17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Krajské volby – vzestup a pád

Volební účast ve volbách do krajů a třetiny senátu ve výši skoro 38 procent, to je první překvapení pátečních a sobotních voleb. Čekalo se, že koronavirus odradí zejména starší ročníky, že důchodci, deklarovaní jako hlavní voličská skupina ANO, z obav zůstanou doma. Zkrátka, nestalo se tak, ani se nepotvrdily predikce, že druhořadé volby nevzbudí dostatečný zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 3.10.2020 8:34

Ani kacabajky, košule, kanafasky, nic z toho, do prčic.

R. Sorge 3.10.2020 8:34

Nevím, proč se o tom jen mluví a pro tyto pacienty nejsou zřízeny nějaké jiné prostory. V našem státě něco zorganizovat je téměř nemožné,

J. Havelka 3.10.2020 8:31

jak, a už nedává smysl tu kanonádu opakovat. Tak přidám jen jednu osobní poznámku.

Během působení na kraji jsem si nemohl povšimnout, že největší touha krajských politiků je "vládneme, nerušit". Největší hrůza byla, když přišel nějaký občan na zastupitelstvo a něco navrhoval nebo něčeho se dožadoval. Obtížný hmyz, který dostal své tři minuty, protože mu bohužel zákon dává právo mezi nás přijít a mluvit! Ale nějak to přetrpíme a jdeme domů. Sdělíme vám jen to co nám zákon (skřípy skříp zuby) přikazuje, v té nejhůře srozumitelné podobě, nejpozději co to jde.

Když jsem před pár týdny na výjezdovém zasedání výborů po svém zvyku zas hromoval a nadával, že kraj nedal k dispozici veřejnosti zdrojová data k jednomu z nejdůležitějších témat, reagoval na to zcela bezelstně ctihodný politik, bývalý předseda klubu jedné z nejtradičnějších stran: "no my to nedáváme ven, protože by se v tom lidé vrtali". To je kondenzát současné krajské politiky.

Můžu vám slíbit, že pokud se naše posádka dostane ke kormidlu, tak to heslo poupravíme: "vládneme, přijďte a rušte nás!"

Ale hlavně prosím přijďte k volbám a pojďte rozhodovat: Calgary, nebo Péšávár.

Jiří Hlavenka.

V. Heidlerová 3.10.2020 8:31

Až budete v mém věku, nebudete ani vědět, jak se jmenujete. Už teď se mi zdá, že vám pod chocholkou vlasů nic nezbývá. Já Vám aspoň občas napíšu i báseň, a to je dost dobrý výkon na stařenu. Mně to baví se s Vámi hádat, řehtám se tu jako stará kobyla!;-D;-D;-D

P. Hofman 3.10.2020 8:29

Časovým údajům se raději vyhnu, ale příští rok klid zcela jistě ještě nebude.

Lidé se bojí a jelikož neví co bude, šetří. To jsou ovšem vlastnosti, kterých se jen tak zbavit neumí. Mnohé se zcela jistě změní, co a jak teprve uvidíme.

J. Havelka 3.10.2020 8:29

Volby jsou svátek.Možná si někdo řeknete, že jsem už šiblej, ale pro mě jsou opravdu volby svátkem. Každé volby. Svátek je něco co je jednou za delší čas, na co se těšíte, co je velké, co si užijete. Já to mám přesně takto.

Život člověka se odehrává ve třech sférách. Ve sféře rodiny, příbuzných, přátel, svých zálib, koníčků, užívání si i trápení se. Ta je i pro mě nejdůležitější, bez ní nemá život moc smysl. Pak máte svou práci nebo podnikání. I bez ní by to nešlo, pochopitelně, a tu mám taky hrozně rád. A pak je tu sféra veřejného prostoru. Ta je na tom chudinka nejhůř. Přesto že jde o prostředí, ve kterém jsou vlastně "uloženy" ty dvě oblasti další, je pro nás neuchopitelná, nesrozumitelná. Těžko si dokážeme uvědomit, jak moc může ovlivnit všechno ostatní, naši práci, naše podnikání, i naši rodinu. Je to těžké asi pro každého a všude na světě, ale v naší zemi je to ještě horší než jinde - měli jsme tu čtyři dekády režimu, který nás od veřejné sféry cíleně oddělil ("my vládneme, vy se nestarejte o nás a my se zas nebudeme moc zajímat o vás"), který ji vyprázdnil, zničil a znechutil. My se o ni nestaráme a jsme za to potrestáni - těmi, kteří vládnou.

