15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

Nechutná hádka Hrad versus Strakovka

Kdo trochu poznal zákulisí šaškáren typu "státní návštěva" ví, že snad neexistuje státní návštěva kdekoli na světě, při které by někdo neudělal nějakou botu, trapnost, chybu nebo rovnou pitomost. Jistě se staly chyby a pitomosti i při Putinově návštěvě v Praze. Je ale trapné až s přesahem do nechutnosti, jak náruživě se prezident Klaus s premiérem Paroubkem častují poté, co Putin vytáhl paty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rezy 8.3.2006 18:09

právě proto, že všichni vědí o co jim jde

a oni vědí že to o nich všichni vědí, je tu vidět ta profesionalita to nedat najevo a držet se rozumu. Přečtěte si jejich příspěvky a schválně ukažte na jeden, co se Vám zdá ujetej do Modré.
jonáš 8.3.2006 18:18

Re: právě proto, že všichni vědí o co jim jde

No já na to vyvážení bílý moc oko nemam, ujíždí mi i na fotkách. Spíš je zajímavý sledovat ty automatický filtry, co zaostřej a co vymažou. Ale to je dost subtilní záležitost, your mileage may vary.
Mysch 8.3.2006 18:06

tohle nerikejte moc nahlas,

podobne se vyjadril kohl o gorbacovovi, a malem z toho byl mezinarodni pruser.
* 8.3.2006 18:38

Re: tohle nerikejte moc nahlas,

Nikoliv malem. Tehdy byl.
Čumil 8.3.2006 18:10

Re: Poslyšte Čumile

No, milý rezy, premiérem máme neústupného a ješitného člověka, který se v těchto vlastnostech svému prezidentovi podobá jako vejce vejci. Což je na jednu stranu více než dobře, na druhé je to zdroj neustálých trapných konfliktů. Ta druhá poznámka míří naprosto mimo - kocour je loyální zaměstnanec, druhý případ je bohužel zjevný. Víte, nevadí mi, že ty analýzy jsou přinejmenším sporné - opravdu nemám čas, soustředění, ba ani chuť se s nimi pouštět do polemiky - ale skutečně zneužívání veřejného prostoru k cílené stranické agitaci. Na to má pan senátor vlastní stránky, případně stránky své strany. Stejný problém mám v tomto směru i s panem Vízkem.  Ale omlouvám se, mám toho dnes ještě opravdu hodně.
Šumavák 8.3.2006 18:23

copak? musíte jestě připravit do vysílání radia nějakou anti-ODS agitku?

šimon klein 8.3.2006 18:27

Re: copak? musíte jestě připravit do vysílání radia nějakou anti-ODS agitku?

pozor - urážíte velmi ctnostného člověka - všimněte si laskavě, jak má dnes na sobě málo slizu oproti např. včerejšku....patrně obdoba Jekylla a Hyda.
Čumil 8.3.2006 18:33

Pánové Šumaváku a Kleine

udolali jste mne nepřeberným bohatstvím vašich podnětných myšlenek. Omluvte mne, nemám totiž slov, jistě chápete.
šimon klein 8.3.2006 18:47

čumile,

absence slov mi u vás vadí míň, než absence myšlenek - potvrzením je mi fakt, že tak jednoduché texty vám daly zabrat....pokud budu mít puzení vás příště oslovit, udělám to v holých větách.....
rezy 8.3.2006 18:28

kdepak rozhovor s Paroubkem

zkušenosti z Patagonie a využití v našich podmínkách..
kocour 8.3.2006 19:20

Re: Re: Poslyšte Čumile

Ale, ale, co vy všechno o mně nevíte :-)
jura-p 8.3.2006 18:03

Re: Poslyšte, juro-p, vypadávání z větné vazby vám klidně promineme, tady toho vypadává i tak dost -

Čumile, jen tak pro rovnou šanci, čím jste vy? Nemusíte to psát, ale pak nekritizujte. Budete se možná divit, ale já sem píšu dlouhé roky. Až jsem se jednou překlepl na roletce a v diskusi pod svým vlastním článkem jsem diskutoval pod svým nickem. Tak se stalo známé to, že jsem politik. Možná jste jen další z těch, kteří se domnívají, že politici nemají stejná práva jako ostatní z občanů. Já tvrdím, že prostě mají. A mezi ně patří i právo psát na stejný veřejný diskusní mail, jako každý čumil.
Šedovous 8.3.2006 18:21

Re: Re: Poslyšte, juro-p, vypadávání z větné vazby vám klidně promineme, tady toho vypadává i tak dost -

No jo pane senátore, když vy holt nejste každý.
Nebo je u nás každý senátorem ?
Čumil 8.3.2006 18:22

Re: Re: Poslyšte, juro-p, vypadávání z větné vazby vám klidně promineme, tady toho vypadává i tak dost -

To je, juro-p, bohužel jen tvrzení proti tvrzení. Zvláště v časech předvolební kampaně eticky více než sporné. Mezi námi, byl byste se svými stoupenci první, kdo by dle mého soudu oprávněně protestoval, pokud by se mé médium rozhodlo v tento čas vysílat  například politické analýzy pana Zaorálka. Taky by mluvil je jako pouhý občan. Politici v časech volebních kampaní stejná práva jako ostatní občané prostě nemají. Mají na to v médiích jasně vymezené prostory. Ale chápu, že to jako politik tak z principu nemůžete cítit.
Šumavák 8.3.2006 18:29

....pokud by se mé médium ......

