30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Malér na zdi

V Semilech mají problém. Symboly totalitní ideologie, ztvárněné v mozaice na zdi jednoho z domů na náměstí, přestala po dvaceti letech zakrývat reklama. Srp, kladivo a rudá hvězda jsou najednou všem na očích - a ne všichni nad tím mávnou rukou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kadlec 30.12.2011 18:15

Pravolevé přihrádky jsou útokem na inteligenci.

Slouží to k voblbování lidí.

Někteří na to totiž věří. A volí ty svý. Proto se ti "jejich" musí prohlašovat za jejich, a ty ostatní musí posílat na opačný konec parlamentu, ne-li do pekel. A taky se líp utají před vlastními voliči co vlastně pak vítězové dělají.

Tyhle metody pocházejí z míst kde za tím stojí něco skutečného: V Africe když jste například Dinka, volíte Dinku. To je jedno co chce udělat se zemí, kde žijí volky nevolky i "nedinkové". Patříte k Dinkům, volíte Dinku. Kmen, který má nejvíc členů, vyhraje volby.

Za první republiky bylo snad sto tisíc lidí v sociální demokracii. Jiní byli agrárníci. Volili ty své. Několik nejpočetnějších "kmenů" se pak dohodlo na vládě, zejména pak na vyšachování jiných početných kmenů.

Dneska kmeny nemáme. jsou tu jen malé tlupy, které mají zájem o hlasy lidí kteří zavrhli kmenové uspořádání. U některých lidí ale nějaké latentní povědomí o "kmenové" příslušnosti zůstalo,a pro ty se tu vedou tyhle souboje. Jak mi pravil kdysi jeden lampasák, s mozkem ne zeleným ale rudým, když se přiženil do jedné selské rodiny. V den voleb u snídaně prohlásil pantáta: "Já jsem lidovec, vždycky jsem byl, a celá tahle rodina volí KDU!" A podíval se významně po všech, zejména po zeťákovi.

J. Václavíková 30.12.2011 18:39

Re: Pravolevé přihrádky jsou útokem na inteligenci.

O tom fanatickém fandovství psal pěkně Hvížďala.

K. Berka 30.12.2011 18:04

Paní Václavíková!

Kdyby zůstalo jen u toho pravo-levého škatulkování. V USA teď schválili zákon, že i jejich území je bojištěm proti teroristům, takže :

- můžete být na základě "podezření" držena bez soudu na neomezenou dobu

- dokonce můžete být zastřelena armádou jen na základě podezření

A to vše se děje pod pláštíkem demokracie, pomocí strašení obyvatel, kteří už jsou tak otupělí, že si ztrátu svobody a lidských práv ani neuvědomují. Inu spisovatel Orwell správně predikoval, co nás čeká.Každý stát v USA dostal příkazem vybudovat "sběrné" tábory, ne nepodobné koncentrákům!

Ať žije příklad nesvobody, ve svobodném světě!

M. Prokop 30.12.2011 18:09

Re: Paní Václavíková!

A třetina USA už je vystřílena, třetina držena bez soudu a třetina to vše páše!

:-P

Co to je "teď schválili", to ten všemi pravověrnými EUromany oblíbený Barrak Husejn?

K. Berka 30.12.2011 18:18

Re: Paní Václavíková!

Zkuste si ty skutečnosti najít

-http://www.pressexpress.eu/

nebo

http://wertyzreport.com/

někde tam to je, myslím si, že na té druhé adrese

P. Hejl 30.12.2011 18:17

Re: Paní Václavíková!

Berka, sorry, dyby nám teroristi sundali třeba Hrad a vejškáče na Pankráci, viděli bysme to jináč. I dyš, to druhý by mi zase ak moc nevadilo, pokavad by tam nebyli lidi.

PS

Já sem 11 září zažil f Kanadě, viděl sem reakce Kanaďanů, tehdy to vypadalo, že bude válka.

P. Vandas 30.12.2011 17:57

Jdu dělat tu trošku sulcu.

Musím uvařit zeleninu a všechno vykostit. Zatím jsem vyškvařil sádlo. Umelu ony škvarky,, nechal jsem jim trošku sádla. To bude bašta na chleba.

L. Brabencová 30.12.2011 18:02

Re: Jdu dělat tu trošku sulcu.

Tohle dělám pravidelně každý měsíc, rodina si žádá škvarkové placky. Zbylé škvarky dávám do sádla.

J. Franke 30.12.2011 18:03

Re: Jdu dělat tu trošku sulcu.

Jen do toho, i já tu mám zbytek škvarků na pomazánku. Jinak již mám hotovou paštiku a pomazánky na zítra. Ráno jen upeču veky na chlebíčky a bude vystaráno.

P. Vandas 30.12.2011 18:43

Re: Jdu dělat tu trošku sulcu.

A jsem hotov. Sulcík se chladí, škvarky semlety. To bude paráda.

H. Lukešová 30.12.2011 17:52

Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

L. Brabencová 30.12.2011 17:54

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

To nemá rád můj pejsek,snad to přežije bez následků.

