28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

Likvidace nastupuje

Mráz přichází už ne z Kremlu, ale z Reichstagu v Berlíně. Němečtí zákonodárci chystají ekologickou daň, takže litr nafty bude dražší o 13 korun a levnější bude elektřina pro elektroauta. Jinak že se nepodaří do lidí ten nesmysl zvaný e-auto nabušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 3.8.2019 14:46

Odpověď pro Jana Krásenského

Protože dnes žijeme v kapitalismu, v tržní ekonomice.

Inovace jsou vždy v počáteční fázi vždy drahé, a dostupné proto jen jen pro bohaté (v socialismu by byly dostupné jen pro komunisty, avantgardu dělnické třídy). Teprve pak (dalšími inovacemi) se dostaneme na cenově dostupný výrobek.

Vzpomenete si na historii mobilních telefonů? Trvalo cca 20 let, než se ty nové mobily dostaly do rukou i těch nechudších Afričanů.

J. Krásenský 4.8.2019 15:13

Re: Odpověď pro Jana Krásenského

Vaše představy o tržní ekonomice mi blíže vysvětlete. Dosud jsem měl zřejmě mylně za to, že užitečný výrobek si svého kupce najde (nabídka-poptávka) a nepotřebuje k tomu státní podporu. Ani si nepamatuji, že by například Ford v tržních USA požadoval, aby vláda USA či státu přispívala z daní poplatníků novým majitelům automobilu Ford model T, aby se tato technologická novinka prosadila na trhu. Prosím o bližší vysvětlení s ověřitelnými příklady.

M. Pivoda 4.8.2019 15:43

Pro Jana Krásenského: Neviditelný pes neřídí ekonomiku

Naštěstí.

J. Krásenský 4.8.2019 17:20

Re: Pro Jana Krásenského: Neviditelný pes neřídí ekonomiku

Rozumím správně, že nedokážete odpovědět?

R. Neveselý 3.8.2019 12:50

Kuriozity z USA

V Kalifornii je zakázáno střílet z jedoucího auta na jakákoliv zvířata. Výjimkou jsou - kdoví proč - velryby.

:-))

D. Švik 3.8.2019 12:55

Re: Kuriozity z USA

Ale jedině, jedete-li ji po zádech :-)

D. Švik 3.8.2019 12:41

Švédský fašismus

v krystalicky čisté formě- chtějí zrušit hotovost. Totální kontrola obyvatelstva, s okamžitou likvidaci nepohodlných.

M. Mařák 3.8.2019 12:47

Další švikoviny

Švédský korporativistický systém, jenž je spolu s rakouským jeho největší formou v Evropě, je oproti tomu rakouskému založen na jiné ideologii, než byl Mussoliniho italský fašismus. Má jiné historické kořeny a vychází z existence takzvaného bruk systému, který se během devatenáctého a dvacátého století postupně přeměnil na švédský model sociálního státu.

J. Mikeska 3.8.2019 13:10

Re: Švédský fašismus

Tak třeba v Norsku už to prakticky mají. Formálně tam sice mají bankovky i mince, ale obchodníci je většinou neberou a i když si dáte kafe 5 NOK, musíte platit kartou. Prostě Orwell jak vyšitý.....

D. Švik 3.8.2019 13:14

Re: Švédský fašismus

Ano, ale stále tu ta hotovost je- soused vám přijde spravit pračku a vy mu strčíte do kapsy dvě kila, aniž by velký bratr věděl. Úplné zrušení hotovosti, je fašismus v té nejkrystaličtější podobě. Švédi už dávno vyměnil hrdost Vikingů, za to nejobludnější socialismus ze všech- fašismus.

J. Mikeska 3.8.2019 13:22

Re: Švédský fašismus

Ale jak píše pan Mařák výše, současný švédský fašismus se liší od toho tradičního italského, tak snad Vás to trochu uklidní. I když žít bych nechtěl ani v jednom.....

Ostatně i my u nás máme některé vymoženosti této geniální alternativy demokracie, např. známou Tripartitu. A tzv. občanská společnost je jen eufemismus pro tento typ fašismu.

D. Švik 3.8.2019 13:32

Re: Švédský fašismus

Nikdy jsem nemluvil o italském fašismu, samozřejmě současný fašismus je jiný, má svá specifika, můžeme spíš použít termín neofašismus, nebo globalistický fašismus...rád, ale dráždím Mařáka, vždycky vytáhne nějaký elaborát o italském fašismu a myslí si, že ty jeho kraviny budu číst. Je to velká prča, jak je vždycky rozpálený do běla :-)

M. Mařák 3.8.2019 13:49

Re: Švédský fašismus

Současný fašismus není jiný, anóbrž je pořád stejný, viz neofašistické politické strany v Itálii a jejich politický program. Ty Vaše hlouposti klasického nedouka, co tady pořád bez ustání melete, jen ukazují na to, že o meritu věci nevíte vůbec nic.

M. Mařák 3.8.2019 13:50

Re: Švédský fašismus

Prý globalistický fašismus, to může napadnout jen Švika a tak...

