18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Likvidace nastupuje

Mráz přichází už ne z Kremlu, ale z Reichstagu v Berlíně. Němečtí zákonodárci chystají ekologickou daň, takže litr nafty bude dražší o 13 korun a levnější bude elektřina pro elektroauta. Jinak že se nepodaří do lidí ten nesmysl zvaný e-auto nabušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 3.8.2019 12:57

Re:

Je to o hlupáky tolik podceňované úloze osobnosti v dějinách. Zájemců by bylo, ale schopných je málo. Je to právě o těch dějínách, kde najdete zářné příklady.

Vezměte si toho Hitlera, měl k ruce štáb generálů, ale obešel je a i přes jejich odpor postupoval efektivně. Němci jsou v principu ovce, ti jen potřebují pastýře nebo aktuálně pastýřku. Anglie čekala na Churchila, byl ve své době potřeba a prosadil se.

Nejde říkat, když ne on, tak jiný.

Poláci jsou jiné těsto, ty se jen tak řídit nedají, proto v minulosti jako stát i na čas zanikli.

Češi od Žižky taky nic. Až teď ten Slovák...:-)))).

J. Jurax 3.8.2019 16:54

Ad Hitler a generálové - "obešel je a i přes jejich odpor postupoval efektivně."

Historie WWII nám poskytne dost příkladů, kdy Hitler postupoval neefektivně. Jeden za všechny - zastavení Guderianových tanků a umožnění evakuace Britů od Dunkerque v roce 1940.

F. Brabec 3.8.2019 12:01

Re: operace Bagration

Vy prosím nikomu nic nevysvětlujte.

V. Hájková 3.8.2019 12:08

Re: operace Bagration

Jestli má někdo právo nenávidět RUSÁKY- pak jsou to právě POLÁCI - za KATYNI- VY UBOHÝ UŽVANĚNÝ - HNUSNÝ KOMOUŠI!!!!!!!!!!!!

F. Doušek 3.8.2019 12:25

Re: operace Bagration

Rusácí odmítli povolit přistávat britským letadlům, která měla a mohla zásobovat Varšavu ze vzduchu, na svých letištích za frontou.

I tím odsoudili Varšavu k pádu a zničení.

A. Trick 3.8.2019 13:00

Re: operace Bagration

Jak organizátoři povstání koordinovali svoji akci s blížící se Rudou armádou?

F. Doušek 3.8.2019 13:25

Re: operace Bagration

Jak ji koordinovali ti pražští? Nebýt Vlasovců, mohla i Praha dopadnout podobně. Vždyť ti osvoboditelé přijeli až po válce.

A. Trick 3.8.2019 13:50

Neodklánět!

Jak organizátoři povstání koordinovali svoji akci s blížící se Rudou armádou?

F. Doušek 3.8.2019 14:17

Re: Neodklánět!

Kurňa Trick, slyšel jste o Polské exilové vládě v Britanii? Rudá armáda "jen" odmítla pomoc, která z Britanie nemohla přijít.

A. Trick 3.8.2019 14:28

Re: Neodklánět!

Neodklánět!

Rudá armáda dokončila operaci Bagration na břehu Visly. Pro další postup se potřebovala zkonsolidovat, doplnit stavy a logistiku. Jen blbec by po tak rychlém pochodu k Visle hnal vojsko přes řeku do jisté zkázy. To udělal v roce 1920 Tuchačevskij a samozřejmě to dopadlo špatně. Rokossovskij nebyl žádný blbec, Doušku.

Prozradím Vám tajemství. Poláci se chtěli osvobodit sami. Tak na co si stěžují?

Můžete žvanit jako Goebbels, ale pravdu nepřežvaníte.

J. Fialová 3.8.2019 11:25

Za všechno můžou Číňani??

"Číňané mají rozsáhlá práva k těžbě surovin v Africe. Například v Kongu se těží velké množství kobaltu... Na výrobu baterií do elektromobilů je ovšem kromě kobaltu (např. při výrobě nijak zvlášť velké baterie do BMW i3 se ho spotřebuje 12 kg) zapotřebí i grafit, mangan, lithium a další suroviny. Evropské automobilky je všechny musí nakupovat v Číně. Baterie evropské automobilky již dnes dovážejí za obrovské peníze z Číny."

"Největší čínský výrobce baterií pro elektromobily CATL buduje u Erfurtu ve východním Německu závod na výrobu článků pro elektrická vozidla. Dohodu podepsali německá kancléřka a čínský premiér."

"Výroba lithium-ionových baterií, na které téměř všechna takováto auta spoléhají, spotřebovává grafit ve velkém. Tesla Model S potřebuje až 50 kilogramů tohoto materiálu. Ten se těží nejvíce v Číně."

(idnes.cz, e15.cz, autoforum.cz)

J. Mikeska 3.8.2019 11:47

To jsou ale paradoxy, pane Vaněk!

