1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Neuvěřitelné chucpe komunistů

Komunisté se od počátku své existence vyznačovali tím, že právo je pro ně prázdný pojem a demokratické instituty slouží jen k jejich prospěchu. A když jim nevyhovovala zákonná ustanovení, napsali si zákon vlastní. Taky podle toho občanské, pracovní či trestní právo za jejich éry vypadalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vyhnalík 28.8.2013 19:35

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

To byste mohl vyčítat každé straně, že neplní předvolební sliby, když nevyhrála volby.

To, co to opakujete, by mělo smysl, kdyby ODS volby vyhrála.

S. Lazárek 28.8.2013 19:41

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Nemějte péči a nechte to laskavě na mne.

L. Novák 28.8.2013 19:28

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Slíbit mohl, ale neměl se pak paktovat se Zemanem (doleva). On se dal na cestu technologie moci a na voliče se vykvajznul. Cítil jsem to taky tak. Klaus už můj hlas nikdy nedostane.

J. Vyhnalík 28.8.2013 19:42

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Politikova práce je snažit se prosazovat maximum možného za dané konstelace výsledků.

Problém je, že VK tehdy udělal VÍC, než se od něho čekalo. Kdyby si sedl do kouta a lamentoval, že vyhrála ČSSD, tak by mu lidé možná i tleskali, ale protože nesložil ruce do klína a donutil ČSSD se zavázat, že omezí po dobu svého vládnutí schodky na 30-40 mlrd (co by za to dnešní vlády daly!) a hlavně se pokusil vyřešit chronický problém s nestabilitou PS a vlád, tak tím lidi zaskočil. Ono to nebylo nic jednoduše pochopitelného a tak to raději odmítli.

Notabene, když se přidala média s kampaní o tom, že jde o protidemokratickou snahu změnit Ústavu. Dneska i někteří havlisté, jako je třeba KS připouštějí, že většinový volební systém by byl rozumný, ale nikdo z nich nepřipustí, že by se kdy mýlili.

J. Ryba 28.8.2013 18:56

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

to je čirý alibismus....koaliční rozhovory předpokládají víc než jedno kolo vyjednávání

J. Vyhnalík 28.8.2013 19:03

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

máte pravdu, čirý alibismus

J. Ryba 28.8.2013 19:29

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Klausův a váš

M. Varadinková 28.8.2013 18:32

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Nepodvedl ho přece Zeman, ale Havlova pátá kolona v ČSSD. Ta, kterou Zeman tak "miloval" a "hezky" se o ní posléze vyjadřoval. (Buzková, Zaorálek....)

J. Vyhnalík 28.8.2013 18:46

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Je otázka, do jaké míry to mohl a chtěl Zeman zvrátit. Poměrný volební systém ponechával ČSSD širší manévrovací prostor než ODS a tak ani nemusel mít Zeman příliš velký zájem na tom, aby změna vyšla.

Mimochodem změny o kterých Zeman mluvil po svém zvolením presidentem naznačují, že jeho podpora většinového systému nešla příliš od srdce (snížení limitu pro vstup do PS, panašování).

J. Ryba 28.8.2013 18:46

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

pokud tomu nerozumíte, já vám to explicitně vysvětlím: já reaguju na to, co píše Pavel, co komu Klaus udělal, že ho tak "pronásledují"...už je to jasnější? :-) Kdyby ne, s důvěrou se na mě obraťte

J. Vyhnalík 28.8.2013 18:51

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

To, že ho nesnášíte je zřejmé. Jaké jsou Vaše soukromé důvody je celkem nepodstatné. Podstatné je, zda jsou Vaše argumenty validní a relevantní. Jásání nad podrazem ČT, která se Klausovi pomstila videem pro lidi s IQ TQ, mi jako relevantní argument nepřijde.

S. Lazárek 28.8.2013 19:03

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Jak vzniklo video jsem Vám napsal, Žádná msta v tom samozřejmě nebyla. Sám Klaus řekl, že tuhle událost si za rámeček nedá. Nedělejte obhájce někomu, kdo o to sám vlastně nestojí a chápe trapnost celé situace.

J. Vyhnalík 28.8.2013 19:07

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Samozřejmě ČT VK nikdy v ničem nepodrazila nohy. Přečtěte si ten Špačkův komentář. VK řekl, že kdyby věděl, co z toho bude, radši by si tu ruku usekl. Jinými slovy žádné památeční pero mu nestojí za dehonestační kampaň, kterou ČT a jeho odpůrci z toho vytěžili.

S. Lazárek 28.8.2013 19:13

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Dohonestoval se sám, ČT to jen natočila na kameru a pustila to veřejnoprávně do světa. Mohla to samozřejmě smazat a drzého kamaramana vyhodit, to máte pravdu.

J. Vyhnalík 28.8.2013 19:24

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Umíte číst? Jestli ano přečtěte si ten Špačkův komentář. Pero se mu líbilo a nespíš se chystal v tomto smyslu něco říct i svému chilskému protějšku, když si všiml, že je zabírají kamery a chilský president začíná mluvit, tak pero sbalil a uklidil stůl tak, aby nepřekážel výhledu na Pineru.

Kdyby zrovna jedl chlebíček, tak by se snažil rychle polknout.

On neudělal nic špatného. Problém je, že ČT to doplnila animacemi tak, aby to tak vypadalo a pak to pustila do celého světa. Hahaha český president sbalil propisku. Ano vzal si památeční propisku co je na tom špatně?

