupit chleba (sic!). No jistě. A vona fronta, jo? Na chleba? Fronty byly na ledaccos, ale na chleba určitě ne.

A navíc - v americké angličtině neznamená "breadline" fronta na chleba, ale když se něco vydává na lístky, používalo se vza krize v 30.letech pro nejbědnější. Tak jistě.

Ale ty jeho blufy by mu amíci sežrat měli, o to nic.

M. Pivoda 14.2.2020 11:21

V každém případě je silné prohlášení mladšího Trumpa (o frontě na chleba v Československu) silným předvolebním argumentem. A po proběhlých volbách se uvidí.

Poznámka: Termín "breadline" je ve výše citovaném článku vysvětlen, totiž, že tím slovem se dnes myslí nejen nedostatek chleba, ale i jiných komodit.