17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Krajské volby – vzestup a pád

Volební účast ve volbách do krajů a třetiny senátu ve výši skoro 38 procent, to je první překvapení pátečních a sobotních voleb. Čekalo se, že koronavirus odradí zejména starší ročníky, že důchodci, deklarovaní jako hlavní voličská skupina ANO, z obav zůstanou doma. Zkrátka, nestalo se tak, ani se nepotvrdily predikce, že druhořadé volby nevzbudí dostatečný zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Stehlik 3.10.2020 9:05

Jak už bylo psáno. U nás jsou kraje a obce prutokové ohřívače peněz. Nerozhodujete o jejich financích (nemají své daně) . Obecní daň z nemovitostí do toho nepočítám ( z tří nemovitostí platím ročně pár stovek) . Tudíž asi bych řekl že u těchto institucí je jedno zda je tam Petr nebo Pavel . Celkové volební pojetí našeho státu mě připadá jako že je blokováno rozdělení mezi levici a pravici . Tudíž se u nás daří ruzným hnutím .

Senát je taková parta stařešinu co nemají šanci nic změnit . Parlamentní většina je tradičně přehlasuje.

R. Nováček 3.10.2020 9:03

"Adam Pelta vyzývá rodiče fotbalových žáků, aby volili ODS, za kterou kandiduje. Právě ODS podle něj zvýší krajský příspěvek na fungování Fotbalové akademie a umožní stovkám dětí další sportování." ... novinky.cz

V. Hájková 3.10.2020 9:02

Já , jsem volila Piráty, protože jsem si našla na předních místech kandidátky několik opravdu skvělých lidí. Ale také jsem se dlouho rozhodovala mezi ODS a Piráty!

J. Kocián 3.10.2020 9:00

Jsem opačného názoru a tvrdím. že krajské a senátní volby jsou naprosto zbytečné. Ani jednu instituci republika nepotřebuje a jde jen o drahé trafiky. A je pravda, že co by dali někde v Zimbabwe lidé za to, kdyby mohli volit Drahoše, Lásku, Němcovou, Vystrčila a další.

R. Nováček 3.10.2020 8:59

Každý bohatý má daňové poradce,

aby nemusel platit velké daně.

P. Forejt 3.10.2020 8:57

náhodou .....kraje umí hezky opravovat silnice .....tuhle jsem viděl, jak chlapci vylili nějaké černé svinstvo do výtluku ....a pak to posypali vápennou drtí ...a hotovo !!

F. Doušek 3.10.2020 8:57

S opravdu velkým skřípěním zubů ODS. Protože mají, sice na nevolitelném místě, mladého Peltu. A to považuji za naprostou ztrátu sebereflexe.

V. Volek 3.10.2020 8:55

Také souhlasím, pouze pirátství mi nejde přes srdce. Pirát je přece termín označující mořské lupiče. A lupičů je tady již dost.

P. Forejt 3.10.2020 8:55

česká demokracie ....co ti to udělali ??? ...vždyť voni tě lidi nechtěj volit ??? ......zle matičko, zle je .....n-tssss

R. Nováček 3.10.2020 8:54

Ano,

ale jako vždy zjistí, že lidé jsou různí ...

S. Lazárek 3.10.2020 8:53

To mu přeju taky a ještě mu přeju, aby mu doměřili nezaplacené daně:-)

V. Hájková 3.10.2020 8:52

Neprozradíte - koho jste volil do kraje? :-)

V. Hájková 3.10.2020 8:50

Také jsem to včera pro volby do kraju hodila Pirátum! R^R^R^

J. Strmiska 3.10.2020 8:50

Na toto se musí už reagovat. Ve Vašich příspěvcích pane Drobný není nic než nenávist, dehonestace a zešměňování diskutérů s jinými názory, komolení jmen atp. Smysluplné příspěvky veškeré žádné. Takový člověk se hned tak nevidí. Nevím co Vás k tomu vede, jestli vlastní blbost nebo cizí peníze.

Poslušte si, mám hroší kůži.

