18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Mlátička má páku na policii

Zdeněk Ondráček přezdívaný Mlátička za to, že před Listopadem mlátil v policejní uniformě demonstranty byl těsnou většinou zvolen předsedou důležitého sněmovního výboru, dohlížejícího na GIBS. Je to v jistém smyslu vítězství Andreje Babiše, prosadil si opět to, co chtěl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 4.3.2018 18:24

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

To já jistě taky. Jen si myslím, že instinkty člověka kmenové společnosti jsou v nás doposud a právě na ně sází autoritativní systémy. Legendy, na nichž jsou založeny, jsou sice různé, ale ve skutečnosti to vůbec není podstatné. Mechanismus vlády masám je týž.

M. Mařák 4.3.2018 18:28

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Myslím si, že tomu tak není, tedy, lépe řečeno, není to univerzální skutečnost viz Vy, já a podobně...

J. Václavíková 4.3.2018 18:29

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Co přesně myslíte tím, že tak není?

M. Mařák 4.3.2018 18:33

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Myslím si, dokonce to i tvrdím, že princip kmenové společnosti v dnešním globálním světě nepřevažuje, i když je třeba u národovců a podobně docela silný.

Vemte si třeba Ester Ledeckou a podobně...

J. Václavíková 4.3.2018 18:53

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Pletete dohromady různé termíny. Já píšu o instinktech, které v nás z té doby přetrvaly. Lidská společenství se totiž vyvíjela mnohem rychleji, než náš genofond. Ten to nestíhal. Takže ten software, na němž jedeme, je pořád týž. Jen ten kmen se nám pořádně rozrostl, už to není 100 lidí, ale miliony. Ovšem zase jim musíte dát nějaké pojivo, které je drží pohromadě, když společná krev už to není. Tu legendu, kterou se vymezí proti kmenům sousedním, nepřátelským. Proto to tak spolehlivě funguje, je to hluboce zakořeněný atavismus.

Co se Ledecké týká, jde o zástupný symbol kmenových válek, ty jsou nahrazovány sportovním kláním, jež přenese pud agrese na sportovní soutěž, kdy se jedinec identifikuje s reprezentovaným ,,kmenem".

M. Mařák 4.3.2018 19:01

Ledecká neměla na stupních vítězů vlajku ČR

a vysvětlovala to tím, že by to nebylo spravedlivé, neboť se o její úspěch zasloužili lidé z mnoha zemí, ve kterých i ona souběžně žije. Stejně tak to vnímám i já a zcela jistě i mnoho dalších nenárodovců z ČR, přestože mám jen občanství ČR.

J. Václavíková 4.3.2018 19:05

Re: Ledecká neměla na stupních vítězů vlajku ČR

To je úplně jedno, každý Čech, který si to její vítězství tak trochu přivlastnil, to bral tak, že v tom ,,boji" zastupuje jeho kmen. Proč myslíte, že Rusové brali tak úkorně, že jejich sportovci tam neměli ruské barvy ani hymnu?

M. Mařák 4.3.2018 19:14

Re: Ledecká neměla na stupních vítězů vlajku ČR

Nejsem Čech jako ona a také se mně ten její příběh jako Moravanovi líbil, no a docela chápu tu její reakci.

J. Václavíková 4.3.2018 19:30

Re: Ledecká neměla na stupních vítězů vlajku ČR

Jde o tu identifikaci s ní. Kdyby ty hry byly ryze individuální, bez národních barev, myslíte, že by to ten národ tolik prožíval?

D. Bystriansky 4.3.2018 19:32

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Instinkty a pudy nejzákladnější smysly člověka. Marxisté, pak nacisté chtěli stvořit nového člověka. Ke které z těchto dvou autoritářských ideí patříte? :-))

J. Václavíková 4.3.2018 19:38

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Použil jste falešné dilema.

Vy popíráte, že homo politicus podléhá prastarým pudům?

Nechci tvořit nového člověka, já ten fakt, tedy naše instinkty, pouze reflektuji a jím poučena volím liberální demokracii.

D. Bystriansky 4.3.2018 19:48

Re: Pro Milana, nacionalismus, či národovectví

Pokud jde o samotné geny, tak geny nekódují "chování a názory". Geny kódují proteiny, pokud jde o mozek, pak jde o geny, které kódují třeba různé receptory nebo proteiny zúčastněné při vývoji mozku jako takového.

Já volím demokracii bez přívlastků.

