28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

Mračno na obzoru

Za nulového mediálního zájmu prošel návrh Evropské komise přestat do roku 2035 s výrobou automobilů se spalovacím motorem. Je to reakce podobná postoji oněch známých tří opiček, jedna si zakrývá oči, druhá pusu a třetí uši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 16.7.2021 17:47

Je třeba informovat občany vyváženým způsobem.

Po Neffově úvodníkovém upozornění na číhající komunismus v čistém, dýchatelném ovzduší, zde je upozornění na nebezpečí extrémního kapitalismu v kryptoměnách, cituji výrok:

"After years of studying it, I believe that cryptocurrency is an inherently right-wing, hyper-capitalistic technology built primarily to amplify the wealth of its proponents through a combination of tax avoidance, diminished regulatory oversight and artificially enforced scarcity." —Jackson Palmer, creator of the Dogecoin cryptocurrency, tweets his conclusions about the field as a whole.

Google Translate: „Po letech jejího studia jsem přesvědčen, že kryptoměna je ze své podstaty pravicová, hyperkapitalistická technologie postavená především za účelem zesílení bohatství jejích zastánců prostřednictvím kombinace vyhýbání se daňovým povinnostem, omezeného regulačního dohledu a uměle vynuceného nedostatku.“ —Jackson Palmer, tvůrce kryptoměny dogecoinů, tweetuje své závěry o poli jako o celku.

P. Forejt 16.7.2021 17:46

já řku, znáte to ....řeči se mluví a voda teče. Ale je to asi jako my a Slováci. Řeč podobná, ale mentalita a schopnosti se zcela míjejí ......tož tak.

P. Forejt 16.7.2021 17:44

do Česka přijel evropský věrozvěst (nebo zvěrověst) ??Franz Timmermans .....určitě si bude mít s Václavem Klausem co říct?? ....n-tsssss

H. Lukešová 16.7.2021 17:43

Ale vůbec mi to nevadí. Vůbec ne. Vy máte názor, já mám názor... Napsala jsem, co si myslím, tak většinou činím. Tak se nemusíte hned durdit... Nikdy jsem nikoho nemoralizovala.

D. Mach 16.7.2021 17:43

SPD vychovala skutečného teroristu - jistý pan Balda.

J. Anděl 16.7.2021 17:42

Kontrolní otázka: viděl jsi nějaké debaty pana Duška a hostů o covidu?

Jak jsem psal, mně je sympatický a jeho pořady se mi líbí. Pro mou ženu, zdravotní sestru, která má na třeba očkování zhruba stejný názor jako Standa Lazárek, ho považuje za nebezpečného šílence jako Csákovou.

Tedy ani já nepsal o Csákové zpěvačce, jako jsem nepsal o Duškovi herci. A přesto si myslím, že jeho obecenstvo se nerekrutuje převážně z voličů Zemana.

Jde o to, že covid opět promíchal tábory a co platilo při posledních prezidentských volbách, už neplatí. Postoj ke covidu se totiž nekryje zcela s postojem k islámským migrantům.

D. Mach 16.7.2021 17:41

Hebrejsky to napsat neumím, ale mělo to vyznít tak, že Volný je ještě větší blb než Babiš, ale jsou tam jiní, kteří jsou normální. Koho z SPD nebo ÁNO považovat za normální, to fakt nevím. A že mám nějaký názor, to vám vadí? Vždyť vy se podobně vyjadřujete k Pirátům, tak si nehrajte na moralistku.

H. Lukešová 16.7.2021 17:41

Já upřímně absolutně neznám hudbu Koláře a je mi ukradený, ale odsuzovat někoho, jen proto, že nazpíval song pro SPD? A čím se podle vás SPD tak provinila? Že je proti islámské migraci, genderovým výstřelkům, zelenému vřeštění? Nikdo neví, proč je SPD tak špatná, jen proto, že to říká mainstream, tak to je, jak zjevené slovo Boží.

