26.2.2021 | Svátek má Dorota


Kudy kolem Prahy

30.9.2010

Je to bolestné a šílené a něco podobného by nestrpěl žádný jiný stát, který by si nárokoval přízvisko "civilizovaný". Most v Suchdole byl vyprojektován hluboko za první republiky. Je ovšem pravda, že za první republiky byla Praha jiná, než je dnes. Včera zamítl hlavní hygienik ČR Michael Vít suchdolskou variantu, prosazovanou magistrátem a Ředitelstvím silnic a dálnic. Do seznamu důvěryhodných institucí bych nezařazoval ani jednu, ani druhou. Ruku v ruce nepředvedly, že jim jde o rychlé a racionální řešení, to dokazuje i zmíněná otevřená část Pražského okruhu, která je tak luxusní, jak jen může dálniční tah být. Existuje severní varianta, která je levnější, ohleduplnější k životnímu prostředí, avšak delší.

Právě toto "avšak" by se mělo zvážit. Je to relativní pojem. V logice silniční dopravy platí, že rozhoduje čas nutný k tomu, abych se dostal z místa A na místo B. Co je mi platné, že něco je kratší, když tudy pojedu déle? Praha roste a Suchdol a Bohnice už dávno nejsou vísky za metropolní periférií. Delší severní tah by se tedy měl seriózně zvažovat. Změna ve vedení pražského magistrátu, k níž doufejme dojde, je dobrá příležitost i ke změně pohledu.Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.