H. Lukešová 30.12.2011 17:57

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

Mé kočičky také ne, ale zavřu je doma, nedovolím jim vylézt, takže to přežijí. Chudáčci jsou venkovní zvířátka, to ano, ale jednou za rok, musím přivítat rok 2012. :-)

M. Varadinková 30.12.2011 18:03

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

Zrovna jsem to chtěla napsat, chudáci psi v širém okolí!

Ten náš současný pes to naštěstí až tak neprožívá, ale ten předchozí byl vždy z toho střílení úplně hotový, i z bouřky. Takže to u nás o půlnoci na Silvestra vypadalo tak, že manžel se synem stříleli venku rachejtle a já jsem seděla doma pod stolem a utěšovala psa. Pod ten stůl jsem nespadla:-)))), tam si vlezl chudák pes a bál se vylézt, takže jsem si tam musela vlézt za ním.

L. Brabencová 30.12.2011 18:08

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

Dostala jsem od veterináře tabletky, ale nemám odvahuji je dát. Nějak to přetrpíme.

R. John 30.12.2011 18:11

A nejsou pro Vás paní Brabencová, na uklidnění před prskavkama? :-))))))))

R. John 30.12.2011 18:12

Takhle se vymlouvat na nebohého psíka :-)))))

L. Brabencová 30.12.2011 18:19

Re: Takhle se vymlouvat na nebohého psíka :-)))))

Před mnoha lety, syn zničil prskavou moje nové kozačky. Od té doby u nás prskavky nebyly.

R. John 30.12.2011 18:23

A co je to ty kozačky?.. nebylo ba správnější říkat "nohačky "? :-))))

  

L. Brabencová 30.12.2011 18:29

Re: A co je to ty kozačky?.. nebylo ba správnější říkat "nohačky "? :-))))

první kozačky se prý vyráběly z kozí kůže. Proto kozačky.

R. John 30.12.2011 18:33

A nebylo to po Donských kozácích od Volhy? :-))

L. Brabencová 30.12.2011 18:43

Re: A nebylo to po Donských kozácích od Volhy? :-))

Ty nosili pimy. :-)

J. Franke 30.12.2011 18:01

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

I já budu střílet, ale pouze špunty ze sektů, které v rodině miluji nejvíc, jelikož mi bublinkami připomínají mé oblíbené pivo. Během večera si též zahraji na barmana a ve svém letitém šejkru budu vyrábět všemi oblíbený gin fizz tradiční metodou, kdy se dlouho protřepává s ledem bílek, citronová šťáva, cukr a gin. Sklenice se pak doplní sodovkou a je to. Nejlepší je samozřejmě použití anglického pojídače hovězího, tedy beefeater...

H. Lukešová 30.12.2011 18:06

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

Tak špunty ze sektů budu odpalovat též, sice si připiji na Silvestra, ale chlastat nebudu, vše se má brát s rozumem. Jsem z vinařské oblasti, ale nikdy jsem nechlastala do němoty...

M. Prokop 30.12.2011 18:10

Re: Tak jsem si nakoupila rachejtle, tak doufám, že se palba podaří a že mi neutrhne prsty nebo celou ruku...

Do němoty je nuda, ale když se ožralec rozpovídá, to je skoro jak někdy zde!

R. John 30.12.2011 18:14

nA cOO NarÁŹíTe ?..-"!!! cHiHCt,

J. Václavíková 30.12.2011 17:28

Už dost dlouho se mi zajídá ona všudypřítomná snaha

nacpat veškeré jevy do očíslovaných přihrádek, završená tím, že se nebozí studenti nutí memorovat za prve, za druhé, za třetí ......... Mám podezření, že i tahle pravolevá orientace je takový násilný paskvil, nepostihující všechny niance a sloužící, jak vidno, pouze k tomu, aby se o ni vedly spory. Pro mě je ostatně podstatnější to, jestli daný systém není zástěrkou k ovládání jiných lidí různými skupinami vyvolených. Jejich označení je mi vcelku ukradené. Proto je důležitější, aby si lidé hlídali stav svobody, kterého bylo dosaženo, aby si ji nenechali zcizit sebevědomými křiklouny, kteří si ji pod pláštíkem zjednodušených hesel chtějí uzurpovat pro sebe a své mocenské křídlo.

P. Hejl 30.12.2011 17:36

Re: Už dost dlouho se mi zajídá ona všudypřítomná snaha

Tuleláři sa nandou v hojný míře napravo a nalevo. Věřme, že sa časem budou v eště hojnější míře nacházet f prdely.

M. Prokop 30.12.2011 17:39

" nepostihující všechny niance"

No, ty základní nuance, jako že levice vám bere svobodu rozhodování a také obvykle více peněz, kdežto liberální pravice vám té svobody ponechá více (jinak to liberální pravice není i kdyby to tvrdila, viz zde) je dobré mít na paměti.

Protože okrádá se nejlépe jednak přerozdělováním, druhak při přerozdělování (a okrádající nejsou titíž) a to je přece jeno doména levice.

J. Václavíková 30.12.2011 17:42

Re: " nepostihující všechny niance"

Ty Vaše obehrané šablony mě fakt neberou.