3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

Koho volit

Pokud si tuto otázku kladete, pak nejspíš proto, že chcete jít volit. Což, jak předpokládám, chce většina čtenářů Neviditelného psa. Včera ji tu otevřel Václav Vlk, podle svého zvyku provokativně a vtipně. Jeho charakteristiky politických stran a hnutí mě pobavily a byl jsem zvědav, co tedy v závěru poradí. Poradil, ať si koupíme knížku Václava Klause, a ta rada mě, přiznám, moc neuspokojila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Jaroš 17.9.2021 9:01

Zpráva od vedle, trochu mimo dnešní mísu, ale hlavně pro p.Čecha, který tu tak často spílá Klausovi Sr za "neústavní" rozdělení čsfr

Vtip týždňa: Inšpekcia SIS (slov infor služba) zatkla vlastného šéfa.

Tak toto je vrchol vrcholov, absurdita-anarchia sa hviezd dotýka. Mikulec - minister vnútra sr - je slušný človek, ale bordel v rezorte priam zavýja, aby sa ho ujal človek, ktorý má akési základné poňatie, že čo je to minister vnútra.

Čo, samozrejme, neznamená, že opozičné vyslovovanie nedôvery Mikulcovi si zaslúži podporu. Nezaslúži.

https://komentare.sme.sk/c/22743659/filozof-frantisek-naka-v-ocistci-a-fiskalny-jastrab-matovic.html

P. Milan 17.9.2021 8:53

Čtyři kroužky, reklama na Audi. :-P

F. Svoboda 17.9.2021 9:08

Včera přišel za mnou 13-letý vnuk a pravil " 4 kroužky pro teploušky ". I děti si dělají z buserantů legraci !!!

P. Milan 17.9.2021 9:11

Taky jsem slyšel, jo.

S. Lazárek 17.9.2021 9:11

Já bych čtyři kroužky v naftě, s třílitrem a v kombi docela bral.

P. Milan 17.9.2021 9:13

No a co vám, kromě momentálního nedostatku aut, brání? Kupte, než to zakáží, abych parafrázoval volební heslo.

S. Lazárek 17.9.2021 9:15

Cena pane Prokope.

M. Šejna 17.9.2021 9:25

Jaká cena?

Elektromobily jsou prý dvakrát dražší. Tak si kupte audi za 1,5 milionu, protože to samé audi na baterky prý bude stát 3 miliony. ;-)

S. Lazárek 17.9.2021 9:31

Jestli mě paměť neklame, tak třeba první ledničkový mobilní telefony byly za víc jako 100K, ale auta na baterky mě v tuhle chvíli fakt netankujou.

P. Milan 17.9.2021 9:40

Jo, cena je vyšší a značná část z ní je za ty čtyři kroužky.

Já to nekupuji, protože bych to nevyužil.

P. Jirkovský 17.9.2021 10:08

Měl jsem kdysi A6 2.0 kombíka, dokud jsem s tím pár tejdnů nejezdil, mluvil jsem stejně.

J. Ganaur 17.9.2021 10:58

Počkejte pár let.Pak zjistíte, že to byla láce!;-D;-D

F. Doušek 17.9.2021 9:14

Sousedovic klučina právě jezdí v černém SQ4 e-tron.

Fakt je ta značka přitahuje, předtím měl také Audi.

S. Lazárek 17.9.2021 9:16

all road v kombi je super kára s obrovským kufrem.

L. Beneš 17.9.2021 9:21

Jak výstižné! Značka Audi (dříve Horch znamenající stejně jako Audi = poslouchej!) je dědicem také značky Auto Union. Odtud pocházejí ty kruhy symbolizující spojení/sdružení - v tomto případě tedy oněch hochů z Teplic.

P. Kučera 17.9.2021 9:36

Čestl jsem, že nejoblíbenější značka gayů je Lancia.

S. Zemitý 17.9.2021 8:50

Implementace (jak se mi to slovo hnusí !) zákonů EU a ignorace zásadních problémů: energetika, ztráta půdy zastavováním, zhutňováním, umrtvením, erozí, rozklad školství (úpadek vzdělanosti ), byrokratizace, vyhazování peněz, kam se podíváš, nebezpečí od imigrantů usazených i potenciálních (téměř jistých) aj. ... a řešení problémů neexistujících (neuvěřitelných 1,5 m kolem cyklistů). To vše pozorovatelné více funkčních období, ať měl většinu ten či onen.

Problémy politicky neřešitelné: prolhanost (manipulativnost) médií, s obrovským vlivem na viditelnou polarizaci společnosti (NĚKÝM CHTĚNOU A VÍTANOU ???) úpadek zdravého rozumu, úpadek morálky ("velké" i "malé ") atd. Působení všech těchto okolností není součtové, ale synergické.