J. Franke 4.3.2018 17:30

Babiš - Bureš úřaduje

Na twitteru: Premiér přiznal, že finanční kontrolu v GIBS nařídil ministryni on sám.

1. Ministra může úkolovat jen vláda svým usnesením. Premiér ne.

2. Finanční kontrola má být nestranná a nefungovat na politickou objednávku. V tomto případě byla zneužita pro nátlak na ředitele GIBS.

J. Václavíková 4.3.2018 17:34

Re: Babiš - Bureš úřaduje

Doufám, že na tu svou řídkou hubu jednou dojede.

J. Franke 4.3.2018 17:39

Re: Babiš - Bureš úřaduje

Nevoliči Babiše mají šanci tady: https://milionchvilek.cz/

Sice to patrně nepomůže, ale něco to znamenat bude.

M. Prokop 4.3.2018 17:42

Re: Babiš - Bureš úřaduje

On si to prostě představuje jako firmu.

Což není to nejhorší, problém je, že si to jeho voliči neuvědomují, nebo se jim to dokonce líbí.

M. Adamski 4.3.2018 17:12

Jen krátce pro zdejší zastánce muslimů

Fakta jsou taková, že jeden z hadíthů (hadíth = výrok proroka Mohameda) hovoří o tom, že Soudný den nenastane, dokud muslimové nepozabíjejí všechny Židy.

M. Mařák 4.3.2018 17:19

Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

bych nejraději nakopal kdesi a vykopl až někam do nejbližší vesmírné černé díry.

Lidstvo by si oddechlo.

M. Prokop 4.3.2018 17:22

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

A bylo by víc místa a příležitostí pro fanatiky jiného zaměření. :-P

M. Mařák 4.3.2018 17:30

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Jo, pro fanatiky sekulárního státu.

M. Prokop 4.3.2018 17:45

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Stačí to pro fanatiky. Mají je prakticky všechny názorové proudy, akorát některé ve větším procentu.

J. Václavíková 4.3.2018 17:24

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Tak nevím, jestli si to mám brát osobně.

M. Mařák 4.3.2018 17:29

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Mně ty vaše trojjediné nekonečné bitvy skutečně vadí a začíná mne to unavovat. Ještě, že existuje něco jako sekulární stát.

J. Václavíková 4.3.2018 17:33

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Mně ale také vyhovuje sekulární stát a rozhodně bych to neměnila. O nějakých bitvách tady nic nevím.

M. Mařák 4.3.2018 17:42

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Myslel jsem tím křesťany, judaisty a mohamedány.

J. Václavíková 4.3.2018 17:49

Re: Všechny ty tři abrahamity toho jejich biblického Boha

Však jo. Pokud budu mluvit tak trochu za české křesťany, nemám dojem, že by s těmi dalšími nějak bojovali.

S. Netzer 4.3.2018 17:43

Re: Jen krátce pro zdejší zastánce muslimů

Kdo jsou ti "zdejší zastánci muslimů"?

Všichni ti, co se o nich nezmiňují jako o "kozom*dech"?

M. Prokop 4.3.2018 17:47

Re: Jen krátce pro zdejší zastánce muslimů

Jestli vám to za ta léta zde nedošlo, tak už to asi nedohoníte.

L. Kolman 4.3.2018 17:06

Vedou se řeči,

že muslimů je tady zatím málo, proto se drží při zdi, ale až jich bude hodně, pak teprv uvidíme, co je to islám! Jo, může být, zářný příklad je Kosovo a postupné množení muslimů tam. Čím to vygradovalo, všichni víme. A Západ to ještě podpořil. Ale toto platí i pro fašisty, nacisty i křesťany. Ukázalo se to kdysi v Itálii, Německu a nyní v Polsku, tam co se křesťanů týče. Kačinský a jeho parta si s nějakou demokracií hlavu rozhodně nelámou. Stačilo poslouchat řeči polských biskupů, jak by si představovali správné uspořádání společnosti, kdo a jak by tomu měl šéfovat.

M. Miles 4.3.2018 17:03

Babiš si mlátičku nevybral jenom dostal.

Demokratické strany se chovají jako v roce 1948 nechtějí spolupracovat s Babišem tak spolupracuje s tím kdo chce jinak bychom neměli vůbec vládu.Tak se nedivte že to tak dopadá.A může ODS žvanit v oposici, jak říká President,oposice k ničemu nevede.