3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Koho volit

Pokud si tuto otázku kladete, pak nejspíš proto, že chcete jít volit. Což, jak předpokládám, chce většina čtenářů Neviditelného psa. Včera ji tu otevřel Václav Vlk, podle svého zvyku provokativně a vtipně. Jeho charakteristiky politických stran a hnutí mě pobavily a byl jsem zvědav, co tedy v závěru poradí. Poradil, ať si koupíme knížku Václava Klause, a ta rada mě, přiznám, moc neuspokojila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 17.9.2021 7:22

No to možná jo, ale ve svých sci-fi povídkách vymalovával naši růžovou budoucnost, a teď jakoby měl strach, že nastane.

P. Han 17.9.2021 7:48

Vidím, že jste toho od něj moc nečetl. Ale tu vaši růžovou budoucnost, na kterou se tak těšíte, vymaloval spíš Oewell.

P. Han 17.9.2021 7:51

Orwell, aby se zas nějaký trouba nevozil po překlepu.

P. Han 17.9.2021 7:49

To jste možná vy. Aston je z rodu spisovatelů a intelektuálů, tam nemáte šanci ani dokouknout.

P. Jirkovský 17.9.2021 8:17

Ubohá poznámka, fakt ubohá. Ale vcelku odpolvídá vašemu standardnímu projevu. Holt, komu není shůry ....

J. Drobný 17.9.2021 7:53

Tak si dědo založ svůj web a můžeš si tam plkat podle libosti. Když se ti tu nelíbí, tak sbohem, určitě tu chybět nikomu nebudeš. Možná Hájkové, ale ta to snad nějak přežije!;-)

J. Minarčík 17.9.2021 7:59

A vy jste zaprodaný intelektual?,kecáte o demokracii a milujete totalitu?,nevidíte si ani na špičku.:-P

F. Kusák 17.9.2021 7:27

Vám zase schází analytické myšlení a základy technického posouzení stavu. Energetice zjevně nerozumíte, za to sebevědomé vynášíte soudy. Volte si koho chcete, je to Vaše právo, a já jsem rád, že to právo máme. Ale vyslovovat názory bez hlubšího pochopení podstaty problemu, je fakt ideologické plkaní o ničem.

I. Pávek 17.9.2021 7:38

To jste trefil hřebík na hlavičku pane Kusáku a jeho po gebě.;-D

P. Jirkovský 17.9.2021 7:48

Ano, souhlasím, přesně to "ideologické plkaní o ničem" jste právě předved. A vy zase předveďte, jak vypadá "analytické myšlení a základy technického posouzení stavu". Teda jestli se vám chce ....

J. Drobný 17.9.2021 8:04

A proč nám to nepředvedeš sám, rejpale?;-)

R. Langer 17.9.2021 8:54

Já vidím ideologické plkání o hutnících a hromadách šrotu hlavně u vás, bruselouši, tak zkuste předvést taky něco jiného. Schválně. :-P

M. Kanda 17.9.2021 7:10

Aston nám radí volit podle citu. To já považuji za tu nejhorší možnost. Cit, to jsou emoce. A ty nemají v racionálním rozhodování co dělat. Především proto, že emoce jsou nestálé a můžou se velice rychle měnit.

Proto preferuji volbu na základě rozumu. Každý nějaký máme. Někdo lepší, jiný horší. Ale i volba podle špatného rozumu je lepší, než volba podle emocí.

V. Mokrý 17.9.2021 7:12

R^

V. Mokrý 17.9.2021 7:10

Někoho jistě - hlavně jít volit.

Je však smutné, že mnozí se " nechávají vodit za ručičku ", nebo masírovat médii v čele s ČT, jako by neměli osobní zkušenosti z politiky jednotlivých stran a trochu přehledu o nich.

A rozhodují se dokonce prý až za plentou u volební urny. Že by to takhle dělali vždy ve svém životě, když mají něco rozhodnout ? !!

D. Mach 17.9.2021 7:18

A někteří mají za sebou zkušenost se špatnou vládou, ale budou ji volit zase vystrašeni pomluvami.

P. Jirkovský 17.9.2021 7:20

Hele Kotas, který jsou ti "mnozí", kolik jich je a jak to zjišťuješ?