Obávám se, že se blížíme stavu těžké nestability společnosti, možná zániku demokracie, možná i národa; kolik bylo takových, které existovaly tisíce let - jepičí národ český - hříčka dějin ? Vidí některá z partají, chce a má intelektuální kapacitu řešit ? Rozum říká: nakopat všem... tak spolehněme na cit ?

Namátkově:

Půda: www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vysokorychlostni-trat-praha-brno/, www.idnes.cz/olomouc/zpravy/kojetin-amazon-obri-logisticke-centrum-pretahovani-zamestnancu.A210908_625867_olomouc-zpravy_stk statistiky.vumop.cz/?core=account

Štvaní médií a polarizace : článek Novinky /zahranicni/evropa/clanek/pustte-francettiho-nebo-uvidite-moskva-kvuli-zadrzenemu-rusovi-hrozi-cesku-40372303 a diskuze k článku

F. Svoboda 17.9.2021 9:10

Proto používejme český pojem včlenění. Podobně je vhodné používat např. ... během několika dní, týdnů ... místo neustálého omílání ... v horizontu...

P. Milan 17.9.2021 9:12

Vtutochvíli jetootom, to máte marný. :-)

P. Kučera 17.9.2021 9:31

Pane Svobodo, díky.

J. Ptáček 17.9.2021 8:41

Koho volit? Jasné je koho nevolit, tedy ty kteří už byli u moci. Babiš se jen zařadil ke svým předchůdcům. Soukromý sektor prosperuje, jenže vše také nemůže zajistit. Stát za třicet let nezajistil dokončení sítě dálnic, srovnejme kvalitu okresek v Rakousku a u nás, po kolejích jezdí čtyřicet let staré vagony, o rychlovlacích nemluvě. Neudělala se důchodová reforma ani reforma školství, nestaví se dostupné byty. Takže volit toho kdo u moci zatím nebyl, v horším případě bude stejně neschopný jako předchůdci ale je naděje, že třeba bude lepší! U těch stávajících taková naděje není.

V. Petr 17.9.2021 8:46

Nevolit piráty, ti jsou absolutní zlo. To ať se raději znovu vrátí soudruh Husák...

P. Selinger 17.9.2021 9:24

Nevolit ANO, ČSSD, KSČM, SPD, Přísaha,a další staničky na pozicích pod 5 % !

V. Hájková 17.9.2021 9:45

Naprostý souhlasR^

F. Svoboda 17.9.2021 9:12

Dobře vystiženo !!!

P. Kučera 17.9.2021 9:29

Pane Ptáčku, obávám se, že výměna za nezkušené, ba ani za už zkušené, moc nepomůže. Proč? Podle mě (a nejen podle mě) za vše může sílící množství a vliv byrokracie. Základní kniha jsou Zákony profesora Parinsona, který mohl být ještě veselý maník. My (Západ) se už nacházíme ve velice komplikovaném stavu, kdy obrovské množství zákonů se už stává nepoužitelným, přes vzývanou a zbytečně drahou digitalizaci počet byrokratů neustále roste, získávají stále větší vliv, ačkoli vyrábí stále větší množství napadnutelných a soudně úsěšně napadaných) "výrobků" - ale volený stát je na ní závislý (nejnovější požadavek plošné zvýšení plaatů o 3000 Kč). Výsledkem už začíná být (brzy bude) neufinancovatelnost, úplné zastavení fungování společnosti a, ano, kolaps. Po něm (po několika divokých desetiletích chaosu) se začne znova s o několik řádů nižší komplikovanosti.

L. Beneš 17.9.2021 9:37

Nevšimnul jste si, jaký to byl pokrok na dráze, když tehdy ještě ČSD nakoupily vyřazené vagóny z tehdejší NDR? Co byste chtěl víc? Jel jsem přead časem Pendolinem do Vídně. K cestě zpátky jsem na ně čekal na nádraží Wien Hbf, kam přijelo z Bratislavy, protože odstavit ho tam přijde levněji. A také ho tam prý levněji uklidí. Při cestě zpátky jsem pocítil potřebu. Z několika WC ve vlaku bylo otevřeno a tady použitelné jen jedno. Po vystání fronty jsem pochopil proč a proč byl všude v okolí i oněch zavřených WC vzduch velmi "těžký". Asi jen u toho použitelného se trochu podařilo vyprázdnit to, co dnes z moderního vlaku nelze vypouštět na koleje. Pokrok nezastavíš. Ani na dráze. Jo, a přijeli jsme do Prahy skoro na čas. Jenom o 75 minut později.

J. Ganaur 17.9.2021 11:05

Kdyby se volilo PROTI a ne PRO, jako se volí, tak by hned bylo koho volit.VŠECHNY!;-D

F. Doušek 17.9.2021 8:34

Aston svojí radou "volte jako minule" si vlastně přeje "zabetonovat" současný stav politické scény.

To není dobrá vyhlídka.

J. Drobný 17.9.2021 8:43

A nutí tě někdo soudruhu, abys tu radu akceptoval?;-)