20.9.2019 | Svátek má Oleg


Mlátička má páku na policii

3.3.2018

Zdeněk Ondráček přezdívaný Mlátička za to, že před Listopadem mlátil v policejní uniformě demonstranty, byl těsnou většinou zvolen předsedou důležitého sněmovního výboru dohlížejícího na GIBS. Je to v jistém smyslu vítězství Andreje Babiše, prosadil si opět to, co chtěl. 

Potřebuje podporu komunistů a velmi by je naštval, kdyby dal svým poslancům pokyn, aby volili Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, Klausem mladším přezdívanou Zrzka. Je to výsledek zvláštní přetahované. Babiš potřebuje komunisty, ale komunisti potřebují Babiše – vždyť projeli volby bezpříkladným způsobem a pokud mají mít na něco vliv, pak bez přízně vítěze voleb to nepůjde. Všichni aktéři této dramatické frašky dobře vědí, že jde především o symboliku. Komunistický biřic kontroluje policii, to je skutečně symbol dnešní doby a není divu, že špatně se z toho dělá i ministru Pelikánovi za ANO. Teď jde ale o to, zda se pochlapí a práskne dveřmi, anebo jestli bude někde v koutě škytat nelibostí a polykat zvratky. Samozřejmě, že Babiš potřebuje fungující parlament, aby mohl dál bez důvěry předvádět, jak umí řídit stát jako firmu. Překročení určitých mezí ale není ani v jeho zájmu.

Jednu mez si už vytyčil v jednání s Okamurou. Ten není v Bruselu salonfähig a Babiš potřebuje pro své majetky ve svěřeneckém fondu evropské dotace. S komunisty je to jiné, v Bruselu dnes sedí zestárlí rebelanti z roku 1968 a pro ty už tenkrát byli komunisté reakcionáři zkorumpovaní establishmentem. Proto je Babiš k té druhé hranici benevolentnější.

Otázka ale zní, jak se ve světle posledních událostí budou chovat sociální demokraté. Těm teď jde doslova o existenci a je otázka, zda jsou všichni nadšeni vidinou, že se Hamáček přivine k jednomu Babišově prsu, když u toho druhého bude přisávat Mlátička Ondráček. Bohuslav Sobotka se už otřepal z výprasku hůlkou a následného vyhazovu a stává se z něho energický vůdce vnitrostranické opozice. Sociální demokracie má přes všechny prohry pořád ještě šanci být slušnou politickou stranou, ale pod taktovkou Miloše Zemana a Andreje Babiše ji rychle ztratí. 

Podle posledních průzkumů klesají do politického zapomnění i lidovci, též tradiční politická strana. Mladé rebelanty dnes víc zajímají Piráti, staré rebelanty Okamura, umírnění rebelanti podporují Babišovu firmu. A teď do toho ještě zatleskat uvedení Mlátičky Ondráčka do pozice kontrolující policii? To bude hodně silná káva ke spolknutí, bude se hůř polykat, než jak to učiní ministr Pelikán s produkty své nevolnosti.

Aston Ondřej Neff


Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.