29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Náhlý obrat situace

Situace nabrala obrat, jaký si slušný člověk nemohl přát. Prezident Miloš Zeman odjel na vlastní přání a přes doporučení lékařů do Lán, načež se vrací do Ústřední vojenské nemocnice s pozitivním nálezem covidu. Veškeré úvahy o pátečním jmenování Petra Fialy premiérem a následném maratonu debat s nominanty na ministra v abecedním pořádku tedy jsou passé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Spáčil 26.11.2021 8:20

Jak je vidět, tak antigenní testy jsou celkem k hounu.

O. Vorálek 26.11.2021 7:44

27 717 pozitivních. Lockdááwn zabírá!!!!VR^EU

J. Matuška 26.11.2021 7:40

Rozhovor Václava Klause pro maďarský deník Magyar Hírlap

... Fialovi kandidáti na pozice pro zahraniční politiku poukazují na silnou proevropskou orientaci nové vlády. Jeden z nich nedávno pronesl pár skeptických poznámek o V4, je tam také kandidát na ministra zahraničí z radikálně levicového politického hnutí. Jakou zprávu podle Vás tato volba vysílá směrem na Polsko a Maďarsko?

Nová vláda je nejvíce „proevropská“, přesněji „prounijní“ ze všech vlád, které jsme za tři desetiletí svobody měli. Neobsahuje žádnou brzdu pokračující a rychle narůstající expanze unijního vměšování se do jednání jednotlivých členských států. Hned první den po volbách jsem varoval, že „prounijnost“ znamená přesouvání visegrádské spolupráce na vedlejší kolej. Mám strach, že V4 bude jednou z obětí našich říjnových voleb. Nebude to sice vidět na první pohled, formálně bude všechno pokračovat, rétorika zůstane, ale fakticky půjde o kvalitativní změnu. Kandidáta na post ministra zahraničí – člena strany Piráti – se v jeho roli bojím. PŘIJMOUT PIRÁTY DO VLÁDNÍ KOALICE JE NAPROSTÁ NEZODPOVĚDNOST. NÁZEV STRANY NENÍ NÁHODNÝ. https://www.klaus.cz/clanky/4831

O. Vorálek 26.11.2021 7:42

Zajímavý, v devadesátkách jsem Klause nesnášel, jako prezidenta jsem ho nemusel, teď je mi sympatický.

Z. Ukolébavka 26.11.2021 7:48

Alzheimer?

M. Mařák 26.11.2021 7:55

V4 je nefunkční konstrukt o ničem viz těžba uhlí v Polsku a prosba Babišovy vlády Evropské komisi, aby něco podnikla.

Smích.

P. Spáčil 26.11.2021 8:23

Eurosojuz v současné podobě je nefunkční konstrukt o ničem.

Smích.

J. Fridrich 26.11.2021 7:57

V této věci je Klaus OK, v některých jiných je KO... Říká - " PŘIJMOUT PIRÁTY DO VLÁDNÍ KOALICE JE NAPROSTÁ NEZODPOVĚDNOST. NÁZEV STRANY NENÍ NÁHODNÝ." To je zcela přesné...

J. Kalina 26.11.2021 7:35

tu paní z Hradu o které se píše bych do toho netahal a zveřejnit nějaké její fotky nebo adresy bych považoval za prasárnu. Přeneseně první virus co se k Zemanovi v UVN dostal (až k Z.)!!!! byl přece Vondráček. A takových bylo jistě více. Namátkou třeba Fiala a to nemluvím o no name z obsluhujícího a hlídacího okruhu osob.

Tedy pro nás "řadové" občany" vyvstává otázka: jaký režim je schopno elitní zdravotnické zařízení držet a uhlídat , aby minimalizovalo pravděpodobnost nákazy aspoň v takovémto extra případu? Osobně mne může zajímat:

- jaké bezpečí pro sebe a své blízké mohu očekávat za pobytu v nemocnici já.

- měli pánové Ondráček, Fiala, Babiš? a další co byli u prezidenta z politických důvodů udělaný test na covid vynucená UVN (to asi ne, když o nich nemocnice asi ani nevěděla)

nechali se výše uvedení návštěvníci testovat před návštěvou presidenta, když do nás perou horem dolem jak se máme chovat obezřetně?

Pro mne to vypadá zatím tak, že se kecy vedou, ale praxe je jiná. Já to nikomu moc nevyčítám, takoví jsou prostě lidi, nechají se vystrašit, ale brzo jim otrne a čeká se na další vystrašení.