:-)

Vždyť fašismus již za Mussoliniho bojoval právě proti nadnárodním korporacím a nadnárodnímu kapitálu.

M. Mařák 3.8.2019 13:42

Re: Švédský fašismus

Tripartita, Lékařská komora a tak. A než o občanské společnosti by ve spojitosti s fašismem bylo rozhodně vhodnější psát o odborovém hnutí.

M. Mařák 3.8.2019 13:40

Další tradiční švikovina,

prý v Mussoliniho Itálii a podobně neexistovala finanční hotovost. On si snad ani nedělá legraci a skutečně to myslí vážně, toto...

D. Švik 3.8.2019 12:15

Skopčácká eko daň

pochopitelně okamžitě zdraží pohonné hmoty také u nás. Takže po rušení jaderných elektráren další skopčácká šílenost, mající vliv na naší ekonomiku. Kdy už konečně všechny ty ekofašouny pošleme tam kam patří? A tím nemyslím do zádele, ale do krimu?

P. Forejt 3.8.2019 12:15

uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

o tzv. čtvrté říši ?? Nacionální socialismus se dostal k moci parlamentní cestou díky prezidentu Hindeburgovi, který Hitlera jmenoval říšským kancléřem. Angela Merkelová se stala kancléřkou díky Helmutu Kohlovi, který z ní udělal předsedkyni CDU. H. Kohl sehrál stejně neblahou roli jako prezident Hindenburg pro osud Německa a celé Evropy. Angela Merkelová stojí v čele Německa, ale fakticky celé EU. Čtvrtá říše se za její vlády stala realitou Německa. Evropa a Rusko měly být zotročeny. Vše mělo být podřízeno německé rase, která měla být nadřazena všem ostatním rasám. V současné době se Angela Merkelová snaží zničit Evropu likvidací evropské rasy. Je to Adolf Hitler naruby. Jsme svědky největšího nebezpečí v dějinách Evropy. Nikdy v historii nebylo nebezpečí větší. Evropa má být zničena, její obyvatelstvo má přestat existovat v současné podobě. Čtrnáct let vlády Angely Merkelové má katastrofální důsledky pro budoucnost Evropy. Probíhá masová migrace do Evropy, páté kolony v celé Evropě otevřely brány, do kterých proudí miliony dobyvatelů, kteří nás chtějí nahradit a to vše na povel vůdkyně Evropy.

Za její vlády jsou zpochybňovány výsledky druhé světové války. Vše je vzhůru nohama a proto pod jejím velením probíhá sametový Drang nach Osten, který měl na Ukrajině v roce 2014 krvavou podobu a tisíce lidí zemřeli v následujících bojích na východě Ukrajiny. U nás pátá kolona, která je napojena na bavorskou CSU a landsmanšaft připravuje na podzim Majdan. Máme být připoutáni k tvrdému jádru EU všemi prostředky, které byly vyzkoušeny na Ukrajině. Protektorát v naší zemi má být nastolen podobně jako na Ukrajině. Petr Fiala má sehrát podobnou roli jakou sehrál Porošenko na Ukrajině.

D. Švik 3.8.2019 12:20

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Ano, je to tak. Němci jsou ten nejodpornější národ světa- dali světu nihilismus, komunismus, nacismus, nyní svou agresivitu maskují za multikulturalismus. Jediný dobrý Skopčák, kterého jsem potkal, ležel metr a půl pod zemi.

D. Švik 3.8.2019 12:34

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

No brzo...doufám, že brzo a také bych nejraději hned. A zase, jako po těch dvou prohraných vojnách...

D. Švik 3.8.2019 12:36

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Že by zabanovali soudružku Neserovou? Tak to začalo dřív, než jsem čekal :-)

M. Mařák 3.8.2019 12:39

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

To ti vaši z národoveckého majnstrýmu.

M. Mařák 3.8.2019 12:48

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Hákové kříže jim tady nevadí.

D. Švik 3.8.2019 12:52

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Pokud by jste měl dvouciferné IQ, zřejmě by vám došlo, že já tu fašismus nepropaguji, ale naopak před ním varuji a upozorňuji na něj :-)

M. Mařák 3.8.2019 12:59

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Ty metry tady u zdejšího národoveckého NP majstrýmu tady mají nastavené různě, jak je vidět...

P. Jirkovský 3.8.2019 13:00

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Inteligence víceciferná se pozná hned. Třeba podle "by jste" ....

D. Švik 3.8.2019 13:03

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Tak to jste mi to nandal, gramatický praporečníku :-)

P. Jirkovský 3.8.2019 13:05

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

"Vlastenec", kterej mateřskou řeč používá jak prase kreditku, je jen k smíchu nebo politování.

D. Švik 3.8.2019 13:08

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

Vidím, že vaše čeština je přímo vančurovská. Vy o vlastenectví víte asi tolik, jako Retardovaná Gréta o ekologii :-)

P. Jirkovský 3.8.2019 13:21

Re: uskuteční Merkel Hitlerův sen ??

A odkud víte, kolik to Greta (nikoli Gréta, myslíme-li oba tutéž osobu) ví o ekologii? A vy jste si jist, že víte, co to slovo vůbec znamená?