3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

O benzínu a nestoudnosti

Hlavní argument proti Babišově vládě je její konání při covidové pandemii. Hlavní argument proti Fialově vládě je její nekonání při inflaci a energetické krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Nový 8.12.2022 11:16

Má z toho předčasné vánoce.

M. Moravcová 8.12.2022 11:18

Vadí vám, že to? Tak si to nechte uřezat.

V. Mokrý 8.12.2022 11:32

Ano, od přistěhovalců.

Ale když s tím současná vláda nic nedělá/nedělaly nic ani ti před tím, tak se holt začnou ozývat ti, kterým to vadí a rádi by s tím něco udělali.

!!

J. Franke 8.12.2022 11:42

I Čechové se sem kdysi přistěhovali...

Jak tomu chcete zabránit? Ostatně, na dědině, kde mám chalupu, jsou jen dva přistěhovalci ze Slovenska a tady ve městě to asi bude víc lidí, v mém okolí vím jen o pár ženách z Ukrajiny. Po městě se nepohybují lidé v turbanech, burkách či šátcích, jen Vietnamci jsou asi nejpočetnější bezproblémovou menšinou.

V. Mokrý 8.12.2022 11:52

Slováci, Ukrajinci i další z Východu, jsou křesťané/pravoslaví, Vietnamci se asimilovali až moc dobře.

Ti s muslimským vyznáním, však nic takového nechtějí - ti se snaží obsadit a zavést šárii !!

M. Moravcová 8.12.2022 12:06

A někdo ty Čechy živil, když sem přišli? Dělali si velké nároky na výsledky práce domorodců?

J. Anděl 8.12.2022 11:58

Německu asi nehrozí, ale to neznamená, že ti zatčení neporušili zákon. Což se doufám nějak věrohodně dozvíme.

J. Ptáček 8.12.2022 10:58

Já to mám s Babišem trochu jinak. Jeho dávná minulost i nedávná minulost covidová, jeho současná drzá snaha, při tom co má na triku, být hlavou sousedního státu a z toho odvozená předpokládaná budoucnost. Asi to jako starobní důchodce z odepsané kategorie 80+ vidím deformovaně.

V. Pavelka 8.12.2022 11:10

No dobře vám tak,krátkozrakej Ptáček!;-)

L. Novák 8.12.2022 11:18

Nejste sám, kdo na StBáka Babiše má podobný názor. Nenechte se zmást místními Babišo-Putinovskými trolly, kteří zamořili prostor a vypadá to, že mají "většinový" názor vytvořený četností jejich aktivit. ;-)

V. Pavelka 8.12.2022 11:49

Je jasné že jste nadšený ? Že republiku řídí Folozof ,který , nepostavil boudu pro psa ? Troubo .

V. Petr 8.12.2022 12:00

R^R^R^

J. Ptáček 8.12.2022 13:15

Kritérium pro volbu hlavy státu je opravdu schopnost postavit budu pro psa? No, tak teď jsem aspoň pochopil motivaci oligarchových voličů.

P. Boublíková 8.12.2022 11:23

Jedna, dvě, Babiš jde.

M. Ilsner 8.12.2022 11:48

bohužel... máte radost?

P. Boublíková 8.12.2022 12:24

Radost mám z toho, jak lepšolidi šílí z představy Babiše na Hradě. Podle mě je totiž úplně jedno, kdo ze tří nadějných kandidátů se tam dostane, nelíbí se mně žádný.

J. Franke 8.12.2022 11:56

U nás v SRKS to vidíme podobně a dost se obyvatelům sousední ČR divíme, že tohoto estébáckého agenta dotlačili do premiérské sesle.

Leda by si řekli, že potvrdí staré přísloví a udělali kozla zahradníkem, což se jim povedlo.

E. Novotny 8.12.2022 10:58

Vánoční stromek, také vánoční strom či vánoční stromeček, je ozdobený strom, obvykle stálezelený jehličnan jako smrk, borovice nebo jedle, který je jedním ze symbolů Vánoc. Tradice zdobení stromku pochází z území Baltu a Německa a původně byl ozdoben jablky, ořechy a jinými potravinami. V 18. století se přidala tradice zdobení svíčkami. V domácnostech se zdobí malé stromky, které mohou být také nahrazeny umělými stromky, zatímco ve městech se staví velké veřejné vánoční stromy v průběhu adventu. Katolická církev tomuto zvyku původně protestantské církve dlouho odolávala a první vánoční strom stál poprvé ve Vatikánu až v roce 1982.[1]

J. Anděl 8.12.2022 11:11

To je zajímavé, co píšete třeba o té katolické církvi.

Skutečný konzervativec by se tedy měl vánočnímu stromku širokým obloukem vyhnout.

;-)

L. Novák 8.12.2022 11:24

Vánoční stromek je něco jako pohádka pro děti. Proč jim neudělat radost? Jinak jako náboženská tradice "oslava Vánoc" ztrácí na síle a podle mě je už jenom přítěží, hnanou marketingem obchodníků, pro které je to příležitost nasadit vysoké marže a vydělat na hloupých nákupech zbytečností.... doprodat staré ležáky. :-P

V. Mokrý 8.12.2022 11:36

A NA TU POHÁDKU,

stačí smrček z prořezu, tak do 1,5m. vysokého.

!

L. Novák 8.12.2022 11:43

Stačí. Ale když za stromek chce někdo utratit hodně peněz, proč mu v tom bránit? Pěstování jehličnanů pro vánoční trhy může být výhodný byznys... :-)

V. Mokrý 8.12.2022 11:54

Ať utrácejí, ale tím to oteplování nezastaví.

Ano, je to kšeft, jen to není hned.

P. Boublíková 8.12.2022 11:27

Vsadím boty (hledat se mně nechce), že zdobení stromu o zimním slunovratu je původně pohanský rituál.

Takže skutečný konzervativec by si měl možná odplivnout;-)

J. Anděl 8.12.2022 11:33

To asi záleží na tom, kam ten konzervativec klade svoje kořeny, které chce konzervovat.

Mně pohanské zvyky připadají echt konzervativní, k tomu mám respekt.

P. Boublíková 8.12.2022 11:37

Tak to máme stejně.

Jinak třeba na baladě Štědrý večer od Erbena je krásně vidět, že naši ještě celkem nedávní předkové slavili doma Vánoce velice pohansky :-) křesťansky hlavně v kostele, doma případně rybou (ta je křesťanský symbol) a samozřejmě kdo měl peníze na nějaké dárky, tak je donesl svým Jezulátkům :-)

J. Rybník 8.12.2022 11:35

Nejstarší křesťanská forma je spojená s pohanskými rituály. A tak by se asi nemuselo zaměňovat zdobení větví a celých stromů.

P. Boublíková 8.12.2022 11:41

Větev nebo strom, to si myslím je úplně fuk. Vánoce jsou pozoruhodný mix pohanských a křesťanských zvyků, dohromady kulturní tradice, ve které nemá vůbec smysl se pitvat směrem "co komu patří" (odkud co pochází), jedině ze zájmu o historii.

J. Rybník 8.12.2022 11:43

Jasně, tak to je.

M. Varadinková 8.12.2022 11:44

Z čeho usuzujete, že skutečný konzervativec musí být katolík?