15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

O sudech a registraci

Pryč jsou ty časy, kdy jsem si mohl zašpásovat tím, že popudím určitou množinu lidí: byli to myslivci coby vrazi zvířat a moravští vinaři. V poslední době mi jedna množina ubyla – kvalita moravské vinné produkce se zásadně zvedla. Zbyli mi tedy jen ti vrazi zvířat (míním tím stříleče živých terčů pro zábavu, nikoli tu těžkou a odpovědnou práci v lese) a to je málo. Na moravské vinaře jsem si teď vzpomněl v souvislosti s chystanými zákony o prodeji sudového vína.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 19.1.2016 21:31

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.1.2016 21:34

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Napadá mne už jen Dlouhý.

Přes různé hysterie pánů Tolmana a Hofmana bych se ho zase tak zu moc neobával, pragmatik.

To NENÍ sympatie k jeho byvšímu členství v KSČ, jen posouzení nabídky.

O. Uživatel 19.1.2016 21:37

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.1.2016 21:43

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Minimální věk 40 let.

Tak pravda, dal by se možná najít někdo, kdo v komunismu vyrůstal jen za mlada, ale mne to nadšení pro "mladé talenty" zase až tak nedrží. Gross, Pilip, Buzková, mladý Benda ....

Blbé je, že o žádném sympatickém a přijatelném kandidátovi nevím, ač politiku přece jenom trochu sleduji. A kdyby měl být navíc i volitelný přímou volbou, tak to už je úplně v (_!_).

J. Nový 19.1.2016 21:41

Re: Opatrné vyjádření diplomata

ano, pragmaticky pohřbíval Ingolstadt....

P. Vandas 19.1.2016 21:30

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Ovšem kdyby ČSSD protlačila svého kandidáta Dienstbiera, tak to by byl teprve průser. To bych snad vstoupil i do odboje. :-):-):-)

O. Uživatel 19.1.2016 21:33

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.1.2016 21:35

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Emigruji. :-P

Nebo bych poprvé k volbám nešel.

O. Uživatel 19.1.2016 21:40

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.1.2016 21:47

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Proto jsem zatím u každých poplyšákových byl. Ale některé alternativy, to by asi i na mne bylo moc. Ono už teď, v presidentských, to bylo sakra těsně na té hranici, má tohle vůbec cenu jít?

M. Prokop 19.1.2016 21:38

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Každopádně, s Dienstbierem si oranžgutani dobře kákli na hlavu.

P. Vandas 19.1.2016 21:38

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Hodil bych to Zemanovi. Jako Kajan.

O. Uživatel 19.1.2016 21:41

Uživatel požádal o vymazání
I. Semrád 19.1.2016 22:11

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Zemana bych volil například proti Klausovi.

I. Semrád 19.1.2016 22:14

Re: Opatrné vyjádření diplomata

...i když variantu nevolit bych v tomto případě nevyloučil.

J. Kombercová 19.1.2016 21:27

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Ano. To jsem zapomněla. Nicméně, myslí si to on, že má křídla...

O. Uživatel 19.1.2016 21:29

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 19.1.2016 21:24

Re: Opatrné vyjádření diplomata

Fakt je, že Zeman je průser - ono to bylo jasné od začátku.

Ovšem další fakt je, že zatím nestačil a doufám nestačí nadělat takový průser, jaký se zdařil Andělíně. Nebyla na to sama, ale ostatní už couvají, po napáchání nezvratných škod, ona zatím ne.

A. Trick 19.1.2016 21:28

Re: Opatrné vyjádření diplomata

I tato persona je s velkou oblibou zvána do České televize, televize Václava Havla protože nikdy nezklame a moderátoři vůbec nemají žádnou práci ji nasměrovat kam je potřeba aby diváci netápali.