I. Polák 3.10.2020 8:50

Myslím, že na oborech souvisejících s psychologií se teď roztrhne pytel s "vědeckými" pracemi na téma psychologie davu - jak na průběh epidemie mělo vliv různé bububu a nebo naopak "roušky jsou blbost", vše šířeno masmédii.

F. Doušek 3.10.2020 8:50

Včera jsem byl volit v cca 21,20 hodin. Byl jsem na místě jediný volič, ale poznatek přesto mám. Volební urna byla zaplněná tak, že jsem měl problém do ní vecpat svoji obálku.

D. Polanský 3.10.2020 8:46

Kraje jsou především rozdělovači peněz, vždyť na úrovni kraje se nevede žádná agenda dle zákona. Co je to za úřad bez agendy? Tam opravdu nejde o nic jiného než o fleky.

J. Drobný 3.10.2020 8:45

Tak si řehtejte dál, stará kobylo, hlavně dejte pozor, abyste při tom nespolkla zubní buržoasní protézu!;-)

R. Nováček 3.10.2020 8:44

Ne masově,

jsou to jen placení provokatéři.

V. Hájková 3.10.2020 8:44

ŠKODA - slov na utoky tohoto zmetka.

J. Fridrich 3.10.2020 8:43

Tak přeji panu presidentovi Trumpovi rychlé uzdravení do velmi důležitého zápolení nejen o Bílý Dům, ale o záchranu naší Západní křest'anské civilizace.. Tentokrát jde opravdu o hodně, ne-li o vše... Evropa - a bohužel i velká část Ameriky-USA je zachvácena mořem extrémního levičáctví, genderu, Mee Too a celkovým ZBOŽŠTĚNÍM menšin - i menšiny zločinců, viz. podmínky ve věznicích-vlastně hotelech - a u nás amnestie pro zločince-vraha Kajínka, který nyní jezdí po naší zemi a PŘEDNÁŠÍ jak správně žít..

Co na Novinkách přeje ten lidský odpad panu president Trumpovi je obrázkem úpadku naší společnosti....

D. Polanský 3.10.2020 8:42

Kdepak, příznivci táborů si to rozdají jako správní demokrati v ulicích.

J. Drobný 3.10.2020 8:41

A kde máte svoje foto paní Kelišová? Můžete mi nějak popsat, jak taková příslušnice buržoasní třídy vypadá, kdybych vás náhodou potkal, abych stačil smeknout a hluboce se uklonit. Hlavně, že se máte čím pochlubit, takže jste celý život nic nedělala a žila z renty, že?

Jinak vám ty Babovřesky vřele doporučuji, určitě se tam s Hájkovou poznáte!:-P

R. Nováček 3.10.2020 8:40

Záleží jestli druhý uzná porážku

V. Hájková 3.10.2020 8:39

Dnes s Vámi musím souhlasit! Tedy téměř! Docela by mě zajímal Váš názor na studie američanu s pacienty, kteří prodělali lehký pruběh a bylo zjištěno určité % postižení plic- ledvin a srdce.

R. Nováček 3.10.2020 8:38

Jak píši

tuto možnost si nezrušili, ale já chci volit on-line zvláště v době epidemie. Na zásobování přes rohlik.cz jsem si zvykl velmi rychle.

J. Havelka 3.10.2020 8:37

Jenom bych pana Hlavenku poopravil : Během působení na kraji jsem si nemohl "NEPOVŠIMNOUT", že největší touha krajských politiků je "vládneme, nerušit".

M. Malovec 3.10.2020 8:37

Až na pirátskou posádku s Vámi souhlasím. K volbám nechodím v montérkách ani vytahaném svetru.

J. Drobný 3.10.2020 8:35

Na něm je vidět, jak ho absurdní tvorba jeho velkého učitele trvale poznamenala!:-/

M. Malovec 3.10.2020 8:34

Důležitější jsou po nás, (i když naše volby nevynechávám, kromě druhého kola minulých preidentských, nemaje koho volit), volby americké. A to bude, zdá se, prů..r celosvětový.