Ještě před 20 - 30 lety stavěli Němci fabriky v Číně. Teď už si je neumějí sami postavit ani u nich doma (sociologové, politologové, rekreologové a další -logové nic postavit ani vyrobit neumějí, umějí jenom žvanit) a musejí jim je stavět Číňani, kteří mezitím přišli na to, že vlastně už ty Němce na nic nepotřebují.

Tak nevím, jestli soudruzi z NDR neudělali zase někde chybu.... Ale jak jsem viděl video, kde ten věčně ožralý Juncker odhaluje sochu Karla Marxe, tak jsem pochopil, že dějiny se asi zase musejí opakovat, po rudé přijde hnědá, pak třeba oranžová a tak furt kolem dokola.

P. Jirkovský 3.8.2019 12:12

Re: To jsou ale paradoxy, pane Vaněk!

Na vašich příspěvcích je fakt vidět, jakej máte rozhled a přehled. Co Němec, to užvaněnej blbec, asi proto máme my, chytráci, na ty blbce tak napojenou ekonomiku a výrobu. Akorát jsem si vzpomněl na ty vaše včerejší daňový rozklady, to byly objevy! A co teprv to s těma vodovodama, nejen to obecní vlastnictví, ale taky ty, co se zapisujou do katastru nemovitostí, to byly teprve bomby ....

J. Mikeska 3.8.2019 13:02

Re: To jsou ale paradoxy, pane Vaněk!

Že jste nikdy neviděl výpis z katastru nemovitostí, to chápu, žádnou nemovitost patrně nevlastníte. Potom samozřejmě ani nemůžete vědět, že stavby typu vodovod, kanalizace, kabel a pod se zapisují na list vlastníka pozemku (povinná osoba) jako věcné přemeno ve prospěch vlastníka (oprávněná osoba) daného vedení. A to, že kanalizace, kvůli které celá tato debata vznikla, patří obci, která ji financovala (za milostivého přispění EU, jak jinak!), a financuje i její opravy a údržbu, zatímco stočné inkasuje OVaK, firma patřící z 50,13% francouzské SUEZ GROUPE, to už mi musíte věřit, neboť při Vašich mentálních schopnostech, aspoň tak jak je projevujete zde na NP, si to evidentně nejste schopen sám zjistit. A to nemluvím o verbální kvalitě Vašeho písemného projevu, který je asi tak na úrovni nedokončené zvláštní školy.

A moc prosím, už na mé příspěvky nereagujte, jsem stařec nad hrobem a po přečtení těch Vašich výblitků si musím vždy zdvojnásobit dávku telmisartanu, aby to se mnou neseklo.

Mimochodem, 12,05% OVaKu patří nějakému tajemnému pražákovi, není to náhodou nějaký Váš kolega z VUMLu? (Řečnická otázka, prosím neodpovídejte).

P. Jirkovský 3.8.2019 13:30

Re: To jsou ale paradoxy, pane Vaněk!

Nemovitosti vlastním, a je jich docela hodně, a vám je do toho prd. Vy zase budete jen ubohej trouba, kterej nic neví. Psal jste o vodovodech, který se zapisujou do katastru. Takže nezapisujou, ale zapisuje se právo (stavby) podle nového o.z. a katastrálního zákona. A to na základě smlouvy nebo jinýho titulu, ne automaticky. Takže 99% vodovodů v týhle republice není zapsáno v katastru nemovitostí. Vaše "mentální schopnosti" jste už dostatečně prokázal, tak se víc neobtěžujte. A jestli vám působí moje příspěvky zdravotní problémy, tak si jděte lehnout a postěžujte si sestře a nepouštějte se do debat o věcech, kterejm rozumíte, jak koza telefonnímu seznamu.

J. Matuška 3.8.2019 11:08

Nejlepší podnikatelka Česka.

Z garáže se dostala až k miliardovým tržbám

Spolu se svým manželem je Radka Prokopová aktuálně nejlepší podnikatelkou Česka. A má to písemně. Vyhráli totiž titul EY Podnikatel roku a zemi reprezentovali i na mistrovství světa podnikatelů v Monte Carlu. Jejich příběh je ideální ukázkou amerického snu v Česku. Firma Alcaplast totiž začínala v garáži. Dnes je lídrem trhu se sanitární technikou a působí v 70 zemích světa. http://jdem.cz/fdeb52 /1998 Manželé Radka Prokopová a František Fabičovic v Břeclavi zakládají společnost Alcaplast/

Kolik vlastně v 90. letech vzniklo dodnes úspěšných firem? V době, kdy se všechno rozkradlo! Takže ona "Klausova" transformace nebyla asi tak špatná, ŽE. Jsem rád, že ministerstva pro privatizaci měla v gesci ODA a ne ODS.