Sakra, to jsem netušil že Vám ČRo patří. Já si až do teď myslel, že je "veřejnoprávní" ! No nic, dík za informaci !
Čumil 8.3.2006 18:37

Re: ....pokud by se mé médium ......

Milý šumavský Břéťo, ozvěte se, až se vám někdy přihodí myšlenka, ano?  Ale až potom. Děkuji předem.
Šumavák 8.3.2006 19:11

Drahý Čumile, mě už se myšlenka přihodila.

Ale na Vás( nemáte ten nick nadarmo, že?)zřejmě byla trochu složitá. Tak jednodušeji, pro Vás: Tvrdíte-li, že politici zde nemají se svými názory místo, je správné aby toto místo využívali k presentaci svých politických názorů zaměstnanci ( ono Vám to rádio asi nepatří)veřejnoprávních medií, která se deklarují jako "nestranná" ?****Ozvěte se, až vás něco (smysluplného) napadne.
Čumil 8.3.2006 19:42

Re: Drahý Čumile, mě už se myšlenka přihodila.

Milý Břéťo, oceňuji výsledek vašeho dlouhodobého duševního úsilí. Na vaši otázku ovšem odpovídají kvalifikovaně mediální analýzy renomovaných agentur a pak naši političtí posluchači všech úrovní - od té vaší až po profesionální politiky - ti na to mají zase své lidi. Mohu vás ujistit, že ti by si takové přešlapy svých kolegů - politických profesionálů, jaké tu dnes komentuji, líbit také nenechali. Takže buďte bez obav - veřejnost je nejlepší kritik. Pozdravujte Šumavu.
jepice 8.3.2006 18:46

Čumile, proboha

diskuse na webu je veřejný prostor jako třeba náměstí - co vám na tom vadí? 
Čumil 8.3.2006 18:52

Re: Čumile, proboha

No, milá jepice, myslím, že jsem vyjádřil jasně, co mi na tom vadí. A mimochodem - i to náměstí si musí politik zadat, chce-li na něm agitovat. Pak je naprosto jasné a průhledné, co dělá a co tím sleduje. Stejně jako když to zkouší v hospodě - musí aspoň cvaknout štamgastům  pivo, aby ho neposlali do háje...
jepice 8.3.2006 18:59

Re: Re: Čumile, proboha

to srovnání vypadá spíš na tu hospodu. Třeba vám to pivo pošle, když na tom budete trvat.
Čumil 8.3.2006 19:07

Re: Re: Re: Čumile, proboha

No, jepice, já si to pivo ve veřejném lokále raději zaplatím sám, to byste skoro mohla pochopit.
jepice 8.3.2006 19:04

Re: Re: Čumile, proboha

Kdyby to mělo sedět s tím zadaným náměstím, tak by musel půjčit mikrofon každému, kdo by chtěl vyslovit svá moudra.
jura-p 8.3.2006 19:05

Re: Re: Re: Poslyšte, juro-p, vypadávání z větné vazby vám klidně promineme, tady toho vypadává i tak dost -

Čumile, čím více bude ČRo vysílat Zaorálka, tím budu spokojenější. A to myslím doopravdy. Podle mne je špičkových sociálních demokratů v mediích málo a lidi nemají příležitost si je poslechnout a přemýšlet nad tím, co a jak říkají.
Čumil 8.3.2006 19:28

Re: Re: Re: Re: Poslyšte, juro-p, vypadávání z větné vazby vám klidně promineme, tady toho vypadává i tak dost -

No vidíte, juro-p, a takoví jako vy si vymysleli zákon, který to médiím zakazuje. Ten zákon vám na druhé straně zaručuje jasně vymezené prostory; na mé gusto je jich zbytečně moc, ale budiž. V čase předvolební kampaně žádný politik do veřejného prostoru nepatří - jen a pouze do jasně vyhrazené ohrádky, kde si může povídat sám, případně se sobě podobnými. Ona privilegia, která máte na rozdíl od obyčejných občanů, mají na druhé straně zase některá omezení, ať se vám to líbí nebo ne. Zajímavé na tom je snad to, že to ti privilegovaní tak těžce chápou.
Béda 8.3.2006 18:20

Re: Omlouvám se za vypadávání z větné vazby,

Píši to rozvněž narychlo, Rokyho nemusím, ale zkrachoválého podnikatele El Todolánka tady ne. To má být Váš vůdce do nepohody?
kocour 8.3.2006 17:37

Pokud je to pravda,

nechť ti lidé podají trestní oznámení.
kocour 8.3.2006 17:38

Re: Pokud je to pravda,

To patří k té hlášce o tom, že vydání léků bylo podmíněno podpisem petice - buď mi blbne počítač, nebo jsem něco špatně zmáčknul.
Čumil 8.3.2006 17:34

Hehehe - vidím, že se tady nepokročilo o píď.

No, dokud bude důležitější přetahovaná kdo z koho než souhra proti silnému soupeři, situace nemá řešení. Začne-li se naschvály a potom ještě provětráváním mezinárodních trapasů na veřejnosti, je to radost pohledět. Není nad hráče, kteří si v reprezentaci potřebují vyřizovat účty. Tomu se říká týmový duch.
* 8.3.2006 17:32

Paroubek

PAROUBEK:  Při oficiálních jednáních ovšem využívám služeb překladatele vždy, předseda vlády není placen jako tlumočník.
 
To opravdu neni. Ale kde je psano, ze cloveku, ktery ovlada cizi jazyk, se rika tlumocnik?