H. Lukešová 16.7.2021 17:39

Pane Forejte, když jste tu pro nás, tak se Vás tedy zeptám, položila jsem otázku dříve v diskusi, tak mě zajímá váš názor. Považujete Rusy a Ukrajince za jeden jednotný národ, Putin tak pravil, co si o tom myslíte vy?

D. Mach 16.7.2021 17:38

To není šikana. Když se spojil s ďáblem, tak nepůjdu na jeho koncert jen proto, aby to nevypadalo, že ho šikanuji. Nepřijdu na jeho koncert, protože by se mi z něj dělalo špatně, a kvůli tomu asi lidi na koncerty nechodí. Ale u Koláře je mi to fuk. Co odešel od Precedensu, dělá hudbu, kterou nemusím.

P. Forejt 16.7.2021 17:37

tak jsem tady ...a jen pro vás. Co více si přát ....

Přišel jsem dnes vyřešit s vámi odškodnění za ty Vrbětice ...tak začněte vznášet své nároky ....aha.

H. Lukešová 16.7.2021 17:36

No je, já zírám, vy neodsuzujete Volného? Lidé jako vy, tak většinou činí. SPD a ANO nesnášíte a Volný je z podobné kasty.

D. Mach 16.7.2021 17:35

Ti už k volbám nepřijdou. Jsou totiž mrtví.

H. Lukešová 16.7.2021 17:34

Petr Kolář to drsně schytal za song pro SPD: Jste dno a póvl, vzkazují fanoušci. Takhle na to zpěvák reagoval

Nevěděl, co dělá, když přijal právě tuhle nabídku? Zpěvák Petr Kolář (54) nazpíval song pro stranu SPD a i své skalní fanoušky rozpálil doběla. Vyčítají mu zejména výběr strany. Skladbu, kterou složil jeho kamarád Kája Mařík, přitom zpěvák sám chválí. Super.cz svěřil, že z reakcí lidí je v šoku a mimo jiné říká: "SPD nebudu volit ani nejsem její tváří."

"Víte, jsem muzikant, nezajímám se o politiku, neřeším ji. Dostal jsem nabídku tuhle píseň nazpívat a mně se moc líbila. Je o naší krásné zemi, má chytlavou melodii. Nic víc v tom nehledejte,“ tvrdil zpěvák ještě předtím, než se song dostal do světa.

Mezi svými příznivci se ale se zlou potázal, zvláště když je na svých sociálních sítích pozval na následující koncert. "Děláte si srandu? Ani boty bych si o vás neočistila. Póvl jste," rozhořčila se jedna z fanynek. "Jste neskutečné dno a hlupák," zní další z reakcí, těch mírnějších...................

https://www.super.cz/768551-petr-kolar-to-drsne-schytal-za-song-pro-spd-jste-dno-a-povl-vzkazuji-fanousci-takhle-na-to-zpevak-reagoval.html

To také není správné, šikanovat někoho, proklínat ho jen proto, že přijal zakázku pro stranu, se kterou nesouhlasíme. Ať si kdo o někom myslí, co chce, zpěvák Kolář prijal práci, tak složil a zpíval a dočká se zlého odsouzení...

D. Mach 16.7.2021 17:33

No dobře, Volný je Volný, ale jsou tam i normální.

M. Pivoda 16.7.2021 17:32

Bu, bu, bu!

Komunismus číhá za každým rohem.

D. Mach 16.7.2021 17:32

Ten má tak malou čtenost, protože tam píšou blbosti.

P. Boublíková 16.7.2021 17:32

Ne víc než jiní politici.

V. Sember 16.7.2021 17:32

Záleží na kvalitě a účinku výrobku. Za bolševika jsem občas použil nerozpustné tablety acylpyrinu. Pomohl, to jo, ale většinou mě začal bolet žaludek. Někdy dost odporně.

S aspirinem od Bayera jsem se poprvé setkal při první konferenční cestě na Západ. Do západního Německa. Odehrávala se v Bochumi. Jel jsem tam s kolegou vlakem a v noci před odjezdem jsem v ústavu dodělával poster. Pak jsem jel domů noční tramvají, sbalil se a vyrazil na Hlaváč.

