22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

Kudy kolem Prahy

20. září byl otevřen jeden úsek Pražského okruhu, tedy stavby, která má celostátní význam. Dohotovení okruhu je v nedohlednu, zvláště kvůli komplikacím se schválením plánu. Pro Prahu - a s ní pro značnou část Čech - je bolestné, že poslední most přes Vltavu je v Tróji a další až Kralupech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavel 30.9.2010 18:42

Re: Kajan

Janyško! Ve VÚ 6174, kde já jsem za Novotného sloužil mezi 4.mi  vybranými z ročníku v útvaru s nejvyšší odbornou kvalifikací u tzv. leteckých požadavků", jsme tak ale říkali telegrafistům, kterých řádově bylo z ročníku více než sto, kteří kromě Morze, pořadového výcviku a za Husáka, kdy jste sloužil vy, samozřejmě též politické "uvědomělosti", nemuseli umět nic víc. Mezi řečené "bigoše" jste byl na základě objektivních psychotestů a zjištěného IQ, zařazen vy! Nyní, po létech, vás v civilu sice zdobí příkladná úcta k  Václavu Klausovi a sedmináobné přečtení části Hayekova díla ze kterého jste si oblíbil zejména kompozitivní analytickou metodu /KAM/, kterou jste však přesto dosud zcela správně nepochopil, jak je zřejmé z toho, že jí nesmyslně nazýváte "teorií", kterou rozhodně není. Zdravím do "Dzp" - Domova Zdravotně postižených?

K. Janyška 30.9.2010 19:03

Re: Kajan

Pavle, nevím, nevím, zda jste si teď neublížil úplně ! Myslím, že jste přesvědčil o své podivnosti, nemám-li použít jadrnější výrazivo, už i Netzer ! Dzp.

V. Pavel 2.10.2010 10:39

Re: Kajan

Janyško! Domníváte se, že pí. Netzer vás zmocnila jako svého mluvčího? Myslím, že by se o tomto vašem názoru dalo s úspěchem pochybovat.

M. Trhlík 30.9.2010 17:31

Re: Kajan

Pane Janyško,po Hayekovi,nastupuje kompozitivní teorie?To abychom dosáhli v nejkratší době vrcholu?Rád se poučím.

M. Trhlík 30.9.2010 17:32

Re: Kajan

Spíš místo abychom,tak abysme.

K. Janyška 30.9.2010 10:49

Kajan

Pražáci, šíblo Vám nebo co ?  Taková nádhera a Vy si budete ještě vymýšlet ! ODS má v Praze lví podíl na tom, že pražská aglomerace je nejrychleji se rozvíjejícím územím Evropské unie !  Dzp.

M. Prokop 30.9.2010 11:03

Re: Kajan

Helejte Kajane, já v Praze žiji, navíc na Smíchově, takže mi asi nevysvětlíte, že to funguje jinak, než vidím kolem sebe. A vidím plusy i minusy. Že je v Praze spousta horších možností než ODS vůbec neznamená, že ODS nemá sakra dost věcí k zlepšení.

K. Janyška 30.9.2010 12:54

Re: Kajan

ODS není v Praze od toho, aby něco tzv.. dělala. Je tam zejména proto,aby vytvářela prostor pro svobodnou činnost Pražanů a podnikatelů !!! Takovou funkci má mít všude ! Bohužel jsou v jejich řadách shusta stejní socani, jako jinde ! Dzp.

K. Janyška 30.9.2010 13:07

Re: Kajan

...zhusta..

V. Pavel 30.9.2010 14:37

Re: Kajan

Prokope! Vaše primitivní vidění je značně deformované následným zpracováním optických vjemů ve vašem mozku!

M. Prokop 30.9.2010 15:18

Re: Kajan

psp

M. Prokop 30.9.2010 10:06

Kratší, delší, hluk .....

Nějaké místo, kde bude hluk (nebo cokoliv jiného, třeba žabičky) v okolí Prahy vadit, se najde na každé trase. Na to je to příliš zalidněné území.

Dnes už je podstatná příprava trasy. Pokud by měla být zcela nová, je to cca 5 nebo více let navíc, s tím, že se stejně dospěje k podobným problémům.

B. Uhlich 30.9.2010 8:16

K věci:

Hygienik Vít ve své správě konstatuje, že by u asi dvou nemovitostí v Suchdole mohlo dojít k většímu zatížení hlukem..... v té správě se dokonce píše u jakých....hm, tak teď nevím zda si z nás někdo nedělá zadnici...pan hygienik je buď duševně unaven, nebo odvedl dobrou práci za něčí tititi. Asi bude nutné, aby lidé z Korunovační ulice dali jasně najevo co to je být obtěžován hlukem , prachem a smradem. Domnívám se, že je sice pravdou , že v demokracii je sice možné ochránit práva i malého jednotlivce, ale nikoliv za cenu poškození práv mnoha tisíc jiných jednotlivců, víme?

   Já opravdu nechápu v čem je problém. Starosta Suchdola Hejl moc dobře ví, že tam ten okruh má být a dokonce se to tam plánovalo dřív než se pan starosta ráčil narodit. Leč pan starosta si z toho vyrobil politikum tak je z toho holt politikum, co naplat , že je dost suchdoláků, kteří s okruhen souhlasí, protože jim samým to přinese podstatně lepší cestování do vnitřní Prahy atd.

  Tedy řešení je jasné. Dotyčné nemovitosti vykoupit nebo akusticky odhlučnit...mimochodem: pokud vím, tak část komunikace má být nikoliv Suchdole, ale pod Suchdolem v tunelu, tak pak už fakt nevím v čem je problém. Každopádně ať stát udělá co udělá, je opravdu naprosto nutné řešit tuto severní cestu, protože situace ve vnitřní Praze je naprosto neúnosná. Navíc to množství zbytečně spáleného benzínu a nafty je asi taky nemalé.

