1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Ode dneška GDPR

Od dnešního dne platí evropská směrnice GDPR zaměřená na ochranu osobních údajů. Jednotlivé členské státy Unie mají mít svoje adaptační zákony, některé mají, Česká republika nikoli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rajman 25.5.2018 15:45

Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

A ten se teď podle toho naparuje, Babiše vydírá tím, že mu tlačí SPD, Hamáčka zesměšňuje tím, že mu kádruje ministry a komunistům podkuřuje tím, že jim dělá poradce. Na celém procesu sestavování vlády je nejurputnější, nejvíc z něj těží on, navíc posílený rozsudkem, že vláda je vlastně on, což je největší pitomost, který mohl neschopný soud vymyslet a lze jen doufat, že mu tuto evidentní hovadinu ústavní soud náležitě náležitě vytmaví. V opačném případě totiž bude jediným ústavním soudem na světě, který deklarujíc obranu demokracie se postará o ukotvení diktatůry.

P. Vandas 25.5.2018 15:49

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Jestli někoho někdo tlačí do koalice AO s SPD, tak jsou to demokratické strany, co se samy takto označili a nikoli prezident. Ten mu jen dal placet k takovému řešení, neb je zjevně jediné možné. :-):-):-)

M. Prokop 25.5.2018 15:52

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Ale jdi ...

Možná je spousta jiných řešení, jen by si Bureš nemohl umanout, že bude premiér.

M. Varadinková 25.5.2018 15:58

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Umanuli si voliči.

H. Omar 25.5.2018 16:09

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

ANo je Bureš?

I. Kellner 25.5.2018 16:07

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Třeba proto ho volili, ni..? -)

P. Vandas 25.5.2018 16:22

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Kdybych byl Babišem, tak bych si také manul, až bych si umanul. :-):-):-)

J. Schořík 25.5.2018 16:26

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

O tom není pochyb, spíš byste si manul mnohem víc než pan Babiš. Máme to ale velké štěstí že nemáte ty možnosti..

P. Vandas 25.5.2018 16:32

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Spíše nemám zájem. :-):-):-)

J. Schořík 25.5.2018 16:36

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

To je vždycky dobře nemít zájem, když nejsou žádné možnosti.

P. Rajman 25.5.2018 15:57

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Takovou pohotovou hloupost vykládejte někomu jinému. Demoraté tlačí ANO do koalice s SPD asi jako jako Amerika tlačila Stalina do koalice s Hitlerem.

P. Vandas 25.5.2018 16:25

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Jo. Úplně stejně. :-):-):-)

S. Donát 25.5.2018 15:50

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Diktatura? Jako u nás? Fakt?

P. Rajman 25.5.2018 16:05

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Správný dotaz a dokonce i trefně formulovaný (to ironické fakt? opravdu nemá chybu). Diktatura se mezi Čechy nenosí jako pojem, ale její obsah je stále stejný. Jmenuje se (ústavou) neomezená vláda jednoho muže. A právě mnozí Češi, kteří mají svoji nacionální ideologiii postavenou na tom, že oni byli vždy proti diktatuře-šlo totiž vždy o cizí-cítí diktatury cítí teď šanci si tak trochu zadiktátorovat. Aspoň chvilku, než se náfuka začne pomočovat i v pro něj šitých TV pořadech.

S. Donát 25.5.2018 16:08

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Nic jako neomezenou vládu jednoho muže tady opravdu nemáme. Přestaňte žvanit nesmysly.

J. Schořík 25.5.2018 16:43

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

No trochu to tak začíná vypadat. Vláda bez důvěry na základě rozhodnutí pana presidenta. Příští vláda podle přání pana presidenta opět bez ohledu na důvěru.. Pan president si rozhoduje už i personální otázky a podmínky za kterých laskavě jmenuje. Nejsme zase tak daleko od začátku diktatury..

P. Spáčil 25.5.2018 17:11

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Zatím vše v souladu s Ústavou, ne ?

J. Schořík 25.5.2018 17:13

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Už dlouho ne. Je to přes čáru, ale dá se to omlouvat tím naším referendem (jako vnějším vlivem)..

P. Spáčil 25.5.2018 17:17

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

No to víte, sjezd, zasedání ÚV, ukončení a znovuzahájení jednání, nominace, referendum a 3 měsíce jsou v prdeli.

J. Schořík 25.5.2018 17:20

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Vláda podala demisi 24. ledna. Od té doby je president nečinný - protiústavně. To jestli to může omluvit vnějšími vlivy je otázka pohledu a samozřejmě bude záležet na výsledku. Prohlášení že jmenuje tak jak tak Babiše, je sice v souladu s tím co pořád říkal, ale ve světle té 4 měsíční nečinnosti už hodně tvrdé..

P. Spáčil 25.5.2018 19:51

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

A co by měl dělat, aby podle Vás konal?

Pověřil AB jednáním o sestavení vlády, pravidelně se schází s politiky aby zjistil jaké jsou možnosti.

Pravda, taky mohl rovnou jmenovat uklízečku z Lidového domu nebo synečka Gazdíka, třeba by byli úspěšnější a důvěru by dostali.

Bez AB prostě vláda sestavit nelze a že Vy jste 3 měsíce řešili vlastní problémy typu "s AB ale jo, ale ne" tak sory.

Mohl by samozřejmě konat tak, aby byly co nejdříve předčasné volby.

M. Prokop 25.5.2018 15:51

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Neomezenou zdaleka ne.

I. Mertl 25.5.2018 15:59

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Akorát si to ten starý chytrý trouba myslí. A prochází mu to.

I. Kellner 25.5.2018 15:53

Re: Zemanovi nejvyšší soud přiřkl neomezenou moc

Žádám Ústavní soud, aby se jasně vyjádřil, kdo je tady vláda, jestli ON nebo někdo jiný..-))

P. Vandas 25.5.2018 15:37

Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

a ač byl tak trošku pod parou, sdělil mi bezelstně, že to jejich letadlo sestřelili Ukrajinci . A basta. A včil mudrujte. :-):-):-)

H. Omar 25.5.2018 15:40

Re: Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

Tak to je ložené. Sdělte to prosím i Nizozemí a Austrálii.

P. Vandas 25.5.2018 15:47

Re: Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

Příště Váš požadavek přednesu v místní lampárně. Ráno jsem se vrátil.:-):-):-)

H. Omar 25.5.2018 15:52

Re: Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

DObře děláte.

I. Kellner 25.5.2018 15:43

Re: Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

Nizomský poslanec a blogger Pieter Omtzigt provedl na svém blogu anketu, kdo to byl.

Zúčastnilo se několik tisíc hlasujících, dopadlo to téměř přesně 50/50.

To mi nepřišlo jako dobré vysvědčení naší propagandy..-)

P. Vandas 25.5.2018 15:51

Re: Pokecal jsem včera s místním havenmeistrem pane Breeksmou

Já se občas potkám pouze s těmi druhými 50%, takže jsou to jen samí zmanipulovaní. :-):-):-)