Komunisté prosadili zpětné vyšetřování divokých privatizací z časů Václava Klause /titulek/. Aby se soudruzi nedivili, aby oni v první řadě nechytili pecku jako od bumerangu. Na druhou stranu jsem přijal za svůj názor ekonoma, politika Vladimíra Dlouhého, který tehdy prohlásil, že ani na Západě "akumulace kapitálu" nebyla žádná selanka. Takže nejsem naivní, ale Václavu Klausovi věřím, že má čisté ruce! To by nemohl být mým guru a kotvou, ŽE...

J. Fialová 3.8.2019 11:04

I princ Harry zachraňuje planetu!

"Nejnovější známou obětí klimatické psychózy je princ Harry. S manželkou Meghan mají zatím jedno novorozeně a teď oznámili, že k němu přidají nanejvýš jedno další, aby příliš nezatížili planetu uhlíkovými stopami třetího, čtvrtého..." (echo24)

J. Kombercová 3.8.2019 11:09

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

Hezké, nicméně se mi vkrádá myšlenka, že je to z nouze ctnost, vzhledem k věku Harryho manželky Meghan.

I. Břízová 3.8.2019 11:11

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

Tak teď už chápu, proč mě ti praví znalci nemají rádi.Já jsem opravdu nevhodně zatížila planetu uhlíkovými stopami.A ještě k tomu těch vnoučat. No to se potom nemůžu divit.:-)))

J. Matuška 3.8.2019 11:34

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

Mě by zajímalo, jestli jsou o tom skutečně přesvědčení, nebo lacino jedou na "zvráceném" populismu těchto dnů? Neměly by mít právě ti majetní více dětí, protože je mohou řádně vychovávat a dát jim všechno to, co stamiliony "chudých" nemohou? Vyslovila se někdy podobná "elita" proti vysoké nativitě např. v Africe? Podle Gabala do 20 let se zdvojnásobí počet obyvatel tohoto černého kontinentu na 2 miliardy! Neprotivilo by se to proti korektní politice, lidským právům?

I. Břízová 3.8.2019 11:59

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

To je právě to ono, pane Matuško. Těm chudákům musíme pomáhat a zachraňovat je. Proto se nemůžeme zdržovat vlastními dětmi. Pamatuji dobu, kdy někteří zase hlásali, že přece nebudou přivádět děti do toho hrozného světa. Teď je zase v módě uhlíková stopa. On se vždycky nějaký důvod najde. Hlavně to všechno pořádně okecet.

J. Matuška 3.8.2019 12:07

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

Paní Břízová, takovouhle "elitu" nakopat do prdele. Národy přežívají díky "obyčejným" lidem.

Vážím si všech diskutujících, o kterých vím, že mají tolik vnoučat...

I. Břízová 3.8.2019 12:16

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

Je každého soukromá věc, zda děti má, či nemá. Ale ať kolem toho aspoň nevede plno zbytečných keců. A pokud chce nějakému dítěti pomáhat, tak ať si ho vezme domů a stará se o něj jako o vlastní. Je to, řekla bych celkem jednoduché. Ale jsou takoví, co raději žvaní a žvaní.

M. Moravcová 3.8.2019 13:45

Re: I princ Harry zachraňuje planetu!

je zajímavé, že od Arabů a všelijakých černoušků, které si Britové, Němci, Francouzi a jiné eurostáty vozí přes moře se očekává, že budou mít hodně dětí, aby se doplnila populace. Tam se uhlíková stopa nepředpokládá?

R. Neveselý 3.8.2019 10:57

Tady píšou o Kuckynovi

https://1url.cz/DMIcv

P. Forejt 3.8.2019 11:05

Re: Tady píšou o Kuckynovi

jen zase obvyklý balast a vata. Velký skok pro lidstvo ....Uffff Škoda, že autor nezmínil v čem byl ten skok tak velký a proč se za 50let neopakoval? Třeba to vysvětlíte vy? ....kucky.

K. Berka 3.8.2019 10:51

Nový piktogram se objevil v Dočlandu

https://dn0.newtumbl.com/img/25163/9631494/1/14253880/nT_354fzfuurftzt7y3riffv0ee.jpg

M. Mařák 3.8.2019 11:02

Re: Nový piktogram se objevil v Dočlandu

Na ty Srby a podobné křesťany je třeba si dát pozor, to je fakt.

A. Nový 3.8.2019 11:24

Re: Nový piktogram se objevil v Dočlandu

Balkán ovládali nějaký ten "uherský rok" vyznavači islámu, takže se není co divit, že místní obyvatelstvo lecos od těch barbarů pochytilo. Je to podobné tomu, jak se z vás stal Frantík. :-))

J. Venc 3.8.2019 11:28

Re: Nový piktogram se objevil v Dočlandu

Vlad III. Dracula alias Napichovač nebyl žádnej zpozdilej vyznavač Mohameda.

Inspiroval se jinde.

:-)