20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Mračno na obzoru

Za nulového mediálního zájmu prošel návrh Evropské komise přestat do roku 2035 s výrobou automobilů se spalovacím motorem. Je to reakce podobná postoji oněch známých tří opiček, jedna si zakrývá oči, druhá pusu a třetí uši.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Diblík 16.7.2021 5:35

Dobrý den, moc rád bych věděl, jestli se v Říši Středu jen baví při četbě nápadů valících se z onoho historicky významného výběžku Asijské pevniny, nebo jestli odškrtávají jednotlivé body plánu.

T. Kohout 16.7.2021 5:43

Racionální lidé si ťukají na čelo. Ale racionálních lidí je pomálu, jak nás přesvědčuje každý den. Kdo přišel s tou demencí "nenechat se očkovat"? Čím dementnější nápad, tím větší šance, že se uchytí. (Snížit penze komoušům a desítky dalších nápadů! To se jen hrne a hrne. Poklekávat! Učit děcka od mládí, že může být dobrým nápadem si změnit pohlaví...)

J. Fridrich 16.7.2021 7:03

Tak jen pro vás, mistře Kohoute :

Ono těch očkování, která jsme v poválečné době dostávali je víc. A zcela jistě to zabránilo mnoha onemocněním i ÚMRTÍM. Tak přesně je to takto, vážení a milí :

Mezi pravidelná očkování dětí podle vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem patří očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B, proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a u rizikových dětí proti tuberkulóze.

D. Stys 16.7.2021 7:28

Inu, mistře Fridrichu, třeba před očkováním proti tuberkulóze se napřed testovalo, a dodnes testuje zda človek není imunní. Očkování osob, které prodělaly plané neštovice, může vést ke vzniku pásového oparu (stalo se mému synovi) nebo i chronickému onemocnění centrálního nervového systému https://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.html

Očkování imunních je zbytečné a není nezbytně neškodné. Což třeba v Rakousku vědí a stanovené protilátky proti Covid19 vám normálně zapíší do covid certifikátu. U nás je takový přístup zakazován. Nemůžete se pak úplně divit, že lidé. kteří jsou gramotní a umějí třeba i nějaký cizí jazyk, nemají k českým "odborníkům" důvěru.

Jistě vyšší stupeň logiky vyžaduje úvaha, že pokud nemoc vymizí, je to pravděpodobně tím, že většina populace je již imunní.

Shrnutí z předchozích dvou odstavců je, že cílem našich obhájců očkování není zdraví obyvatel, ale spotřeba vakcín a čerpání z povinného zdravotního pojištění.

Poslední, až trapná, úvaha je, že všechna předchozí očkovaání člověk podstupoval kvůli sobě, aby byl imunní a již se nenakazil. Teď najednou se očkujeme kvůli společnosti. Tak jak to je, chrání očkování (a imunita po prodělání) alespoň mne a tím, že budu zdravý, i ty ostatní? Nikoliv, očkování pokud vůbec chrání částečně proti těžkému průběhu, ale slizniční imunitu, podle níž se řídí politická rozhodnutí, téměř neovlivňuje. Takže očkovaní jsou stejně slizničně nakažení jako neočkovaní, pokud ne více protože mají falešný pocit jistoty a chovají se rizikově. Podle mne současný mírný nárůst jde právě na vrub rizikovému chování očkovaných.

J. Fridrich 16.7.2021 7:36

Jste úúžasný virolog-imunolog pane Stys.. Zde na NP je vás škoda. Ještě vám nehodili " lano " od Pfizer Inc. z USA v NYC ? Tam by jste jim. těm klukům americkým mohl hodně pomoci...

D. Stys 16.7.2021 7:46

No, budete se divit, ve věci testování imunity z hlediska technik - ELISA a sledování stavu buněk - jsem toho hodně udělal. Rozhodně víc, než kterýkoliv z vládních poraděnků. Takže vím, co je možné vidět a co určitě odlišit nelze. Především nelze odlišit imunitu získanou přirozeně od té, která je získána očkováním. Pochopil?

Též mám za sebou zajímavý model šíření chemické reakce, který se od šíření viru moc neliší. No a tento model správně předpověděl oscilace a po rozšíření i vysvětlil mechanismus vymizení slizniční infekce.

No a koneckonců, umím i německy a každý den čtyřikrát překračuji česko-rakouskou hranici. Takže nejen mohu, ale musím, srovnávat opatření v ČR a v Rakousku.

J. Fridrich 16.7.2021 8:48

Jak jsem již naznačil, Pfizer by s vámi udělal díru do světa.. Snad si to uvědomí..

D. Stys 16.7.2021 8:56

Takových je u nás víc - Beran, Koutná, Šinkora, Balík ... jenže Pfizer potřebuje prodávat a ne nejakou oponenturu.

J. Fridrich 16.7.2021 9:06

Prodávat MUSÍ každá firma, tedy i farmakologická.. A přitom zachraňuje lidi na celé planetě.. To nevadí, že ?

D. Stys 16.7.2021 19:02

Tak tahle ta trochu zbytečně vraždí. Ale v pohodě, věřte čem chcete.

J. Fridrich 16.7.2021 19:44

Vy jste opilý...? Asi nevíte kolik skvělých, životzachraňujících léků Pfizer za desítky let vyvinul a vyrábí pro ldi celého Světa..