J. Fridrich 17.9.2021 7:01

" RUSKO: Dzeržinskij na piedestalu. Putinovské Rusko oslavuje masového rudého vraha. Tak prý současné Rusko už nemá s komunisty nic společného. Jistě, a proto v Simferopolu a Krasnodaru postavili bustu a památník veliteli zločinecké komunistické tajné policie Felixi Edmundoviči Dzeržinskému. Ano, kdyby to byla iniciativa nějakých soukromých spolků, tak by se to ještě tak nějak dalo pochopit. Jenomže v těchto dvou případech; památníku v Krasnodaru, který stojí v areálu školy, a busty v krymském Simferopolu nacházející se v centru města, je iniciátorem ruská tajná služba FSB, tedy státní instituce." -

To je zcela přesné - léta zde uvádím, že rusácko není jiné.. Ta karikatura DEMOKRACIE a SVOBODY je zcela nepodařená, to vidí každý, kdo není zaslelepený RUSOMIL... A potvrzuje to jejich ZÁLIBA stavět pomníky a UCTÍVAT své masové vrahy - a nejedná se jen o toho největšího vraha v lidských dějinách Stalina, ale mají jich mnoho. Tento Krvavý Felix založil jejich zločinnou ČEKU a z ní se odvozovaly NKVD, KGB až po dnešní Putinovu FSB, která nyní dělá dosti velké chyby - naše provalené Vrbětice s korzováním jejich agentů po naší zemi i ve Vrběticích a série nepodařených vražd ve Světě-Velké Británii, v Rusku...

J. Urban 17.9.2021 7:04

Azbuci dodnes ziji v carismu. Na nejakych 70 let si ten carimus okorenili bolsevismem, coz asi nebylo tezke - stejne opovrhovani clovekem a vsim lidskym. Nic nepochopili, nic nezapomneli a taky se nic noveho nenaucili.

J. Fridrich 17.9.2021 7:55

Ano, bohužel, je to tak...

F. Kusák 17.9.2021 7:19

No ano, ale abychom se ruskému vlivu ubránili, musí být Západ silný a odhodlaný, své hodnoty a zájmy bránit. Bohužel, mám dojem, že obojí ubývá. Nikoliv hysterie, ale sebevědomé postavení Západu, diktované kulturní a technologickou nadřazeností. Myslíte si, že to odpovídá realitě? Nám nikdo nebude vykládat, co představuje reálný ruský vliv. Dost jsme si ho užili. Ještě dnes, vidim-li ruského oficíra, dělá se mi nevolno.

P. Jirkovský 17.9.2021 7:22

Kulturní nadřazeností? No nazdar kašpar, jak moc jste nadřazenej a jak se to pozná?

J. Fridrich 17.9.2021 7:59

Ano, Západ se musí navrátit ke kořenům naší Euro-Atlantické křesťanské civilizace.. A to je třeba návratem významných lídrů typu Reagana, de Gaulle, FDR, JFK, Churchilla a pod...

V. Hlad 17.9.2021 12:27

Německo, Trier, čínská socha Marxe, Juncker ...Nic ?

J. Fridrich 17.9.2021 12:46

Ano, vím.. V každé době a zemi byla - a je, část lidské populace defektní...

M. 6S6. 17.9.2021 6:55

Hovnolepka není malej vůl....to jeho prsení o webovejch "budkách" svědčí jen o tom, jak si sám sobě málo věří....Rv

J. Havelka 17.9.2021 6:50

Karel Čapek: Povídky z jedné kapsy - Muž který se nelíbil.

Jasánek - Drob búú.

Dostal včera na budku, až zapoměl bučet...

To je zatím vše, jdu na houby :-))

J. Kombercová 17.9.2021 9:42

Hlavně nepopleskejte les.

Z. Žabička 17.9.2021 6:49

Vychvalujete zde znalosti Pirátů, pardon, námořních lupičů. V jednom z rozhovorů ctihodný Pirát prohlásil, že už Masaryk věděl, jak se to má s internetem... Zažil jsem blackout v Římě. 12 hodin nešly ze zdi peníze, obchody neprodávaly, přes vstupy na letištní WC byly pásky, kolem na chodbách a v halách všude sklo...

Tak to bude, Gréto a Piráti, až přestane svítit Slunce a nebude foukat vítr.Do Ameriky jsi jela a jachtě. To každý, kdo bude chtít jet přes moře, bude potřebovat x-mužnou posádku? A zpátky jsi se dostala jak? O tom jsem nic neslyšel.

J. Urban 17.9.2021 6:49

No vida. Chsyndl z plzenske ods, cssd a top necha kacet 70 vzrostlych stromu v parku, aby podporovatel ods tam mohl postavit obytny dum.