Když v práci oznámili, že máme na chodbách s kancelářemi, kde dveře jsou mezi WC, a kuchyňkou zavírat "obyč. dřevěné protipožární" dveře, okamžitě jsem jim napsal, že takové výzvy jsou jen alibi pro bezpečáka kdyby opravdu hořelo a pokud na dveře nenamontují samo brano, tak lidi dveře zavírat nebudou. To jsem se spletl. Zavírali. Asi 3 dny a pak pořád dokořán. Toto se opakovalo 3 x po půl roce, pak dali samo brano. Dnes je tam opět dokořán neb samo brano bud nefunguje nebo své udělá malý klínek. Takto fungují lidé v běžném provozu po věky věků.

P. Kučera 26.11.2021 7:39

Problém je jinde. V normální zemi by byl Zeman už několik let v invalidním důchodu. Jenže 1) Zeman není normální 2) naše země není normální.

J. Kalina 26.11.2021 8:13

Prezident je jeden z 10 milionů (u nás) a v tomto smysli není normální žádný prezident. F.D. Roosevelt byl prezidentem USA zvolen celkem 4 x (ve 4. období zemřel ve funkci). By mne zajímalo, kdyby Hitler po Pearl Harbour nevyhlásil USA válku, zda by jí Hitlerovi vyhlásil on nebo by koukal jak se s ním pere GB a SSSR. By mne zajímalo na jakém místě v prioritách měl oslabení Britského impéria a její nahrazení jeho pozice ve světe Spojenými státy. No a lapálie s naším prezidentem jsou proti tomu nic, hlavně bych si hlídal, zda úředníci všude možně dodržují platné zákony a nekradou. Nová garnitura bude moci a už může některé zákony změnit nyní (a něco za to od někoho dostat) a až obsadí i posty vládní, budou moci odkloňovat i v dalších případech, kdy bude záležet na rozhodnutí výkonné moci a nikoli dikci zákonů..

J. Černý 26.11.2021 8:29

Proč chcípák Havel nebyl hned po prvni operaci plic poslan do důchodu ??

Č. Urban 26.11.2021 7:33

Hlášení dopravního podniku Hlavního města Prahy:"Mezi zastávkami Ústřední vojenská nemocnice a zámek Lány bude zavedena kyvadlová doprava!"

M. 6S6. 26.11.2021 7:25

Vakcinační reklama na nejvyšší politické úrovni.

3x očkovaný státník se setká s očkovanou pracovnicí Hradu a oba dva jsou posléze vyhodnoceni jako pozitivní osoby.

Důležité je netestovat ty očkované, jinak se ta balada o očkování sesype.

O. Vorálek 26.11.2021 7:38

Teď už se nebude testovat nikdo, když se nikam nesmí. A očkovat taky ne.

M. 6S6. 26.11.2021 7:40

Zdravím, pamatujete na můj příspěvek o neklidném zlínském hejtmanovi ?

Ten váš koncert se koná?

F. Navrátil 26.11.2021 7:24

Škoda, že prezident Zeman není natolik soudný, aby pochopil, že jeho schopnost zastávat funkci hlavy státu již uplynula.

J. Fráňa 26.11.2021 7:19

Počty nakažených trhají rekordy. Jak dlouho bude trvat pokořit rekordy v hospitalizacích a v počtech lidí v těžkém stavu? Do jakých čísel budou někteří tvrdit, že vakcína je záchrana? Jestliže počty těžkých průběhů budou nižší než loni, je to zásluha vakcíny, nebo promoření? Člověk si pořád pokládá otázky a pořád nezná odpovědi.;-D

A. Renjascu 26.11.2021 7:27

Souhlasím,

seznámil jsem se s oficiální statistikou a ta k dnešnímu dni sděluje, že:

Neočkovaní pacienti v nemocnici - 2 180,

Očkovaní pacienti v nemocnici - 1 749,

Neočkovaní pacienti na JIP - 387,

Očkovaní pacienti na JIP - 236

Také se domnívám, že ochranu poskytuje spíše promoření a to už z toho důvodu, že promořených je těměř tolik jakoi naočkovaných. Vypadá to, že vakcína je naprosto out.

O. Musil 26.11.2021 7:33

Ach jo, ve statistice ale musíte přihlížet k míře proočkovaností v dané věkové kategorii. Pokud bude třebas míra 80% a na JIPkách to bude půl na půl, má neočkovaný statisticky 4x větší šanci skončit na kyslíku než očkovaný.

