1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

O benzínu a nestoudnosti

Hlavní argument proti Babišově vládě je její konání při covidové pandemii. Hlavní argument proti Fialově vládě je její nekonání při inflaci a energetické krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 8.12.2022 11:49

:-) Pravda, konzervativních komunistů už jsem zažil hodně...:-P

M. Ilsner 8.12.2022 11:51

to napsal?8-o

J. Anděl 8.12.2022 11:54

Spíš i obecně je v tom textu zdobení stromů popsané jako relativně mladé, myslím z 19. století. Což je hlavně to, na co narážím. Kdejaký zvyk byl někdy mladý, progresivní. Celé křesťanství je vůči pohanství progresivní. Islám je progresivní dokonce i vůči křesťanství.

Katolíci jsou pak konzervativní v porovnání třeba s protestanty.

A tak.

Sám se považuji v některých ohledech za konzervativního, kdejaké progresivistické nápady mě odpuzují. V jiných věcech jsem ve svém životě velmi progresivní.

Ve společenské debatě pouze vystupuji proti progresivismu, pokud se domnívám, že se dopouští nepřirozeného legislativního nátlaku. Stejně mi ale vadí nátlak konzervativní.

A samozřejmě, jako vždy, toto vnímání je subjektivní.

R. Nešpůrek 8.12.2022 10:57

“Černochová byla ve Vietnamu. Řešil se export českého obranného průmyslu”. ;-D

Tvl., to je jako za minulého režimu - “obranné zbraně”;-D.

Také jsme se za studentských let při výcviku na vojenské katedře ptali, jak je možné, že si na samopal máme nasadit útočný bodák. ;-D Když Varšavská smlouva byla obranný pakt ...

M. Ilsner 8.12.2022 11:03

Varšavská smlouva byla útočný pakt: Berlín, Varšava, Maďarsko, Československo aj. - tam všude útočila VS

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:07

Aha. A vznikla 6 let po vzniku NATO. To mně nedošlo. R^

P. Manda 8.12.2022 11:09

to nic, to si sedne. to dáte.

L. Novák 8.12.2022 11:27

Stalin se dostal v Rusku (SSSR) k moci dávno před vznikem NATO. Cvak, cvak! :-P

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:30

S tím “cvakaním” byste si měl skočit k lékaři. Určitě už na to (ne NATO) mají ... ;-)

V. Pavelka 8.12.2022 11:14

No není mi jasné proč se dělí ruční zbraně , na utočné pušky ,a nějaké neútočné ,se slepými náboji ?

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:16

Útočné pušky vyrábí a vyváží nepřítel.

Černochová byla prodávat spřátelené zbraně.

L. Novák 8.12.2022 11:30

Jste vážně tak blbej, že vytahujete hloupou demagogii? Všichni víme, že zbrojní průmysl vyrábí zbraně a všechno, co s nimi souvisí, tak proč kolem toho žvatlat takové nesmysly? Jste snad podělanej pacifista? 8-o

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:34

Já jsem, milý pane, pouze kopíroval titulek. Tam bylo, že Černochová jela prodávat do Vietnamu produkty našeho obranného průmyslu ... 8-o ;-D

L. Novák 8.12.2022 11:38

A to takhle rozebíráte každou blbost, kterou hloupí novináři napíší do titulků nebo textu v novinách? Dobrá zábava pro důchodce, který neví, do čeho píchnout... ;-D

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:41

Bingo. R^

Hloupí novináři ... Neříkal to o nich už Zeman ?

L. Novák 8.12.2022 11:47

... a hloupí lidé. Proč by nemohli být i mezi prezidenty, když už vytahujete Zemana...:-P

R. Nespurek 8.12.2022 11:53

To je pravda. Mohli.

J. Anděl 8.12.2022 11:24

Existují útočné, vedle nich třeba lovecké.

Jinak jde myslím hlavně o to, že puška se k případnému útoku hodí víc, než třeba pistole. Zabít lze samozřejmě i loveckou puškou nebo malou pistolí.

R. Nešpůrek 8.12.2022 11:27

Pušky se dělí na lovecké a na ty ostatní ... ;-)

M. Moravcová 8.12.2022 10:56

výcarská vláda vymyslela krizový plán pro případ, že zemi zasáhnou výpadky proudu. V krajních případech omezí používání elektromobilů, domácích spotřebičů a herní elektroniky. Echo24

M. Moravcová 8.12.2022 10:56

Švýcarská vláda

J. Anděl 8.12.2022 11:18

To je zajímavé, jak to zajistí. Jak se dá systémově omezit zapnutí Playstationu nebo mixéru?

Nebo půjde čistě o výzvu, kterou zodpovědný občan dodrží? Jsou ve Švýcarsku nezodpovědní občané? Nebo jich je tak málo, že ti zodpovědní v kombinaci s výzvou pro řešení krize stačí?

Jak by něco takového fungovalo v ČR?

Možná by to šlo řešit požadavkem na extrémně slabé pojistky a jednu silnou, která jediná utáhne mixér s playstationem. Mohl by možná jít na vlastní přívod a elektroměr? A ten odříznout? Fungovalo by něco takového?

L. Novák 8.12.2022 11:35

Jednoduše. Vypnou domácnostem proud. ;-D

J. Anděl 8.12.2022 12:08

To je fakt. A chápu, že věta "v krajních případech vypnou proud" by mohla někoho vylekat :-)

P. Jirkovský 8.12.2022 12:18

K švýcarskýmu "vypínání" el. proudu v krizi:

Pokud švýcarská vláda nebo jinej úřad vyhlásí restrikce, tak většina (naprostá většina) švýcarů okamžitě a samozřejmě pochopí, že zapnutím Playstation nebo nabíječky auta odebítá proud třeba životně důležitýmu přístroji v nemocnici. Pokud to udělá česká vláda nebo úřad, tak většina obyvatel ČR si řekne ono typicky český nas.....at, platím si, tak mně každej může .... a naopak si pustí cokoli, na co dosáhne.

J. Anděl 8.12.2022 12:27

I to je možné.

To by mohl být důvod, proč by nám tu nefungovala Okamurova přímá demokracie.

Možná bych to dokonce stanovil jako test, který musí předcházet zavedení velkého obecného využívání referend. A radši vícekolový test.

L. Novák 8.12.2022 12:58

Nám, co jsme zažili vypínání proudu za komunistické totality, aby bylo dost elektřiny na tavení oceli, už nějaké vypínání proudu nemůže nahnat strach. Zažloutlé parafinové svíčky mám ještě v zásobě a LEDková svítidla s akumulátorem vydrží svítit několikanásobně déle, než žárovková kdysi... ;-)

M. Moravcová 8.12.2022 10:54

V Německu se pokusili o puč monarchisté, na Netflixu Harry s Meghan mluví v dokumentu... Těžko říct, co je horší. Echo24

V. Pavelka 8.12.2022 10:48

Je těžko uvěřitelné že giga kolaborant Pavel ,potažmo Nerudová s barevnými nitkami přímo do Bruselu a NATO, jsou pražská média a pátá kolona ochotníků za BruselEU ? Ochotna cpát voličstvu každý den , bez špetky studu ! Když většina pochopila, že v Bruselu nás poníží a vycucnou ještě víc !EU!!!!

M. Moravcová 8.12.2022 10:50

jí vám nerozumím