1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Nezklamaná očekávání

Přímá volba prezidenta nemá u nás žádný praktický význam, kromě významu zábavního. Hlavní smysl je v pobavení publika a tuto funkci plní stoprocentně. V internetovém předkole zvítězil Vladimír Franz, známý též pod válečným jménem Avatar podle neobvyklého zbarvení obličeje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Heusinger 24.11.2012 8:36

Já bych se také vsadil,

ale na Vaší straně. Bude proti komu?

P. Boublíková 24.11.2012 8:34

Re: Tak co myslíte

Vyřazení Dlouhého a Okamury potvrdí, Bobošíková projde.

E. Heusinger 24.11.2012 8:38

Re: Tak co myslíte

Věřím, že předpokládáte, že Kubice a spol "projdou" také. U nás přece nikdo za nic nemůže.

K. Drobková 24.11.2012 8:42

Re: Tak co myslíte

 Já bych řekla, že NS nebude riskovat ústavní stížnost a tím případné odložení volby. Svede to na MV a bude. Stejně ani jeden z nich nemá šanci, tak jde v podstatě o prd.

P. Hofman 24.11.2012 8:46

Re: Tak co myslíte

Jenže ústavní stížnost už připravuje Samková, která, jak se ukazuje, kandidovala jenom kvůli tomu. Takže NSS nemůže ničemu zabránit.

K. Drobková 24.11.2012 8:56

Re: Tak co myslíte

 Uvidíme jestli ji podá. Ona ale spíš poukazuje na jiný problém ( Listina lidských práv ... ) než budou případní  vyřazení kandidáti. A s tím ( se Samkovou ) by si ÚS měl rychle poradit. Tedy aspoň myslím.

P. Hofman 24.11.2012 9:06

Re: Tak co myslíte

Mám obavu, že bude žalovat zákon jako takový či některá jeho ustanovení. Pak to ovšem bude problém. Stejné mohou udělat další NSS odmítnutí kandidáti. Takže příští rok třeba k volbám vůbec jít nemusíme. To by se mi móc líbilo.

K. Drobková 24.11.2012 9:18

Re: Tak co myslíte

Ta představa, že prezidenta budou " dělat " Němcová a Nečas je taky kouzelná. Třeba o to právě jde ......

P. Hofman 24.11.2012 9:22

Re: Tak co myslíte

Týmové rozhodování má spíš moji důvěru, než osobní názor "osvíceného monarchy".

K. Drobková 24.11.2012 9:41

Re: Tak co myslíte

  :-)) Zvláště, když ten tým je z ODS. Nakonec to může dopadnout tak, že Němcová, ač kandidatůru odmítla, prezidentkou nakonec bude. Sice jenom poloviční, ale i za to zaplať bůh .... :-))

J. Slanina 24.11.2012 9:24

Re: Tak co myslíte

Takhle po ránu a milenci kádrovácká štěkna a jůdr už jsou v orgastickém transu.

P. Hlosta 24.11.2012 7:58

J. Franke

Zkusil jsem to a neprošlo.  Divné, že?

P. Hlosta 24.11.2012 8:00

Re: J. Franke

Možná "číšník" je tomu na vině. Zkusím to bez něj ;-)

J. Franke 24.11.2012 8:07

Re: J. Franke

že by jim vadil číšník? No já už od jisté doby si dávám text příspěvku do clipboardu, abych to pak nemusel psát znova a jen opravím potřebné...

Pokud na to ovšem nezapomenu

J. Boleslav 24.11.2012 7:40

Vypadá to, že z přímé prezidentské volby

se nám pomalu ale jistě stává docela pěkná taškařice. Doufejme, že co do komediální úrovně dožene svou starší nevlastní sestru v podání parlamentu, i když je to přiznám se pro mě dost těžko představitelné. K přímé volbě vyrobil parlament ve věci sčítání hlasů pro nominaci nejednoznačný zmetek, prováděcí vyhláška k němu je prý sice jednoznačná, ale nesmyslná a na MV zase neovládají kupecké počty. Na druhou stranu, pořád je u nás líp než třeba v Egyptě, kde se muslimský bratr prezident dekretem rovnou zbožstil a ty nebratry, kterým se to nelíbí, rozhání policie slzným plynem. :-)

Přeji dobré ráno přátelé.

J. Franke 24.11.2012 7:56

Re: Vypadá to, že z přímé prezidentské volby

Dobré ráno i Vám ze Svobodné Republiky Králický Sněžník!

M. Varadinková 24.11.2012 8:12

Re: Vypadá to, že z přímé prezidentské volby

Parlament sice vyrábí zmetky jako na běžícím pásu, ale v tomto případě je v tom nevinně. Ten zákon  mluví jednoznačně a na vině je v tomto případě pouze debilita uředníka, který nezvládá matematiku ani na úrovni základní školy.

F. Šimek 24.11.2012 7:29

Lidi kteří chtějí volit Franze...

totálně stratili soudnost! Ten člověk je určitě vzdělanej a chytrej, ale potetovanýho presidenta ještě nemají ani v mezopotánii!

P. Hofman 24.11.2012 7:34

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Jsou to kecy tady na Psu. Nesmíte jim to všechno baštit. Franze bude volit jen pár exibicionistů.

J. Franke 24.11.2012 7:35

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Děkuji, že jste mne mezi ně zařadil, jsem tím nesmírně poctěn... ;-))

P. Hofman 24.11.2012 7:39

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Vy jste do teď tvrdil, že volit nebudete. Tak vám ještě poskytnu čas.

J. Franke 24.11.2012 7:46

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Nížeji jsem napsal, že pokud půjdu volit, bude to pan profesor. Takže ten čas opravdu poskytněte. Ale opravdu sám ještě nevím, zda mi to bude stát za to, zvednout se z křesla kvůli tak nicotnému úřadu.

P. Hofman 24.11.2012 7:51

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Že vy se tý naší hezký, střediskový republičce chcete za něco pomstít? Neokupovala ona někdy ten váš lid?!

J. Franke 24.11.2012 7:55

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Nebojte se, nechystáme se tu Vaši republičku napadnout a ani jí jakkoliv ublížit. Ale uznejte, že vystřídat na Hradě profesora profesorem by nebylo až tak marné... ;-))

K. Drobková 24.11.2012 8:00

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

 Čím víc profesorů, tím líp. Není nad profesory. Vzpomínám se slzou v oku na jednoho z gymplu ...... to by byl préza jak vyšitej. :-))

P. Hofman 24.11.2012 8:05

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

No jo, ale když ten Franc je pravej. To je trochu jinej level. Takový tady byl naposledy před 80-ti lety.

J. Franke 24.11.2012 8:08

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Tak vidíte, a nezvolte ho, že?

P. Hofman 24.11.2012 8:13

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

No jo, ten ale tehdá když jel za soumraku Lánskou oborou na bělouši, tak se lidé nezamykali strachy, že se tam prohání bezhlavý jezdec.

J. Franke 24.11.2012 8:16

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Lůze trocha strachu neuškodí, ba naopak... ;-)

P. Hofman 24.11.2012 8:22

Re: Lidi kteří chtějí volit Franze...

Myslíte jako, že by ho posadili na Koně na Václaváku vždy, když by táta Zavadil chtěl pořádat nějakou demonstračku?