M. Mařák 19.1.2016 20:58

Pane Janyško, chápu, že uznat

životní omyl, vyžaduje obrovskou míru sebereflexe a kritického myšlení, no a také kus chlapské odvahy. Vy jste značnou část svého života věnoval studiu utopie, na kterou jste se fanaticky upnul a považujete ji za teorii všehomíra.

Je to však jenom utopie srovnatelná s utopií Marxe, či Platona, jedná se o kabinetní intelektuální konstrukci, jež je neuplatnitelná v reálném světě. Je to utopie pro neexistujícího občana.

Tolik k dílu F.A.Hayeka.

R. Tesařík 19.1.2016 21:01

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Amen.

M. Mařák 19.1.2016 21:04

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Jsem rád, že se mnou souhlasí pan Tesařík, tedy pečlivý a dlouhodobý student Hayekova díla.

K. Janyška 19.1.2016 21:07

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Jste rád, ale mimo mísu. Já sarkasmus Tesáka poznám. Jsemť inteligentní.. Dzp.

K. Janyška 19.1.2016 21:02

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Tolik, ale všechno blbě. To je k ničemu. Hayek byl vědec.

Mistr Hayek: ...Nejvážnějším důsledkem toho, co bylo druhdy společnou oblastí zkoumání, na úzké specializace však je, že to zanechalo zemi nikoho, nejasný předmět, někdy nazývaný „sociální filosofie“. Některé z hlavních sporů uvnitř těchto speciálních disciplín mají ve skutečnosti příčinu v rozdílných názorech na problémy, které nejsou vlastní žádné z nich a nejsou tudíž žádnou z nich systematicky studovány a které jsou proto považovány za „filosofické“. Slouží to často za omluvu mlčenlivého zaujetí postoje, o kterém se předpokládá, že buď nevyžaduje racionální odůvodnění nebo ho ani není schopen. A přece jsou tyto zásadní problémy, na kterých zcela závisejí nejen interpretace faktů, nýbrž také politické postoje, otázkami které mohou a musejí být zodpovězeny na základě faktů a logiky. Jsou „filosofické“ jenom v tom smyslu, že jistá široce, avšak mylně zastávaná přesvědčení, jsou dána vlivem filosofické tradice, která předpokládá falešné odpovědi na otázky schopné přesného vědeckého pojednání.

D. Green 19.1.2016 21:07

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

"Když se to nedá vyjádřit v číslech, není to věda. Je to názor." Lazar Long

K. Janyška 19.1.2016 21:15

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

To je omyl jednoduchých lidí, mnohdy i přírodních vedců. Kdo tvrdí, že neexistuje absstrakce je podivín. A ta se v žádném případě čísly, mimochodem, matematika je pouhým jazykem k zápisu viditelného i neviditelného, vyjádřit nedá... Dzp.

M. Mařák 19.1.2016 21:25

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Společenské vědy jsou zase jen vědy humanitní, výsledky z jejich zkoumání metodou kompozitivní, tedy skladnou, nelze použít ve vědách exaktních, jednalo by se o scientismus z druhé strany.

To je ale na scientistu Janyšku s jeho univerzálním šuplíkem něco příliš složitého a nepochopitelného...

:-)

K. Janyška 19.1.2016 21:32

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Člověče, vy neumíte číst ? Vy jste nečetl to, co vám mým prostřednictvím vzkazuje mistr Hayek ? Dzp.

M. Mařák 19.1.2016 21:39

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Vím, že se Hayek považuje za filozofa a filozofii se věnoval. Vím, že Hayek vytvořil utopii pro neexistujícího občana, která je postavená na občanské společnosti. Vím, že Vy jen plácáte o nesmyslech, které jsou v reálném světě neuskutečnitelné.

Přečetl jste si již Severoatlantickou smlouvu, Vy negativní smlouvo a žádné "dobroserství"?

K. Janyška 19.1.2016 21:43

Re: Pane Janyško, chápu, že uznat

Tak, to vám už přeskočilo a nemá cenu s vámi mudrovat, kalfasníku. Prý a spisovateli... Dzp.