30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

O změnách volebních systémů

Občas naši politiku popadne rapl a začne měnit pravidla voleb, zcela aktuálně s tím přišel Andrej Babiš. Tedy coby poslanec, nikoli kandidát na úřad prezidenta, nicméně nepochybujme, že souvislost tu je. Takže změna systému volení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 4.11.2022 22:08

Ještě jednou a pomalu: nemám nic proti valorizaci invalidních důchodů, nechť jsou takové, aby těm lidem stačily k životu a aby invalidé nemuseli žádat o sociální dávky.

Něco mám proti sociálním dávkám pro netáhla, vyžírky a parazity.

Brou noc.

J. Václavíková 4.11.2022 22:09

Sociální dávky

přídavek na dítě

rodičovský příspěvek.

příspěvek na bydlení

porodné

pohřebné

Náhradní výživné

Která z těchto socdávek je určena speciálně těm vašim nikdy nepracujícím?

J. Václavíková 4.11.2022 22:12

A jak byste napsala zákon, který by z těchto dávek vylučoval nepracující. A jak byste v něm odlišila, toho, kdo pracovat chce, ale nemůže, od toho, kdo pracovat nechce, i když může?

Až tohle dokážete napsat do zákona, Nobelovka vás nemine.

P. Boublíková 4.11.2022 22:19

Viz níže.

Řeknu vám to takhle: můj syn se narodil v roce 1991 a tehdy žádné sociální dávky nebyly, vyjma rodičovské, která se ovšem nevalorizovala. Inflace vyšší než dnes. A taky jsme přežili.

P. Boublíková 4.11.2022 22:21

Jo ještě myslím bylo to porodné. Ve výši, jak ho nastavili komouši někdy v osmdesátkách.

J. Václavíková 4.11.2022 22:21

Byly i tehdy.

P. Boublíková 4.11.2022 22:15

Asi se na mě budete moc a mic zlobit, ale s výjimkou rodičáku jako náhrady mzdy (obdoba nemocenské) bych to zrušila všechno. Místo toho daňové slevy.

Plus nějaké výjimky, jako pohřebné osiřelým dětem - tak nějak je i současná úprava.

Nevidím nejmenší důvod, proč by měl stát (kromě těch invalidů, které byste zajisté opět vytáhla) vodit lidi za ručičku.

Příspěvek na bydlení a náhradní výživné jsou zvlášť vypečené socanské koniny, doufám že padnou jako první.

J. Václavíková 4.11.2022 22:19

Takže důchodci s 12 tisíci ať jdou pod ten most. Jasně. A ta děcka, na něž otec neplatí, taky. Až dorostou, budou určitě oporou našeho státu. A odvádět do něj daně. Ještě štěstí, že sociální politiku neřídíte vy. Za jednu ušetřenou korunu byste nás stála tisíce.

P. Boublíková 4.11.2022 22:29

Podle mě stát nemá být pečovatelská služba a solidarita má fungovat v rámci (i širší rodiny).

V tom se prostě neshodneme.

A místo Jurečky tam mohla klidně zůstat Maláčová.

J. Václavíková 4.11.2022 22:34

Od někoho, kdo netuší, že sociální dávky mají s nemakačenky pramálo společného, tyhle posudky mají opravdu váhu :-)

Abyste neumřela blbá, prozradím vám, že to, co jste zřejmě měla na mysli coby socdávky pro nepracující, nejsou sociální dávky, ale dávky v hmotné nouzi. Dobrou.

P. Jirkovský 4.11.2022 20:56

Mně stačí vidět tyhle pitomosti a hnedle bych propad depresi už teď.

P. Diviš 4.11.2022 21:25

Experti jak za korunu p̤i̤č̤a̤ ...