Jsem naprosto přesvědčený, že lidé kdekoli na planetě Zemi se rodí se stejnými schopnostmi, ať už se narodí v Calgary, Péšáváru nebo v Brně. Ale nežijí stejně, někteří dobře a někteří hrozně bídně. Proč? Protože někde si dovedou vybrat rozumné vládce a jinde lumpy. Vím že je tomu až těžké uvěřit, ale je to tak - váš volební lístek dnes a zítra rozhodne o tom, zda se budeme blížit k Calgary nebo k Péšáváru. Tak jednoduché to je. Jenom my to máme v rukou, nikdo jiný.

Jak asi víte, mám za sebou čtyři roky v krajském zastupitelstvu (kde jsem působil coby "konstruktivní opozice", což je taková věc kde většinu času bezmocně skřípete zuby, ale občas se něco malého podaří), a teď do toho jdu znovu, s pirátskou posádkou a větší nadějí na úspěch.

V uplynulých týdnech a měsících jste asi všichni byli bombardováni volební propagandou všech možných stran, takže víte co a

P. Boublíková 3.10.2020 8:28

Pan Nováček možná myslel tohle https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prymula-v-cr-je-druha-vlna-epidemie-hospitalizovanych-pribude/1932337

nebo jiné vystoupení prof. Flegra, on toho totiž pro jistotu navěštil víc :-)

D. Novak 3.10.2020 8:28

Flégr je duševně nemocný člověk. Otázka zní, proč ta žumpa mu dává příležitost strašit lidi. Myslím, že svými stanisky zavinil smrt více lidí než Corona.

V. Heidlerová 3.10.2020 8:27

Velký omyl! Já jako příslušnice buržoasní třídy chodím upravená, žádné tepláky, žádné Babovřesky, ostatně ty jsem viděla jen na upoutávkách. Vyjadřovat svůj názor, byť kritický, není přečin, ale zásada umožněná Ústavou. Jak by potom měli politici zpětnou vazbu na názory části veřejnosti?? Jako menšina jsme zákonem chráněni a máme stejná práva jako vládnoucí většina. Buďte tolerantní, jste-li demokrat. Též budu vděčná, když vystoupíte z anonymity a zašlete nám fotku, jak vypadáte Vy? Já mám Vás v představě jako Lenina s placaticí.;-DV;-D Nebo že by červené trencle?;-D;-D;-D;-D;-€

J. Drobný 3.10.2020 8:26

Vím, že jsem tehdy veřejně vystoupila s myšlenkou, že nejsou důležité vlasy, ale co je pod nimi.

Tak proč se této rozumné zásady nedržíte i teď? Zřejmě vám vlasy ještě zůstaly, ale pod nimi už toho moc nezbylo!;-(

I. Schlägel 3.10.2020 8:25

Dáváte těm stranám i panu Žantovskému selektivně nálepku, kterou byste mohl dle Vašich měřítek objektivně nalepit na kteroukoliv jinou stranu i politika. Chcete psa bít, hůl jste si našel. Proč ne.

P. Boublíková 3.10.2020 8:23

Nicméně do nemocnice z různých důvodů jít museli a z různých důvodů tam musí setrvat, než je šoupnou jinam.

Podle mě to mnoho nemění na statistice, kolik osob vyžadovalo nemocniční péči.

V. Hájková 3.10.2020 8:22

R^R^R^R^R^;-D

P. Boublíková 3.10.2020 8:21

Přežije jen to, co je nezbytné k životu, plus nějaké drobné radosti navíc (knížky, filmy, výlety do přírody....). Spousta lidí se s tím odmítá smířit.

Různí odborníci předvídají různě dlouhou dobu trvání pandemie, ty nejpesimističtější scénáře až 5 let. I s tím, že cca za rok bude k dispozici vakcína, protože proočkování světové populace trvá dlouho. V tom případě bychom byli přibližně v desetině covidové pakárny :-/

Optimistické scénáře předpokládají, že virus změní své vlastnosti a skutečně se z něj stane (dříve než za 5 let) chřipečka. Tak uvidíme.