  Já sám dost často jezdím z Horoměřic do Ďáblic a vím jaký je to průšvih....člověk je vzteky skoro bez sebe, obzvlášť v okamžiku, kdy z těch Horoměřic je do Ďáblic vidět a přesto se tam jede skoro hodinu.

P. Kylchap 30.9.2010 9:27

Pane autore,

"dokonce se to tam plánovalo dřív než se pan starosta ráčil narodit."

což nejste schopen pochopit, že za tu dobu se mnohé změnilo. Ona i problematická severojižní magistrála, kterou postavili komunisti se plánovala již za tatíčka Masaryka.

J. Anděl 30.9.2010 10:14

Nechci zpochybňovat stavbu jako takovou

Jo, to mě taky napadlo, jakkoliv souhlasím, že každé řešení někoho zatíží a je potřeba to řešit konkrétně.

Ovšem fakt, že se něco plánovalo už strašně dávno, není OBECNĚ argument pro stavbu, ale spíš pro revizi strašně starého plánu.

J. Franke 30.9.2010 9:53

Re: K věci:

Jen tak na okraj, není správa jako zpráva a také "suchdolák" by se vám poděkoval za malé písmeno ve vlastním jménu o správnosti tvaru nemluvě...

Co se týče mostu přes Vltavu, je fakt, že chybí, já si však vůbec netroufám polemizovat s odborníky, kudy smí či nesmí vést, neb nejsem v oboru vzdělán. Hovořit však bez důkazu o jakýchsi tititi je podle mého názoru naprosto nemístné a svědčí pouze o morálních kvalitách diskutujícího.

B. Uhlich 30.9.2010 10:34

Re: K věci:

Tak za 1)  správu-zprávu uznávám  (spravovati a sledovat zprávy je něco jiného)...ale jinak k věci Franke....řešíme tady obchvat Prahy nikoliv koutek jazyka českého...pokud nemáte k tématu co více říct, tak se běžte realizovat na stránky ústavu pro jazyk český.

a za 2)  morálku prosím Vy raději neřešte, ano? Jen se zamyslete, proč se vždy tak jako naprosto omylem začnou objevovat nějaké studie, které tu něco podpoří a tu něco zabijou...asi náhoda, co? V naší zemi se hojně objevující.....

J. Kejkrt 30.9.2010 10:08

Re: K věci:

"Překročení hygienických limitů hluku se týká jednoho bodu ve Středočeském kraji (bytové objekty Ke kozím hřebům) a tří míst na území Prahy (lokality Výhledy, druhé patro domu č.p. 15, lokalita Suchdol - Budovec, třetí patro domu č.p. 23)," napsal Vít.

Náklady na přemostění a obchvat přes Suchdol jsou dnes odhadovány na 13 - 15,5 miliard, skutečnost bude jako vždy výš. Z toho pohledu nechť se na mne nikdo nezlobí, mi přijde i padesát bytů vykoupených za slušné peníze, jako přiměřený náklad.

Někudy ty silnice vést musí a hluk auta dělat budou všude.

K. Janyška 30.9.2010 8:11

Kajan

Teď naběhne zedník, tesař, projektant a tlučhuba v jedné osobě  Pavel a bude stavět tunely a mosty ! Vlasně už  naběhl ! -)))

ODS v Praze fungovala výborně, možná až na pár nenažranců.  Dzp.

V. Pavel 30.9.2010 8:20

Pochvala Janyšky by pro mne byla hanbou!

Janyško! Kromě zjevné imbecility zde, kde jste s primitivní agresivitou vám vlastní kontraproduktivně adoroval nositele Nobelovy ceny za ekonomii F. Hayeka, dále strůjce ekonomického neúspěchu ČR - českého neúspěšného ekonoma Václava Klause a ve své pomatenosti též nekriticky jako celek ODS, vč. zkrachovalé pražské základny, v čele s totálně zkompromitovaným nepoctivcem P. Bémem, s oblibou napadáte mne! S ohledem na shora uvedené skutečnosti proto opakuji, že by pro mne bylo hanbou, kdybyste vy mne chválil!

K. Janyška 30.9.2010 9:08

Re: Pochvala Janyšky by pro mne byla hanbou!

Pavle, chválit Vás by bylo hanbou zejména pro mne ! A o Hayekovi nevíte nic, zhola nic ! Je to, co jste narychlo napastoval ! Dzp.

V. Kolman 30.9.2010 9:34

Re: Kajan

Pánové Pavle a Janyško, hoši nezdární. Za neslušné vyjadřování zůstáváte oba dnes po škole. Navíc dostanete poznámku do žákovské knížky.

      A neplačte - sami jste si tím vinni :-))

V. Pavel 30.9.2010 9:53

Re: Kajan

Kolmane - zdejší samozvaný pedagogu! Jste nespravedlivý! Můžete zde snadno zjistit, že Janyška začal! :-)

M. Prokop 30.9.2010 10:03

Re: Kajan

Ta reakce je symptomatická.

:-P

K. Janyška 30.9.2010 10:06

Re: Kajan

...ále, s Pavlem je prel ! -))) Dzp.

K. Janyška 30.9.2010 10:09

Re: Kajan

...ničemu nerozmí, jen tak kecá ! Dzp.

J. Anděl 30.9.2010 10:16

Re: Kajan

Vy něčemu možná rozumíte, bohužel vás to nepředstavitelně omezuje.

K. Janyška 30.9.2010 12:55

Re: Kajan

Anděli, a Vy ? Dzp.

J. Anděl 30.9.2010 13:09

Re: Kajan

Já co?

P. Vandas 30.9.2010 14:39

Re: Kajan

Et tu,Brute?