V. Sember 4.11.2022 20:41

Pozdně večerní hudební vložka

The Rolling Stones - Angie

https://www.youtube.com/watch?v=RcZn2-bGXqQ

A. Goldbergová 4.11.2022 21:06

A vzpomenete si někdy na toto?

https://www.youtube.com/watch?v=P5YV2iXpvsI

L. Kolman 4.11.2022 20:38

Sembere, něco na probrání. Hudební vložka. Tento šohaj malovaný je prý stejně krásný jako vy. ;-D

https://www.youtube.com/watch?v=KimAab9YLMk

V. Sember 4.11.2022 20:43

To není špatné.

V. Sember 4.11.2022 20:44

Obzvláště ta blondýna na kytaru.

J. Urban 4.11.2022 20:52

No jo!R^

L. Kolman 4.11.2022 20:56

Sembere, tuto dorostenku znáte? Teda tehdy dorostenku, teď už je to slečna. Tu jsem poslal k Mařákovi, ať ho naučí aspoň trochu hrát na kytaru.

https://www.youtube.com/watch?v=o6rBK0BqL2w

https://www.youtube.com/watch?v=2_P-t0idgqI

J. Farda 4.11.2022 20:28

„K ukrajinskému lidu jsme se vždy chovali s úctou a vřelostí. Tak tomu bylo a je i přes současnou tragickou konfrontaci,“ prohlásil ruský prezident Putin. „Ukrajině se bohužel podařilo vštípit do myslí milionů lidí takové pseudohodnoty, které vedly k tomu, že na tomto území vzniklo protiruské naladění,“ řekl Putin na setkání s ruskými historiky a náboženskými představiteli u příležitosti svátku Dne národní jednoty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vladimir-putin-den-narodni-jednoty.A221104_152623_zahranicni_tty

Jasně, zejména tu vřelost denodenně osvědčují Pútinovi bohatýři bombardováním ukrajinských měst, aby si pomýlení Malorusové při ohřátí u požárů měli čas uvědomit, že je čas opustit pseudohodnoty protiruského naladění, a ke svým osvoboditelům konečně přilnout tou správnou bratrskou láskou Malorusa k Velkorusovi ... ;-)

J. Urban 4.11.2022 20:49

ruSSaci Ukrajinu uplne milujou, takze kdyz odtamtud odjizdeji, berou si na pamatku vsechno, co lze odvezt - lednicky, pracky, veskerou elektroniku, ba i hajzlmisy - proste si nutne musi vzit kus Ukrajiny domu

L. Kolman 4.11.2022 20:23

Vypadá to, že Nerudová rozjela (nechtěnou) kampaň za zvolení Babiše. Tolik pitomostí najednou neřeknou ani notoričtí šňupači hašiše.

R. Tesařík 4.11.2022 20:28

Šňupat hašiš, to jsem ještě neslyšel. Nějaká novinka?

L. Kolman 4.11.2022 20:31

Co se s tím dělá, já těmto věcem moc nerozumím. To se také cpe do ři*i? Nemáte doma vzorek, že byste mi toho poslal čtvrt kila na okoštovanou?

R. Tesařík 4.11.2022 20:52

To se necpa do řiti.. a čtvrt kila? Vy dokážete pobavit.

R. Tesařík 4.11.2022 20:56

Teď jsem si uvědomil, že vy nepijete ani alkohol a nemáte žádné jiné neřesti. Tak teď je jasné, že se vám život strašně táhne a proto vymýšlíte ty blbosti zde.

S. Lazárek 4.11.2022 20:31

To se povedlo:-)

J. Franke 4.11.2022 20:37

Jak Láňa místo předžvýkaných keců používá vlastní výtvory, je aspoň sranda...

S. Lazárek 4.11.2022 20:40

Přesně:-)

Jeho dcera by ho měla v Amsteru povodit po coffee shopech, aby tam tátovi trochu srovnala jeho krutě zpřeházený mozkový závity.

J. Urban 4.11.2022 20:51

No nevim, vom by to asi nerozdejchal....;-D