Asi jsem se nachladil nebo co. Prostě jsem se začal zahřívat a něco mi v krku zduřelo. Při přestupu v Kolíně nad Rýnem jsem měli pár hodin času, a tak jsem vyrazili do města. Tam jsem zašel do lékárny a koupil si ten rozpustná aspirin od Bayera s vitaminem C. Skvěle zafungovat, asi díky správné konzistenci, žaludek mě nebolel, konferenci jsem v klidu zmáknul.

Nejsem zajímavým zákazníkem nadnárodních farmaceutických firem. Léky používám jen výjimečně. A je mi úplně jedno, od koho jsou, hlavně když pomohou. Ohledně vakcín proti covidu jde o něco jiného, takže nemíchej hrušky s jablky;-)

D. Mach 16.7.2021 17:31

Čekáte, že se vrátí socialismus, abyste si mohl zademonstrovat? Jde to i bez toho! Jen vás tu nebudou mlátit vojáci jako demonstranty na Kubě.

D. Mach 16.7.2021 17:29

Vám se Babiš nezdá dost pomatený i bez knihy, kterou sepsal jeho mediální tým?

M. Pivoda 16.7.2021 17:25

Změna je psychicky náročná. Jako učitel předmětu Inovace o tom něco vím.

Nicméně psát v dnešním úvodníku o touze dýchat čistý vzduch, jako o projevu levicovosti (levičátství), je vyložená demagogie. Chápu to jako projev zuřivosti nad tím, že vítězí technologický pokrok.

Ostatní k tématu z respektovaného amerického časopisu (jehož jméno jsem českým Pepíkům záměrně vytečkoval):

Throughout the decades, change has proved difficult—whether you’re trying to make it happen or just reacting to it, as previous issues of ... demonstrate. One story from 1967 claims that resistance to change is mostly borne out of anxiety and self-protection, another from 1971 argues that most broad programs of social change fail, and an article from 1994 articulates anxieties of the time about the coming explosion in internet connectivity.

I. Semrád 16.7.2021 17:23

To ano, Csákovou jsem viděl poprvé (a asi dosud naposledy naživo) jako hodně mladou na koncertě Laury a jejích tygrů (tuším na Rokosce 87). A byla dobrá, a je to solidní zpěvačka, to že je jedním z mnoha konspiračních pošuků jsem vlastně zjistil až teď.

Ale od počátku jsem uváděl, že mám na mysli Csákovou a její názor na kovid, resp. vakcinaci, nikoli Csákovou jako zpěvačku, tedy tu skupinu lidí která by řekla: ano, s názorem (známé zpěvačky) Csákové na kovid souhlasím. A tvrdím, že těchto lidí, kteří přitom volili Drahoše je málo, možná vůbec nikdo. Ale najisto to nevím, ovšem. Poměrně pozoruhodné přitom je, že Zeman Csákovou opravdu znectil, slovně ovšem, o Drahošovi mi v tomto směru není nic známo.

...ad Babiš. Jasně, myslel jsi hypotetickou sázku. A z mé strany byl nápad s prezidentstvím Csákové samozřejmě fór, nebo aspoň pokus o něj ;-)

P. Boublíková 16.7.2021 17:22

Tak já nevím, Babiš se musel dočista pomátnout.

Nabízí někdo po volbách slzy a pot (bez krve se obejdu)? Že bych ho volila.

P. Boublíková 16.7.2021 17:20

;-DR^

P. Jirkovský 16.7.2021 17:17

Ty "archivy" jsou normálně přístupný.

S. Lazárek 16.7.2021 17:15

Ty podporuješ zisky nadnárodních farmaceutických firem? To bych to tebe podle těch tvých nedávných keců neřekl:-)

V. Sember 16.7.2021 17:12

This is how aspirin prevents heart attacks, and reduces the symptoms of inflammations

https://www.youtube.com/watch?v=B6HCXJtp26E

P. Spáčil 16.7.2021 17:08

Kde by se ta pravice vzala?

V. Sember 16.7.2021 17:08

Šumivé tablety aspirinu s vitaminem C od firmy Bayer fungují bezvadně.