1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 25.5.2018 9:34

Re: Už Staří Egypťané... ;-))

Ale přečíst si dokumentaci ke které se vyjadřuje by snad mohl. A pokud to nezvládá, nechť jde k lopatě.

P. Aron 25.5.2018 8:28

GDPR je šílenství

Je to šílenství. Chceme otevřenou, přátelskou a transparentní společnost, ale osobní údaje pod zámkem ? A proč proboha ? Každý obchodník hrdý na svou firmu či krámek, své údaje rád zveřejňuje. Každý z nás rád ukazuje fotky z dovolené : Podívejte to jsem já tam a tam. Na setkáních i cizích lidí se představujeme jmény a většina z nás chce, aby si nás druzí pamatovali. Chceme, aby na nás druzí vzpomínali. Celá ta hysterie kolem ochrany osobních údajů má v sobě silný náboj nelidskosti. Ano ten současný svět nechce individuality, osobnosti. Nemá je rád. Vybočují z řady.

O. Uživatel 25.5.2018 8:33

Uživatel požádal o vymazání
P. Aron 25.5.2018 8:38

Re: GDPR je šílenství

Přitom nejvíce obtěžujícíh mailů nechodí od obchodníků, kde máte registraci, ale z automaticky generovaných adres někde v neznámu, na které nikdo nemůže. U normálních obchodníku už teď byla možnost kliknout na zrušit odběr.

J. Venc 25.5.2018 8:21

GDPR považuji za další z všeobjímajících

zkratek bůhvíčeho, nemám k tomu tedy nic.

Hlavně, že rohlíčky byly dnes obzvláště vypečené!

:-)

J. Schořík 25.5.2018 8:26

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Žádný obrovský rozdíl to oproti účinné ochraně osobních údajů není. Jenom to má obrovskou publicitu. A bude to hodně vadit databázový obchodníkům. .

P. Aron 25.5.2018 8:31

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Bude to vadit téměř všem. Víte kdo všechno pracuje s osobními údaji ? Spolky, sdružení, Společenství vlastníků, knihovny, lékaři, ale i vy máte v mobilu seznam známých.

J. Schořík 25.5.2018 8:33

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

A mně jako fyzicke osobe to narizuje co? A buďte prosím přesný.

J. Fialová 25.5.2018 8:40

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

"Vzhledem k tomu, že se GDPR vztahuje i na podnikající fyzické osoby, řadíme mezi osobní údaje i tzv. organizační údaje, kterými jsou například e-mailová adresa, telefonní číslo či různé identifikační údaje vydané státem."

https://www.gdpr.cz/gdpr/osobni-udaje/

J. Schořík 25.5.2018 8:47

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

To neodpovídá na mou otázku.

P. Aron 25.5.2018 8:41

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Přesný být nemůžu, protože není přesný zákon. Ale například ztráta mobilu, kde máte uložena jména a telefony známých, zedníka, instalatéra, holiče atd., je teoreticky věc, kterou byste měl hlásit. Už teď byl problém, když jste měl kameru, něco vám ukradli a vy se rozhodnete hledat zloděje zveřejněním záznamu- to je známý případ.

J. Schořík 25.5.2018 8:49

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Ne. Jako fyzicke osoby nepodnikatele se mne to netyka.

J. Venc 25.5.2018 8:35

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Hrnec kávičky a dva rohlíčky se šunčičkou. Tím jsem (snad nejen) pro dnes "vyřešil" tu divnou, odosobněnou zkratku. Fakt.

Ale koukal jsem, že včera v pozdní večer zde lítaly obzvláště vypečené diskusní šrapnely.

:-)

J. Schořík 25.5.2018 8:38

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Ještě to porad umím rozjet. Ale už je to spíš takové trapné a smutné. Dam dí pausu, když i ty zákulisní informace které jsem bral za můj největší přínos jsou teda vlastně nechtěný problém..

J. Venc 25.5.2018 8:57

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Nenechal bych se "otrávit", natož vypudit. Být na Vašem místě.

A zaznamenal jsem i další Pochedělostřelbu stran Zemana. Pořád ještě myslíte, že mu jde jen o Tomana?

:-)

J. Schořík 25.5.2018 9:00

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Myšlení v tomto směru nemá žádný význam, kdoví o co panu presidentovi ve skutečnosti jde. Ale Toman je naše úlitba (už to se mi nelíbí), nediktovat si ministra a zároveň blokovat jiné je přes čáru. Pokud není skutečným cílem Zemana shodit vládu (což je možné), tak moudře ustoupí - přesně tak stojí ta informace..