E. Novotny 16.7.2021 4:44

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ockovani-proti-koronaviu-u-zen/r~5e83ff3ee4a411eb9322ac1f6b220ee8/

E. Novotny 16.7.2021 2:45

https://blisty.cz/art/104480-rozhovor-britskych-listu-407-proc-se-cesi-proti-komunismu-skoro-nikdy-nevzbourili.html

D. Stys 16.7.2021 2:27

Babišova dcera nejde na očkování proti Covidu19, protože má vysoké protilátky https://www.prehledne24.cz/domaci/babisova-dcera-nejde-na-ockovani-je-to-rebelie-nebo-za-tim-stoji-neco-jineho/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR0hc-aczDIdmIS3dmBDiyZKQcRRirECMryU5-gnAtcrXwSjg19nf8OkAyI#dop_ab_variant=588210&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=2kV2D4tEid5-202107151359&dop_id=12625316 .

Proč toto absolutní papalášství není první téma diskuse? Jak to, že Babišova rodina má zdravotní privilegia, jinými slovy smí se chovat racionálně, zatímco u zbytku populace je takové racionální chování považováno za projev nezodpovědnosti a ostouzeno tzv. odborníky? Co na to místní ryčná komunita absolutních provakcinátorů včetně pana Neffa?

P. Strop 16.7.2021 3:00

Souvislost mezi elektromobily a vakcinaci slecny Babisove mi unika, ale jiste nejaka bude. Predpokladam, ze se Aston k te otazce postavi celem. Mozna, ze zatim by zatim jako jednoduche vysvetleni stacilo, ze (pokud je mi znamo) nikdo z absolutnich vakcinaru nepropagoval paplaske vyjimky.

Ale mam pocit, ze ten komentar nebyl ani tak o papalasis, ale spis proti vakcinacni lobby. Proc je vysoka proockovanost spatna mi ale unika rovnez.

D. Stys 16.7.2021 6:09

Nejde o vysokou proockovanost ale o všeobecnou imunitu proti Covidu. Očkování imunnich je zbytečné a navíc nebezpečné. Způsobuje potíže po očkování a nejméně ve dvou mně známých případech těžce nemocných seniorů i smrt.

J. Lukavsky 16.7.2021 6:18

"nejméně ve dvou mně známých případech těžce nemocných seniorů i smrt" no nechce se mi hledat přesná čísla, očkovaných je u nás v ČR cca 3 000 000, takže poměr je 2/3 000 000? Kéž by Aspirin či jiné léky, operace atd. měly takto "strašlivé letální následky". Medicína je vždy volba menšího zla a očkování s poměrem úmrtí 2/3M se mi zdá být docela rozumné. J.L. end

D. Stys 16.7.2021 6:26

Očkování imunnich nemá s rozumem nic společného. Z maximálně 30 000 o nichž bych se to mohl dozvěděl zemřeli 2. Srovnej to s 30 000 ku 10,5 milionů. Navíc je jasné, že imunní už jsme prakticky všichni. Jinak by nemoc neustoupila. Ale fajn, u biologů se chápáni statistiky moc nepředpokládá. A medicína je biologie člověka.

T. Kohout 16.7.2021 5:45

"Babiš" má zavelet aspoň doma, že?

P. Spáčil 16.7.2021 6:25

Proč papalášství? Nechala si udělat test protilátek, protože covid prodělala. Někdo Vám v tom brání si ho taky udělat?

D. Stys 16.7.2021 6:29

Protože mně nutí se očkovat a imunní diskriminuji. Přitom doma zjevně imunita jako imunita. Když Jarda Jágr napsal, že se bude očkovat až bude mít nízké protilátky, odborníci ho v tisku málem sežrali.

M. Šejna 16.7.2021 0:55

Za 14 let to není nemožné.

Před 14 roky ještě elektromobily byly jen zkušební hračkou.

A. Dudík 16.7.2021 1:13

A NENÍ TO TAK DÁVNO, CO BYL DO NAŠÍ OBCE ZAVEDEN EKTRICKÝ PROUD !!!

Střídavý ... střídavý !!!;-D;-D;-D

https://www.youtube.com/watch?v=l76_4gkK9Kc

A. Dudík 16.7.2021 1:14

Silný ELEKTRICKÝ proud !!!;-O;-O;-O

T. Kohout 16.7.2021 5:47

1952? A prašné silnice mizely až v 1957!!!

R. Langer 16.7.2021 5:04

Ony byly zkušební hračkou před cca 200 lety. A od té doby o mnoho nepokročily. ;-D ;-D ;-D

V. Mokrý 16.7.2021 5:41

Ty jsou už 100let.

M. Hanko 16.7.2021 6:54

To snad nikdo neříká, že to je nemožné. Jít se pást na louku je také možné, stejně jako snížit životní úroveň v průměru o 50, 70, či 99% (třeba v takovém Burundi podobnou životní úroveň mají, zdá se...). To všechno je možné. Otázka ale je, jestli bychom takovou cestou fakt měli jít. Za mě, zcela určitě nikoliv.

A. Dudík 16.7.2021 0:44

JSOU-LI PÁTEŘÍ ČESKÉHO PRŮMYSLU AUTOMOBILKY, TAK TO MÁME KLIKU !!! O TOM PLNĚ ROZHODUJEME, TO MÁME VE SVÉ MOČI !!!

;-D;-D;-D

A. Dudík 16.7.2021 0:48

PEVNĚ VE SVÉ MOČI !!!

https://www.youtube.com/watch?v=hYt080mwJvw

;-D;-D;-D