S. Lazárek 28.8.2013 19:29

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Neumím pane Vyhnalíku, já umím jenom psát. Hezký večer.

O. Prochazka 28.8.2013 19:59

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Lazárek je antiklausovky demagog a bývalý volič-zhrzenec.

J. Ryba 28.8.2013 19:06

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Vyhnalíku, Vyhnalíku....jste dnes opravdu mimořádně natvrdlý, já jsem pero do toho, co mi vadí, nezahrnul...ani žádný osobní důvod....ale pokud chcete, tak již vyjmenované doplním: vadí mi, že jako první tu zahájil předvolební nákup důchodců, když mimo zákonnou povinnost zvýšil před volbami, které pak stejně nevyhrál, důchody. Vadí mi jeho dosud rekordní meziroční nárůst mandatorních výdajů, následovaný tím Zemanovým z doby oposmlouvy. Vadí mi 270 miliard skrytého dluhu, který se objevil až při změně rozpočtových pravidel podle metodiky...takže to video si strčte za klobouck

J. Vyhnalík 28.8.2013 19:14

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Jílku, Jílku ... konečně nějaké relevantní argumenty, docela bych Vám i věřil, kdybych neviděl ten Váš orgasmus kvůli chilskému peru.

Má smysl diskutovat o faktech. Má smysl diskutovat o jeho nechuti k jakýmkoliv zahraničním vojenským zásahům. O jeho podpoře Zemanovi atd. Nemá smysl mu vyčítat, že si vzal památeční pero a ČT mu svinsky udělala celosvětovou ostudu videem pro blby.

J. Ryba 28.8.2013 19:32

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

orgasmus? :-) Vy jste ale blb...já relevantní argumenty uved hned v odpovědi Pavlovi, to vy jste jen plkal a plkal...ani teď k tomu nemáte nic než zase plk o peru - to mě nepoškodilo

J. Vyhnalík 28.8.2013 18:19

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Jděte s tím konečně do ...

Při podpisu bývají pera dvě, pro reprezentanta každé strany jedno a ta pera si mohou vzít na památku. Respektive to platilo do doby, než naše veřejnoprávní TV sestříhala chilské video a rozeslala ho do světa. Od té doby se všichni politici bojí, aby je náhodou někdo nenatočil, jak si "kradou" pero na památku.

Jen tak pro zajímavost si zkuste odhadnout náklady na takovou mezistátní návštěvu na presidentské úrovni. Pokud by delegaci tvořilo pouze 10 osob (zpravidla to bývá víc). Ubytování = nejméně 20 000 na osobu a noc. Jídlo = cca 2000 na osobu a slavnostní oběd/večeři. Ochranka a doprava = nejméně 8 lidí, spíše 20, pancéřovaná auta atd. nejméně 100 000 denně. Výzdoba, pohoštění, slavnostní program. Náklady na třídenní návštěvu budou v řádu statisíc, nebo spíše milionů. To, že oficiální hosté dostávají jako dárek různé upomínkové předměty a k podepsané smlouvě si berou na památku i pero je samozřejmost. Mimochodem jeho cena je podle Chilanů cca 700 Kč.

Přečtěte si na toto téma názor odborníka na etiketu a bývalého Havlova ceremoniáře Ladislava Špačka http://www.ladislavspacek.cz/klaus-krade-pero/

S. Lazárek 28.8.2013 18:21

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Kleptoman to má ovšem jinak. Neřeší ani cenu ani etiketu.....:-)

J. Vyhnalík 28.8.2013 18:30

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

A fanatický odpůrce to má také jinak. Neřeší fakta, neřeší logiku... :-(

S. Lazárek 28.8.2013 18:30

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Odpůrce? A čeho prosím?

S. Udatný 28.8.2013 18:50

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

prosím neuražte se, zde jsou opravdu diskutující, kteří věří verzi o krádeži? Věří tomu opravdu někdo? Úvahy o krádeži pera beru jako pomluvu a to absurdnější, že se po podpisu, zpravidla pera stávají darem pro ty co signovali dokument. Přece o krádeži pera nemůžete věřit, o to více, že existuje skutečný záznam z něhož je patrné jaká absurdita se točí okolo pera. Jest-li někdo této ... věří, tak opravdu ale opravdu patří do klece s nápisem nekrmit.

R. John 28.8.2013 18:30

Bův ví, kde se vzali u Mištinů ty šperky za miliony....:-)

V. Bok 28.8.2013 18:22

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Ehhh, tak nás oči mámily, eště že to bylo takhle, to se mi ulevilo. No, to video bylo od chilského novináře na youtubu. Asi byl spolčenej.

S. Lazárek 28.8.2013 18:25

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

V tom videu nebyla vteřina střihu a za jeho vznik si může Klaus sám. O vzniku toho videa hovořil sám kameraman. Klaus za celou dobu návštěvy nechtěl dát ČT rozhovor a protože štáb se prostě nemohl z této návštěvy vrátit bez jediné natočené vteřiny s presidentem, tak na poslední tiskovce dali prostě kameru na stativ, pustili jí a bylo to.....:-)

R. Tesařík 28.8.2013 18:23

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

to můžete nahoru dolu klausofobové budou hýkat pořád stejnou písničku.

S. Lazárek 28.8.2013 18:26

Re: Pokud byste chtěli vidět čilskou propisku, kterou si VK omylem strčil do kapsy

Vy taky hejkáte pořád stejné písničky.....-)