2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Kvadratura kruhu

Takzvaný druhý důchodový pilíř už skoro padl, visí na vlásku, nitku drží senátoři. Jak tedy reformovat důchodový systém, který dnes neposkytuje žádnou záruku důstojného života ve stáří? Vládní koalice netuší a jenom si hraje na řešení- podporují takzvaný třetí pilíř.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Němec 8.11.2015 21:34

Re: Petře, ahoj. Ty máš tedy odvahu a vždy jsi měl... Dzp.

Hlavně je mstivá, dominantní a úskočná.

Nečas si vybral sám, nevím proč by ho někomu mělo být líto.

K. Janyška 8.11.2015 21:42

Re: Petře, ahoj. Ty máš tedy odvahu a vždy jsi měl... Dzp.

Ale, já to o vás nechci... Dzp.

K. Janyška 8.11.2015 21:01

Civilizace je emancipací od komunního způsobu života,

tedy od života v komunách a komunitách. Používat slovo komunita ve významu pojmenování skupin lidí je prostě scestné a zároveň velmi zavádějící. Drtivá většina lidí, blížící se všem je velmi nevzdělaná a ztotožňuje slova s tím, co je jím nabízeno. Co si mohou komunisté více přát pro popularizaci svých myšlenek, než masívní  používání slova komunita a dalších svých nesmyslných výrazů, například slova pozitivní ve smyslu dobrý  a projekt ve smyslu nezbytný. Jsou dokonce idioti na nejvyšších světových postech, kteří říkají světová komunita.  Komunistům stačí jen říkat, vidíte, volové, co jsme vám říkali.... Dzp.

M. Mařák 8.11.2015 21:05

Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

vyznavačem centrálně řízené a na etnickém principu postavené komunity (národa), tedy malým a nedospělým dítětem z klanové společnosti.

K. Janyška 8.11.2015 21:11

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Jo ? A jak jste na to přišel, vzdělání a rozumu nemaje ? Dzp.

M. Mařák 8.11.2015 21:15

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Studoval jsem tradiční liberály, Hayeka a Misese. Všechny formy kolektivismu, tedy i nacionalismus, považuji stejně jako oni za velké nebezpečí pro svobodu občana.

M. Prokop 8.11.2015 21:21

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Nacionalismus je velmi škodlivý, na rozdíl od prospěšného vlastenectví.

Jen se to nějak (podle potřeby) prolíná.

K. Janyška 8.11.2015 21:23

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Hloupá hra se slovíčky. Jedná se o totéž... Dzp.

M. Mařák 8.11.2015 21:25

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Nikoliv, jedná se o dva naprosto protikladné pojmy, což by každý, kdo studoval Hayeka a Misese měl vědět, že.

M. Prokop 8.11.2015 21:34

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Hlavně používané dle potřeby.

M. Mařák 8.11.2015 21:58

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Mises, pokud jste četl Lidské jednání, se k tomu vyjádřil naprosto jasně. Žádné Vaše dle potřeby neexistuje. To samé platí i pro Hayeka a jeho životní opus Právo, zákonodárství a svoboda.

K. Janyška 8.11.2015 21:26

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Jsem dále, než oni. O desítky let. Nacionální, tedy národní, státy jsou realistou a při každé příležitosti to dávají jejich členové jak se patří na odiv, zejména Američané jsou tím posedlí... Dzp.

M. Mařák 8.11.2015 21:33

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Vy jste dále, než Hayek a jeho učitel Mises?

HAHAHA.

K. Janyška 8.11.2015 21:38

Re: Proto jste dodnes nacionalistickým kolektivistou,

Ano, informace poskočily dále a mistr Hayek položil jen obří pevné a neměnné základy. Nemohl tušit to, co všechno se z jeho názorů potvrdí. A potvrdilo se všechno. Včetně toho, že národní státy jsou jedinými možnými správci zemského povrchu... Dzp.

M. Mařák 8.11.2015 21:41

Nic takového Hayek nikdy a nikde nenapsal,

to jste si vymyslel Vy, jako hromadu jiných věcí, které lživě vydáváte za Hayekovo dílo.

J. Matuška 8.11.2015 20:53

Zeman změnil názor na bezodkladné přijetí eura

Prezident Miloš Zeman mi dělá čím dál větší radost! Bunga bunga!

M. Prokop 8.11.2015 20:56

Re: Zeman změnil názor na bezodkladné přijetí eura

A co teprve mně (až zkalí). To si dám o pivo víc.