A. Renjascu 26.11.2021 7:45

Očkování má dle vládních představitelů a vaxfans chránit před těžkým průběhem, tak co tam na té JIP a v nemocnici ti očkovaní dělají a proč tam zabírají místo pro ty cio to opravdu potřebují. A to ještě oficiální statistika přestala uvádět počet úmrtí, protože poslední datum uvedení z 11.11.2021 vykazoval za posledních sedm dní u neočkovaných a očkovaných paritu.

P. Boublíková 26.11.2021 7:54

Co se týče úmrtí, zase jste nevzal v potaz míru proočkovanosti, takže si pan Musil zbytečně třepil prsty, co už s tím Rv

Jinak asi každý očkovanec počítá s tím, že účinnost vakcín není 100 %. Spíš se divím tomu, proč neočkovanci lezou do nemocnic, když podle nich je covid jen chřipečka, která se snadno vyléčí doma?

A. Renjascu 26.11.2021 8:01

Covid prodělalo oficiálně 1,8 mil. osob a neoficiálně 5,5 - 6 mil. osob. To jsou ti, kteří v nemocnicích nejsou na rozdíl od očkovaných. A míra úmrtí? Ta by snad u čkovaných neměla být žádná a ne, že je v paritě s neočkovanými. V rizikových kategoriích je již proočkovanost více než 80% a přesto plní nemocnice včetně JIP. Samozřejmě termín plní je relativní, protože jde jen o zlomek promile z 10,7 mil. občanů ČR. Jsou zde závažnější nemoci na které se v ČR umírá ve velkém.

P. Boublíková 26.11.2021 8:04

Co pořád máte s tou paritou? 8-o8-o8-o

A proč by úmrtnost u očkovaných měla být nulová, zejména když se jedná převážně o seniory, u kterých je účinnost vakcín nejnižší?

Furt dokola.

A. Renjascu 26.11.2021 8:16

Pokud by vakcína měla účinnost takovou jak se tvrdí (což je u vakcíny, která je proti odlišné mutaci samozřejmě naprostý nesmysl), tak by v tom úmrtí rozhodně nemohla být parita a taktéž by netvořili 40% pacientů s těžkým průběhem. Nevím jak to lépe vysvětlit, ale zkuste jít třeba za svým obvodním lékařem a požádejte jej, zda by vás nemoh nechat naočkovat proti chřipce vakcínou, která je proti variantě, která zde již není. Pak mi prosím popište jeho reakci...

P. Jirkovský 26.11.2021 7:58

Počty vám moc nejdou. Četnost neočkovaných proti očkovaným v populaci je kolik? A odpovídá jejich četnost na JIPu jejich četnosti v populaci? Ve skupině 60+ je zhruba 80% očkovaných, tedy 20% neočkovaných. Připusťme, že je dnes jejich počet na JIPu stejný, tedy kdyby byla vakcína na houno, mělo by očkovaných být na JIP 4x víc a není. Máte pro to nějaké vysvětlení?

A. Renjascu 26.11.2021 8:09

Pokud má dle vládních představitelů a jejich fans vakcína chránit před těžkým průběhem, tak co tam ti očkovaní v nemocnicích vůbec dělají a proč mají v úmrtí paritu s neočkovanými? To, že není v nemocnicích, na JIP a v márnicích výrazně více osob je evidentně jen díky vysoké promořenosti, která je téměř totožná s počtem očkovaných a nikoliv díky vakcíně, která se v Rakousku již bude aplikovat již po 4 měsících a u Johnsona dokonce po dvou a v budoucnu možná hned po snídani. A ten největší trapas je tom, že jde o vakcínu proti mutaci, která se zde již nevyskytuje. Je to stejné, jako očkovat proti chřipce zastaralou vakcínou. Zkuste se zeptat těch co se dávají očkovat vakcínou proti chřipce, zda by jim nestačila vakcína proti kmenu, který zde letos nebude...

I. Pávek 26.11.2021 8:11

Chtít něčemu porozumět je vždy příčinou všech nedorozumění CML. A ty jsi přímo etalon tohoto přísloví. ;-)

R. Nešpůrek 26.11.2021 8:31

Máte samozřejmě pravdu. Ale obávám se, že toto antivaxpaka nejsou schopni pochopit. Rv

J. Fráňa 26.11.2021 9:14

Ještě chvíli počkáme a čísla z nemocnic budou horší než loni ve všech ohledech a to loni nebyl nikdo očkovaný. To jsem zvědav co vymyslíte za argument. Asi jako vždy novou mutaci. Jo jsem očkovaný a zklamaný.;-D