J. Drobný 3.10.2020 8:21

A co vy, bez medikace se obejdete? Zdá se, že jste po ránu zapomněl.:-/

V. Hájková 3.10.2020 8:20

Děkuji p. Hofmane ! Přesně tento rozhovor jsem myslela!R^ Dobře jste s cenzurou vyběhl R^

V. Heidlerová 3.10.2020 8:19

Na módní zjev není dost materiálu, ačkoli čínský drdůlek či copánek by byl podtržením hodnoty osobnosti. Vzpomínám, jak jsem byla svazáky kritizována za "koňský ocas" ze zdravých, ondulací nespálených, dlouhých vlasů. Vím, že jsem tehdy veřejně vystoupila s myšlenkou, že nejsou důležité vlasy, ale co je pod nimi. My, staří, bychom neměli mladým diktovat módu, i my jsme se kdysi chtěli lišit. Zajímavé je, ale že se nikdy neujala u nás ruská móda, furažky, kazaky (ruské košule), láptě, sarafány atd. Proboha, snad hlavu státu jeho služebnictvo aspoň umyje a oholí.;-D

J. Drobný 3.10.2020 8:18

Jestli vy dvě nenávistné krůty jste dobré duše, tak já budu nejspíš nový dalajláma! Neustále nad něčím ofrňujete frňáky, stále se vám něco nelíbí, kritizujete cizí oblečení a samy chodíte v teplácích! Ať žijí Babovřesky!;-D

P. Hofman 3.10.2020 8:17

Tak až tak daleko jsem nedošel, neb jsem se u Karlova mostu štěstím rozplakal.

J. Matuška 3.10.2020 8:17

Zavádějící statistiky koronaviru. Téměř polovina hospitalizovaných nevyžaduje speciální léčbu

... Nepříznivé statistiky mají přitom pro Českou republiku řadu důsledků, ať už pro cestování do některých zemí, které na základě nich zařazují Česko mezi země rizikové, či na to navazující dopady ekonomické. Ministr zdravotnictví Roman Prymula při interpelacích ve sněmovně přiznal, že přes 40 % pacientů, kteří jsou umístění v nemocnicích, nevyžaduje žádnou další speciální léčbu a jejich onemocnění je „naprosto nezávažné, to znamená nejsou tam prakticky žádné klinické příznaky“. „My v tuto chvíli máme v nemocnicích 1028 covid pozitivních případů a z nich 42 procent má lehký průběh a není u nich potřeba jakékoliv specializované léčby, to znamená není tady potřeba ani kyslíku, ani ventilace,“ uvedl ve čtvrtek Prymula. Je to dáno podle něho tím, že zatímco lůžek následné péče je v Česku nedostatek, akutních lůžek je naopak poměrně přebytek. https://echo24.cz/a/S2wP6/zavadejici-statistiky-koronaviru-temer-polovina-hospitalizovanych-nevyzaduje-specialni-lecbu

[>-]:-)=pohoda

V. Hájková 3.10.2020 8:16

I já děkuji za Vaše přání! V

J. Urban 3.10.2020 8:14

Nejsou urcite zbytecne. Te zlodejske parte z anofertu ve stc. kraji by to fakt chtelo udalet pritrz. Rozezrana pra§ata. Jen mam obavy, aby se ke korytu nedostala jenom jina hladova pra§ata. No, snad by aspon nebyla tak arogantni a sprosta, aby udavala zdravotniky, nasazujici zivot u zachranky.

J. Vobr 3.10.2020 8:14

V Nerudovce seděl jen pan Ryšánek a pan Flégr !!!

A paní Plačka má po žížalkách ;-D;-D;-D

K. Salajka 3.10.2020 8:13

Ale prášky nějaký snad vzal.

P. Hofman 3.10.2020 8:12

https://1url.cz/wzC1j

V. Mokrý 3.10.2020 8:11

No nepovídej ?

Pavlačová domovní důvěrnice !

V. Heidlerová 3.10.2020 8:11

Děkuju, dobrá duše. Já zase obdivuji Vaši bojovnost a výdrž, já už na to ve svém věku nemám. Ale bavím se výborně, když nějakého toho junáka rozvzteklím, já jsem totiž splachovací. Život mne naučil. I Vám pěkný den a i ty další!!!V

P. Hofman 3.10.2020 8:10

Aha.

Takže já o voze a vy o koze. Proč ne.

J. Vobr 3.10.2020 8:09

VYJÁDŘENÍ EVOLUČNÍHO JSOU JAKO SLOVO BOŽÍ !!!

O tom nebudiž pochyb !!!;-D;-D;-D

V. Mokrý 3.10.2020 8:09

A katolíci.