K. Janyška 8.11.2015 20:58

Re: Zeman změnil názor na bezodkladné přijetí eura

Dejte. Vzdělání vám stejně nejde, Svobodný. Ostatně, jako žádnému Svobodnému, včetně Macha... Dzp.

J. Matuška 8.11.2015 20:49

No nekup to!!!

Americká vláda schválila prodej 84 obrněných vozidel Litvě, oznámil ve čtvrtek Pentagon. Ke kontraktu, který má hodnotu kolem 600 milionů dolarů /15 miliard korun/, se ještě během třicet dnů může vyslovit Kongres. Blesk.cz

Blesk je bulvár, bůhví, jak to je doopravdy... :-))

J. Václavíková 8.11.2015 20:54

Re: No nekup to!!!

Svrchovaný stát kupuje obrněná vozidla. Něco se Vám na tom nelíbí? Mně se naopak nelíbilo, když Rusko poslalo BUK teroristům na Ukrajině!

K. Janyška 8.11.2015 20:57

Re: No nekup to!!!

A kdo to platí ?  A vy jste ho viděla ? Tak sem s tím. To je možná jediné, co bych vám věřil. Ale ukažte to... Dzp.

K. Berka 8.11.2015 21:04

Re: No nekup to!!!

Co z takovým starým šrotem, který Almaz-Altaj jž 7 let nevyráběl. Měli tam dodat s-400, či s-500, to je alespoň frmol.

K. Berka 8.11.2015 21:07

Re: No nekup to!!!

*s

J. Matuška 8.11.2015 21:23

Re: No nekup to!!!

Paní Václavíková, kolem roku 68, myslím že to byl gen. Prchlík, náíčelník gen štábu, nastolil otázku, jestli by Československo nemělo uvažovat o neutralitě, protože v případě jaderného konfliktu by prakticky naše národy, Češi a Slováci, přestaly existovat. Litva má rozlohu 65.000 čtv. km a počet obyvatel je něco přes 3 miliony.

Zábor pobaltských republik Stalinem si mohl odpustit, protože celý svět byl na jejich straně. Rusové by museli být šílenci, aby se dopustili stejné chyby. Hecovat občany těchto republik proti Rusku je od USA hodně nefér. Kolik tisíc kilometrů je z třeba z Vilniusu do N.Y:? Proxy válčení Američanům docela jde... Viz Ukrajina!

J. Kombercová 8.11.2015 21:34

Re: No nekup to!!!

Proč by USA měly hecovat občany těchto republik, když oni mají vlastní zkušenosti, proč se ale do toho montujete Vy?

M. Prokop 8.11.2015 21:40

Re: No nekup to!!!

O neutralitě můžete uvažovat, musí ale být výhodná pro vaše okolí. Viz Holandsko, Belgie, Finsko ....

V případě jaderného konfliktu by bylo v průseru i tradiční Švýcarsko.

Rusové jsou šílenci, jak dnes a denně dokazují. Viz Ukrajina! Tam neválčí USA.

K. Němec 8.11.2015 21:39

Re: No nekup to!!!

Sakra. Za to mohli mít více jak 100 Pandurů, že jo?

Není Dalík teď volný, že by jim to dohodl?

Nechce za to moc. :-)

K. Janyška 8.11.2015 20:36

Já si zase myslím, že je tu jen málo takových, jako Janyška,

kteří by, pokud bych byl ochoten podpořit myšlenku banování, měli dostat ban. Sprosté slovo je sprosté slovo, komu z nás občas neuteklo něco na adresu jiného diskutéra (no dobře, tobě ne, ale ty jsi nějakej divnej a až moc hodnej na lidi :-) ), ale flákat sem několikrát denně totální voloviny bez smyslu na půl stránky, pořád ty stejné a pořád dokola, úplně rozbíjet celou diskusi svými masturbačními výkřiky, jako to dělá právě Janyška, to je na odstřih.

Árný, vole, už mě odstřihli. Že v tom máte prsty, bonzáku... Dzp.

D. Green 8.11.2015 20:40

Re: Já si zase myslím, že je tu jen málo takových, jako Janyška,

A je to tady, už se úplně zbláznil. Šup, šup do šaskecu.

K. Janyška 8.11.2015 20:52

Re: Já si zase myslím, že je tu jen málo takových, jako Janyška,

To psal Árný, fryšo... Dzp.