J. Venc 25.5.2018 9:05

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Čtu to osobně tak, že si předběžně kolíkuje prostor k tomu, aby mohl mnohem více zasahovat do směřování naší zahraniční politiky.

No, uvidíme.

J. Schořík 25.5.2018 9:08

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

To je možné - zahraniční politika je koneckonců z hlediska praktické moci dost nezajímavá oblast. Pochemu to bude nejspíš dost jedno, korigovat si svého pana presidneta bude muset Babiš..

Na druhou stranu je to všechno taková levná úvodní hra. Babiš potřebuje jak nás, tak zemana jen na vyslovení důvěry, pak může přestat předstírat pochopení.. Zejména pan president již nebude mít co nabídnout..

P. Aron 25.5.2018 8:28

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Ne to není jen tak nějaká zkratka. Je to projev šílenství :

Je to šílenství. Chceme otevřenou, přátelskou a transparentní společnost, ale osobní údaje pod zámkem ? A proč proboha ? Každý obchodník hrdý na svou firmu či krámek, své údaje rád zveřejňuje. Každý z nás rád ukazuje fotky z dovolené : Podívejte to jsem já tam a tam. Na setkáních i cizích lidí se představujeme jmény a většina z nás chce, aby si nás druzí pamatovali. Chceme, aby na nás druzí vzpomínali. Celá ta hysterie kolem ochrany osobních údajů má v sobě silný náboj nelidskosti. Ano ten současný svět nechce individuality, osobnosti. Nemá je rád. Vybočují z řady.

J. Venc 25.5.2018 8:37

Re: GDPR považuji za další z všeobjímajících

Big brother is watching you!

:-)

J. Fialová 25.5.2018 8:15

Tak ode dneška

dneška "GDPR nutí firmy, živnostníky, veřejné a státní instituce obezřetněji nakládat s osobními údaji." (novinky.cz)

Poněkud mi to nesedí s faktem, že třeba jen v Obchodním rejstříku - na webu ministerstva spravedlnosti - si i dnes může kdokoliv přečíst u jakékoliv firmy osobní údaje všech nynějších i minulých jednatelů, prokuristů a společníků - nejen jména, ale i data narození a jejich bydliště (plus kdo kolik peněz vložil).

R. Dubravský 25.5.2018 8:14

Nápad či záměr...

...snad ani tak zlý není, ale provedení příšerné. Nařízení je pro běžné lidi naprosto nesrozumitelné a o skutečném významu výrazů jako "přiměřená opatření" nebo "dostatečné záruky" se právníci hádají a ještě dlouho hádat budou. Skutečně důsledná, doslovná aplikace Nařízení by dokázala spotřebovat libovolné množství peněz, bez záruky, že je to správné a nenapadnutelné.

J. Kohoutek 25.5.2018 8:19

Re: Nápad či záměr...

No von ten komunismus není špatnej, ale holt ho dělali špatný lidi....

P. Hlosta 25.5.2018 8:36

Re: Nápad či záměr...

:-)))

J. Fialová 25.5.2018 8:21

Re: Nápad či záměr...

Odhad Hospodářské komory: GDPR vyjde české firmy na 25 miliard korun. Samozřejmě se to týká zavedení, nikoliv kolik se pak vybere na pokutách.

J. Venc 25.5.2018 8:22

Re: Nápad či záměr...

Pokud ano, zaplatí to zvětšiny ty největší konglomeráty.

Včetně Babiše. Sami si za to můžou.

:-)

J. Fialová 25.5.2018 8:26

Re: Nápad či záměr...

Odhad Hospodářské komory:

Většina firem zaplatí do 50.000 korun, a každá z velkých firem s více než 250 zaměstnanci na tato opatření vydala v průměru přes půl milionu Kč.

J. Schořík 25.5.2018 8:29

Re: Nápad či záměr...

Podobné dopady má každá změna která nutí firmy ke změně dokumentace. Tik neříkám že je to skvělá věc, jenom je to nastejno třeba s povinností zveřejňovat alergeny.

J. Kohoutek 25.5.2018 8:32

Re: Nápad či záměr...

Velká banka = desítky milionů.

J. Fialová 25.5.2018 8:28

Re: Nápad či záměr...

Jo a ono se to týká nejen konglomerátů, ale i škol, nemocnic, radnic...