Čtvrtek 18. června 2026, svátek má Milan

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

Mírný optimismus

V hodinách, kdy píši tyto řádky, agentury vydávají zprávy, o kterých by se dalo říci, že jsou mírně optimistické: většina řek už kulminuje nebo dokonce klesá, není důvod k znepokojení. Bohužel, máme důvod být znepokojeni i optimismem.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

pV.

1. 4. 2006 0:20
Dobrou všem :-)
Ani ten panák mi po daních nechutná...:-(
0 0
možnosti

Pavel Kořenský

1. 4. 2006 0:05
No nic,
také půjdu. Mám tu na DVD "Big Lebowski" a chci si to vychutnat.
0 0
možnosti

Dana

1. 4. 2006 0:03
Vážení,
kdo uteče, vyhraje a nebude bit! Tak já prchám. :-)) Dobrou noc. A hlavně klidnou!
0 0
možnosti

pV.

1. 4. 2006 0:04
Už je po daních, dobrou :-)
0 0
možnosti

pV.

1. 4. 2006 0:01
A ještě naokraj - k tomu sociánímu státu:
Zkusme to takhle - kapitalista A vyrábí třeba boty. Ty boty si koupí 100 lidí B1 až B100, kteří si vydělávají. To je přirozený trh pro onoho kapitalistu, neboť ostatní na botky nemají a budou chodit v dřevácích nebo sandálech z ojetých pneumatik....
Ovšem Zdaněním a přerozdělím se dostávají ke slovu to méně schopní C1-C200, a nemakančekové D1-D999, kteří si díky sociálním dávkám vybraných od kapitalisty A a ve větí absolutní čásce od pracovitých B1-B100 ty botky koupí taky. A tak za časový úsek nemá kapitalista A odnyt 100 párů botek, ale přinutí formou daní a přerozdělování zakoupit skupinu B těch párů několik... To jen tak naokraj, není to tak jednoduché...
0 0
možnosti

Ladislav N.

1. 4. 2006 0:04
Re: A ještě naokraj - k tomu sociánímu státu:
Hehe, o peníze, které mu sebere stát, se mu zvýší odbyt? :-D
0 0
možnosti

Dana

31. 3. 2006 23:45
A proč ti úředníci mají úřední hodiny celý den jen v pondělí a ve středu, v úterý a ve čtvrtek jen dopoledne a v pátek vůbec ?
A teď řeknu naprosto pravdivou, ale tady kacířskou myšlenku. Proč? Protože jich je málo! Ano, je málo výkonných úředníků na spodních patrech. Víte, oni ti úředníci v neúřední dny zpracovávají vše, co se jim v úřední dny donese. A že v úterý, čtvrtek a pátek dělají kratší dobu? Tak si spočítejte jejich týdení fond pracovní doby. ( Na mém oddělení odpracuje každý týdně cca 45-52 hodin)Kdyby bylo víc úředníků na dolních patrech, mohli by být rozděleni na ty,pro přímý styk s veřejností a ty vzadu, ty kteří to vše zpracují a vydají perfektní a bezchybné rozhodnutí ve věci. Samozřejmě, záleží agenda od agendy. Celkem je úředníků dost, ba moc, ale chybí právě tam, kde jsem uvedla. Jinde přebývají.
0 0
možnosti

Pavel Kořenský

31. 3. 2006 23:48
Re: A proč ti úředníci mají úřední hodiny celý den jen v pondělí a ve středu, v úterý a ve čtvrtek jen dopoledne a v pátek vůbec ?
No, to je fakt kacířská myšlenka. Ono je to jak kde. Mám v rodině také nějaké úředníky a celkem přesně vím, že se skutečně nepředřou. Podobně má moje drahá na úřadu jednu velmi dobrou kamarádku. A ta se tou "zašívárnou" dokonce chlubí a je úplně vysmátá.
0 0
možnosti

*

31. 3. 2006 23:45
22:50 - Radnice Ústí nad Labem zaspala při budování protipovodňových zábran, řekl premiér Paroubek. Na Střekovském nábřeží prý měly být mobilní stěny. Radní se hájí, že to má řešit stát.
22:50 - Radnice Ústí nad Labem zaspala při budování protipovodňových zábran, řekl premiér Paroubek. Na Střekovském nábřeží prý měly být mobilní stěny. Radní se hájí, že to má řešit stát.
 
 
0 0
možnosti

Bubik

31. 3. 2006 23:50
Re: 22:50 - Radnice Ústí nad Labem zaspala při budování protipovodňových zábran, řekl premiér Paroubek. Na Střekovském nábřeží prý měly být mobilní stěny. Radní se hájí, že to má řešit stát.
položme si otázku: Mělo Ústí nad Labem peníze na to, aby si za tři roky postavilo zábrany jako Praha? Obávám se, že nemělo. A stát je nedal. Tohle není Praha s miliardovým rozpočtem a možností vzít si úvěr (té taky nikdo nic nedal !!!!!!!, všechno platila ze svého)
Ale jako předvolební boj proti Gandalovičovi se to paroubkovi hodí......
0 0
možnosti

pV.

31. 3. 2006 23:33
Krásně diskutujete :-)
Ale dovolím si několik poznámek - společenský konsensus o úsporném státu je asi tak stejně reálný jako komunismus - tedy lze jej dosáhnout v omezené skupině lidí, nikoliv v čemkoliv větším než je smečka. Jednou ze základních pastí je průběžný sociální systém a "průběžná" solidarita ve zdravotním pojištění. Jedinou možností je rozdělit obyvatelstvo do skupin, což ovšem znamená krev, barikády a prapory revoluce, neboť ti, kteří budou vyloučeni ze štědré péče státu to nebudou považovat za správné a budou se bránit. S rozumem moc nepořídíte, je jich dost...
Jsme chyceni do pasti, ze které není bezbolestná cesta.
0 0
možnosti

Dana

31. 3. 2006 23:35
Re: Krásně diskutujete :-)
Také se toho obávám......
0 0
možnosti

Andy

31. 3. 2006 23:06
no tady to přitvrdilo :)))
sociálně potřební jsou lemry- to je teď oficiální politika sociální demokracie ? Z toho názvu už zbejvá koukám jenom to Česká:))
dokud se ovšem nepřestěhují všichni na Seychely nebo do Ghany.
0 0
možnosti

Pavel Kořenský

31. 3. 2006 22:33
Dano,
jinak souhlasím s tím, že téma daní je na dlouhou diskusi. ***** IMHO by skutečná daňová reforma měla začít něčím zcela jiným. Totiž diskusí o tom, kolik je kdo ochoten platit. Z takové diskuse by vzešla velmi hrubá částka, která se vybere. A teprve pak lze diskutovat o tom, co lze za tu částku pořídit, jaké služby by vlastně stát měl zajišťovat atd.
0 0
možnosti

Dana

31. 3. 2006 23:02
Re: Dano,
Omlouvám se, ale diskutuju dole...polepším se! :-))) Už jdu sem.
0 0
možnosti

*

31. 3. 2006 22:05
Vojáky v Londýně ohrožovaly zvrhlé školačky
"Takové dívky byly z pohledu šíření pohlavních chorob větším nebezpečím než prostitutky. Američtí vojáci si je totiž mezi sebou předávali, a tak každá z nich mohla za krátkou dobu nakazit mnoho lidí," napsala ministerstvu vnitra tehdejší policie, která dívky označila za skutečnou hrozbu.
 
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz